RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Technoworld

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Азор Ахай
Advanced
Advanced
Азор Ахай


Female
Age : 32
Брой мнения : 109
Location : Varna
Интереси : Art, music, history, mythology
Рейтинг : 6
Registration date : 12.12.2012

Technoworld Empty
ПисанеЗаглавие: Technoworld   Technoworld EmptyВто 26 Фев 2013, 22:58

Така значи, аз седя и ви пиша това от своя лаптоп, в ушите имам слушалки, в джоба на якето музикален плейър, над мен стои една полузабравена стереоуредба, от бюрото ми се кокори престарял компютър, на работа имам терминал с два монитора и слушалки с микрофон, колежките ми правят разни странни неща с телефони колкото телевизори, а от чантата ми издайнически се подава графичен таблет Wacom. Технологиите заливат света. И не, това не е псевдоносталгичен пост за 90-те - абе хубави си бяха, доколкото ги помня, ама грамадните телевизори с кинескопи няма да ми липсват, да си призная biggrin Но пък и ние растем и остаряваме, а след нас идват нови и нови поколения, които възприемат света по леко по-различен начин... и така нататъка, докато стигнем до брат ми, който се роди през 2009 и сега е на три.

Не зная, някак по-нормално го възприемам за сестра ми, тя е първи клас и... абе кого си лъжем, странно е и е зловещо и при двамата, но мен лично брат ми ме шокира повече. Това човече като вземе, че се намърда на престарелия компютър (споменат по-горе) и започне да играе на разни игри.. че и се справя! Хора, къде отиваме?! Той е на три години, сестра ми е на седем, по цял ден се зомбясват с детски филмчета (междувременно ние вече всички реплики знаем наизуст Angry ), като говори по телефона някой и малкият започва да реве, защото не може и там да цъка...

Не съм противник на дигиталните технологии, напротив - наблюдавах масовото им навлизане на потребителския пазар и сега използвам тези от тях, които харесвам..и които ми се налага да ползвам (кой още е забравил що е то мишка?) Но пък сестра ми и брат ми са израсли, заобиколени от много повече технология, отколкото ние. И иде въпросът, къде трябва да се тегли чертата? Защото, с всичките си плюсове и минуси, всички смартфони, лаптопи и таблети не са много подходяща занимавка за детския ум, не сте ли съгласни?

Ще ми е интересно да прочета мнения Smile
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Technoworld Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Technoworld   Technoworld EmptyЧет 28 Фев 2013, 13:21

Предполагам, че на нас ни се струва странно, но това си е естествената среда на днешните хлапета - отвсякъде да са заобиколени от технологии. Както обичам да се шегувам, днес децата се раждат с компютърна грамотност.

Дали трябва да се тегли някаква черта, не знам, като се има на предвид, че аз самият съм web-addicted. jawbreaker
Но определено ограничаването би засилило интереса. Може би трябва да им се дава възможност повече да общуват по добрия стар традиционен начин, за да могат да си направят сравнение.

Като цяло обаче, не мисля че има нещо чак толкова за притесняване, ама пък всеки родител си решава. Smile
Върнете се в началото Go down
Азор Ахай
Advanced
Advanced
Азор Ахай


Female
Age : 32
Брой мнения : 109
Location : Varna
Интереси : Art, music, history, mythology
Рейтинг : 6
Registration date : 12.12.2012

Technoworld Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Technoworld   Technoworld EmptyНед 03 Мар 2013, 01:58

То е ясно, те са съвършено различно поколение, естествено е да има разлики и в тая насока... ама, дявол го взел, малки са да играят игри с часове!
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Technoworld Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Technoworld   Technoworld EmptyНед 03 Мар 2013, 02:04

Азор Ахай написа:
... ама, дявол го взел, малки са да играят игри с часове!

Тя и мама така викаше от терасата. tongue_smile
Ако тогава имаше телефони (GSM-и), по телефона щеше да го вика.
Take it easy! Smile
Върнете се в началото Go down
deathrose
Moderator
Moderator
deathrose


Male
Age : 33
Брой мнения : 1901
Location : Асеновград
Интереси : Бира
Рейтинг : 15
Registration date : 31.05.2009

Technoworld Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Technoworld   Technoworld EmptyНед 03 Мар 2013, 09:24

И ние сме играли с часове, само че не на компютри, а на Нинтендо.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Technoworld Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Technoworld   Technoworld Empty

Върнете се в началото Go down
 
Technoworld
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace ::   :: Лафплейс-
Идете на: