RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Как да преодолееш раздялата

Go down 
+33
nelcho
Ками
denityyy666
pi.di.
Ане
Annieh
Йен
IllusionForYou
Линн
Halinor
Лили.
Вилито
Ash....
Zupaman
I Cum Blood !
Bryan
Щорко
BlazeOfGlory
Мо7о_ейнджъл
CrazyGoD
Железен
Puppet Master
Мия
amigo
nameless
krissa
CrazY
The Extremist
Илмари
RockPlace
lluussii
Немезида
Пате
37 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
Пате
Rockplacer
Rockplacer
Пате


Female
Age : 27
Брой мнения : 1303
Location : Paradise City a.k.a Varna
Интереси : Music, RockPlace
Рейтинг : 1
Registration date : 12.08.2008

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyПет 20 Мар 2009, 13:48

First topic message reminder :

С гаджето ти сте скъсали? Ето предложение за 7-дневен план
за преодоляване на болката.


5 ден: Неочаквания пристъп за копнеж вече е зад гърба ти. Придобиваш самочувствие
и се чувстваш по-добре.


Какво да правиш: Открий нещо ново в себе си, отиди на фризьор и се поглези с нещата, които ти действат добре.
Какво да не правиш: Избягвай да предприемаш насилни акции, с които да се опитваш да доказваш колко си щастлива без него, като например да танцуваш лудо на парти пред приятелите му.
Съвет: Не се преструвай, че болката я няма. Бъди откровена - това е готино и показва колко зряло се справяш с проблема.

6 ден: Има вероятност той да се опита да те спечели отново. Може да те види с други очи и да забележе колко страхотно изглеждаш, как добре се чувстваш предвид ситуацията и в крайна сметка да осъзнае какво е изгубил.


Какво да правиш: Бъди учтива, но твърда. Спокойно му обясни как си се чувствала след вашата раздяла, но че сега си тръгнала по нов път и не искаш да се връщаш назад. Вече можеш без него!
Какво да не правиш:Не се поддавай на опита му да те умилостиви. Ако е искрен ще приеме, че в моментта имаш нужда от грижа само за себе си.
Съвет: Приготви се моментално за нова среща!


7 ден: Уикенд е! Всички отиват на купон. Не се цепи от колектива. В крайна сметка си преодоляла тъгата си и си оцеляла. Сега може да се възнаградиш с това.

Какво да правиш: Флиртувай, колкото искаш и с други момчета. Танцувай, колкото ти се ще! Можеш и да си позволиш всичко.
Какво да не правиш: Не се прави, че никога не си преодоляла любовна тъга. Не пренебрегвай чувствата си, а прояви респект към тях.
Съвет: Ако на партито пуснат "вашата песен" и усетиш, че ще се натъжиш, излез навън с някоя приятелка.


МОМЧЕТАТА СЪЩО ПРЕЖИВЯВАТ ЛЮБОВНА МЪКА, само, че в различна последователност от нас. Ето как те я преодоляват.

1 ден: Той отива на парти с приятели.
2 ден: Флиртува с други момичета
3 ден: Има нова приятелка.
4 ден: Скъсва с новата приятелка.
5 ден: Плаче от мъка, заради раздялата с теб.
6 ден: Опитва отново да те спечели.
7 ден: Когато го отхвърлиш страда много.

Източник, Препис: "Вестник Teen Love"



На мнение съм, че са различни случаите и интересите, но това може да помогне
на някой за това, успех с "преодоляването на раздялата..."!
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
pi.di.
Rockplacer
Rockplacer
pi.di.


Female
Age : 28
Брой мнения : 230
Интереси : Булшитване
Рейтинг : 0
Registration date : 04.11.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyВто 19 Яну 2010, 09:25

Пий един студен аиран и си удари два шамара biggrin
Върнете се в началото Go down
Мо7о_ейнджъл
Legendary
Legendary
Мо7о_ейнджъл


Female
Age : 29
Брой мнения : 1325
Location : Everywhere
Рейтинг : 40
Registration date : 12.05.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyВто 19 Яну 2010, 09:55

Аз съм на принципа.. Рев, рев, рев и след няколко часа съм като нова и си викам ''Леле, колко си тъпааааа'' и хващам следващия. biggrin

Всъщност имаше един случей лятото, когато един индивид ме заряза и аз изпих една двулитровка бира и цяла вечер се хилих все едно съм се напушила biggrin
Върнете се в началото Go down
pi.di.
Rockplacer
Rockplacer
pi.di.


Female
Age : 28
Брой мнения : 230
Интереси : Булшитване
Рейтинг : 0
Registration date : 04.11.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyВто 19 Яну 2010, 12:01

а,така,Мото
И с бира става biggrin:D:D
Върнете се в началото Go down
Мо7о_ейнджъл
Legendary
Legendary
Мо7о_ейнджъл


Female
Age : 29
Брой мнения : 1325
Location : Everywhere
Рейтинг : 40
Registration date : 12.05.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyВто 19 Яну 2010, 12:27

Лили. написа:
Yen написа:
Не мога да ви предложа решение на този проблем, но след като изчетох всичките мнения виждам, че всички успявате да го преодолеете, при това - прекалено лесно. Мога да кажа само едно - щом ви минава за ден-два или пък успявате да заместите човека - явно не сте били истински влюбени.


Мхмм..като каза истинско влюбване - то не минава..винаги си я има тръпката, когато го видиш..когато обичаш, не забравяш. Това е едно от чувствата, които са вечни. Ако си обичал, обичаш завинаги. Другото е просто привързаност.

Съгласна съм.. обаче в един момент осъзнаваш, че всичко е свършило, колкото и да не ти харесва.. и че ако седнеш да си губиш времето да ревеш и самосъжеляваш, няма да върнеш нито времето назад, нито него. После усещаш как започва да не ти пука, че те боли и продължаваш напред. Това, че някои хора не показват, че ги боли не означава, че не е така. И това, че на някой не му пука не означава, че не го боли. Някои, като мене, не знаят какво всъщност искат и хващат някой за седмица-две, за да се рзасеят от всичко и просто продължаваш напред.. няма друг начин, не можеш да стоиш само и да циклиш на едно място и да допускаш една и съща грешка няколко пъти /тва последното се отнася за мене.../ (:
Върнете се в началото Go down
pi.di.
Rockplacer
Rockplacer
pi.di.


Female
Age : 28
Брой мнения : 230
Интереси : Булшитване
Рейтинг : 0
Registration date : 04.11.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyВто 19 Яну 2010, 19:59

Мото шапка ти свалям
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyВто 19 Яну 2010, 20:56

Немезида написа:
Схемата на Нед ми допада...де да ставаше толкова лесно...винаги съм имала чувството, че момчетата, колкото бързо казват "Обичам те" толкова е бързо те "разлюбват". На 2-3 ден вече са с нова....а в някои случаи и преди да се разделите.
Всъщност става, само че не винаги е за дни, на някой би му отнело седмици, на друг - месеци. На мен ми се случи и ми отне няколко дни, за да го преодолея изцяло. Да, винаги ще го има онзи трепет, онова жегване, но това е яко! Изключително много ме радва да виждам, че поне нещичко съм оставил след себе си, някаква част от мен. Добре ми е, че съм дал нещо на някое момиче, което не ми е безразлично. Харесва ми и предизвикателното кръстосване на погледи, когато се засечем на улицата или отидем да пийнем по една бира, и тази тръпка, удоволствието от нещо - вече отминало, но запълнило някоя дупка в живота.

Момчетата бързо казват "Обичам те" и бързо разлюбват, а мъжете? Не мисля, че има по-немъжка постъпка от това да злоупотребиш с доверието на някого в теб. Още повече, че не е само доверие, това е въпрос на достойнство, на чест, нарушаването на мъжката дума е нарушаване на принципите. Изневярата е безсмислена и смешна, но това е друга тема на разговор.

Що се отнася до бързото намиране на нова... доста общо го каза. Нека не забравяме и този случай: Аз си имам гадже, с което се чувствам приятно и т.н. ----> Постепенно си омръзваме ----> Друга ми хваща погледа ----> Късам първата ----> Хващам се с втората. Какво лошо има в това?
А за "Обичам те" - хммм, зависи кой какво значение влага в тези думи. Някои хора ги казват по-лесно от други. Аз например го намирам за изключително силна реплика, в която влагам нещо и изричам, чак когато усетя, че наистина искам да го кажа.


Цитат :
Ако не боли накрая не е било истинско
Всъщност единствения път, когато връзката ми имаше смисъл, а може би и някакво бъдеще, не ме боля. Защо да ме боли? Че съм изкарал страхотно година и някой друг месец ли? Че съм бил щастлив и безгрижен доста често ли? Че една седмица бях на море с приятелката си, само двамата, и се скъсахме от е*ане?

Дайте всички да се хвърлим в любовна депресия, да си метнем High Hopes са саундтрак и да си режем вените след всяка раздяла.... Suicidal
Върнете се в началото Go down
denityyy666
Fan
Fan
denityyy666


Female
Age : 30
Брой мнения : 447
Location : Пловдив
Интереси : Психология, фотография, музика, литература! :)
Рейтинг : 0
Registration date : 03.12.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyПон 12 Апр 2010, 15:16

Според мен за преодоляване на такова нещо няма рецепта. Всеки има собствен начин да преглътне раздялата. Rolleyes
Върнете се в началото Go down
Ками
Rockplacer
Rockplacer
Ками


Female
Age : 29
Брой мнения : 877
Location : Пловдив
Рейтинг : 2
Registration date : 13.12.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyПон 12 Апр 2010, 15:17

С времето всичко минава според мен, понякога с много много, адски много време...
Върнете се в началото Go down
nelcho
Great
Great
nelcho


Female
Age : 28
Брой мнения : 241
Location : варна
Интереси : неизвестни дългоименни американски поп скейт пънк групи!
Рейтинг : 0
Registration date : 20.01.2010

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyПон 12 Апр 2010, 19:34

Според мен това би трябвало да е много трудно ако си обичал някой истински..
Върнете се в началото Go down
Йен
Rockplacer
Rockplacer
Йен


Female
Age : 30
Брой мнения : 1260
Location : Пловдив
Интереси : Adventures~
Рейтинг : 20
Registration date : 28.09.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyЧет 15 Апр 2010, 16:30

Мо7о_ейнджъл написа:

Съгласна съм.. обаче в един момент осъзнаваш, че всичко е свършило, колкото и да не ти харесва.. и че ако седнеш да си губиш времето да ревеш и самосъжеляваш, няма да върнеш нито времето назад, нито него. После усещаш как започва да не ти пука, че те боли и продължаваш напред. Това, че някои хора не показват, че ги боли не означава, че не е така. И това, че на някой не му пука не означава, че не го боли. Някои, като мене, не знаят какво всъщност искат и хващат някой за седмица-две, за да се рзасеят от всичко и просто продължаваш напред.. няма друг начин, не можеш да стоиш само и да циклиш на едно място и да допускаш една и съща грешка няколко пъти /тва последното се отнася за мене.../ (:

Не можеш да върнеш времето назад, наистина. И до едно време ти се иска да го направиш, и боли, и ревеш, и циклиш, и мрънкаш.. Но в един момент си казваш "Защо ми е да връщам времето назад!? Не искам да го преживявам отново. Риба в морето има МНОГО!". Или поне аз така се самонавивам винаги. ;д
Признавам, периода на депресия ми е прекалено дълъг и протяжен, но съм на 15 и не мисля, че трябва да драматизирам толкова всеки път.
Иначе мисля, че когато с някого си биете по един шут най-добре е да спреш да мислиш за него и да се огледаш за друг. И какво по- хубаво от това да излезеш с най-добрите си приятели, може би на купон и да удавите мъката в алкохол. Опция винаги остава и добрия стар ШОПИНГ! biggrin Приятелите винаги са готови да помогнат, опре ли до това biggrin
Върнете се в началото Go down
Бавен_Клошар
Rockplacer
Rockplacer
Бавен_Клошар


Male
Age : 27
Брой мнения : 979
Location : Виена/Варна
Интереси : Хора и музика
Рейтинг : 12
Registration date : 28.08.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyНед 13 Юни 2010, 20:41

Цитат :
Как да преодолееш раздялата

Bryan написа:
Адашче, бий една и си лягай!
Върнете се в началото Go down
Black_w0rld
Great
Great
Black_w0rld


Female
Age : 28
Брой мнения : 211
Location : Пловдив
Интереси : Музика , Рисуване , Приятели ..
Рейтинг : 0
Registration date : 21.06.2010

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyПон 21 Юни 2010, 19:11

трябваше да открия тази темичка преди една седмица когато имах нужда но сега съм по добре без да съм чела плана на темичката някакси съм била в този график и сега се чувствам по-добре Smile
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyСъб 16 Окт 2010, 20:36

^ Пхахах, вече решаваме проблемите си по график/план?
Не мога просто..хора, вие..?

За всеки е, както го усеща.
Не мисля, че трябва да има излишни депресии и филми. Просто трябва да гледаш напред и да се радвам на каквото е било.
Всичко минава, тъй че няма смисъл да се прави от мухата - слон.
Тъпо, тъпо, тъпо, накрая намираш друг, минава и тва е.
Върнете се в началото Go down
Йен
Rockplacer
Rockplacer
Йен


Female
Age : 30
Брой мнения : 1260
Location : Пловдив
Интереси : Adventures~
Рейтинг : 20
Registration date : 28.09.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyСъб 16 Окт 2010, 23:19

Открих нов безотказан метод - една прекрасна книга. Потъваш в страниците й, губиш се измежду редовете и всичко е наред. Smile
Върнете се в началото Go down
liberty.moonbeam
Newbie
Newbie
liberty.moonbeam


Female
Age : 29
Брой мнения : 70
Location : love street
Интереси : to find yourself
Рейтинг : 0
Registration date : 22.05.2010

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyЧет 16 Юни 2011, 22:51

Музиката, бирата,и таблетка ''Презкурин'' biggrin
Върнете се в началото Go down
Йен
Rockplacer
Rockplacer
Йен


Female
Age : 30
Брой мнения : 1260
Location : Пловдив
Интереси : Adventures~
Рейтинг : 20
Registration date : 28.09.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyПет 17 Юни 2011, 15:55

Йен написа:
На мен нищо не ми помага. Никога не ми минава. Винаги се трупа в мен. Мене ме боли, докато не успея да се затворя в себе си.
Лолз, т'ва съм го писала преди година и нек'ви месеци, а още съм на същото дередже biggrin
Ииии още не знам как се преодолява нещо (пък и не само раздяла). Хората ми викат "рокендрол, небе и птички", други викат "музика", трети "алкохол"... нито едно от тия не ми помага особено. Мразя прекаления оптимизъм, пък и рокендрол-а не е създаден, за да те извежда от депресии. Музиката колкото ме прави щастлива, толкова и ме вкарва в няк'ви драми, особено като остана сама в нас ;D.. а алкохолът само ми разбива организма. Тея неща са ми любими, но не са моят начин да се справям с кофти ра'отите.
Вече казвам "абеееееее, майната му на всичко" и когато никой не разбира к'во ми е, се чувствам суперско. Пък като си насъбирам всичко в себе си.. к'во толкова.

Рано или късно всичко минава.


П.С.: Всичко, което написах е пълна простотия! biggrin Дните си минават, а аз си кибича на едно и също място.. чак е смешно тако'а. xDDDD

П.С.: Като си правя разни приключенийца насам натам - забравям за всичко (sun)
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyПет 17 Юни 2011, 17:15

Раздялата боли, но се преодолява, когато осъзнеш следните неща:

1. Аз не съм центърът на вселената, нещата не са длъжни винаги да се случват така, както на мене ми се иска; хората не живеят, за да ми угаждат и да облекчават болката ми.

2. "Аз искам" в повечето случаи не е равно на "аз получавам".

3. Всичко е временно - и хубавото, и лошото; всяка загуба отваря място за нещо по-добро. Ако искам това, което не мога да получа, съм глупак и сам съм си виновен, че ме боли. Когато се вкопчвам в обекта на моите желания, аз го обсебвам и губя както своята свобода (не мога да погледна и да открия нищо друго), така и отнемам неговата свобода - никой не е длъжен да живее заради мен.
Върнете се в началото Go down
Йен
Rockplacer
Rockplacer
Йен


Female
Age : 30
Брой мнения : 1260
Location : Пловдив
Интереси : Adventures~
Рейтинг : 20
Registration date : 28.09.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyПет 17 Юни 2011, 18:07

Не сме центърът на Вселената, но тя няма център, защото всичко/всички е/сме едно, нали. Прав си, както винаги и си свикнал да бъдеш прав. Обаче... помни, че всичко си има няколко гледни точки.
Не е ли по-добре човек да научи урока, който животът му е подал и да продължи напред, вместо да критикува себе си по този начин? ТИ сам си ми казвал "обичай себе си", а сега...

Лично за себе си ще говоря: да, обичам да бъда центъра на света и си го признавам. АЗ градя своят собствен свят и съм негов център! Никога не съм държала нещо да стане по моят начин. Хората облекчават моята болка, когато виждам, че аз съм успяла да им помогна с нещо.
Когато искаме... ни се иска и да го получим. Не е готино да си останеш само с искането. А когато обичаме к'во прайм? Може ли някой да ни спре да обичаме - не. Пука ли ни, че не сме обичани - да. Правим ли глупости междувременно - да. Изпадаме ли в задънени улици - да. Намираме ли пътя след това - да. С извинения, но сме просто хора. Поне аз, нали, съм просто човек.

Последното, което си описал отговаря изцяло на мен. Странно,... но не се срамувам да го призная. :]
Ако искаме това, което не можем да получим сме глупаци - да, но това никак не е лошо, поради щото човек цял живот се учи.
Привързаността (а тя върви ръка за ръка с обсебването) е едно от нещата, които най-много мразя в себе си (също и това, че приемам всичко лично). Така че се старая да се променя в положителна насока.

Поздрави... Smile

Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyПет 17 Юни 2011, 18:33

Йен написа:
Не сме центърът на Вселената, но тя няма център, защото всичко/всички е/сме едно, нали. Прав си, както винаги и си свикнал да бъдеш прав. Обаче... помни, че всичко си има няколко гледни точки.
Не е ли по-добре човек да научи урока, който животът му е подал и да продължи напред, вместо да критикува себе си по този начин? ТИ сам си ми казвал "обичай себе си", а сега...
Човек може да критикува себе си само след като е научил този урок.
Да, казвал съм и продължавам да казвам "обичай себе си", което обаче не трябва да се бърка с "обичай само себе си".

Йен написа:
Лично за себе си ще говоря: да, обичам да бъда центъра на света и си го признавам. АЗ градя своят собствен свят и съм негов център! Никога не съм държала нещо да стане по моят начин. Хората облекчават моята болка, когато виждам, че аз съм успяла да им помогна с нещо.
Лошо няма - гради си света, но го и разширявай от време на време - нека старото да потъва в миналото, за да остави място на новото. Търси новото, вместо да плачеш за безвъзвратно отминалото старо.

Йен написа:
Когато искаме... ни се иска и да го получим. Не е готино да си останеш само с искането. А когато обичаме к'во прайм? Може ли някой да ни спре да обичаме - не. Пука ли ни, че не сме обичани - да. Правим ли глупости междувременно - да. Изпадаме ли в задънени улици - да. Намираме ли пътя след това - да. С извинения, но сме просто хора. Поне аз, нали, съм просто човек.
Тук не ме разбра - нормално е да искаме, но нека да искаме разумно (все пак сме човеци, Homo Sapiens, нали), а не да въздишаме по неща, които не можем да получим.
Какво ще рече "обичам", или "обичан съм"? Държанка за ръчички? Цуни-гуни и креватно джудо? Сълзи и сополи, щото тя/той не е до мене или пък не ме иска повече, или пък дори не знае за моето съществуване? Сърцебиене и възбуда? И кого обичаме само всъщност, когато се тръшкаме, че не можем да имаме някого?
И хайде стига сме се оправдавали, че сме просто човеци, сякаш да си човек е слабост някаква.

Йен написа:
Последното, което си описал отговаря изцяло на мен. Странно,... но не се срамувам да го призная. :]
Ако искаме това, което не можем да получим сме глупаци - да, но това никак не е лошо, поради щото човек цял живот се учи.
Привързаността (а тя върви ръка за ръка с обсебването) е едно от нещата, които най-много мразя в себе си (също и това, че приемам всичко лично). Така че се старая да се променя в положителна насока.

Поздрави... Smile

Да, човек цял живот се учи... на нови неща.
За привързаността, да ти кажа, и аз съм привързан към някои хора, но някак не изпитвам болезнена липса. Хайде сега, завиждай ми. tongue_smile
И не мрази неща в себе си - да ги осъзнаваш е достатъчно, за да ги промениш с времето. Smile

Върнете се в началото Go down
Йен
Rockplacer
Rockplacer
Йен


Female
Age : 30
Брой мнения : 1260
Location : Пловдив
Интереси : Adventures~
Рейтинг : 20
Registration date : 28.09.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyПет 17 Юни 2011, 18:47

Руто написа:

Йен написа:
Когато искаме... ни се иска и да го получим. Не е готино да си останеш само с искането. А когато обичаме к'во прайм? Може ли някой да ни спре да обичаме - не. Пука ли ни, че не сме обичани - да. Правим ли глупости междувременно - да. Изпадаме ли в задънени улици - да. Намираме ли пътя след това - да. С извинения, но сме просто хора. Поне аз, нали, съм просто човек.
Тук не ме разбра - нормално е да искаме, но нека да искаме разумно (все пак сме човеци, Homo Sapiens, нали), а не да въздишаме по неща, които не можем да получим.
Какво ще рече "обичам", или "обичан съм"? Държанка за ръчички? Цуни-гуни и креватно джудо? Сълзи и сополи, щото тя/той не е до мене или пък не ме иска повече, или пък дори не знае за моето съществуване? Сърцебиене и възбуда? И кого обичаме само всъщност, когато се тръшкаме, че не можем да имаме някого?

Ру, не се тръшкаме.. просто ни е мъчно. Попринцип. А и не мога да ти кажа какво означава "обичам" и "обичан съм". А не бих изсипала просто поредните клишета тук.

Най-забавното в ситуацията е, че повечето неща, за които си говорим тук с теб вече не важат. С изтекъл срок на годност са. Което наистина е забавно, защото ме прави щастлива.

А и.. тенк ю, че си поговорихме отново Joke
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyПет 17 Юни 2011, 21:07

Хехе, колко много сте изписали..^_^ Липсваха ми тези теми..

Така, по същество.

Йен написа:
Ииии още не знам как се преодолява нещо (пък и не само раздяла). Хората ми викат "рокендрол, небе и птички", други викат "музика", трети "алкохол"... нито едно от тия не ми помага особено. Мразя прекаления оптимизъм, пък и рокендрол-а не е създаден, за да те извежда от депресии. Музиката колкото ме прави щастлива, толкова и ме вкарва в няк'ви драми, особено като остана сама в нас ;D.. а алкохолът само ми разбива организма. Тея неща са ми любими, но не са моят начин да се справям с кофти ра'отите.
И все си мисля, че ти си единствената, която може да намери отговор на този въпрос - как да преодолееш нещо по-кофти. Знаеш, че никой друг не може да ти помогне така, както ти сама би си помогнала. Поне можеш да си сигурна, че ние - приятелите - сме винаги до теб. Колкото и да те ядосваме с прекаления си оптимизъм или rock'n'roll-a, такива сме.
В този ред на мисли, явно следващата спирка от главната улица е къщичка с препятствия, която трябва да минеш и ще научиш отговора на този въпрос.
Ако се сещаш за Interstate 60, Нийл Оливър иска отговори. А виж през колко неща трябва да мине, за да ги получи.


На мнение съм, че всеки може да промени мисленето си така, че да преживява подобни неща. Знам и това, че повечето от нас сме наясно с несигурността в отношенията ни с други хора. Ако приемем животът за една държава, то всеки човек ходи по своя път към някой град/местност, среща се с други хора, вървят заедно, но в един момент се появява една криволичеща пътечка, по която единият човек тръгва и така пътищата им се разделят. "Да си достатъчен сам на себе си, да бъдеш за себе си всичко на света, е безспорно най-сигурният залог за щастие. - Шопенхауер". Вътрешната настройка е най-важна.


Пък и ние няма от какво да се оплакваме. Тийнейджърски връзки за по 1-2 седмици, тук-таме 1-2-3 месеца и вече по-сериозните. Раздялата не е толкова тежка. Просто продължаваш напред. Сега е времето да опитваш, да се париш, да научаваш.
Относно обичта. Не е задължително да си нещастен от това, че момчето/момичето на мечтите ти не те обича. Ти го/я обичаш. И това е достатъчно. Щом си способен да обикнеш някого, значи и заслужаваш да бъдеш обикнат. Пък, както каза Ру, не винаги може да става, както искаш.

Лично при мен, единственото, което остава и ме тормози, са въпроси. Успокоявам се едва след като узная отговорите.
Пък в други моменти: "ае, майните" и това е. Не съм от хората, които ще започнат се вайкат с "той ме остави"; "как ще живея сама" бля-бля. Not my cup of tea!
Просто продължаваш напред иии c'est la vie. ; D


P.S.: Лелее, разписах се. : D
Върнете се в началото Go down
Йен
Rockplacer
Rockplacer
Йен


Female
Age : 30
Брой мнения : 1260
Location : Пловдив
Интереси : Adventures~
Рейтинг : 20
Registration date : 28.09.2009

Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 EmptyПет 17 Юни 2011, 23:34

Лили. написа:
Хехе, колко много сте изписали..^_^ Липсваха ми тези теми..

И на мен...
:]]
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да преодолееш раздялата   Как да преодолееш раздялата - Page 3 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Как да преодолееш раздялата
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace ::   :: Архив-
Идете на: