RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Грешките в приятелството

    Go down 
    +26
    Ania
    Missy
    eMm
    musakaa
    Йен
    Лили.
    Shit_For_Brainss
    Жоро
    Немезида
    I Cum Blood !
    Железен
    BlazeOfGlory
    xXxMisS_Sm!LexXx
    fReAkY`
    Bryan
    lluussii
    RoZzi
    FAIRY
    Пате
    Вильо.
    Кънчо
    CrazY
    Tincheto_
    nameless
    Ади_Психаря
    Руто
    30 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2, 3
    АвторСъобщение
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyПон 19 Яну 2009, 21:50

    First topic message reminder :

    Задачата е следната: всеки пише това,което смята че не трябва да се прави в едно приятелство.Ще се радвам ако се коментират мненията на другите и още повече ще се радвам ако някой се познае в нечие мнение и си признае публично biggrin

    Не се самоизтъквай -никой не обича да е в сянка. И освен това както ние сме добри в дадена област, така и приятелите ни са добри някъде. Не трябва да натякваме вещината си и да се присмиваме.

    Не се присмивам,но често се изтъквам...и даже се сърдя,когато ми се направи забележка biggrin
    Върнете се в началото Go down

    АвторСъобщение
    Гост
    Гост




    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyПет 26 Юни 2009, 09:27

    Ти си приятел на някого, когато си готов да дадеш повече отколкото да получиш от него. Когато си готов да му протегнеш ръка дори, когато на теб ти е трудно да стоиш на крака. Когато си готов да пожертваш нещо за него.

    Това за мен е приятелството и когато наистина сте в нужда ще разберете кои са ви приятели и кои само се правят на такива.

    Истинският приятел е не този, който не ти позволява да паднеш, а е този който ти подава ръка за да станеш !
    Върнете се в началото Go down
    Жоро
    Rockplacer
    Rockplacer



    Male
    Age : 29
    Брой мнения : 1144
    Location : Стамболийски
    Рейтинг : 0
    Registration date : 02.10.2009

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyСря 21 Окт 2009, 20:07

    Приятелите в тоя живота се броят на пръстите на едната ми ръка...
    Имаше един мохабет"Боже,аз ще се пазя от враговете си,ти ме пази от приятелите ми"!
    Прекалено съм малък за да изказвам мнение и да се налагам на каквото и да било
    що е приятелство и т.н. имам време след 10 години ще съм на друг акъл на друго място може и да не съм жив така че живот и здраве ще разбера какво наистина прави едно приятелство толкова истинско приятелство!
    Върнете се в началото Go down
    Shit_For_Brainss
    Fan
    Fan
    Shit_For_Brainss


    Male
    Age : 29
    Брой мнения : 401
    Location : България,Асеновград
    Интереси : Какво ли не
    Рейтинг : 0
    Registration date : 14.09.2009

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyЧет 22 Окт 2009, 13:01

    DRAGON написа:
    Приятелството е винаги по-голямо от грешките ако е истинско, но ако знаеш, че човека който я е направил не се е поучил от нея заслужава ли си да му простиш за да направи той същото отново ?

    реално погледнато аз съм грешил много пъти засягайки приятелите си -дали ще е да пренебрегна чуствата или да се самизтъквам обаче с тези хора все още сме заедно всеки ден и мисля че мога да кажа че много ги обичам и им се доверявам напълно и се надявам и при тях да е така I love you, guys Come here, lets hug Sunshine Sunshine
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyЧет 20 Яну 2011, 20:31

    Железен написа:
    Ако нямаш приятели няма как да си щастлив, тоест личното ти щастие зависи от приятелите, които успееш да си намериш.

    Тук не мога да се съглася с теб. Ако не може да си щастлив и доволен сам със себе си, няма как да се почувстваш така и с приятелите си. Личното щастие на всеки зависи от самия него. Приятелите не се намират, те се създават.

    По темата.
    Сега се сещам само за няколко грешки, които съм срещала в приятелството.
    1. Обсебването.
    Има хора, които обсебват своите приятели и изискват цялото им внимание. Опитват се да ги контролират с кого общуват, с кого излизат и т.н. Просто се опитват да влезат под кожата на своите приятели и да се настанят там. Вкопчват се прекалено много, защото се страхуват да не изгубят човека, който са намерили, но не осъзнават, че точно ще е причината за едно бъдещо отдалечаване.

    2. Премълчаването.
    Да, среща се толкова често и е доста разрушително. Хората си премълчават, премълчават, премълчават ии накрая чашата прелива и ето ти един готов скандал. И пак страх. Страх да не те разберат погрешно, страх да не те помислят за дребнав и прочее.

    3. Впускането.
    Противник съм на впускането в едно приятелство. Опит да се вземе всичко от него в самото му началото. Прекаленото навлизане в лъчното пространство на отсрещния човек. Приятелите се опознават цял живот. Невъзможно е да срещнеш човек, на когото след едночасов разговор си готов да разкажеш целия си житейски път.

    Това е засега от мен. : )
    Върнете се в началото Go down
    Йен
    Rockplacer
    Rockplacer
    Йен


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1260
    Location : Пловдив
    Интереси : Adventures~
    Рейтинг : 20
    Registration date : 28.09.2009

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyЧет 20 Яну 2011, 20:37

    Грешка е т'ва, че не искаш да спиш в нас. Сори за спама. biggrin
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyЧет 20 Яну 2011, 20:41

    Страх ме е да не ми направиш нещо.

    Ето ви още една грешка: да се страхувате от психичните отклонения на своите дружки. (това с отклоненията май се отнасяше повече за мен, ноо карай..) ;DD
    Върнете се в началото Go down
    musakaa
    Newbie
    Newbie



    Male
    Брой мнения : 3
    Рейтинг : 0
    Registration date : 24.01.2011

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyПон 24 Яну 2011, 14:17

    Лили. написа:
    Страх ме е да не ми направиш нещо.

    Ето ви още една грешка: да се страхувате от психичните отклонения на своите дружки. (това с отклоненията май се отнасяше повече за мен, ноо карай..) ;DD

    Затова пък физическия побой сближава приятелите D:
    Върнете се в началото Go down
    eMm
    Administrator
    Administrator



    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 2138
    Location : Варна
    Интереси : Photography
    Рейтинг : 22
    Registration date : 06.01.2009

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyВто 25 Яну 2011, 14:22

    Грешка е да пренебрегваш. Да изилизаш непрекъснато с различни хора, а само когато няма с кого, да звъниш на въпросния приятел и той да е винаги насреща.

    Грешка е и прекалената ревност. Признавам си, че аз много си ревнувам приятелите. Дразня се, когато излизат с други, интересувам се непрекъснато къде и с кого са.. това в даден момент досажда и аз го осъзнавам, ама какво да направя, такава съм си Smile
    Върнете се в началото Go down
    Missy
    Great
    Great
    Missy


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 386
    Рейтинг : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyВто 25 Яну 2011, 14:40

    Макар че не го осъзнавах доскоро, и аз много ревнувам приятелите си, което и на мен не ми харесва, но просто това не зависи от мен... Просто искам винаги да с мен и да не ги давам на никого :Д
    Върнете се в началото Go down
    Йен
    Rockplacer
    Rockplacer
    Йен


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1260
    Location : Пловдив
    Интереси : Adventures~
    Рейтинг : 20
    Registration date : 28.09.2009

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyСря 09 Фев 2011, 14:17

    Неблагодарността.
    Обсебването.

    Г.а.д.ж.е.т.а.т.а.!!!!
    Хиляди пъти ми се е случвало да спра да се виждам с най-добър приятел/приятелка, защото в един момент е прекалено зает/а с "любовта на живота си". Изведнъж вече няма място за мен и следователно мирно и кротко се махам. След време обаче (демек 1 седмица) супер готиния ми приятел/приятелка скъсал с "милото си" и айде пак заедно да сме си вей хай вей по цял ден.
    После пък аз си намеря някого и се почва "защо излизаш само с него", "не ми обръщаш вече внимание", "повече обичаш него от мен", "той е тъпак", бла бла бла...
    Тежко е да си тийн ..
    biggrin
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyСря 09 Фев 2011, 15:11

    Тежко е определено. Това с ревността минава. И при мен го имаше, но вече отмина. С моята най-близка приятелка се познаваме от 9 години вече и беше любов от пръв поглед. biggrin Минахме през трудните моменти с обсебващи гаджета, с гаджета, които използваха шамари, с гаждта, които....просто бяха смешни. Минахме през периода, в който аз се изолирах от света за кратка проява на депресия, разни други приятелки от които се ревнувахме...и така. Преживяхме всичко заедно. Сега тя ще се жени през октомври, аз също съм щастлива и дори и да се случи, така че да не се чуем месеци (което е невъзможно) знам, че ако й се обадя тя ще е насреща.
    Върнете се в началото Go down
    Bryan
    King of Spammerlandia
    King of Spammerlandia
    Bryan


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 4538
    Location : Somewhere in time
    Интереси : Girls,Girls,Girls..
    Рейтинг : 133
    Registration date : 13.07.2008

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyПон 28 Фев 2011, 23:54

    Истинското приятелство се гради на грешките и на скандали..защото в тях има най-много истина.Обичам те,братле ;р.Знам че го четеш,и знам че някъде не съм прав.Позволявам ти да ме поправиш biggrin
    Върнете се в началото Go down
    Ania
    Moderator
    Moderator
    Ania


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 2011
    Location : Wonderland
    Интереси : pizza
    Рейтинг : 80
    Registration date : 14.07.2008

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyВто 01 Мар 2011, 09:18

    Обвиняването.
    Това е една от най-големите грешки. Тогава започваш да се съмняваш в себе си, защото приятелите ти те обвиняват и ти казват, че грешиш, няма нищо лошо в това да грешиш, стига да ти кажат как да се поправиш, а не да ти натякват, че не си прав, едва ли не никога.
    Ревност.
    Много се изписа на тая тема и съм съгласна с всичко. Самата аз го правя често, но не го показвам, защото знам, че ще изглеждам обсебена, а това отблъсква хората.
    Изслушването.
    Това е много важно за едно приятелство и когато другия или ти самия не можеш да слушаш, тогава що за приятел си? Не е нужно да даваш съвети, да помагаш с проблемите, понякога трябва само да слушаш, а това не е толкова трудно, нали?
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyНед 05 Юни 2011, 12:39

    Лили. написа:

    2. Премълчаването.
    Да, среща се толкова често и е доста разрушително. Хората си премълчават, премълчават, премълчават ии накрая чашата прелива и ето ти един готов скандал. И пак страх. Страх да не те разберат погрешно, страх да не те помислят за дребнав и прочее.

    Щe си позволя да се повторя. С времето все повече се убеждавам, че искреността е една от най-важните "съставки" на едно приятелство. Все пак човек дава и изисква едни и същи неща. Предпочитам да рискувам, да кажа истината и да засегна човека, отколкото да мълча и да насъбирам. Става прекалено тегаво, а не трябва. А и много по-леко се приема истината, казано от приятел, отколкото от непознат.

    "Приятел е този, който знае всичко за теб и все пак те обича." ((:
    Върнете се в началото Go down
    D(emo)n_Hunter
    Moderator
    Moderator
    D(emo)n_Hunter


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 3541
    Location : Плевен
    Интереси : хирургия
    Рейтинг : 94
    Registration date : 10.11.2008

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyНед 05 Юни 2011, 12:45

    Но всички си има граници, нали?
    Имало в скандали, сдобрявания..нормални неща.
    Имало е смях, сълзи, грешки и от двете страни, прошки.
    Ами когато това не са единични, редки случаи, а са ежедневие?
    Ако в един момент си кажеш, че няма смисъл и трябва да теглиш чертата, това също ли е грешка? И обезмисля ли се..."прекратеното приятелство"...
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyНед 05 Юни 2011, 12:53

    ^ Когато това е ежедневие, няма място за приятелство. Сканадалите са следствие от точно тези, грешки, които изброявахме вече 5 страници.
    Трудно е да се направи такава крачка - прекратяване - но е по-добре да рискуваш, отколкото да се отчуждавам още повече от човека.
    Върнете се в началото Go down
    Puppet Master
    Rockplacer
    Rockplacer
    Puppet Master


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2354
    Location : Пловдив
    Интереси : ego trips
    Рейтинг : 134
    Registration date : 15.07.2008

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyПет 14 Дек 2012, 00:18

    Все повече започвам да си мисля, че... грешки в приятелството няма. Има, може би, "грешно приятелство". Илюзия, която поставяш пред себе си за другия, защото имаш нуждата да виждаш това, което искаш. Някакъв детински страх. Някаква остаряла тъпота.
    Не са собствените истини тактични за пред хора, които не могат да приемат една чужда от своята идея за бъдене. Не са недомлъвките, обидите, изявите грешни.

    "Невнятно, недосегаемо, иманентно чуждо на триизмерното битие" е обяснението, което мога да дам пред себе си и другите... Ashamed
    Върнете се в началото Go down
    Азор Ахай
    Advanced
    Advanced
    Азор Ахай


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 109
    Location : Varna
    Интереси : Art, music, history, mythology
    Рейтинг : 6
    Registration date : 12.12.2012

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyПон 17 Дек 2012, 22:55

    Всеки прави грешки, по всяко време, с всекиго можеш да постъпиш грешно.
    Понякога е грешно просто да не приемеш грешката на другия, да не я забравиш. Много гадно започва да те яде ей тям някъде в задната част на черепа, и макар повечето време да не го усещаш, идва един момент, в който много те е яд на теб самия.
    Иначе казано, прекалената гордост. Всеки приятел заслужава да я преглътнеш заради него. Аз си признавам, че това често (почти винаги) ми е адски трудно, да не се почувствам засегната заради някаква тъпотия, с която човекът отсреща да не е искал да те нарани. Това може да доведе до много сериозно скарване и тотално скъсване на връзката със съответния човек.

    Понякога е грешно да не посочиш грешката на другия, с което не му помагаш, напротив.
    Понякога и обратното е грешно. Най-добрият ми приятел в момента не ми говори точно заради това. Май и двамата сгрешихме.

    Върнете се в началото Go down
    PartyBat
    Newbie
    Newbie
    PartyBat


    Age : 29
    Брой мнения : 35
    Location : Долна Кабда
    Интереси : тва-онва
    Рейтинг : 0
    Registration date : 04.01.2014

    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 EmptyПон 10 Мар 2014, 21:43

    ауе лично на мен не ми е било толкова трудно да задържам приятелства,
    колкото връзки XD
    ддз, пък и като видиш, че човекът е наистина голям тъпак и не заслужава грам от твоето време, някак си по-лесно охладнявам към него, колкото когато съм влюбена
    просто има хора, които не заслужават компромис XD
    а ако заслужават компромис, обикновено се разбираме, като поговорим
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Грешките в приятелството - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Грешките в приятелството   Грешките в приятелството - Page 3 Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Грешките в приятелството
    Върнете се в началото 
    Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace ::   :: Лафплейс-
    Идете на: