RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 INXS (australian rock)

Go down 
+2
Хаджи
deathrose
6 posters
АвторСъобщение
deathrose
Moderator
Moderator
deathrose


Male
Age : 33
Брой мнения : 1901
Location : Асеновград
Интереси : Бира
Рейтинг : 15
Registration date : 31.05.2009

INXS (australian rock) Empty
ПисанеЗаглавие: INXS (australian rock)   INXS (australian rock) EmptyСря 10 Мар 2010, 18:35

INXS (australian rock) Inxs2


INXS (произнася се „Инексес”) е австралийска рок група, сформирана през 1977 г. под името The Farris Brothers. Съставът на бандата по това време включва Майкъл Хътчинс (водещи вокали), Кърк Пенгили (саксофон и китара), Гари Биърс (бас) и тримата братя Фарис – Андрю (китара и клавирни инструменти), Тим (водеща китара) и Джон (барабани). Точно преди излизането на дебютния им албум през 1980 г. името на групата е променено на INXS - неофициално съкращение, използвано в химията за означаване на "in excess", което означава в излишък, остатък.

Сред по-известните им песни през годините можем да включим "What You Need", "New Sensation", "Never Tear Us Apart", "Devil Inside", "Need You Tonight", "Suicide Blonde", "Disappear", "Elegantly Wasted".

През своята 30-годишна кариера на сцената австралийците имат над 4000 изпълнения на живо, изнесени пред повече от 25 млн. души в почти 50 страни. Имат над 15 издадени албуми и компилация, продадени в над 30-милионен тираж в целия свят. INXS са носители и на 3 награди „Грами”.

През 1997 г. групата и не на последно място – феновете - са разтърсени от трагичната загуба на харизматичния си певец Майкъл Хътчинс, който се обесва в хотелска стая. Съставът не се разпада, но остава въпросът кой да го замести. Известно време използват певеца Терънс Трент Д'Арби (гостувал у нас) и някои други вокалисти, а през 2005 г. в риалити шоуто "Rock Star: INXS" измежду хиляди участници за нов и официален заместник на Хътчинс е избран канадеца Джей Ди Форчън.

INXS продължават да бъдат голямо име в рока, въпреки тежкото изпитание, което не я спира да продължава да твори и радва феновете си.
Върнете се в началото Go down
Хаджи
Banned
Хаджи


Male
Age : 29
Брой мнения : 531
Location : Varna
Интереси : Момчилстване
Рейтинг : 7
Registration date : 07.07.2009

INXS (australian rock) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: INXS (australian rock)   INXS (australian rock) EmptyЧет 11 Мар 2010, 20:42

Имат доста хубави песни, имаше период, в който не спирах да ги слушам. Лично на мен ми допадат много. Thumbup
Върнете се в началото Go down
Thrak
Newbie
Newbie
Thrak


Male
Age : 37
Брой мнения : 23
Location : Варна
Интереси : музика
Рейтинг : 0
Registration date : 04.03.2010

INXS (australian rock) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: INXS (australian rock)   INXS (australian rock) EmptyПет 12 Мар 2010, 01:15

Като започнем от динозаврите AC/DC, минем през INXS, Men At Work, Midnight Oil и стигнем до Airbourne - май няма кофти австралийска банда, а? Smile

Бях доста малък когато чух INXS за първи път. Тъкмо беше излязъл "Welcome to Wherever You Are" (1992), който и до ден днешен остава един от любимите ми техни албуми. Хареса ми звученето им и заряда, който струи от парчетата. По-късно имах възможността да се запозная по-обширно с творчеството им и останах още повече впечатлен. Сред фаворитите ми са: "Heaven Sent", "Taste It", "New Sensation"..., както и неповторимите балади "Beautiful Girl", "Not Enough Time" и "Never Tear Us Apart". Последната до такава степен е влязла вътре в мен, че ми се превърна в мечта да посетя Прага и по-точно мястото, където е сниман клипа.

След като през 1997 г. Майкъл Хъчинс си отиде от този свят, за мен INXS бяха дотам. Не, че Джей Ди Форчън е кофти вокалист, но някак си не е същото. Както и при много други групи, изгубили вокалистите си (тук изключвам AC/DC, знаете защо). Затова и публикувам снимка на групата от периода им с Хъчинс.

INXS през 1992 г.
INXS (australian rock) 3023vrn

От края на 2009 г., INXS подготвят албум с техни кавъри, в памет на Майкъл Хъчинс. В записите участват Brandon Flowers (The Killers), който изпълнява "Beautiful Girl"; Rob Thomas - "Never Tear Us Apart" и "Original Sin"; и др.

След 30 г. музикален път, INXS са се превърнали в синоним на музика и професионализъм. Творчеството им се е слушало, слуша се и продължава да се слуша. Защото истинската музика е неподвластна на времето.
Върнете се в началото Go down
(s)Ain't
Rockplacer
Rockplacer
(s)Ain't


Female
Age : 30
Брой мнения : 975
Location : Варна
Рейтинг : 21
Registration date : 12.11.2008

INXS (australian rock) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: INXS (australian rock)   INXS (australian rock) EmptyСря 21 Апр 2010, 20:45

Една от групите, които някак не могат да ми омръзнат. Страхотни са просто. "By my side" и "Beautiful girl" абсолютно винаги ме успокояват, а "Suicide Blonde", "Need you tonight", "Elegantly wasted" и "Mystify" няма как да не си ги тананикам. Гласът на Майкъл Хътчинс за мен лично е един от тези, които чисто и просто ми влизат под кожата.
Върнете се в началото Go down
skyforger
Fan
Fan
skyforger


Female
Age : 31
Брой мнения : 579
Location : Пловдив
Рейтинг : 0
Registration date : 30.12.2009

INXS (australian rock) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: INXS (australian rock)   INXS (australian rock) EmptyСря 21 Апр 2010, 23:57

Напоследък ги слушам все по често и много ми допадат! Wink

Върнете се в началото Go down
sunshine13
Moderator
Moderator
sunshine13


Female
Age : 27
Брой мнения : 324
Location : Varna
Интереси : RockPlace <3
Рейтинг : 1
Registration date : 12.04.2010

INXS (australian rock) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: INXS (australian rock)   INXS (australian rock) EmptyНед 29 Авг 2010, 22:35

Скоро се зарибих по тях, но не мисля че ще ми писнат, наистина са много добри. Smile
Върнете се в началото Go down
deathrose
Moderator
Moderator
deathrose


Male
Age : 33
Брой мнения : 1901
Location : Асеновград
Интереси : Бира
Рейтинг : 15
Registration date : 31.05.2009

INXS (australian rock) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: INXS (australian rock)   INXS (australian rock) EmptyПон 12 Ное 2012, 23:10

INXS се разделят. 15 години, след като емблематичният вокалист на групата Майкъл Хъчинс си отиде от тоя свят, групата реши да спре с експериментите с нови певци и да се разделят. Очите ми са насълзени, заяви барабанистът Джон Фарис, преди INXS да изпълни един от най-големите си хитове "Need You Tonight".

Края на една велика група.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





INXS (australian rock) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: INXS (australian rock)   INXS (australian rock) Empty

Върнете се в началото Go down
 
INXS (australian rock)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Audioslave (alternative rock, hard rock)
» Papa Roach (hard rock,rock)

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ВСИЧКО ЗА ЖАНРОВЕТЕ ::  -
Идете на: