RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Marilyn Manson

Go down 
+59
Unforgiven
Вилито
Armageddon ^^ <33
moorningafternight
AnnaTeo
denityyy666
Mr.Crowley
Agent Orange
Apple
KillYaAll
pr0blem*
VampireHeart
evil_cinderella
Сакс
Freedom
Soulhunter
Nienor
oddcore vampyre
Missy
ФЛУ.
Ralie
Follow_The_Reaper
helldoncho
Katie_Rock
Илмари
Phantom 1912
Chaos!
Пешо
I Cum Blood !
DALEK
irrealiste
Kairi
remy
Zupaman
Mo.
Мо7о_ейнджъл
"Рури"
Fre3domfighter
Pubstomper
Железен
nutshell
shawn
qkitaki
Parasitic
(s)Ain't
Кънчо
outrage
pamcho
Xpuc ^_^
Мия
In_Flames91
Bryan
scum
RockPlace
nameless
Kaamos
Руто
CrazY
[=Tihm@tA=]
63 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
[=Tihm@tA=]
Newbie
Newbie
[=Tihm@tA=]


Male
Age : 29
Брой мнения : 19
Рейтинг : 7
Registration date : 11.04.2009

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyВто 14 Апр 2009, 19:40

First topic message reminder :

Marilyn Manson - Page 2 Marilyn_manson








Marilyn Manson роден с името Брайън Уорнър на 5 януари, 1969, е американски музикант и лидер на групата „Мерилин Менсън“. Известен е с предизвикателните си, гневни и богохулни, текстове, държание и визия. Заради тях често е бил обект на ожесточени спорове и дискусии, особено в края на 1990 година. Псевдонимът му идва от Мерилин Монро и Чарлс Менсън. Менсън казва, че е избрал този псевдоним, за да събере две противоположности в едно — една от най обичаните актриси и един от най-мразените серийни убийци на 60-те; „доброто“ и „злото“, образуващи цяло. Основната формула, по която се образуват имената на членовете на групата, е „първото име на известна поп личност



Marilyn Manson - Page 2 20111_2



Marilyn Manson - Page 2 0703_marilyn_manson_live_c





Дискография на Мерилин Менсън

Portrait of an American Family (1994)
Smells Like Children (1995)
Antichrist Superstar (1996)
Remix & Repent (1997)
Mechanical Animals (1998)
The Last Tour On Earth (1999)
Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death) (2000)
The Golden Age of Grotesque (2003)
Lest We Forget (2004)
Eat Me, Drink Me (2007)
The High End of Low (2009)


Marilyn Manson - Page 2 CopyofMarilynManson3
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
(s)Ain't
Rockplacer
Rockplacer
(s)Ain't


Female
Age : 30
Брой мнения : 975
Location : Варна
Рейтинг : 21
Registration date : 12.11.2008

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyЧет 23 Апр 2009, 19:37

Въпреки всички неща, казани по адрес на Менсън, аз го харесвам - защото е различен, пък било то дори и защото е откачен и извратен. Това не значи, че оправдавам повечето от нещата, които прави и които всички вие изтъкнахте. А пък и съм чела доста интервюта, гледала съм много видео материали и така нататък, въобще цял куп неща, свързани с него, за да смея да твърдя, че е просто един обикновен човек и не винаги носи маската на онзи, когото всички виждат като "изрод" на сцената. И все пак, чудовище или не, мразен или обичан, той прави доста интересно и зрелищно шоу.
Преди да са започнали нападките, съм длъжна да кажа, че просто изразих мнението си и не е нужно да ме оборвате в противното.
Върнете се в началото Go down
Кънчо
Rockplacer
Rockplacer
Кънчо


Male
Age : 30
Брой мнения : 530
Location : Тук-таме
Интереси : Музика
Рейтинг : 23
Registration date : 16.09.2008

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyЧет 23 Апр 2009, 21:16

In_Flames91 написа:

Има много разлики между Алис и Менсън:
1. Алис е оригинален, един от прародителите на shock rock-а.
2. Алис прави музика, която е разнообразна и легендарна.
3. Алис е основоположник на идеи, които имат последователи и до днес.

Да де, аз к'во казах :?

(s)Ain't написа:
Въпреки всички неща, казани по адрес на Менсън, аз го харесвам - защото е различен, пък било то дори и защото е откачен и извратен. Това не значи, че оправдавам повечето от нещата, които прави и които всички вие изтъкнахте. А пък и съм чела доста интервюта, гледала съм много видео материали и така нататък, въобще цял куп неща, свързани с него, за да смея да твърдя, че е просто един обикновен човек и не винаги носи маската на онзи, когото всички виждат като "изрод" на сцената. И все пак, чудовище или не, мразен или обичан, той прави доста интересно и зрелищно шоу.
Преди да са започнали нападките, съм длъжна да кажа, че просто изразих мнението си и не е нужно да ме оборвате в противното.

Пожелавам ви радостен съвместен едноочен живот... Laughing
Върнете се в началото Go down
Xpuc ^_^
Newbie
Newbie
Xpuc ^_^


Female
Age : 29
Брой мнения : 90
Интереси : Да събирам кашони.
Рейтинг : 0
Registration date : 12.04.2009

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyПет 24 Апр 2009, 23:49

(s)Ain't написа:
той прави доста интересно и зрелищно шоу.

Не мисля, че музиката трябва да се превръща в шоу! Disgust
Искам да знам кое му е интересното и зрелищно шоу? Zip
Върнете се в началото Go down
(s)Ain't
Rockplacer
Rockplacer
(s)Ain't


Female
Age : 30
Брой мнения : 975
Location : Варна
Рейтинг : 21
Registration date : 12.11.2008

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyСъб 25 Апр 2009, 00:25

Xpuc ^_^ написа:
Искам да знам кое му е интересното и зрелищно шоу? Zip

Фактът, че дори и чрез извратении концертите му са запомнящи се. Дали на хората им харесва това, което прави или не, те все пак после се сещат за въпросното нещо и го обсъждат. И общо взето това често е ключът към успеха на много музиканти, особено на тези като него, разчитащи повече на шоуто, отколкото на музиката.
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyСъб 25 Апр 2009, 00:28

Музикант е силно казано - клоун по-скоро.
Върнете се в началото Go down
Xpuc ^_^
Newbie
Newbie
Xpuc ^_^


Female
Age : 29
Брой мнения : 90
Интереси : Да събирам кашони.
Рейтинг : 0
Registration date : 12.04.2009

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyСъб 25 Апр 2009, 09:28

(s)Ain't написа:
И общо взето това често е ключът към успеха на много музиканти, особено на тези като него, разчитащи повече на шоуто, отколкото на музиката.
Не виждам нищо хубаво да се разчита повече на шоуто, в което се правиш на клоун (както каза Руто) ...
Ако правиш яка музика не е нужно. Wink Поне според мен.
Върнете се в началото Go down
In_Flames91
Banned
In_Flames91


Male
Age : 32
Брой мнения : 552
Location : Land of cybernation
Рейтинг : 1
Registration date : 15.01.2009

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyСъб 25 Апр 2009, 09:56

Xpuc ^_^ написа:
(s)Ain't написа:
И общо взето това често е ключът към успеха на много музиканти, особено на тези като него, разчитащи повече на шоуто, отколкото на музиката.
Не виждам нищо хубаво да се разчита повече на шоуто, в което се правиш на клоун (както каза Руто) ...
Ако правиш яка музика не е нужно. Wink Поне според мен.
Offtopic Представянето ти на сцената и комуникацията ти с публиката са важни (трябва да сте едно, ххх-ммм). Естествено, музиката, която правиш идва на преден план, а това липсва при нашия приятел Менсън. Wink
Върнете се в началото Go down
Xpuc ^_^
Newbie
Newbie
Xpuc ^_^


Female
Age : 29
Брой мнения : 90
Интереси : Да събирам кашони.
Рейтинг : 0
Registration date : 12.04.2009

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyСъб 25 Апр 2009, 10:43

In_Flames91 написа:

Offtopic Представянето ти на сцената и комуникацията ти с публиката са важни (трябва да сте едно, ххх-ммм). Естествено, музиката, която правиш идва на преден план, а това липсва при нашия приятел Менсън. Wink

Точно това имах предвид. Smile Наистина трябва артистичност и някакво представяне, но не и чак такова. No
Върнете се в началото Go down
In_Flames91
Banned
In_Flames91


Male
Age : 32
Брой мнения : 552
Location : Land of cybernation
Рейтинг : 1
Registration date : 15.01.2009

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyСъб 25 Апр 2009, 10:51

Xpuc ^_^ написа:
Точно това имах предвид. Smile Наистина трябва артистичност и някакво представяне, но не и чак такова. No
Offtopic Кажи го на Алис Купър. Wink
Върнете се в началото Go down
(s)Ain't
Rockplacer
Rockplacer
(s)Ain't


Female
Age : 30
Брой мнения : 975
Location : Варна
Рейтинг : 21
Registration date : 12.11.2008

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyСъб 25 Апр 2009, 11:14

In_Flames91 написа:
Xpuc ^_^ написа:
(s)Ain't написа:
И общо взето това често е ключът към успеха на много музиканти, особено на тези като него, разчитащи повече на шоуто, отколкото на музиката.
Не виждам нищо хубаво да се разчита повече на шоуто, в което се правиш на клоун (както каза Руто) ...
Ако правиш яка музика не е нужно. Wink Поне според мен.
Offtopic Представянето ти на сцената и комуникацията ти с публиката са важни (трябва да сте едно, ххх-ммм). Естествено, музиката, която правиш идва на преден план, а това липсва при нашия приятел Менсън. Wink

Да, това е вярно. Но аз честно харесвам И музиката му :]
Върнете се в началото Go down
Parasitic
Advanced
Advanced



Male
Брой мнения : 130
Рейтинг : 8
Registration date : 27.02.2009

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyНед 12 Юли 2009, 11:31

Photobucket

biggrin Thumbdown ... не харесвам нито музиката му, нито стилът му ...
Върнете се в началото Go down
qkitaki
Epic
Epic
qkitaki


Male
Age : 29
Брой мнения : 687
Location : Варна
Интереси : Музика,китари
Рейтинг : 10
Registration date : 03.11.2008

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyПон 13 Юли 2009, 23:20

за мене тфа е измет неме кефи ня такива гласови данни и е изрод такаче.
Върнете се в началото Go down
shawn
Newbie
Newbie
shawn


Female
Age : 30
Брой мнения : 94
Location : in the shadow of valley of death
Рейтинг : 12
Registration date : 18.07.2009

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyПон 20 Юли 2009, 00:47

Мисля, че единствено Крис /(s)Ain't/ и scum се изказаха нормално по темата, другите - разбрали-недоразбрали, чули-недочули...

In_Flames91, ти пък какво разбираш от Менсън? Освен да дрънкаш някакви неща наизуст, знаеш ли нещо за него, за живота му, за идеите му, откъде черпи вдъхновение и как го прокарва през музиката си? Не се обиждай, но колко неща си чувала ти изобщо, че да обясняваш дали музиката или нещо друго стои на преден план?* Теб те дразни явно, щото е грозен или деа те знам защо изобщо, но означава ли това че изявената ти несимпатия е обоснована? (;

*Какво всъщност ще рече "стои на преден план"? Музиката е съвкупност. И що за невежество от твоя страна. Не си слушала Менсън, ясно ми е, не си гледала концерти - двойно по-ясно, но този човек винаги съобразява турнетата и костюмите си с тематиката на музиката си, и това не мисля че е толкова странно или учудващо, дори си е нормално.

Между другото, стига глупости с вадения на очи, ребра, мятане на слонски очи в публиката и т.н., защото направо е смешно. Ясно ми е че четете доста жълто, не се интересувате, но за човек, чел автобиографията на ММ, слушащ го близо 4 години и абсолютно запознат с личния му живот, това е смешно. Извинявайте за арогантността, просто ме дразните с тия глупости. biggrin Менсън е имал две съпруги, и с двете се е развел поради нормални причини, а не заради "искам да те чукам в окото".
Менсън бтв няма полза да лъже целия свят, а трябва да вметна че в автобиографията си е отрекъл всички тъпи слухове за колене на кокошки на сцена, ебане в окото, etc.


Това ми е любимия изпълнител. Няма смисъл да обяснявам на някакви предубедени хора що за музика прави Менсън, но само да вметна, че трудно се среща по-богата и по-сложна музика от неговата, за каквото и да става въпрос.
Вие виждате един гримиран "педал", но това е, защото не виждате нищо отвъд повърхността - не се интересувате, не ви виня. Но не вярвайте на всичко що прочетете Wink

Какъв е смисъла да обяснявам на вас колко пластове има той само в една-едничка песен? Смисъл има ли да обяснявам че е един от малкото изпълнители, които винаги се опитва да изкара нещо ново? Той е абсолютен артист и новатор. Абсолютен бунтар, дори по-християнин от вас всички накуп. Неговата музика е почти философска. Определено более на моменти /болна е/, но и в това има някакъв чар.

USE GOOGLE ако се интересувате от тълкувания на музиката му, може и да се очаровате.


ПП. horrible new album. /не отричам, че почва да се разваля.. но все още го обичам заради великите неща които изкара от 89 до 07/
ПП2. FUCK COMMERCIAL SHIT. Не признавам фенове, дето се кефят само на Tainted Love, This is the new shit и подобните...
Върнете се в началото Go down
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan


Male
Age : 30
Брой мнения : 4538
Location : Somewhere in time
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyПон 20 Юли 2009, 01:20

тоз е изсъхнаал пълен празен гррр има готини песни ама бляк
нормален човек е в живота но в клиповете и пред камери е изрод
Върнете се в началото Go down
nutshell
Advanced
Advanced
nutshell


Female
Age : 30
Брой мнения : 175
Location : Варна
Рейтинг : 10
Registration date : 14.04.2009

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyПон 20 Юли 2009, 01:29

shawn...1800 плюса към поста ти.
Просто..евала.
Въобще и не претендирам да съм голямата фенка на Менсън,
нито съм до толкова запозната с живота му,
затова не бях писала нищо и избягвах да чета повърхностните мнения в темата тук..
Но..радвам се, че се появи някой с реална представа.
И..подкрепям мнението за новия албум.. :/
Максимум 4 песни ми грабнаха интереса на мен специално..
И да. This is the new shit след като я чух от съседския апартамент,
последвала веднага след някакъв мазен кючек...Просто ми дойде много.
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyВто 21 Юли 2009, 15:57

Хасесвам им само една песен - Тhe Reflecting God, a и тя е бозица biggrin Много слаба група, нито глас, нито музика...нищичко. Sleep
Върнете се в началото Go down
Pubstomper
Rockplacer
Rockplacer
Pubstomper


Male
Age : 30
Брой мнения : 460
Location : Варна
Рейтинг : 8
Registration date : 23.06.2009

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyВто 21 Юли 2009, 21:36

Не мога да се съглася че Менсън няма глас,човека има изключителен глас(поне мен ме впечатлява).Като си написал ''нито музика'' инструменталите ли имаш предвид?Менсън е едно от лицата на индъстриъл метъла.Независимо дали пропадна в последните години или не...Менсън си остава икона.
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyВто 21 Юли 2009, 22:24

Първо го изкарахте най-големия християнин, сега икона го направихте... момчето просто си е комплексарче с афинитет към женските дрешки, пищи там колкото да се впише в екстремната музика... нищо особено - ако не се труфеше като Азис никой нямаше да знае за него.
Върнете се в началото Go down
shawn
Newbie
Newbie
shawn


Female
Age : 30
Брой мнения : 94
Location : in the shadow of valley of death
Рейтинг : 12
Registration date : 18.07.2009

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyВто 21 Юли 2009, 22:55

Само така си мислиш. Я да видим кога става особено известен - към '96та, когато албумът Antichrist Svperstar се намира на 3то място във всички класации, и няма човек, който да не знае за Мерилин Менсън.
Тогава /'96та/ дори не се гримира, излиза на концерти в този вид, който между другото хич не е толкова фрапантен -> http://vbox7.com/play:7ed95a04 /не е нужно да гледате цялото/ "В този вид" м/удругото излизат и други вокалисти от 90те, но за тях кой да отвори дума? (; / http://vbox7.com/play:a5c7eb24 <- не чак толкова удачен пример, но добивате представа/

Та това на клиповете по-горе дори не е скандално облекло! Но нали Менсън все ви е в устата.. Няма лошо да имате несимпатии, но поне не говорете глупости, колкото да не заспите /само и само за да бълвате хейт/. ММ НЕ се е прочул заради облеклото и грима, а заради страхотните неща които (е) изкара(л) от '89 до 2001 (; [върха на кариерата му е '96та, както казах] Съжалявам, че не ви изнася, нито че не сте запознати - но Менсън винаги си е мел и помитал, и преди да стане 'ептен комерсиален и да си спечели фенове-позьори.

Да, 2004та ако не се лъжа изкара This Is The New Shit и се навъдиха куп позьорчета /главно от женски пол biggrin/, и известността му вече съвсем набъбна - факт. Това не означава обаче че си дължи популярността само и единствено на промяната, която направи /вкарването на денди-стила, силният грим, комерсиалните клипове/. Той винаги си е бил известен, или поне в Америка. Нали ви казвам - 96та Wink Че и преди това, само че Antichrist Svperstar си е бил най-големият му пробив.



Всички съдите без да познавате това което осъждате достатъчно добре.
"Афинитет към женски дрехи.." Пхах. По-добре не говорете глупости, само колкото да има. Не знаете явно какво е екцентричност, но какво да занимавам метълисти с арт. /арт=изкуство/. Да ви дам на вас тежко изглеждащи хора с вериги, всичките дългокоси и общо взето - стария утъпкан стил.
Не ми се коментира повече.
Въпреки че споря ожесточено, не ви насилвам да мислите така, както мен. Просто си обмисляйте думите - лъхате на незапознатост и некомпетентност. Само за да изкарате нещо долно и мизерно си служите с какви ли не съчинения.


*Това за християнина си беше напълно преносно XD Вие се възмущавате че е анти-религиозен, но със сигурност е 200 пъти по-запознат от вас с религията; в крайна сметка е учил в такова училище. И именно затова я осмива, осмива главно криво разбраната религия, откъдето и да го погледнеш;


Последната промяна е направена от shawn на Вто 21 Юли 2009, 23:02; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyВто 21 Юли 2009, 22:59

Разбира се, че съм задръстен метълист - обичам жените да са жени, а мъжете да са мъже!
Върнете се в началото Go down
Fre3domfighter
Advanced
Advanced
Fre3domfighter


Male
Age : 31
Брой мнения : 133
Location : In The Shadow
Интереси : Music, Going out, have fun
Рейтинг : -6
Registration date : 22.10.2008

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyВто 21 Юли 2009, 23:03

Ам Мила поклон пред теб Clap Wink Ру нека не бъдем ограничени всеки е индивидуалист Ashamed
Върнете се в началото Go down
shawn
Newbie
Newbie
shawn


Female
Age : 30
Брой мнения : 94
Location : in the shadow of valley of death
Рейтинг : 12
Registration date : 18.07.2009

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyВто 21 Юли 2009, 23:03

Менсън си прилича на мъж, въпреки грима.
А и как ще коментираш тогава глем течението? biggrin
Или артисти като David Bowie? И той се е гримирал, но не му е пречело да е успешен. /google it./

М/у другото Менсън е силно вдъхновен и повлиян от гореспоменатия; слушал го е като е бил малък /заедно и с доста други здрави групи, от вашите./ .. т'ва не знам защо го споменах де xDD
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyВто 21 Юли 2009, 23:11

shawn написа:
Менсън си прилича на мъж, въпреки грима.
А и как ще коментираш тогава глем течението? biggrin
Или артисти като David Bowie? И той се е гримирал, но не му е пречело да е успешен. /google it./

М/у другото Менсън е силно вдъхновен и повлиян от гореспоменатия; слушал го е като е бил малък /заедно и с доста други здрави групи, от вашите./ .. т'ва не знам защо го споменах де xDD

Ето ти мнението ми за глем метъла:

Глем Метъл:

Marilyn Manson - Page 2 Glammetal

Доста се чудих, дали да включа този жанр, понеже „метълността” му е доста спорна. Спорът идва от това, че множество рок банди погрешно са били определяни като метъл в началото на кариерата им. Жанрът е бил съпътстван с определен имидж и ако някоя банда се е обличала според него, тя е била причислявана към него, независимо от музиката, която свири. Много рок банди се вливат в имиджа на „тупирана коса и гримирана мацка”, без дори да се доближават до метъл музиката (най-известният нарушител са Poison). Воднистата версия на истинските глем метъл банди, не предлага нищо, с което да се гордеем, и повечето метъли ги побиват тръпки от имиджа им. Текстовете са крайно повърхностни, като се занимават предимно с момичета и коли (нещо като метъл чалга). По-голямата част от глем бандите сякаш са мигрирали до „Западната ивица” на Лос Анджелис, което кара някои да ги определят като „Gay LA Music”. По мое мнение, вероятно това е най-ниското стъпало на хеви метъла, понеже този жанр получава признанието на тълпите и оставя невежите маси да си мислят, че точно това е истинският метъл, докато в действителност това е единственият жанр, в който най-важен е външният вид за сметка на звученето, лиричното съдържание или пък музикалния произход.


Цялата тема можеш да намериш тук
Върнете се в началото Go down
shawn
Newbie
Newbie
shawn


Female
Age : 30
Брой мнения : 94
Location : in the shadow of valley of death
Рейтинг : 12
Registration date : 18.07.2009

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyВто 21 Юли 2009, 23:22

Менсън в 80% от текстовете си изобщо не се занимава с мацки и с коли, или ако се занимава - то е именно за да осмее тези повърхностни неща. (; Мога да дам и примери + преводи + какво точно е искал да каже, но разчитам на доверието ти, мързи ме сега. xD

Пък и неговата "метълност" също е под съмнение. На мен ми бие повече на някакво рокче. Има толкова по-метъл групи от него...
Та той (те по-скоро) дори не е чист индъстриъл, въпреки че има солидни елементи.

Менсън = alternative + industrial rock + industrial metal /a lil bit/ + shock rock може би.
Все тая.


ПП.Много се надявам да не мязам на някоя фанатичка. Ако е на въпрос дори не го слушам нон-стоп вече, но да кажете че е известен само заради грима си е лудост. Да, много нашумя с ония комерсиални простотии, но винаги е бил на високо място в музиката и далеч не е еднодневка за хората, които проникват в музиката му, в изкуството. За Пенка емото с калците на квадратчета ММ може да е еднодневка, но за трутата не е xD

ПП2. Бтв той се гримира от '98, тогава така го избива на "глем", че нямам думи. Тогава пее за наркотици, цици, new model no15, но всъщност отново изказва своето отвращение от света - в случая от повърхнината, фалшивия живот и стандарт в Америка и изобщо в света. Като казвам отново, то това е защото пък в Antichrist Svperstar се бунтува на чисто религиозни теми. Той си е бунтар, и според мен много правилно се бунтува срещу правилните неща, за които трябва да се бунтува.
Абе пипкав е Менсън (; Много богата музика, ама само ако искате да си отваряте широко очите и сърцата. Не е лесно да проникнеш в подобна музика, ако си предубеден. Иначе си е философ голям той.

Спирам че Васко и Тони ме бъзикат заради тая моя фенщина, а и не вярвам да ви се четат толкова големи постове /аз пък ги пиша с ебаси кефа!/
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 EmptyВто 21 Юли 2009, 23:25

Щом ти е кеф, пиши - аз чета, а и с кеф споря; остро, да но по правилата Wink
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Marilyn Manson - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Marilyn Manson   Marilyn Manson - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Marilyn Manson
Върнете се в началото 
Страница 2 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ВСИЧКО ЗА ЖАНРОВЕТЕ :: Друга Музика-
Идете на: