RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Част от нещо (и аз не знам още какво)

Go down 
АвторСъобщение
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Част от нещо (и аз не знам още какво) Empty
ПисанеЗаглавие: Част от нещо (и аз не знам още какво)   Част от нещо (и аз не знам още какво) EmptyНед 01 Яну 2012, 01:01

Старецът седеше на входа на пещерата – дом на неговото усамотение – и с тревога наблюдаваше прииждащите тълпи: хора, малки и големи, здрави и болни, младежи, старци, жени трудни и жени безплодни, посърнали младежи и румени моми... множество от лица, върху всяко от които бе изписана надежда – надежда да намерят отговор на своите страхове, на своите блянове, на своите кошмари, на своите мечти.

Седеше мъдрецът и тръпнеше пред множеството, събрало се на поляната под скалата. Всички те бяха вървели с дни, за да го видят, а някои от тях, от далечните селища, дори и с месеци, и всеки бе чувал или споделял, по дългия път на поклонничестовото, тревогата си, че светият старец не е продумвал и дума от години, години наред. Всъщност, нямаше човек, който да го бе чувал да говори – нито сред бащите им, нито сред дедите им.

И ето, отново бяха тук – десетки, стотици, бедни и богати, хора нищожни и хора властни, с различни лица, но с един пламък в очите, подклаждан от жаждата за истината.

Седеше старецът и немееше: „О, Боже, каквото и да кажа, ще го приемат за чиста монета и ще живеят според него. А ако сгреша? О, Боже, заключи устата ми!”...
Върнете се в началото Go down
 
Част от нещо (и аз не знам още какво)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Пишеш? Рисуваш? Снимаш?-
Идете на: