RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Това, което не ни убива ни прави по-силни?

Go down 
+10
Ками
Bryan
dinoesRAWRxP
alien*
Вилито
Железен
denityyy666
Rashugun
Puppet Master
Unforgiven
14 posters
АвторСъобщение
Unforgiven
Fan
Fan
Unforgiven


Female
Age : 28
Брой мнения : 485
Location : Габрово > Варна
Интереси : книги, музика, приятели ^^
Рейтинг : 5
Registration date : 25.12.2009

Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? EmptyЧет 29 Юли 2010, 15:01

Смятате ли, че всяка болка и загуба ни прави по-силни и издръжливи? Smile
Върнете се в началото Go down
Puppet Master
Rockplacer
Rockplacer
Puppet Master


Female
Age : 29
Брой мнения : 2354
Location : Пловдив
Интереси : ego trips
Рейтинг : 134
Registration date : 15.07.2008

Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? EmptyЧет 29 Юли 2010, 15:20

Всъщност не самата болка, а преминаването през нея ни прави по-силни. Болката е балансьор, а в равновесието се крие голяма поука. Поучавайки се подреждаме собствените си приоритети - съсредоточаваме се върху това, което наистина си струва.
Върнете се в началото Go down
Rashugun
Epic
Epic



Male
Брой мнения : 674
Location : Long ago in a northern land..
Рейтинг : 6
Registration date : 07.06.2009

Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? EmptyЧет 29 Юли 2010, 16:12

Преодолените психически болки ни правят по-силни.
Когато се спънеш някъде и си навехнеш крака, колкото и да те боли, щеш-не щеш, с времето оздравяваш. Като междувременно не ставаш по-силен, освен ако не броим факта, че повече ще внимаваш къде вървиш.
Когато минеш през психическо изпитание обаче, а те са по-трудни за преминаване, или си взел правилното решение, или си преминал през неволите, въобще справил си се разсъждавайки. Тялото ти не се е възстановило само след злополука, а сам си измислил как би било най-добре да се постъпи, как ще е най-удобно, как ще се изискват най-малко жертви и щом преминеш през всичко, ще си придобил опит, ако друг път се случи, няма да е проблем и съответно, ще си по-силен.

Самото понятие "по-силен" тук може да се разбере по не един начин, аз го приемам като "да не се пречупваш пред трудност".
Върнете се в началото Go down
denityyy666
Fan
Fan
denityyy666


Female
Age : 30
Брой мнения : 447
Location : Пловдив
Интереси : Психология, фотография, музика, литература! :)
Рейтинг : 0
Registration date : 03.12.2009

Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? EmptyЧет 29 Юли 2010, 16:12

Случвало ми се е и вярвам абсолютно в това. Всяка пречка ни кара да страдаме от една страна, но от друга ни кара да се замислим и щом я преодолеем сме много по-силни. Smile
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? EmptyЧет 29 Юли 2010, 23:10

Според мен, самият израз е насочен по-скоро към опита, извлечен при преодоляването на нещо, отколкото към самото нещо. Най-точен отговор може да даде човекът, автор на самата сентенция - отскачаш до библиотеката и взимаш някоя негова книга. Малко е труден за четене, но пък е страшно грабващ, стига веднъж да се зачетеш. And remember - read between the lines!
Върнете се в началото Go down
Вилито
Rockplacer
Rockplacer
Вилито


Female
Age : 29
Брой мнения : 1745
Location : Плевен :)
Интереси : музика (:
Рейтинг : 9
Registration date : 12.06.2009

Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? EmptyСъб 31 Юли 2010, 08:20

Да успееш да се възстановиш след голям шок, болка, травма ...
Наистина това може да е кратък или много дълъг период.
Да кажеш, че си по-силен не е така..
Научаваш се по лесно да се справиш с трудните моменти
Върнете се в началото Go down
alien*
Newbie
Newbie
alien*


Female
Age : 29
Брой мнения : 31
Location : Асеновград
Интереси : анимета, сънища, символизъм, тълкувания
Рейтинг : 0
Registration date : 06.01.2010

Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? EmptyСъб 31 Юли 2010, 12:20

Неслучайно смятам, че тоя цитат е достоен да бъде татуиран върху тялото ми biggrin
За мен всеки човек е шишенце с лак за нокти.. има различни цветове, различни размери.. ако болките и всичко това, което не ни убива, изобразим като човешка ръка, всеки път тя отнема известно количество лак... и от там нататък от нас зависи по кой път ще поемем - няма да се постараем да вярваме, че имаме средствата и качествата да не се изпразваме (дааа, знам как звучи biggrin) или да си върнем отнетото.. вече в по-ярък цвят.
Върнете се в началото Go down
dinoesRAWRxP
Newbie
Newbie
dinoesRAWRxP


Female
Age : 27
Брой мнения : 59
Location : Плевен ^^
Интереси : Оу много са =DD
Рейтинг : 0
Registration date : 27.06.2010

Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? EmptyНед 08 Авг 2010, 19:12

Щом веднъж сме преминали през някоя трудност, то тогава ще знаем, че е възможно всичко да се оправи, ще мислим по-оптимистично и това ще ни помага, малко или много :]
Върнете се в началото Go down
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan


Male
Age : 30
Брой мнения : 4538
Location : Somewhere in time
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? EmptyНед 08 Авг 2010, 19:17

Съжелявам ако повтарям,но тая тема ми звучи повече като --> Мetallica - Broken, Beat & Scarred

You rise, you fall, your down, then you rise again
What don't kill you make you more strong ... ?
За мен този цитат няма значение.. просто ми звучи глупав.
Върнете се в началото Go down
Ками
Rockplacer
Rockplacer
Ками


Female
Age : 29
Брой мнения : 877
Location : Пловдив
Рейтинг : 2
Registration date : 13.12.2009

Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? EmptyНед 08 Авг 2010, 19:45

И аз винаги почвам да си пея песента като видя темата biggrin

А по темата: Не мисля, че това, което не ни убива ни прави по-силни... например да се пребориш с някакво заболяване и как това ще те направи по-силен ? Мен би ме било повече страх да не се разболея отново. Може да не съм толкова силен човек, знам ли, но просто не може нещо, което не ме убива да ме направи по-силна. Поне не намирам логика.
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? EmptyЧет 20 Яну 2011, 20:43

Тук ще се съглася с мнението на Пъпет.

Самото преминаване през болката ни прави по-силни..издига ни духовно.

Има неща, от които трудно можеш да се възстановиш (окей, да ги наречем депресии).
Страх ни е да се потопим напълно в болката, да я изживеем с всяка наша клетчица и да продължим напред.
Но..това е решението. Просто правиш крачка напред, изживяваш го напълно и излизаш пречистен. Само в началото е трудно. После се започва с малките промени и със спокойствието. Започваш начисто.
Върнете се в началото Go down
Йен
Rockplacer
Rockplacer
Йен


Female
Age : 30
Брой мнения : 1260
Location : Пловдив
Интереси : Adventures~
Рейтинг : 20
Registration date : 28.09.2009

Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? EmptyЧет 20 Яну 2011, 20:55

Ками написа:
И аз винаги почвам да си пея песента като видя темата biggrin

А по темата: Не мисля, че това, което не ни убива ни прави по-силни... например да се пребориш с някакво заболяване и как това ще те направи по-силен ? Мен би ме било повече страх да не се разболея отново. Може да не съм толкова силен човек, знам ли, но просто не може нещо, което не ме убива да ме направи по-силна. Поне не намирам логика.

Всъщност има и такива болести, които пипнат ли те веднъж, организмът ти си изгражда имунитет. Ето ти отново пример, че ставаме по-силни, нали? Smile
Върнете се в началото Go down
Bubble
Fan
Fan
Bubble


Female
Age : 29
Брой мнения : 519
Location : Варна
Рейтинг : 9
Registration date : 17.04.2009

Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? EmptyВто 09 Авг 2011, 03:58

Йен написа:
Ками написа:
И аз винаги почвам да си пея песента като видя темата biggrin

А по темата: Не мисля, че това, което не ни убива ни прави по-силни... например да се пребориш с някакво заболяване и как това ще те направи по-силен ? Мен би ме било повече страх да не се разболея отново. Може да не съм толкова силен човек, знам ли, но просто не може нещо, което не ме убива да ме направи по-силна. Поне не намирам логика.

Всъщност има и такива болести, които пипнат ли те веднъж, организмът ти си изгражда имунитет. Ето ти отново пример, че ставаме по-силни, нали? Smile

Или по-тъпи...щото спин-а не повтаря biggrin Относно темата...то и наредбите не убиват, ама понякога резултатът е - егоцентричен комплексар biggrin
Върнете се в началото Go down
Befana
Great
Great
Befana


Female
Age : 29
Брой мнения : 232
Location : Over the hills and far away
Интереси : -self
Рейтинг : 1
Registration date : 19.06.2011

Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? EmptyСъб 20 Авг 2011, 12:05

Трудностите определят в какви хора ще се превърнем според начина, по който ще се справим с тях. Теоретично, някои хора избират по-нечестни средства, защото така е по-лесно. И се справят. Други, които си запазват моралните ценности, пък, рухват. Какво излиза- че в случая мошенниците са по-силни от "добрите душици". Няма да си подкрепям теорията с примери, защото не са подходящи за форума и за интернет изобщо.
За болестите съм съгласна- поне за повечето.
Но представете си, че загубите любим човек-това е тежко. А ако след години загубите още един, ще го приемете ли по-лесно? Ще бъдете ли "имунизирани" срещу други загуби. Естествено, че не. Всяка следваща загуба ще направи ситуацията още по тежка. Няма да ви убие но ще ви оправи майката отвсякъде.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не ни убива ни прави по-силни?   Това, което не ни убива ни прави по-силни? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Това, което не ни убива ни прави по-силни?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace ::   :: Лафплейс-
Идете на: