RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Историята на Рапа

    Go down 
    3 posters
    АвторСъобщение
    Bryan
    King of Spammerlandia
    King of Spammerlandia
    Bryan


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 4538
    Location : Somewhere in time
    Интереси : Girls,Girls,Girls..
    Рейтинг : 133
    Registration date : 13.07.2008

    Историята на Рапа Empty
    ПисанеЗаглавие: Историята на Рапа   Историята на Рапа EmptyСря 12 Авг 2009, 13:55

    Рапът може да се създаде с или без ритъмен съпровод. Като стилов елемент, той е комбинация на реч, проза, поезия и песен. Произходът на рапа, може да се търси в африканската, карибската и американската музика.

    Рапът на днешния хип-хоп се създава като се използват сложен ритъм, интригуваща поетична форма и изобретателна игра с думи. Едновременно с използването на елементи характерни за традиционната поезия, рап лириката засяга и живота на улицата, където се е зародил хип-хопа. Въпреки че рапът се е превърнал в международен феномен, някои тенденции в него, касаещи раса, социална прослойка и пол, остават в средите на рапърите и техите почитатели.

    История

    Възникнал в средата на 70-те години в негърските гета в САЩ и по точно в затворите, където чернокожите затворници използвали кодирани фрази под образа на рими, за да комуникират без да бъдат разбирани от надзирателите. Този начин на общуване бил изпозван главно с цел закупуване на забранени стоки към, които се причисляват не само наркотиците. Новият начин на общуване бил обогатяван впоследствие от ритъм (beat) правен с уста. От там рапът набира популярност и впоследствие бива създадена цяла хип-хоп култура, влючваща брейк денс, графити и диджеинг. Рапът и на улицата, не само по затворите. Из крайните квартали на Ню Йорк, където царяла беднотия и мизерия, из негърските гета. Така наречената "смъкната мода" е възникнала точно тогава. Семействата са били крайно бедни и дрехите, които са използвали големите им деца са оставяли за по-малките, така в днешно време възниква тази популярна мода, която преди години е била израз на беднотия.


    За справка в България изпълнителите са около 200 от които около 30 издават албум всяка година.
    Върнете се в началото Go down
    SparKy
    Advanced
    Advanced
    SparKy


    Male
    Age : 28
    Брой мнения : 165
    Location : Видин =)
    Интереси : питай лично ;)
    Рейтинг : 0
    Registration date : 04.11.2009

    Историята на Рапа Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Историята на Рапа   Историята на Рапа EmptyЧет 05 Ное 2009, 18:46

    евала за темата .., но според мен .. в рап песните .. рапърите се оплакват как са си прекарвали детството в гетото, улични битки за пари .. е такива неща .. пуснах си клипа на We made it със събтитри .. и бъста пак се хвалеше.. как се издигнал от гетото .. мисля , че стават банални ... Не че всички са така де .. може би 30-40%, което според мен е много...
    Върнете се в началото Go down
    little_creepy_devil
    Newbie
    Newbie
    little_creepy_devil


    Брой мнения : 61
    Рейтинг : 0
    Registration date : 31.10.2009

    Историята на Рапа Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Историята на Рапа   Историята на Рапа EmptyПет 06 Ное 2009, 10:14

    SparKy написа:
    евала за темата .., но според мен .. в рап песните .. рапърите се оплакват как са си прекарвали детството в гетото, улични битки за пари .. е такива неща .. пуснах си клипа на We made it със събтитри .. и бъста пак се хвалеше.. как се издигнал от гетото .. мисля , че стават банални ... Не че всички са така де .. може би 30-40%, което според мен е много...

    Съгластна съм със SparKy. Но до някъде рапърът казва,как е прекарал живота си,какви лоши мигове и изживял и т.н.
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Историята на Рапа Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Историята на Рапа   Историята на Рапа Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Историята на Рапа
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ВСИЧКО ЗА ЖАНРОВЕТЕ ::  -
    Идете на: