RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Helloween (power/speed metal)

Go down 
+8
Borgi
Phantom 1912
Кент
Shinigami
Helloweencheto
daRcLy`eRotIc
Puppet Master
RockPlace
12 posters

Какво мислите за групата?
Отлична
Helloween (power/speed metal) I_vote_lcap72%Helloween (power/speed metal) I_vote_rcap
 72% [ 18 ]
Много добра
Helloween (power/speed metal) I_vote_lcap28%Helloween (power/speed metal) I_vote_rcap
 28% [ 7 ]
Става
Helloween (power/speed metal) I_vote_lcap0%Helloween (power/speed metal) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Понасят се някак
Helloween (power/speed metal) I_vote_lcap0%Helloween (power/speed metal) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
боза
Helloween (power/speed metal) I_vote_lcap0%Helloween (power/speed metal) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Общо гласове : 25
 

АвторСъобщение
RockPlace
Administrator
Administrator
RockPlace


Male
Брой мнения : 1570
Рейтинг : 87
Registration date : 12.07.2008

Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) EmptyНед 20 Юли 2008, 20:03

Helloween (power/speed metal) Hell110
The original line-up featured Kai Hansen (Vocals/Guitars), Michael Weikath (Guitars), Markus Grosskopf (Bass) and Ingo Schwichtenberg (Drums). In 1984 the band had signed a deal with Noise Records (see 1984 in music) and recorded two songs for a Noise compilation record called Death Metal with bands Hellhammer, Running Wild and Dark Avenger. The two tracks were "Oernst Of Life" by Weikath, and Hansen's "Metal Invaders" which later on was featured in a faster version on the band's first full-length album.

1985 came around and Helloween recorded its first record Helloween, a self-titled EP containing 5 tracks. The EP was successful. During that same year the group recorded and released its first full-length album titled Walls of Jericho which was well-received, with its mixture of speed and melodies redefining heavy metal. (In fact, WWE Wrestler Chris Jericho took his stage name from the album, as well as the name of his signature submission move, Walls Of Jericho). However, during the following tour, it became obvious that Kai had difficulties singing and playing the guitar at the same time. Kai's last recorded performance as the band's lead singer was in 1986 on a single EP titled Judas, which contained the song "Judas" along with some live tracks. After that, Helloween began the search for a new vocalist. (извинявам се ,че е на eng)


Последната промяна е направена от FRANKIE на Пет 08 Авг 2008, 00:43; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Puppet Master
Rockplacer
Rockplacer
Puppet Master


Female
Age : 29
Брой мнения : 2354
Location : Пловдив
Интереси : ego trips
Рейтинг : 134
Registration date : 15.07.2008

Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) EmptyНед 20 Юли 2008, 22:02

За съжаление вече от години Helloween не са това, което бяха. Леко съм разочарована от тях, последните им творби ми идват безидейни и скучновати.Друго беше, когато легендите Kai Hansen и Michael Kiske бяха в състава.
Върнете се в началото Go down
daRcLy`eRotIc
Newbie
Newbie
daRcLy`eRotIc


Female
Age : 30
Брой мнения : 51
Location : varna,bg / newton abbot,uk
Интереси : a?
Рейтинг : 2
Registration date : 20.07.2008

Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) EmptyПет 08 Авг 2008, 04:42

Естествено , че няма да са същите .. никой не тъпче на едно място .. особено след смяна на вокал .. това че не можаха да намерят много почитатели на новите си експерименти вече е друг въпрос ;/

Най - любимите ми песни (те и двете са балади де ) : In A Middle Of A Heartbeat ; A Tale That Wasn't Right
Върнете се в началото Go down
Helloweencheto
Newbie
Newbie
Helloweencheto


Female
Age : 32
Брой мнения : 16
Интереси : Музика&Футбол
Рейтинг : 2
Registration date : 27.01.2009

Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) EmptyВто 27 Яну 2009, 19:56

Моята си група!Може би ако трябва да кажа все пак любимци,това ще са те!Никога няама да спра да ги обичам!Харесвам и Киске и Дерис,че и Кай Хансен,който си е едно велико име!За мен нямат слаб албум,песен или дори нота,просто ги обожавам!
Върнете се в началото Go down
Shinigami
Newbie
Newbie
Shinigami


Male
Age : 35
Брой мнения : 17
Location : По принцип Варна но уча в София
Рейтинг : 0
Registration date : 13.02.2009

Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) EmptyПет 13 Фев 2009, 15:02

Велики са. Мен последния албум особено много ме кефи. Любимата ми песен от него е I.M.E. Какво да кажа, даже и на концерта Gammaray/Helloween бях.

Аз започнах да ги слушам след като ме зарибиха по Gammaray и съм съгласен че Кай Хансен е МНОГО велико име (Kai "God" Hansen).
Върнете се в началото Go down
Helloweencheto
Newbie
Newbie
Helloweencheto


Female
Age : 32
Брой мнения : 16
Интереси : Музика&Футбол
Рейтинг : 2
Registration date : 27.01.2009

Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) EmptyПет 13 Фев 2009, 15:59

Ми той си е създател на един стил музика!Велик е Кай спор няма!
Върнете се в началото Go down
Кент
Rockplacer
Rockplacer
Кент


Male
Age : 33
Брой мнения : 974
Location : Пловдив
Рейтинг : 27
Registration date : 12.01.2009

Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) EmptyЧет 09 Юли 2009, 22:44

Слушал съм 3-4 тяхни песни и ми допадат Smile Най- много ми харесва I Believe
Върнете се в началото Go down
Phantom 1912
BULTRAS
BULTRAS
Phantom 1912


Male
Age : 32
Брой мнения : 1409
Location : Бирената фабрика
Интереси : Ботев Пловдив, Праведна музика, ядене, пиене, бързо ускоряващи превозни средства и жени
Рейтинг : 48
Registration date : 14.05.2009

Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) EmptyНед 09 Авг 2009, 04:16

Puppet Master написа:
За съжаление вече от години Helloween не са това, което бяха. Леко съм разочарована от тях, последните им творби ми идват безидейни и скучновати.Друго беше, когато легендите Kai Hansen и Michael Kiske бяха в състава.
Така е.Анди Дерис не може и да се доближи до тях.И въпреки това се мъчи някак си да пее старите класики.И все пак ме кефят и новите неща и ще си ми останат една от любимите групи,а те ще продължават да се радват на голяма маса фенове в БГ.

Премахнати клипове
Върнете се в началото Go down
Borgi
Newbie
Newbie
Borgi


Male
Age : 29
Брой мнения : 65
Location : Видин
Интереси : жицаааааа
Рейтинг : 3
Registration date : 13.08.2009

Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) EmptyПет 14 Авг 2009, 13:16

Любима група са ми.Любимият ми техен албум е Walls Of Jericho (1985).
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) EmptyПет 14 Авг 2009, 13:20

Borgi написа:
Любима група са ми.Любимият ми техен албум е Walls Of Jericho (1985).

Thumbup

Кийпърите също къртят, особено първия. Punk

За мен Helloween са това,което бяха от времето на Хансен и Киски. И от новите албуми има парчета, дето ме кефят, но не чак толкова.
Върнете се в началото Go down
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan


Male
Age : 30
Брой мнения : 4538
Location : Somewhere in time
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) EmptyПет 14 Авг 2009, 13:30

тея са пълни диваци бааси Crazyzu Punk веднага си тегля албума
Върнете се в началото Go down
Nero
Advanced
Advanced
Nero


Male
Age : 34
Брой мнения : 193
Интереси : Некромантика
Рейтинг : 2
Registration date : 19.03.2009

Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) EmptyПет 14 Авг 2009, 13:57

и аз ще си го тегля веднага Smile Rockband
Върнете се в началото Go down
Puppet Master
Rockplacer
Rockplacer
Puppet Master


Female
Age : 29
Брой мнения : 2354
Location : Пловдив
Интереси : ego trips
Рейтинг : 134
Registration date : 15.07.2008

Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) EmptyСъб 15 Авг 2009, 14:47

Helloween започват своята не чак толкова шеметна, но упорита кариера
през 1978ма, с основен идеолог на групата Kai Hansen. По това време, групата все още
носят името Ironfist. Ingo Schwichtenberg сяда зад барабаните, а Markus Grosskopf
се захваща с баса. С идването на Michael Weikath, името на групата е заменено с Helloween.
Момчетата получават своя шанс през далечната 1984та година, а той им е връчен от
звукозаписния лейбъл Noise, под предложение за запис на две парчета за компилацията Death Metal.
Още на следващата година излиза дебютът Walls of Jericho. Скоро става ясно че
Хансен, няма желание да се занимава със соло китара и вокали едновременно, затова
групата привлича отделен вокалист. А той случайно или не е Michael Kiske.
Няма да ви пиша за цялата история на групата, по-лесно е просто да чуете музиката им,
но ще отделя внимание на Keeper of the Seven Keys.

Helloween (power/speed metal) 85 Helloween (power/speed metal) 21619_part2
Keeper of the Seven Keys, Pt. 1 излиза през април 1987ма година и е шумно
аплодиран от европейската музикална критика. Хансен обаче не е особено щастлив, а
причините са следните – всеки в групата бива заслепен малко или много от славата, а
мениджмънтът и компанията смятат пробива им за златна кокошка.
Първата част на Keeper е факт, а втората вече е в процес на разработка. Желанието
си да напусне групатау Kai вентилира в песента I Want Out.
Keeper of the Seven Keys, Pt. 2 се появява на пазара през август 1988ма година.
Песни като DR.Stein и I want out стават абсолютни хитове. Такива остават и до днес.
Успеха на групата им предоставя възможността да свирят на фестивала Monsters of Rock
заедно с Guns’N’Roses, Kiss, David Lee Roth и Iron Maiden.

Само няколко месеца след този триумф, Хансен окончателно приключва с Helloween, за да
сформира, малко по-късно, нова група Gamma Ray.
През 1993та година Инго също напуска групата, а три години по-късно завършва живота си
със самоубийство. Киске се оттегля през 1994та, след не особено разбран от публиката албум.
Преди четири години, напълно различният състав на Helloween, решава да продължи сагата
с Keeper of the Seven Keys: The Legacy – албум, от който Хансен не остава очарован.
“Надявах се, че след като има такава идея, би следвало да ме повикат. “, казва той самия в интервю.
Върнете се в началото Go down
dilaila1
Great
Great
dilaila1


Female
Age : 29
Брой мнения : 378
Location : Plovdiv
Интереси : Музика, Литература
Рейтинг : 7
Registration date : 04.05.2010

Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) EmptyПет 04 Май 2012, 15:32

Една от най-любимите ми групи Heart Харесвам ги във всичките им периоди. Имат уникални песни, а вокалите са със много силни гласове. И освен това текстовете на песните са смислени. Sunshine










Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Helloween (power/speed metal) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Helloween (power/speed metal)   Helloween (power/speed metal) Empty

Върнете се в началото Go down
 
Helloween (power/speed metal)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Sonata Arctica (speed, power metal)
» Norther (finland power metal/melodic death metal)

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ВСИЧКО ЗА ЖАНРОВЕТЕ ::  -
Идете на: