RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     За или против брака!

    Go down 
    +26
    Йен
    Mpak
    Katie_Rock
    Kecko_pld
    hav0k
    Лили.
    D(emo)n_Hunter
    Selene
    Железен
    Борко
    Илмари
    Slav
    dragons_eat_apples!!
    ChrissAngeL
    Немезида
    denityyy666
    Rashugun
    fonix
    Unforgiven
    Bambie
    Руто
    "Рури"
    Fofo0
    Кент
    Вилито
    Доцент Бинева
    30 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next

    За или против бракосъчетаването??
    За
    За или против брака! - Page 3 I_vote_lcap61%За или против брака! - Page 3 I_vote_rcap
     61% [ 28 ]
    Против
    За или против брака! - Page 3 I_vote_lcap17%За или против брака! - Page 3 I_vote_rcap
     17% [ 8 ]
    Празен глас, все ми е тая, аз не смятам да се женя/ омъжвам!
    За или против брака! - Page 3 I_vote_lcap22%За или против брака! - Page 3 I_vote_rcap
     22% [ 10 ]
    Общо гласове : 46
     

    АвторСъобщение
    Доцент Бинева
    Rockplacer
    Rockplacer
    Доцент Бинева


    Female
    Age : 28
    Брой мнения : 1071
    Location : Асеновград
    Интереси :
    Рейтинг : 0
    Registration date : 26.07.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 20 Авг 2010, 01:44

    First topic message reminder :

    За или против брака сте, има много и различни мнения по въпроса, аз лично мисля, че брака не е отживелица и трябва тези стари традиции да се спазват.


    Последната промяна е направена от Доцент Бинева на Пет 20 Авг 2010, 14:49; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down

    АвторСъобщение
    Борко
    Fan
    Fan
    Борко


    Male
    Age : 28
    Брой мнения : 403
    Location : Пловдив
    Рейтинг : 0
    Registration date : 12.04.2010

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 01:04

    Вярвам,че всеки тайно се надява да изпита любовта та дори и ти Рейз най-вероятно просто се опитваш да привлечеш внимание,както в темата "Китари"вчера...

    Поздрави beer
    Върнете се в началото Go down
    dragons_eat_apples!!
    Unique
    Unique
    dragons_eat_apples!!


    Female
    Age : 28
    Брой мнения : 809
    Location : Плевен
    Интереси : RAZER <3 ( и да, това се пише с &quot;е&quot; ) XD
    Рейтинг : -2
    Registration date : 17.01.2010

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 01:08

    Oх, за китарите ще ти пиша ПМ.
    Ами една неуспешна любов е достатъчна да ме откаже от това чувство, зависи до каква степен те боли. И не, не е дошъл края на света, напротив, живота тепърва започва и макар да е без това чувство пак съм щастлива. Защо трябва да си влюбен, да си обграден с любов, да обичаш някой, за да си щастлив? Само това ли ви прави щастливи и истински удовлетворени от случващото се?
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 01:10

    А неуспешната любов два месеца ли беше? Лол.
    Това не е любов. Правете разлика....
    Върнете се в началото Go down
    dragons_eat_apples!!
    Unique
    Unique
    dragons_eat_apples!!


    Female
    Age : 28
    Брой мнения : 809
    Location : Плевен
    Интереси : RAZER <3 ( и да, това се пише с &quot;е&quot; ) XD
    Рейтинг : -2
    Registration date : 17.01.2010

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 01:21

    Двата месеца бяха времето за равносметка и много добре правя разлика между влюбване и просто привличане.
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 01:22

    Мхм, и пак има разлика между влюбването и същинската любов.
    Върнете се в началото Go down
    dragons_eat_apples!!
    Unique
    Unique
    dragons_eat_apples!!


    Female
    Age : 28
    Брой мнения : 809
    Location : Плевен
    Интереси : RAZER <3 ( и да, това се пише с &quot;е&quot; ) XD
    Рейтинг : -2
    Registration date : 17.01.2010

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 01:26

    Която всъщност представлява изживяната любов, реалната.
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 01:28

    Любовта е нещо вечно. Не може единия ден да обичаш някого, другия не. Тва е просто заблуда.
    Любовта е константа. Ако обичаш (наистина) някого/нещо, ти го обичаш доживот.
    Тези преходните влюбвания са просто малките парченца от пъзела - те не могат да ти дадат истинската картина.
    Върнете се в началото Go down
    dragons_eat_apples!!
    Unique
    Unique
    dragons_eat_apples!!


    Female
    Age : 28
    Брой мнения : 809
    Location : Плевен
    Интереси : RAZER <3 ( и да, това се пише с &quot;е&quot; ) XD
    Рейтинг : -2
    Registration date : 17.01.2010

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 01:35

    Повярвай въобще не беше така. Попринцип държа на чувствата си до край, но като видя, че не върви с времето те избледняват. И не мога да чувствам любов към човек, който ме е наранил, като загърбим миналото и хубавите моменти, просто не мога, прекалено много уважавам себе си, за да се подложа на подобно унижение.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 02:23

    “Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее, не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло, не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината, всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи. Любовта никога не отпада”.

    Всичко останало е себичност!
    Върнете се в началото Go down
    Slav
    Newbie
    Newbie
    Slav


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 97
    Location : Варна
    Интереси : Музика - Китара, пиано, глас ;)
    Рейтинг : 2
    Registration date : 08.12.2008

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 07:55

    Немезида написа:
    И ми е инетерсно как бракът по-точно убива любовта. Чувала съм го и преди и наистина ми се иска да знам как става това.

    Представи си една изключително красива птичка (символ на самата любов), която е волна и свободолюбива. Бива хваната от човек, който се прехласва пред нейната красота и я иска за себе си => птичката бива затворена в клетка. Как мислиш, че ще живее по-добре птичката? В клетката или извън нея? Там тя бавно угасва, докато накрая не остане нищо от нея. Ако двама души истински се обичат, те нямат нужда да затворят другия само за себе си, а биха го пуснали доброволно, ако той пожелае да си отиде (естествено, предполага се, че ако са истински влюбени, никой от тях няма да поиска да си отиде, но всичко се случва).
    Върнете се в началото Go down
    Вилито
    Rockplacer
    Rockplacer
    Вилито


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1745
    Location : Плевен :)
    Интереси : музика (:
    Рейтинг : 9
    Registration date : 12.06.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 08:14

    dragons_eat_apples!! написа:
    Вилито написа:
    Аз съм за. За мен е важно да продължа рода си. Знам, че звучи глупаво, но искам да изпитам това, което е изпитала мама с мен и брат ми. Когато знаеш, че си създал нещо ново, нещо толкова прекрасно и крехко : )

    Какво общо има брака с децата?
    Хората правят деца (и в някои случаи ги оставят) и без брак.
    Аз лично бих се омъжила само заради финансова изгода. Не познавам любовта, не искам и да я познавам. Имам планове и мечти, накрая да ми се изтърси някой, да се скараме и да ми вземе всичко, без да мога да го съсипя след това? Не мисля Wink .

    Има общо човек. Представи си имаш мопмиченце. Малките момиченца за какво мечатят, е поне повечето. За принцове глупости и т.н. Та един ден идва дъщеря ти и те пита "Мамо, може ли да ми покажеш сватбената си рокля" и ти какво ще кажеш "Ооо, бе махай се ве, не се омъжих, за какво ми е " .. Какъв пример ще дадеш на детето си. Сватбата за мен не е задължение или нещо от сорта, а традиция. Аз искам да си изпълня тази традиция. И баща ми не взе всичко на майка ми като се разведоха ... така, че не си прави грешни изводи ;рр
    Върнете се в началото Go down
    Kecko_pld
    Great
    Great
    Kecko_pld


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 217
    Рейтинг : 12
    Registration date : 18.05.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 09:42

    Брака е стереотип според мен.
    Ако искаш Можеш да си живееш с някой и да си го обичаш, че дори и деца да имате и да си ги гледате заедно.
    Брака е тъпа хартийка която може да до доведе до големи проблеми, ако след време вече не се чувствате както в началото и разберете, че човека до вас не е този с който искате да прекарате живота си, а много хора са си патили именно от това нещо.

    Давам пример с брата на един от мойте приятели:
    Той е на 32 вече, срещнал се е с приятелката си на 17 години и още си живеят заедно.
    Не са женени и двамата са ми казвали че няма да се оженят, но си се обичат и си живеят заедно Smile
    Върнете се в началото Go down
    Selene
    Rockplacer
    Rockplacer
    Selene


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 1152
    Location : Предимно София О.о
    Рейтинг : 43
    Registration date : 07.04.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 11:20

    ..Охх...

    @ Slav
    Бракът не поставя птичката в клетка. Просто когато кажеш на едно момиче "Ще се омъжиш ли за мен?" това означава че си сигурен че това е човекът за теб. Цялата тържественост и така нататък имат според мен по-скоро доста психологически момент. След сватбата вие емоционално сте по-обвързани от преди заради изживяването на самата сватба. Тя означава че вие сте избрали един друг в добро и лошо, болест и здраве и т.н.
    Но любовта не е в клетка. Нито вие.

    @Kecko
    Хартийката не създава проблеми, а напротив. Тя не е нещо необратимо - може да се разведете. И той не е цирк, освен ако вие не си го направите такъв (нашите например си се разведоха тихо и кротко). Освен това пази интересите на децата. Като техен родител носиш съдебна отговорност за тях.
    Абе не съм 100% запозната с нещта, но знам че пред съда това има значение.



    Изборът дали да се ожениш/омъжиш или не и по какви причини си е... личен избор - кой както си иска да ги приема нещата. Аз лично някой ден мисля да се омъжа.. естествено поне след като завърша.
    Върнете се в началото Go down
    fonix
    Rockplacer
    Rockplacer
    fonix


    Male
    Age : 38
    Брой мнения : 770
    Location : Sofia
    Интереси : Колоездене и Обикаляне по чукари
    Рейтинг : 15
    Registration date : 09.09.2008

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 11:35

    Ох, добре сте понапълнили темата...

    Относно смисълът на брак-а аз казах своето мнение вече, това на което искам да обърна внимание в момента се явява лек off topic, но според мен е нужно.

    Признавам си от личната ми позиция мнението на dragons_eat_apples си ми звучи несериозно и леко детинско, но все пак това е нейното мнение, не ми хареса как я нападнаха разни хора с: "ама как така не вярваш в любовта...", "ама ти зле ли си, това е най-якото нещо".

    Sorry ама не видях аргументацията към тези точно толкова абсурдно поставени твърдения Smile

    Всеки човек има право да вижда и усеща света по-различен начин, никой не длъжен да разбира и да следва другите, въпреки, че в някакви норми е доста препоръчително.

    Решението човек да изгради живота си около пари и влас, вместо около семейство и любов си е негово. Решението да сключиш брак или не също и никой няма право да го съди ... Можете да изтъкнете минусите, можете да си правите изводи за конкретният човек ( или пък не) това имате право, но да го съдите не.

    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 13:10

    @Slav, Анито ти го каза. Ако можеш обясни защо възприемаш брака като клетка. Вярно че има мъже (и жени понякога), които са болезнено ревниви и наистина те държат в клетка, но това не е връзка.
    Върнете се в началото Go down
    Slav
    Newbie
    Newbie
    Slav


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 97
    Location : Варна
    Интереси : Музика - Китара, пиано, глас ;)
    Рейтинг : 2
    Registration date : 08.12.2008

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 15:16

    Различни хора, различни мнения. Вярно, в началото винаги е така, но какво става после ? С течение на годините тази любов, която я е имало вече се е превърнала по-скоро в уважение и я няма страстта, която съществува в началото. В такъв смисъл умира любовта (то има и случаи, в които направо си става на омраза).
    Върнете се в началото Go down
    fonix
    Rockplacer
    Rockplacer
    fonix


    Male
    Age : 38
    Брой мнения : 770
    Location : Sofia
    Интереси : Колоездене и Обикаляне по чукари
    Рейтинг : 15
    Registration date : 09.09.2008

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПет 03 Сеп 2010, 16:48

    Любовта винага я има, поне за мен, ако я няма няма смисъл да сте заедно с брак или не няма значение, което се отделя от темата.

    Като цяло Страстта е преходна, любовта не, тя просто се видоизменя, мина през страстната любов и стига до приятелската такава.

    Но това не обесмисля бракът като действие и/или институция. Или смятате, че промяната в човешките чувства идва конкретно от брака ?! Защо ? С какво той променя нещо ?
    Върнете се в началото Go down
    Katie_Rock
    Rockplacer
    Rockplacer
    Katie_Rock


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 591
    Location : Бургас
    Рейтинг : 0
    Registration date : 20.10.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyНед 12 Сеп 2010, 02:34

    Защо трябва да сключваш някакъв договор за да докажеш любовта си към някого??
    Има много по-добри начини.
    Върнете се в началото Go down
    Selene
    Rockplacer
    Rockplacer
    Selene


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 1152
    Location : Предимно София О.о
    Рейтинг : 43
    Registration date : 07.04.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyНед 12 Сеп 2010, 13:39

    Защо бракът да е средство за доказване на любовта?
    Това кой го твърди?
    Върнете се в началото Go down
    Mpak
    Newbie
    Newbie
    Mpak


    Male
    Age : 36
    Брой мнения : 21
    Location : Варна
    Интереси : Разностранни..
    Рейтинг : 0
    Registration date : 13.06.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyНед 12 Сеп 2010, 15:09

    За мой ужас (или можеби радост) това е темата в която ще оставя първия си пост в Rock Place.. След първоначалния потрес от развтието на темата (Да напомним че въпроса е крайно елементарния : За или против бракосъчетаването??) стигнах до извода че мненията тук се делят на :
    1.: Традиционалистите - Традицията повелява Булката да е в бяло(освен ако не е туркиня, тогава е червено), виното да е горчиво и Бла Бла Бла.. Но както се казва в една известна на всички ни реклама " традициите не са това което бяха" .. В днешно време брака се е превърнал в рутинна процедура по узаконяване на отношенията между двама души.. нищо повече!Не визирам самата сватба която може да варира от официално събитие в камерен състав до бляскав парад на който да присъстват цял рояк знаменитости ( като например бившите изгори на булката и младоженеца разказващи крайно забавни интимни истории за тях по време на тридневните пиршества).. Основните преимущества на брака са именно законовите такива и абсолютно не влияят на продължителността му или тази на чувствата.. Реално погледнато това е една "хартишка" с далеч по голяма тежест в съда от руло тоалетна хартия.. Не е задължителна за създаването на поколение или продължение на рода.. при желание един мъж дори и без брак може да признае дете за свое и да му даде фамилията си .. Относно пожарогасителния му ефект върху пламтящата любов .. всичко зависи от психологическата нагласа .. Аз лично с удоволствие бих встъпил в брак с жена която наистина обичам стига да знам че той няма по някакав начин да повлияе на отношенията ни или на ежедневието ( Не мисля че е любов мъжа да се ожени за 19 годишно момиче и поставяйки я в ролята на домакиня да попречи в реализацията и.. ) Личния ми съвет е да не се избързва с тази крачка и почти задължително да я предприемете когато и двамата сте завършили напълно образованието си според желанията ви (за някои средно за други визше)..
    2.:Волния Уили - Скачай Уилиии скачай.. Не желаете да узаконите отношенията с половинката си защото това значи да си сложите окови/наморник/хомот .. Човека щял да се промени с времето оставяйки ви пред тежкия въпрос как да го отстрелята без да загубите колата/апартамента/котката .. Това не е лив противоречие с идеята че сте с ртози човек защото го обичате именно защото го познавате(Или можете да обичате дори непознат).. Ако познаваш някой достатъчно добре за да кажеш че го обичаш то тогава не би трябвало и да се притесняваш че ще се промени.. Замислете се над идеята за брак едва след като сте опознали човека до вас и знаете че няма да се превърне в нещо коренно различно .. брака не променя хората, не намалява чувствата и не превръща връзката в рутина ако вие не си го позволите.. Аз самия също смятам че това е една досадна подробност но все пак трябва да се съобразите и с партньора си.. Ако обичате човека до себе си (и смятате че наистина го познавате) то брака е разумна саможертва спрямо възгледите ви.. Жертвайте се .. Или останете волни.. но докога?
    3.:dragons_eat_apples(гордей се с наличието на цял раздел за теб) - Мненията които изказваш са абсолютно обосновани спрямо възрастта ти и липсата на житейски опит.. Не си единствената с такива мисли на тази възраст (младостта се характеризира с твърде необосновани прояви на крайни чувства които с времето се ..окротяват).. Не мисли че си открила любовта на тези години или че дори знаеш какво е като чувство.. Ако след още 5 години си на същото мнение то мога да кажа че заради такива като теб са измислени предбрачните договори .. Личното ми мнение е че или си афектирана по детски или търсиш внимание (но уви по начин който по скоро би отблъснал хората от теб) и съжаление..

    Любовта дами и господа не е свързана по никакав начин с брака и трае за жалост около 3 месеца..След нея остава обичта , доверието и уважението между двама души.. Щастието на човека е пряко свързано с любовта поради факта че и за двете отговаря един и същи хормон в телаат ни - Серотонин .. Като всеки хормон не можете да очаквате от него да е вечен но не бива да мислите и че се е изгубил .. стига да има обич винаги можете да изчакате презареждането му Smile
    Върнете се в началото Go down
    hav0k
    Advanced
    Advanced
    hav0k


    Male
    Age : 37
    Брой мнения : 116
    Location : Пловдив/Плевен
    Рейтинг : 0
    Registration date : 27.09.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyНед 12 Сеп 2010, 15:16

    Е това наричам обширно изказване по въпроса. Харесвам когато човек има трезвен и обоснован поглед над нещата а не се влияе от първосигналната емоция - "Брак!? О не!"

    Btw. Добре дошъл в RockPlace! Надяваме се че ще ти хареса тук. Ако още не си го сторил, драсни си една тема в раздела "Идентифицирай се" и напиши нещо повече за себе си.
    Върнете се в началото Go down
    Йен
    Rockplacer
    Rockplacer
    Йен


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1260
    Location : Пловдив
    Интереси : Adventures~
    Рейтинг : 20
    Registration date : 28.09.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПон 20 Дек 2010, 19:46

    Против съм...
    Безмислено е да се записва черно на бяло толкова неземно чудо като любовта. Двама души могат да живеят заедно, да се обичат, да имат деца и без да са сключили брак. А и така единственото, което ги държи заедно е взаимната любов... Smile
    Върнете се в началото Go down
    Железен
    Ultimate Rockplacer
    Ultimate Rockplacer
    Железен


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 1441
    Location : Пловдив
    Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
    Рейтинг : 62
    Registration date : 07.06.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПон 20 Дек 2010, 20:19

    Жалко е, когато нещо така важно, ценно, интимно като брака се превърне в лист с два подписа и сватба с много пиячка в очите на цяло едно поколение (неминуемо ще станат повече, за съжаление). Аплодисменти за ерата на грънджа, аплодисменти за демокрацията и капитализма, аплодисменти и за житейските ни учители! Аплодисменти за 90-те, че оставиха всичко в ръцете на случайността!
    Овации за всички по-горе, защото е*аха мамата на ценностната ни система!
    Върнете се в началото Go down
    deathrose
    Moderator
    Moderator
    deathrose


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 1901
    Location : Асеновград
    Интереси : Бира
    Рейтинг : 15
    Registration date : 31.05.2009

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyПон 20 Дек 2010, 21:22

    Лично аз съм ЗА брака. Нека да се дадат много пари за едната формалност, за два подписа, за 1 напиване и няколко часа хора.
    Върнете се в началото Go down
    Befana
    Great
    Great
    Befana


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 232
    Location : Over the hills and far away
    Интереси : -self
    Рейтинг : 1
    Registration date : 19.06.2011

    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 EmptyСря 22 Юни 2011, 19:38

    Брака е глупост.Двама души дали се обичат или не могат да си го "честват" и без пиянска сбирка на родата. Днес хората които се женят не са подтикнати от безграничната си и безусловна любов.Подписват лист хартия, кълнат се във вечна любов, след няколко години си омръзват и се развеждат, намират си друг и пак така. И не мога да разбера хората които все са в очакване на "правилния човек" как разбират кога точно се е появил? Не вярвам да са се влюбвали или да са си мислели че са влюбени само веднъж и е естествено всеки път да става все по-силно и по-силно. Освен това аз намирам брака скучен. Той ти дава някакво измамно спокойствие, че човекът до тебе винаги ти ще те обича, и след като го е документирал и подписал можете да си заживеете щастливо и доволно. Е да ама не става така.Без да се усетиш в един миг искрата просто я няма.И ако не се разведеш,то няма да е защото варваш,че едва ли не любовта ще се върне, а просто защото си свикнал, мислиш че това, което си постигнал е най-доброто, което светът ше ти предложи, или че децата нямало да го понесат, или просто те е страх. Лишаваме се от собствения си живот за да се посветим на някого, когото не обичаме вече и на поколението, което сме създали, просто за да продължим да се чувстваме сигурността и комфорта вкъщи, а не да излезем навън да започнем живота си от начало и да се почувстваме пак млади. Сигурно ви се струва тъпо, но аз точно това си представям като чуя за брак....нях За или против брака! - Page 3 538880
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    За или против брака! - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 3 Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    За или против брака!
    Върнете се в началото 
    Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace ::   :: Лафплейс-
    Идете на: