RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд

    Go down 
    +5
    demona15
    PooH
    Йен
    fonix
    SpiDe
    9 posters
    АвторСъобщение
    SpiDe
    Newbie
    Newbie
    SpiDe


    Male
    Age : 27
    Брой мнения : 89
    Location : Варна
    Интереси : програмиране, рисуване, графика, компютри
    Рейтинг : 0
    Registration date : 28.09.2009

    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty
    ПисанеЗаглавие: Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд   Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд EmptyВто 29 Сеп 2009, 22:38

    Поредицата "Мечът на истината" е започната през 1994г от Тери Гудкайнд със първата книга "Първото правило на магьосника".Откъса който ще препиша е от книгата "Храмът на ветровете" излязла през 1998г.:
    Веднъж решил да влезеш в бой, пронизвай. Всичко друго минава на заден план. Пронизвай. Това е задължението ти, целта ти, затова изпитваш глад. Няма по-важно правило, нищо, което да превъзхожда това. Пронизвай.
    — Линиите изобразяват танца. Пронизвай от дълбини те, не защото си объркан. Пронизвай врага колкото се може по-бързо и изненадващо. Пронизвай със сигурна ръка. Пронизвай решително, категорично. Пронизвай в силата му. Промъкни се през пукнатините в защитата му. Пронижи го. Пронижи го до дъно. Не му позволявай да диша. Смажи го. Пронижи го без милост, до дълбините на духа му. Това е равновесието на живота и смъртта. Това е танцът със смъртта. Това е законът, по който живее магьосникът-войн — иначе е мъртъв.
    За мен тази книга е велика!!!Направо щях да си изям пръстите от нерви докато я четох! Мисля че любителите на фентъзи книгите трябва да си я имат в личната библиотечка Laughing
    Върнете се в началото Go down
    fonix
    Rockplacer
    Rockplacer
    fonix


    Male
    Age : 38
    Брой мнения : 770
    Location : Sofia
    Интереси : Колоездене и Обикаляне по чукари
    Рейтинг : 15
    Registration date : 09.09.2008

    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд   Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд EmptyСря 21 Окт 2009, 01:03

    Това мога да каже, че е любимата ми фентъзи поредица.
    Аз лично си я нареждам до Колелото.

    В нея има толкова много истини от и за живота, че направо се побърквах докато четях.

    Например една от любимите ми книги е 'Вярата на прокуденият', където описанието на главният град на Старият свят си е едно невероятно описание на Социалистическият строй ( по точно болният Социализъм) и са показани неговите несправедливости и недостатъци.

    Отделно чистата човешка свобода се издига на пиедестал, буквално и преносно Smile
    Върнете се в началото Go down
    Йен
    Rockplacer
    Rockplacer
    Йен


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1260
    Location : Пловдив
    Интереси : Adventures~
    Рейтинг : 20
    Registration date : 28.09.2009

    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд   Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд EmptyСря 21 Окт 2009, 18:14

    Тери Гудкайнд - не писател, а магьосник. Не виждам какво повече може да се каже.
    Ричард - перфектния образ - невинен, нормален, борещ се със света, не от жажда за власт, а от любов към Калан.Той вярва, че всеки има право на избор.Всеки е свободен и сам трябва да управлява живота си.И се бие за тази кауза - свободата.
    Тери Гудкайнд не поставя героите си на пиадестал, не ги извайва перфектни.Точно това ми харесва при него.
    Освен това показва светът такъв какъвто е сега, какъвто е бил винаги...е, поне се надявам да не бъде такъв и в бъдеще.Може да прозвучи смешно, но до такава степен съм влюбена в тази история, че дъбоко в себе си вярвам, че това е било някога.
    Ако на света има човек като Ричард, искрено се надявам да станем приятели.

    Тери Гудкайнд използва думите с такава лекота, че веднъж хванеш ли книгата, не можеш да я оставиш.В същото време, те изпълва с толкова много чувства, че е трудно да се отърсиш.На моменти е дори потресаваща, но все пак става въпрос за жестокия свят.

    А описанията са..Ако започна да говоря и за тях, няма да ми стигнат и десет страници.
    Заслужава си да се прочете цялата поредица, дори само за описанията му на една простичка смърт.На един поглед...А когато опре до любовта, става страшно !

    Хора, взимайте "Първото правило на магьосника" от някоя библиотека и четете !! Сигурна съм, че няма да съжалявате.
    Smile
    Върнете се в началото Go down
    SpiDe
    Newbie
    Newbie
    SpiDe


    Male
    Age : 27
    Брой мнения : 89
    Location : Варна
    Интереси : програмиране, рисуване, графика, компютри
    Рейтинг : 0
    Registration date : 28.09.2009

    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд   Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд EmptyСъб 21 Ное 2009, 22:58

    Мен майка ми ме запали и когато почнах да чета забравих всичко... четях вместо да уча, четях в училище , четях в кенефа Laughing (ебавам се) даже четях вместо да си цъкам WoW напълно изкуках от реалността, която извира от книгите и от любовта на Ричард към Калан... Дори баба ми дето навремето е била комунист се беше зарибила и ми каза че ще науча много за живота от тази книга обаче спрях да чета към края на "Душата на огъня" Част 1 щото съм 7ми клас и не мога да се разсейвам с толкова погълваща книга.... даже в даскало ме направиха нешо като помощник библиотекар щото четях най-много за съжаление... :
    fonix написа:
    People are stupid. People can be made to believe any lie, either because they want to believe it's true, or because they are afraid it's true.
    доколкото разбирам тва е Първото правило на магиосника. Между другото смятам като прочета поредицата да сваля книгите на английски и да ги прочета Smile След като ги прочета ще се хвана с Колелото на Времето и Децата на Хурин и още мн фентъзи преди да си отида от тоя свят Smile Laughing Laughing Doh
    Върнете се в началото Go down
    PooH
    Advanced
    Advanced
    PooH


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 171
    Location : Пловдив
    Рейтинг : 4
    Registration date : 28.01.2009

    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд   Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд EmptyПон 30 Ное 2009, 17:37

    Това е сууупер прекрасната книга...
    Толкова истинска и красива и ... великолепна е просто ...

    Yen написа:
    Тери Гудкайнд - не писател, а магьосник. Не виждам какво повече може да се каже.
    Thumbup

    Yen написа:
    Може да прозвучи смешно, но до такава степен съм влюбена в тази история, че дъбоко в себе си вярвам, че това е било някога.
    не звучи никак смешно - може да се каже,че аз наистина вярвам че това някога е било..
    Върнете се в началото Go down
    demona15
    Great
    Great
    demona15


    Male
    Age : 29
    Брой мнения : 214
    Location : Пловдив
    Интереси : музика,рисуване
    Рейтинг : 0
    Registration date : 28.09.2009

    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд   Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд EmptyПет 25 Дек 2009, 19:27

    Толкова я хвалят тази книга, че ще взема да я прочета.
    Върнете се в началото Go down
    Йен
    Rockplacer
    Rockplacer
    Йен


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1260
    Location : Пловдив
    Интереси : Adventures~
    Рейтинг : 20
    Registration date : 28.09.2009

    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд   Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд EmptyПон 28 Дек 2009, 02:46

    Препрочитам я за не-знам-си-кой път иии отново ме държи в напрежение, отново ме научава на още и още... и ме изумява отново. Обичам я тази книга! Heart
    Върнете се в началото Go down
    Amrod Cuthalion
    Banned
    Amrod Cuthalion


    Male
    Age : 28
    Брой мнения : 78
    Location : Plovdiv i Stara Zagora
    Рейтинг : 0
    Registration date : 22.10.2009

    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд   Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд EmptyСъб 10 Апр 2010, 00:04

    И аз се вселих в книгата ... Направо всичко около мен изчезна ... И някой хора ме питат : Добре де като си 8ми клас защо четеш толкова ? И моята реакция е : О.о :Д

    Та както и да е ... любимия ми откъс е :

    " Трябва да гледаш всичко около теб. Нищо не остава отделено.". Както и "-Не искам да умрете млади и красиви, а стари и беззъби! - Но ние точно това искаме : да умрем млади за Господаря Рал!"

    Това просто е най-великото нещо на света (книгата).
    Върнете се в началото Go down
    Йен
    Rockplacer
    Rockplacer
    Йен


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1260
    Location : Пловдив
    Интереси : Adventures~
    Рейтинг : 20
    Registration date : 28.09.2009

    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд   Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд EmptyСъб 10 Апр 2010, 08:29

    Amrod Cuthalion написа:
    Както и "-Не искам да умрете млади и красиви, а стари и беззъби! - Но ние точно това искаме : да умрем млади за Господаря Рал!"
    Тва "стари и беззъби" е просто култово biggrin biggrin

    Amrod Cuthalion написа:
    Това просто е най-великото нещо на света (книгата).

    Thumbup
    Върнете се в началото Go down
    Kaamos
    Rockplacer
    Rockplacer
    Kaamos


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 1165
    Location : Варна
    Интереси : aaaaa
    Рейтинг : 20
    Registration date : 19.10.2008

    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд   Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд EmptyНед 25 Апр 2010, 21:12

    Четох първи том наскоро. Страхотен писател, но не знае къде да спре. И на места прекалява.
    Върнете се в началото Go down
    Ross
    Newbie
    Newbie
    Ross


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 36
    Location : Варна
    Интереси : чушчици
    Рейтинг : 0
    Registration date : 29.08.2010

    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд   Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд EmptyЧет 16 Сеп 2010, 23:51

    luckydance Гледате ли и сериалчето "Legend of the seeker" на базата на тази книга? headbang Вманиачих сеее по двата сезона! Dance Ама третии... няма... cry
    Върнете се в началото Go down
    Йен
    Rockplacer
    Rockplacer
    Йен


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1260
    Location : Пловдив
    Интереси : Adventures~
    Рейтинг : 20
    Registration date : 28.09.2009

    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд   Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд EmptyПет 17 Сеп 2010, 09:12

    ^
    Да, аз си го следя редовно сериалчето. Просто съм вманиачена, мхм. хД
    А трети сезон ще има, но чак октомври. Или ноември. Има си сайт, намери го в гугъл и ще видиш.

    Мноо' е яко. ;д
    Върнете се в началото Go down
    Азор Ахай
    Advanced
    Advanced
    Азор Ахай


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 109
    Location : Varna
    Интереси : Art, music, history, mythology
    Рейтинг : 6
    Registration date : 12.12.2012

    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд   Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд EmptyНед 17 Мар 2013, 01:46

    Ross написа:
    luckydance Гледате ли и сериалчето "Legend of the seeker" на базата на тази книга? headbang Вманиачих сеее по двата сезона! Dance Ама третии... няма... cry

    2011 пролетта някъде се психясах една вечер, че има мишка в общежитието, и цяла нощ гледах Seeker-а, щото не можах да заспя (мразя мишки в стаята ми, много). Хареса ми, историята горе-долу биваше, Брус Спенс е просто върхът (умрях от смях), ако не бях чела книгите щеше много повече да ми хареса, ама какво да се прави сега... човек не може всичко да има Smile

    Иначе, гледам си горе мнението от блокирания акаунт, все още мисля, че Гудкайнд не знае кога да спре с описанията на някои работи, но пък такъв е и Мартин, и си мислех наскоро, че това внася по-скоро някаква доза реализъм в един измислен средновековно базиран свят (а пък както и да го погледнем, Средновековието си е било мизерия и насилие отвсякъде).

    А поредицата носи адски силни идеи, както Пуфето казва по-горе, особено във Faith of the Fallen (и на мен ми е любима), за свободата на индивида, за "егоизма", за измамата и доверието (я си спомнете Дженсън Рал)... Важно ми беше да мисля върху тези идеи, върху Ричард, уверен в правотата си, как не иска да се доказва пред хората, защото те трябва да се докажат достойни за усилията му. Изобщо... супер силно.

    The Law of Nines би било интересно за фенове на поредицата, има връзка с основната история, но по-далечна, на мен адски много ми хареса, макар че на моменти е супер супер супер психираща biggrin

    The Omen Machine беше добра, макар и още по-психираща, най-малкото 95% от главните герои са на едно място и се получават супер яки диалози biggrin На шести август излиза следващата, тъй че.. brace yourselves Wink


    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд   Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Откъс от поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Мисъл и Слово-
    Идете на: