RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Когато бяхме малки

    Go down 
    +9
    Befana
    Maybe
    deathrose
    Пате
    Bryan
    Missy
    sunshine13
    Немезида
    Вилито
    13 posters
    АвторСъобщение
    Вилито
    Rockplacer
    Rockplacer
    Вилито


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1745
    Location : Плевен :)
    Интереси : музика (:
    Рейтинг : 9
    Registration date : 12.06.2009

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyНед 08 Май 2011, 17:05

    Повечето като малки сме играли пред блока на най-разнообразни игри Smile
    Разкажете какви игри сте играли и някоя интересна случка Smile
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyНед 08 Май 2011, 19:10

    На криеница в гора....нямаха намиране тези хора. И като казвам гора, визирам Балкана, истинска голяма, тъмна гора. biggrin
    Федрбал, шах, лимки, състезавахме се кой ще хвърли камъчета най-далеч...много, много...колената ми са с белези. biggrin
    Най-веселата ми случка е, когто бях на 4 и пред входа на блока ми имаше една изоставена кола, в която обичахме да играем. Веднъж като излизах и ми блъснаха вратата върху ръцете....сега пръстчетата ми са малко криви. biggrin
    Но това са сладки спомени.
    Върнете се в началото Go down
    sunshine13
    Moderator
    Moderator
    sunshine13


    Female
    Age : 27
    Брой мнения : 324
    Location : Varna
    Интереси : RockPlace <3
    Рейтинг : 1
    Registration date : 12.04.2010

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyНед 08 Май 2011, 21:01

    Колко ми липсват тези дни! Играехме по цели дни и нощи на криеница, кобра, стражари и апаши, лимки, федербал, въртяхме обръчи, правихме смеси от кал и листа ;д и какво ли още не.
    А да... играех с момчетата на казарма :Д, а с момичетата от време на време изнасяхме концерти на бабите.
    Интересни случки има много, по нататък ще разкажа някоя. Smile
    Върнете се в началото Go down
    Вилито
    Rockplacer
    Rockplacer
    Вилито


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1745
    Location : Плевен :)
    Интереси : музика (:
    Рейтинг : 9
    Registration date : 12.06.2009

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyНед 08 Май 2011, 21:13

    Като бях на 4 играхме криеница с какичките и батковците.
    И играем в едно поле с царевица. И аз малко нисичко 70-90 санта да съм била. И се загубих в царевицата. И аз като ревнах и всички се втурнаха да ме търсят biggrin:D
    Върнете се в началото Go down
    Missy
    Great
    Great
    Missy


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 386
    Рейтинг : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyНед 08 Май 2011, 22:50

    Хмм.. честно казано когато бях малка нямаше с кого да излизам и да играя, за това прекарвах голяма част от времето си с животинките в къщи или качена на някое дърво... което оказа огромно влияние Laughing
    Върнете се в началото Go down
    Bryan
    King of Spammerlandia
    King of Spammerlandia
    Bryan


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 4538
    Location : Somewhere in time
    Интереси : Girls,Girls,Girls..
    Рейтинг : 133
    Registration date : 13.07.2008

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyПон 09 Май 2011, 17:04

    Аз помня като се катерихме по трансформатори biggrin .. и крадяхме сливи от градини... крадяхме каси с бири biggrin (въпреки че дори не пиехме толкова ) какви ли не щуротии biggrin ..Много футбол играхме..по съзтезания по баскет ходихме..
    Върнете се в началото Go down
    Пате
    Rockplacer
    Rockplacer
    Пате


    Female
    Age : 27
    Брой мнения : 1303
    Location : Paradise City a.k.a Varna
    Интереси : Music, RockPlace
    Рейтинг : 1
    Registration date : 12.08.2008

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyВто 10 Май 2011, 19:28

    Много щуротии правехме с брат ми.

    Често се случваше да оставям лятото сама в квартала, тъй като половината отиваха в селата си, а аз си нямам (винаги съм искала), често се налагаше да върша белите самичка. Но през времето, когато децата си бяха у дома играехме на "Стражари и апаши", "Криеница", "Подаръци" и всички игри, които предполагам всички сме играли.

    Таа, мен ме отгледа Леля Вичи. Това е една жена от съседния блок - маминка я откри, защото наште бяха на работа по цели дни (да не кажа нощи) и нямаше кой да ме гледа. Та, с леля Вичи се възпитавахме взаимно - от 4-месечна ме гледа. Тя прави най-великата юфка на света и най-великите ''филийки с мерудийка'' и мама много се дразнеше, защото никога не признавах юфката и филиите й. Тя започна да ми вика "Пате'' и оттам цялото семейство. Казваше ми Йоанка-Пацанка, защото обожавах кал и се налагаше по 3 пъти на ден да ме пере. Научи ме да плета и да готвя. Общо взето с нея свързвам детството си. Когато станах на 6 се преместихме в друг квартал, и тогава вече можех да се гледам сама и до ''днешни дни'' ми е навик да й ходя на гости - винаги ме чака с юфка на вратата (прецаква ми всеки път ''диетите'' ;д).

    Ако не беше леля Вичи, никога нямаше да можем да правим ''лошите неща'' с брат ми. Добре знаехме как да я обработим и как да се измъкнем. Най-често правихме мизерии на баба Мара (вещицата на квартала, която заразяваше цяла Варна с лошотията си). Често ядяхме шамари от нея.. На брат ми му бяха подарили за рождения ден катинарче (голям кеф беше) и й заключихме трансформатора (понеже тогава можеше да отвориш капака и да спреш тока на всеки един апартамент) Слагали сме й яйца под чергата. Правихме й лепнеща смес от лепило, кал, шампоани и общо взето каквото видим, след това я лепяхме по прозорците. Взеки път завършваше с рев и сополи, заради мощното дърпане на уши ;д.

    Правихме си турнири по народна топка. Ядяхме ледени сокчета. Спасявах брат ми, защото не можеше да се бие, а е 7 години по-голям от мен (не му казвайте, че знаете biggrin ). Хапех супер силно и можех да се смея като вещица и още мога.. "Карлсон който живее на покрива'' ми беше любимата книга и я знаех на изуст, обожавах го. Никога не съм обичала да си играя с кукли и играчки.

    Общо взето имах перфектно детство, но след като се преместихме в новия квартал играех по-рядко, защото децата бяха скучни. Преживях го много трудно, защото ми липсваше леля Вичи, приятелите. А сега повечето не ме поздравяват и щом ги видях, се разочарвах, защото са се превърнали в абсолютни пропаднали типове.
    Smile
    Върнете се в началото Go down
    deathrose
    Moderator
    Moderator
    deathrose


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 1901
    Location : Асеновград
    Интереси : Бира
    Рейтинг : 15
    Registration date : 31.05.2009

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyНед 26 Юни 2011, 21:38

    Гами, футбол, криеница, по 1 време дори си бяхме "построили" ринг за кеч biggrin Така че и това ще отбележа. Много много не разнообразявахме игрите, но все пак рядко се спирахме на 1 място. :Д
    Върнете се в началото Go down
    Maybe
    Newbie
    Newbie
    Maybe


    Female
    Age : 27
    Брой мнения : 94
    Location : The dark side of the Moon
    Рейтинг : 1
    Registration date : 11.08.2011

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyСъб 20 Авг 2011, 13:14

    Писането по тази теми ми идва повече, затова ето ви мое мнение, но от друг форум


    Цитат :
    Колко хубаво беше децата от цялата улица да се тъпчем със зрънчо от един пакет и да се мажем със сладоледи...впрочем и ние гледахме Ну Погоди и Том и Джери, при това по няколко пъти:DDAa да, и много обичах Ало ало
    По едно време карахме колелета по цял ден и вечерта започвахме "жоменката"(аз най-много обичах да се крия в една градина с фасул). В най-горещите дни, целите се опръсквахме и понеже бяхме солидарни към възрастните, ги целехме с балони пълни с вода^-^
    Търкаляхме се по ливадите и поради тази причина дрехите ми винаги бяха зелени;д
    Оо щях да забравя ГАЛАГУНКИТЕ И ЯБЪЛКИТЕ! Неизменна част от всеки летен ден
    А, като бях сама превъртах постоянно четирите ми любими плочи...докато грамофона не издъхна внезапно
    А през зимата...правехме "ангели" в снега и така ми измръзваха ръцете, че като се прибирах да се стопля, ме заболяваха пръстите. А на Нова година ошушквахме абсолютно всяка къща и се прибирахме с чанта пълна до горе с локумени вафли и шоколадови "дядо мразовци";D

    ^^
    Върнете се в началото Go down
    Befana
    Great
    Great
    Befana


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 232
    Location : Over the hills and far away
    Интереси : -self
    Рейтинг : 1
    Registration date : 19.06.2011

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyСъб 20 Авг 2011, 13:33

    Моето детство още не е свършило. Доизживявам си го с две дечица от моя блок.
    Когато бях малка мразех детската гредина. За това, когато любимата ми възпитателка не беше първа смяна, често ме оставяха на баба. В най-ранните ми годинки ме гледаше жена на име Невена. Та, с баба ми и леля Неве често ходих в градската градина и по цял ден "яздех" мечката. Така да я обичах тази мечка...После се прибирахме и си играех с братовчедка ми и съседните деца. Любимите ни игри, естествено бяха криеница и гоненица и все някой успяваше да преметне гонещия, като се скрие във входа и го остави да си бяга около къщата.
    Мразех момченцата, защото си играеха с камиончета. Имаше едно дете, с което винаги си играехме на семейство. Играта винаги почваше със семеен скандал- кой да е мъжът. Като по- голяма трябваше да отстъпя, и тогава играта внезапно омръзваше. После бях жена, казвах се Стела и задължително умирах, а после възкръсвах. Много тъпа ми беше тая игра. Веднъж я играхме с децата от квартала и още помня физиономията на тати, когато се прибра и му показах годежния си пръстен. biggrin Съседското момиче ме венча за съседскто момче, но след два часа се разведохме, защото не ми даде да карам семейното колело. Cry
    Обичах и кукли- леля ми пращаше много кукли и плюшени играчки, нито едно барби. С барбита също играех, но не ги обичах толкова.
    Та, както казах детството продължава. Любимата игра вмомента е " замерваничка ". Две дечица изчакват кака Дени да се качи на гаража, за да си нахрани дворните котки. Взимат си най- малките и твърди играчки и започват да я целят. Кака Дени любезно им пуска играчките обратно и така да безкрай. Последствията от играта са, че накрая накой родител започва да мрънка, кака Дени слиза от гаража и започва да се люля на люлката на горките деца, а малчуганите спят като къпани. Странични ефекти: падане и отслабване.
    Върнете се в началото Go down
    Йен
    Rockplacer
    Rockplacer
    Йен


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1260
    Location : Пловдив
    Интереси : Adventures~
    Рейтинг : 20
    Registration date : 28.09.2009

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyСъб 20 Авг 2011, 19:59

    Не знам за вас... аз се пръсках да падам от люлки, от колела, да се давя в реки, да прибирам все с нещо ожулено... вървях по уличката и си събирам камъчета, които да хвърля от моста... играех си с всеки, не ми пукаше кой какъв е. Когато някой беше прекалено груб, си го оставях да си прави маймунджалъците и не ми пукаше.
    Ежедневно бях пребивана с точилка, докато не изградих "имунитет" иии спря да ми пука. Сега с баба гледаме тая проклета точилка и тя не престава да ми се подиграва що за инато дете съм била.

    Ииии май така ще си го карам цял живот, 'щото си е суперско и нямам никъв проблем с това да обикалям с ожулени колена и лакти. biggrin
    Върнете се в началото Go down
    Стако
    Newbie
    Newbie
    Стако


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 33
    Location : Извън Сексиментоса
    Интереси : Литература, музика, гейминг, фотография, театър
    Рейтинг : -2
    Registration date : 15.03.2012

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyЧет 15 Мар 2012, 17:28

    Редовно беше криеница. Бих дал години от живота си за още една хубава игра с всички деца от квартала. Като се сетя и ми иде да се просълзя от кеф. Много бързо се пораства. Къде е Питър Пан кат' ти трябва?
    Върнете се в началото Go down
    Ania
    Moderator
    Moderator
    Ania


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 2011
    Location : Wonderland
    Интереси : pizza
    Рейтинг : 80
    Registration date : 14.07.2008

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyПон 07 Май 2012, 10:43

    Аз си играех основно на "Ядосвай сестра си".
    Т'ва беше възможно най-забавната игра, измисляна някога.
    Включва да й чупиш куклите, да я хапеш и да се биете ожесточено до кръв ;д

    Но като изключим това си играехме на най-нормалните игри от рода на криеница, сражари и апаши - блаблабла.
    Най-забавно ми беше на село, когато със сестра ми си правехме гнезда (помниш ли, ве?!?!?!), ястия от кал и цветчета, бяхме индианци, а тъй като съм малка тя и съседското момче ме плашеха с духове и НЛО-та. Разбира се, мисля че това повлия на психиката ми и за това в момента се държа като психично болна ;д
    Също много обичах да чета...само една книга обаче biggrin Роня - дъщерята на разбойника. Бях пристрастена към нея.
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyВто 08 Май 2012, 09:31

    Хей, не обвинявай мен за лудостта си! По-тази логика и твоите самопризнания за тормоза над мен, ти си виновна за моята лудост.
    Върнете се в началото Go down
    eMm
    Administrator
    Administrator



    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 2138
    Location : Варна
    Интереси : Photography
    Рейтинг : 22
    Registration date : 06.01.2009

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyЧет 10 Май 2012, 21:32

    Когато бях малка...:

    - Карах колело;
    - Карах ролери;
    - Скачах на ластик;
    - Играех на стражари и апаши;
    - Катерехме се с Микробчо на покрива на блока.
    - Катерехме се в колоната на моста ;D

    Абе.. много неща съм правила, няма смисъл да ги пиша всичките. Повечето са споменати по-горе. Готино детство беше.. <3
    Върнете се в началото Go down
    deathrose
    Moderator
    Moderator
    deathrose


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 1901
    Location : Асеновград
    Интереси : Бира
    Рейтинг : 15
    Registration date : 31.05.2009

    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки EmptyЧет 10 Май 2012, 22:46

    Понеже съм близо до гарата и до нас има много странни постройки, имахме си мисии да преминаваме през разни препятствия, да бием разни лоши (или растения, които не ни кефиха, или просто въображаеми злодеи), и накрая, когато преминехме през всички препятствия, завършвахме мисията си и бяхме много доволни от себе си, че сме спасили света :Д.
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Когато бяхме малки Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Когато бяхме малки   Когато бяхме малки Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Когато бяхме малки
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace ::   :: Лафплейс-
    Идете на: