RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

 

 Nirvana (grunge)

Go down 
+70
forget_to_remember
The Invisible
Fofo0
lorddemon
Armageddon ^^ <33
qkitaki
AxL
Бавен_Клошар
Thoughtless
Agent Orange
varney
sunshine13
silian
pi.di.
Imperial
Inn Almighty
Annieh
!!!FurioN!!!
Katie_Rock
~different
bellz
Shit_For_Brainss
Nika
Mir40
Johny
wolf-eyes
Mannie
dissolved girl.
Железен
Shaman
shawn
Лили.
PollyNirvana
Corey Taylor
Вилито
Rashugun
Bitch
Phantom 1912
lluussii
nutshell
Илмари
scum
[=Tihm@tA=]
Xpuc ^_^
Apple
Bryan
(s)Ain't
~lilley
Eleutheria
Afterglow
mpayne
Алфонсин
Poltergeist
Overkill_86
Руто
Rally_Shadows
In_Flames91
FAIRY
nevermind92
littleMICROBE
Rancid
remy
Yumi
Пате
Tomhet
daRcLy`eRotIc
Deathroll
Tincheto_
Puppet Master
RockPlace
74 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Какво мислите за групата?
Отлична
Nirvana (grunge) - Page 5 I_vote_lcap65%Nirvana (grunge) - Page 5 I_vote_rcap
 65% [ 82 ]
Много добра
Nirvana (grunge) - Page 5 I_vote_lcap16%Nirvana (grunge) - Page 5 I_vote_rcap
 16% [ 20 ]
Става
Nirvana (grunge) - Page 5 I_vote_lcap8%Nirvana (grunge) - Page 5 I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Понасят се някак
Nirvana (grunge) - Page 5 I_vote_lcap3%Nirvana (grunge) - Page 5 I_vote_rcap
 3% [ 4 ]
боза
Nirvana (grunge) - Page 5 I_vote_lcap8%Nirvana (grunge) - Page 5 I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Общо гласове : 126
 

АвторСъобщение
RockPlace
Administrator
Administrator
RockPlace


Male
Брой мнения : 1570
Рейтинг : 87
Registration date : 12.07.2008

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyЧет 17 Юли 2008, 16:26

First topic message reminder :

Nirvana (grunge) - Page 5 Nirvan10
Нирвана ( на пали nibbāna, ниббаана, на санскрит: निर्वाण, букв. "угасване" (на страстите и желанията)), известна още като просветление или пробуждане, е краят на страданието и най-високото щастие. Постигането на нирвана е цел в будизма. За будистите нирвана е и освобождаване от прераждането. Нирвана трудно може да се обясни с думи, тя може само да се преживее и то вследствие на интензивна медитация. Според Будизма животът е като монета - от едната страна е Самсара (светският живот), а от другата Нирвана - абсолютната простота, нямаща нищо общо със светското. С постигането на нирвана се заличава индивидуалната личност, опрощават се всички кармични дългове и се премахва необходимостта от прераждане.


Последната промяна е направена от FRANKIE на Пет 08 Авг 2008, 00:57; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
AxL
Great
Great
AxL


Male
Age : 29
Брой мнения : 376
Location : Пловдив
Рейтинг : 2
Registration date : 19.01.2010

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyПет 16 Апр 2010, 22:33

Аз съм зле на тая тема,ама от малкото песни (2-3) ,които съм слушал,ми хареса.. ;д
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyПет 16 Апр 2010, 22:43

Стигат му толкова. Тя и Бритни е с около толкова хубави песни, но мал шанс - твърде жива е, за да я въздигнат лапетата в култ...
Върнете се в началото Go down
AxL
Great
Great
AxL


Male
Age : 29
Брой мнения : 376
Location : Пловдив
Рейтинг : 2
Registration date : 19.01.2010

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyПет 16 Апр 2010, 22:46

м..да.Говорим за Бритни Спиърс,нали? ;д Ама тя не ме радва(нищо,че е руса)
Върнете се в началото Go down
qkitaki
Epic
Epic
qkitaki


Male
Age : 29
Брой мнения : 687
Location : Варна
Интереси : Музика,китари
Рейтинг : 10
Registration date : 03.11.2008

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyПет 16 Апр 2010, 23:11

Лично мен не ме кефят тези наркоманчета...Пълна боза!...И както каза и Ру Кърт неможе да пее...Ш*бан наркоман.
Върнете се в началото Go down
Rashugun
Epic
Epic



Male
Брой мнения : 674
Location : Long ago in a northern land..
Рейтинг : 6
Registration date : 07.06.2009

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyСъб 17 Апр 2010, 00:17

Руто написа:
Хахаха, не знам кой човек с музикален слух би твърдял, че Кърт може(ше) да пее...

Адски много хора, например ? Smile


qkitaki написа:
Лично мен не ме кефят тези наркоманчета...Пълна боза!...И както каза и Ру Кърт неможе да пее...Ш*бан наркоман.

Поредният изказал се неподготвен. Не си ли намерихте друго обвинение, освен, че е наркоман? Наркоманството е следствие от необичайността в света около него, в самия му отличителен характер, донякъде заради здравословни проблеми. След поне трето прочитане на биографията му съм на мнение, че ако не беше наркоман, нямаше да я има една важна част от творчеството му.


Nirvana е една наистина спорна тема. Обожавани от много, мразени дори от повече. Всеки с мнението си, за вкусове не се спори, но, по дяволите, едното уважение за постигнатото, за издигането на грънджа, за изключителното му творчество, за това, че е герой на милиони хора, за това, че в действителност е един от Хората на XX-век, не може ли да имате? Smile
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyСъб 17 Апр 2010, 00:25

Гръндж е нарицателното за криза в музиката!
Върнете се в началото Go down
Rashugun
Epic
Epic



Male
Брой мнения : 674
Location : Long ago in a northern land..
Рейтинг : 6
Registration date : 07.06.2009

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyСъб 17 Апр 2010, 00:33

А аз говоря на слушалките си~

Между другото, има много по-подходящи стилове, далеч по-отдалечени и по-отвратителни от метъла /и грънджа междувременно/, кандидати за обявяване "криза в музиката".
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyСъб 17 Апр 2010, 00:39

Продължавай да си говориш на слушалките... и ако от тях звучи гръндж, ясна е работата - само пънк музиката е по-некадърна от грънджа... но пък всяко изкуство си има своите върхове и спадове, нормално е... с тая разлика, че вие не сте живели по онова време, когато всичко живо, чуло не чуло музика, се зарибяваше по нИрВАНА... и тогава всички се сетиха за The Doors (защо ли)...?
Върнете се в началото Go down
Rashugun
Epic
Epic



Male
Брой мнения : 674
Location : Long ago in a northern land..
Рейтинг : 6
Registration date : 07.06.2009

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyСъб 17 Апр 2010, 00:56

Ако бях живял по онова време, когато всички са били запалени по Нирвана, какво щеше да се промени ? А ако ти не беше, какво щеше да се промени?
Една музика или ти харесва, или не ти харесва. Без значение дали си бил свидетел на популяризирането и, или я прослушваш 30 години след кулминацията и.

А от слушалките ми звучат W.A.S.P., само да вметна.

И между другото, тоя тип спорове е малко тъп. Ай всички да оставим споровете за някое време не-след-полунощ...
Върнете се в началото Go down
Armageddon ^^ <33
Newbie
Newbie
Armageddon ^^ <33


Female
Age : 28
Брой мнения : 91
Location : Плевен
Интереси : Музика,приятели иии комп..
Рейтинг : 0
Registration date : 04.04.2010

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyПон 03 Май 2010, 10:01

Много ги обичам.Песните им,които най-много обичам са Lake Of Fire и Come As You Are.Има и много други,ама тези са върха.
Върнете се в началото Go down
Бавен_Клошар
Rockplacer
Rockplacer
Бавен_Клошар


Male
Age : 27
Брой мнения : 979
Location : Виена/Варна
Интереси : Хора и музика
Рейтинг : 12
Registration date : 28.08.2009

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyПон 03 Май 2010, 12:53

Към Руто и всички останали. СЪГЛАСЕН СЪМ, ЧЕ КЪРТ НЕ МОЖЕ ДА ПЕЕ, но -бали му майката щом ми харесва как звучи. не съм казал, че е гении... нито текстовете му са нещо особено нито музиката. просто харесвам гръндж това е.
Върнете се в началото Go down
lorddemon
Newbie
Newbie



Брой мнения : 2
Рейтинг : 0
Registration date : 11.06.2010

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyПет 11 Юни 2010, 00:06

Една от най добрите за мен групи! Сега чета биографията на Кърт от Чарлс Р.Крос. Много интересна книга препоръчвам я на всички
Върнете се в началото Go down
Fofo0
Rockplacer
Rockplacer
Fofo0


Female
Age : 28
Брой мнения : 1342
Location : Manchester, UK
Интереси : Books.
Рейтинг : 6
Registration date : 15.08.2009

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyПет 11 Юни 2010, 13:25

Харесвам ги.Не съм маниячка,но пък си ги слушам когато съм в настроение за тях.Има много тяхни песни които ме депресират,но не може да се отрече,че не са добри.Една от любимите ми групи. <3
Върнете се в началото Go down
The Invisible
Newbie
Newbie
The Invisible


Female
Age : 29
Брой мнения : 100
Location : Карлово
Интереси : Rock music
Рейтинг : 0
Registration date : 02.05.2010

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyПет 18 Юни 2010, 19:18

Подкрепя ли някой мнението ми,че това е надценена група и Кърт не заслужава да бъде музикален идол?! Nirvana (grunge) - Page 5 4965
Върнете се в началото Go down
sunshine13
Moderator
Moderator
sunshine13


Female
Age : 27
Брой мнения : 324
Location : Varna
Интереси : RockPlace <3
Рейтинг : 1
Registration date : 12.04.2010

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyПет 18 Юни 2010, 19:34

Да, така е! Групата наистина е надценена, но въпреки това мен много си ме кефи хД
Върнете се в началото Go down
The Invisible
Newbie
Newbie
The Invisible


Female
Age : 29
Брой мнения : 100
Location : Карлово
Интереси : Rock music
Рейтинг : 0
Registration date : 02.05.2010

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyПет 18 Юни 2010, 23:02

Clap най-накрая трезво мислещ човек
Върнете се в началото Go down
forget_to_remember
Newbie
Newbie
forget_to_remember


Female
Age : 27
Брой мнения : 11
Location : Пловдив
Интереси : ск8, хек, музика
Рейтинг : 0
Registration date : 30.06.2010

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyСря 30 Юни 2010, 13:56

Нирвана завинаги ще останат едни от най-добрите...Кърт е бил Бог и ще продължава да бъде такъв Heart
Върнете се в началото Go down
Agent Orange
Epic
Epic
Agent Orange


Male
Age : 29
Брой мнения : 628
Location : Видин
Интереси : Футбол
Рейтинг : 2
Registration date : 11.10.2009

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyСря 30 Юни 2010, 14:09

forget_to_remember написа:
Кърт е бил Бог и ще продължава да бъде такъв Heart

многоточие
Върнете се в началото Go down
Apple
Fan
Fan



Male
Age : 29
Брой мнения : 476
Location : Kalofer above everything.
Интереси : Уоу, френдове, Уоу, френдове, цигари, алкохол, простотия, лиготия и прочие..
Рейтинг : 3
Registration date : 09.04.2009

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyПет 09 Юли 2010, 01:51

Прекалено много разбирачи ...
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyПет 09 Юли 2010, 22:16

Мога да кажа същото за теб...
Върнете се в началото Go down
Pubstomper
Rockplacer
Rockplacer
Pubstomper


Male
Age : 30
Брой мнения : 460
Location : Варна
Рейтинг : 8
Registration date : 23.06.2009

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyПет 09 Юли 2010, 23:03

Изпитвам едно чувство, някъде между корема и гъза, ще го пусна да си ходи май... Sad
Върнете се в началото Go down
right in two
Newbie
Newbie



Female
Age : 30
Брой мнения : 1
Интереси : музика и книги
Рейтинг : 0
Registration date : 20.03.2010

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyНед 18 Юли 2010, 00:02

Каня ви в един отличен форум, специално за групата Нирвана и за Кърт Кобейн. Можете да намерите и други доста интересни неща.... http://Link-ът бе изтрит, поради противоречие с правилата на Рок Плейс. Реклама на сайт!

~Железен
Върнете се в началото Go down
Maybe
Newbie
Newbie
Maybe


Female
Age : 27
Брой мнения : 94
Location : The dark side of the Moon
Рейтинг : 1
Registration date : 11.08.2011

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyВто 16 Авг 2011, 20:49

Много си ги обичам
Противоположно на всеобщото мнение в обществото, че Нирвана депресират, при мен действат точно обратно-успокояват ме
А Кърт с неговото крещене, мислене и т.н. направо ме влюби<3

Върнете се в началото Go down
Jmjdbdttkksss
Newbie
Newbie



Female
Age : 26
Брой мнения : 19
Location : софия
Рейтинг : 0
Registration date : 22.12.2011

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyЧет 22 Дек 2011, 11:07

Жалко е да се търси някакъв определен виден смисъл текстовете на песните на Нирвана. Това са текстове, които всеки разбира сам за себе си, за да намери смисъла трябва да копае по-надълбоко, а не да чака всичко да му е казано. Също така е жалко да се съди за Кърт по певческия му талант.
Когато за първи път чух Нирвана (говоря за нещо по-различно от Smells like a Teen Spirit, защото тогава само нея харесвах) се зачудих как е възможно всички да харесват тоя, дето не може един правилен тон да изкара и фалшивостта му ме дразнеше(а трябва да кажа че мнението ми е доста обективно тъй като се занимавам доста сериозно с музика). Трябваха ми месеци да осъзная че това което се цени не са певческите му умения, а това че той е творец, според мен направо гениялен. И НЯМА група която да ми въздейства по нячина по който го прави Нирвана. От безкрайната еуфория, през напрежението до депресиращите им песни.Ннякак си те са се загнездили в мозъка ми оставяйки трайни следи върху мене, може би даже променяйки ме по някакъв начин. И това го казвам не защото го смятам за модерно или за нещо друго, аз за защото музиката на Нирвана някак ме е докоснала .
Кърт е постигнал това което всеки музикант иска – Световна некомерсиална слава, влизайки в сърцата на хората, без дори да е правил музиката си с тази цел и заслужава уважение поне заради това. Да не говорим че той не е и никога няма да бъде забравен, защото винаги ще се намерят хора, които да слушат Нирвана.
Поклон.
ПП: Руто, гласувал си за групата с отлична, а всичките ти коментари по-долу показват че не ги харесваш(без връзка че не слушаш грънгж). Не разбирам. (Не се заяждам, питам от любопитство Wink )


Последната промяна е направена от Jmjdbdttkksss на Нед 25 Дек 2011, 21:03; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 EmptyЧет 22 Дек 2011, 12:28

Jmjdbdttkksss написа:
ПП: Руто, гласувал си за групата с отлична, а всичките ти коментари по-долу показват че не ги харесваш(без връзка че не слушаш грънгж). Не разбирам. (Не се заяждам, питам от любопитство Wink )

Точно от обективност, защото не си затварям очите, за да не виждам нещо, което си е там, понеже няма как да не се съглася с това, което си написала:

Jmjdbdttkksss написа:
И НЯМА група която да ми въздейства по нячина по който го прави Нирвана. От безкрайната еуфория, през напрежението до депресиращите им песни.Ннякак си те са се загнездили в мозъка ми оставяйки трайни следи върху мене, може би даже променяйки ме по някакъв начин. И това го казвам не защото го смятам за модерно или за нещо друго, аз за защото музиката на Нирвана ме е докоснала по някакъв начин.
Кърт е постигнал това което всеки музикант иска – Световна некомерсиална слава, влизайки в сърцата на хората, без дори да е правил музиката си с тази цел и заслужава уважение поне заради това. Да не говорим че той не е и никога няма да бъде забравен, защото винаги ще се намерят хора, които да слушат Нирвана.

Коментарите ми обаче изразяват личното ми отношение към групата - да, противоречив съм, като всеки друг човек, (съставен от разум и чувства), но с тази разлика, че мен поне противоречивостта не ме обърква, а ме прави цялостен. Smile

Мога да го обясня и така - ако групата ми беше абсолютно безразлична, ако изобщо бих гласувал, то щеше да е с "ужасна", но след като поражда у мен емоция, била тя и отрицателна, заедно с това, което ти самата си написала, нямаше как да не гласувам с "отлична". beer
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Nirvana (grunge) - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 5 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Nirvana (grunge)
Върнете се в началото 
Страница 5 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Pearl Jam (grunge)
» Mad Season (grunge)....
» Seether (rock,post-grunge)

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ВСИЧКО ЗА ЖАНРОВЕТЕ ::  -
Идете на: