RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИндексPortal with galГалерияТърсенеРегистрирайте сеВход

За Бог

Go down 
+64
one`love
Бавен_Клошар
New Age Messiah
CyberneticChaos
Кънчо
forget_to_remember
RJDIO
Йен
Jester
Bubble
green.orange
Доцент Бинева
stunnka
Simple
Борко
Storm
Amrod Cuthalion
Hamlet
Fr0st NoVa
denityyy666
Rashugun
Ками
Илмари
fonix
StormCrow
Devils.Reject
Johnny Alister
luna_lovegood
Dark-Gothica
Downingtn
Apple
Жоро
fn.0.rd
Wicked Child
Adept
Немезида
sunshine
Дан
irrealiste
balduran
Dredy
The_Eyes_Set_To_Kill
Chaos!
Михаил
DALEK
kashonche
L_A_N_A
Мо7о_ейнджъл
In_Flames91
amigo
pamcho
Selene
krissa
lluussii
CrazY
Afterglow
DJ_W0LF
Kaamos
remy
temples of death
Щорко
Rock star
Марто!
Bryan
68 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next
АвторСъобщение
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan

Male
Брой мнения : 4538
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyНед 12 Апр 2009, 12:13

First topic message reminder :

вярвате или не вярвате в бог ?
от къде сме произлезли според вашето мнение
изразете се и го подкрепете с нещо!

MODERATOR EDIT
Промених ти заглавието, тъй като не се отнася точно към темата.
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
New Age Messiah
Great
Great
New Age Messiah

Male
Брой мнения : 307
Интереси : Търсене на нещо по-голямо
Рейтинг : 9
Registration date : 23.05.2010

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПон 12 Юли 2010, 19:59

Не вярвам в Бог, за да вярвам в нещо трябва да го видя, да го разбера, а това от къде сме произлезли ще си остане мистерия .
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.

Female
Брой мнения : 2243
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПон 12 Юли 2010, 20:03

Хмм...тогава как вярваш в любовта? ;р
Бавен_Клошар
Rockplacer
Rockplacer
Бавен_Клошар

Male
Брой мнения : 979
Интереси : Хора и музика
Рейтинг : 12
Registration date : 28.08.2009

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПон 12 Юли 2010, 20:26

Аз в Бог не вярвам. Мисля, че Бог е измислен от хората, но нямам аргументи. ИЗКАЗВАМ мнение.
Не вярвам в Бог точно по тази причина. Тъй като няма доказателство за имане/нямане то му. И ако не мога да видя/пипна/устетя нещо. ЗА МЕН то не съществува.
CyberneticChaos
Banned
CyberneticChaos

Брой мнения : 107
Рейтинг : 0
Registration date : 09.07.2010

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПон 12 Юли 2010, 20:35

Лили. написа:

За мен любовта е психическа заблуда.
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.

Female
Брой мнения : 2243
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПон 12 Юли 2010, 20:41

Като цяло не беше насочено към теб. Просто ми беше интересно как ще отговори Иво. (:
CyberneticChaos
Banned
CyberneticChaos

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПон 12 Юли 2010, 20:58

Лили. написа:
Като цяло не беше насочено към теб. Просто ми беше интересно как ще отговори Иво. (:
Да, знам, но нека и аз да се изкажа. Smile
Борко
Fan
Fan
Борко

Male
Брой мнения : 403
Registration date : 12.04.2010

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПон 12 Юли 2010, 21:27

Лили. написа:
Борко, никой никого не кара да вярва.
Това е форум. Тук се води диалог и всеки има право да изкаже мнението си като го подкрепи със съответните аргументи. Това, че някой не вярва, не му пречи да приеме разсъжденията на отсрещната страна.
Ако прочетеш мненията на Нед и Ру ще видиш, че много от нещата, които са казали са верни, но това не е насаждане на вяра. Сеш' се.

П.С.: "Едната гледна точка е признак за ограничен светоглед."

Да,четох мненията и някак си се почувствах като грешник и,че е лошо да не вярваш не знам... : ) ) )
New Age Messiah
Great
Great
New Age Messiah

Male
Брой мнения : 307
Интереси : Търсене на нещо по-голямо
Registration date : 23.05.2010

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПон 12 Юли 2010, 22:09

Лили. написа:

Любовта съм я виждал, но Бог не съм .
DALEK
Great
Great
DALEK

Male
Брой мнения : 270
Рейтинг : 7
Registration date : 19.08.2009

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПон 12 Юли 2010, 23:03

Любовта може много просто да се обясни. Ако е любов към партньор е биологично заложена в нас, за да можем да продължим съществуването си като вид. Отпускат се хормони, които карът мозъкът ни да се стреми към партньора. Ако е към родител е защото родителите от гледна точка детето са тези които първи му осигуряват защита. То се чувства привързано към тях, за да може да оцелее. Ако е към детето от родителите е защото те трябва да са привързани към него, за да оцелее и да се продължи съществуването на вида. Въобще въпросът ти показва огромно неразбиране на биологията. Не че аз разбирам много, но съм чел достатъчно, за да знам достатъчно, за да разбирам основните и принципи.
Бавен_Клошар
Rockplacer
Rockplacer
Бавен_Клошар

Male
Брой мнения : 979
Интереси : Хора и музика
Рейтинг : 12
Registration date : 28.08.2009

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyСря 14 Юли 2010, 11:50

Любовта е усещане.. Бог не!
Руто
Administrator
Administrator
Руто

Male
Брой мнения : 3990
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyСря 14 Юли 2010, 13:35

Клоши, говорейки за любовта, която явно така добре и из основи и в самата й същност си опознал, погледни ако обичаш тази тема. Wink
CyberneticChaos
Banned
CyberneticChaos

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПет 16 Юли 2010, 00:47

Руто написа:
Клоши, говорейки за любовта, която явно така добре и из основи и в самата й същност си опознал, погледни ако обичаш тази тема. Wink

Руто, всичко е относително. Никой не ми е доказал, че съществува любов, никой не ми е доказал, че съществува и Бог. Така, че материята си остава на преден план за мен.
Илмари
Rockplacer
Rockplacer
Илмари

Male
Брой мнения : 1492
Интереси : интересни
Registration date : 24.01.2009

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПет 16 Юли 2010, 10:48

^Дай ми определение за материя.
Руто
Administrator
Administrator
Руто

Male

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПет 16 Юли 2010, 11:06

CyberneticChaos написа:
Руто написа:

Руто, всичко е относително. Никой не ми е доказал, че съществува любов, никой не ми е доказал, че съществува и Бог. Така, че материята си остава на преден план за мен.

Ако всичко е относително, то тогава е относителна и самата относителност, което ще рече, че всичко е абсолютно.
Никой не ти е доказал, че съществува любов? Жалко за теб, не защото я няма, а защото си сляп да я видиш, че и доказателство за нея искаш - не се ли усещаш колко детинско и себично звучи "докажи, че ме обичаш"? По същия начин си затваряш очите и за Бога и ревеш, че ти трябва доказателство за Неговото съществуване, размахвайки материята като Негово опровержение, макар че ако беше си направил труда да прочетеш темата и мненията в нея преди да се правиш на оригинален с папагалските си анархистки крясъци, може би щеше да ти светне, че Бог не е извън материята, нито извън обхвата на възприятията ти, понеже Той е в същността на всичко, което можеш да уловиш с възприятията си, с мисълта си, с чувствата си и отвъд всичко това, но не отделно от никое от тях.

Чети внимателно първото ми мнение в темата - повече повторение на казани неща няма да правя:

Има ли Го, няма ли Го?
Бля-бля...

Хайде всеки, и тези които вярват и тези, които не вярват, да опише тук представата си за Бог, щото от постовете по-горе оставам с впечатлението, че всички говорите за различни неща.

Чудеса се случват, за да се помогне на слепите да си отворят не очите, а умовете. "Имате очи, а не виждате".

Ще ме попитате: Къде е Бог? Посочи ни го.

Ами огледайте се: Бог е навсякъде. Аз го виждам в Слънцето, Луната, звездите, Земята, въздуха, морето, планината, човека, животните, растенията, клетките, елементите, атома...

Всичко това и нещо невъобразимо отвъд всичко това - една абсолютна Доброта, абсолютен Разум, абсолютна Причина и абсолютен Ред.

Що се отнася до нас хората, съществуват две концепции, на базата на които виждаме или не виждаме Бога:

1. Концепция на провиденския детерминизъм.
Всичко е с причина, всичко има смисъл, всичко има цел.

2. Концепция на екзистенциалната случайност.
Всичко се е случило по някаква случайност и няма никакъв смисъл, за цел да не говорим.

Между тях двете стои човекът със своята свободна воля да избира дали съществуването му има смисъл и да се опитва да проумее и да осъществи целта, с която се е появил след милиарди години причинно-следствени връзки в една вселена, която е толкова огромна, че умът му не я побира, или просто да си тъпче търбуха и единствената разлика между него и животните е, че той ходи до тоалетната.
CyberneticChaos
Banned
CyberneticChaos

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПет 16 Юли 2010, 14:05

Пхах, вярвам, че за всичко има причина, но не вярвам, че Бог е това, за което го описват. Може да е явлението, което се получава от сблъсък между два елемента. Ако това е Бог, то причинното трябва да е представата за него. Но това е коренно различно от тъпотиите, които църквата насажда.
А, и - всички сте толкова заблудени, щом смесвате хаоса с анархизма. Но не ви виня, така ви е насадено от хора, телевизия и т.н. Това е извън темата, обаче.

Руто
Administrator
Administrator
Руто

Male

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПет 16 Юли 2010, 14:27

CyberneticChaos написа:
Пхах, вярвам, че за всичко има причина, но не вярвам, че Бог е това, за което го описват. Може да е явлението, което се получава от сблъсък между два елемента. Ако това е Бог, то причинното трябва да е представата за него. Но това е коренно различно от тъпотиите, които църквата насажда.

Описанието ми по-горе съвършено се припокрива с това, което Църквата проповядва. Друг е проблемът, че ти си нямаш и идея какво проповядва Църквата и критикувайки я, критикуваш всъщност изкривената си представа за нея.
CyberneticChaos
Banned
CyberneticChaos

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПет 16 Юли 2010, 14:43

Руто написа:
Описанието ми по-горе съвършено се припокрива с това, което Църквата проповядва. Друг е проблемът, че ти си нямаш и идея какво проповядва Църквата и критикувайки я, критикуваш всъщност изкривената си представа за нея.
Изписал си камара философски размисли и твърдиш, че църквата е достигнала до тях. Не мисля, брато. Контекството не съм срещнал нито една от тях в това, което тя проповядва.
Кой си ти, за да ми казваш, че съм себичен за това, че не вярвам в съществуването на любовта? Напротив, момче. Ти си себичен, защото не искаш никой да мисли в противоположното на това, което смяташ за нея. Smile Мислех те за по-обективен човек, но явно съм грешал. Ето, това е логично.
Руто
Administrator
Administrator
Руто

Male

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПет 16 Юли 2010, 14:55

Първо, не съм ти момче, лапе!
Второ - колко пъти си чел онази дебела и непонятна книга, наречена Библия, и влезнало ли ти е изобщо нещо в пълната с хаос глава? Колко пъти си отишъл на църква и колко пъти си изслушал цялата проповед? Май нито веднъж, защото иначе щеше да знаеш, че свещениците нерядко се позовават на философията - все пак способността ни да размишляваме ни е дадена от Бога.

Трето, няма да споря дали си себичен, но определено мислиш по детински (недорасло), щом ти трябва доказателство за любовта.

И не, не съм обективен - мисли си каквито глупости ти отърва, но истината е една, защото не може да има по-голяма истина от истината.
CyberneticChaos
Banned
CyberneticChaos

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПет 16 Юли 2010, 15:14

Руто написа:
Първо, не съм ти момче, лапе!
Второ - колко пъти си чел онази дебела и непонятна книга, наречена Библия, и влезнало ли ти е изобщо нещо в пълната с хаос глава? Колко пъти си отишъл на църква и колко пъти си изслушал цялата проповед? Май нито веднъж, защото иначе щеше да знаеш, че свещениците нерядко се позовават на философията - все пак способността ни да размишляваме ни е дадена от Бога.

Трето, няма да споря дали си себичен, но определено мислиш по детински (недорасло), щом ти трябва доказателство за любовта.

И не, не съм обективен - мисли си каквито глупости ти отърва, но истината е една, защото не може да има по-голяма истина от истината.
Да, има истина, и ти не си я осъзнал.
Чел съм я и мога да ти кажа, че нищо не съм намерил в нея от това, което написа по-горе. Ходил съм на църква до определена възраст и не съм чул нищо друго освен отношения между различни присъстващи в библията личности, борбите на св. Георги и подобни.
Не, не ти си този, който ще ми каже, че е недорасло да мисля по различен от този на масовия човек начин.
"пълната с хаос глава"? Човек, моля те, почети малко за анархията и не говори глупости. Тук ти си наивиният и заблуден човек.
Руто
Administrator
Administrator
Руто

Male

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПет 16 Юли 2010, 15:20

Последно не разбрах хаотик ли си или анархист. Не че има особено значение, след като и на двете глупости в основата им е заложен нихилизмът. Дано да намериш правия (the right) път.
CyberneticChaos
Banned
CyberneticChaos

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПет 16 Юли 2010, 18:13

Руто написа:
Последно не разбрах хаотик ли си или анархист. Не че има особено значение, след като и на двете глупости в основата им е заложен нихилизмът. Дано да намериш правия (the right) път.

Ами, има разлика. Има, но ти не си наясно с нея, защото целта е да не я знаеш и да плюеш по измислиците за учението.
Руто
Administrator
Administrator
Руто

Male

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПет 16 Юли 2010, 18:29

Учение, което е като всяка друга утопия - сапунен мехур, който се спуква малко след като излезе на бял свят. Такива учения могат да просъществуват само и единствено ако не се реализират. Видяхме го при комунизма и нямам абсолютно никакво желание, нито пък нужда да го видя и в останалите му производни.
CyberneticChaos
Banned
CyberneticChaos

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПет 16 Юли 2010, 20:31

Руто написа:
Учение, което е като всяка друга утопия - сапунен мехур, който се спуква малко след като излезе на бял свят. Такива учения могат да просъществуват само и единствено ако не се реализират. Видяхме го при комунизма и нямам абсолютно никакво желание, нито пък нужда да го видя и в останалите му производни.

Ами, очаквах от теб поне да правиш разлика между комунизъм и социализъм. Комунизмът е може би най-лявото и близко до анархизма управление. То е повлияно от Маркс, социализмът е това, което си видял и съм съгласен, че е зле, но това е извън темата.
Руто
Administrator
Administrator
Руто

Male

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyПет 16 Юли 2010, 20:35

Слава Богу и социализмът, и химерата комунизъм си отидоха безвъзвратно.

П.П. Не разбра ли вече, че последната дума няма да е твоята?
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен

Male
Брой мнения : 1438
Интереси : Политика, Праведна музика и Слово
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 EmptyСъб 17 Юли 2010, 07:07

Знаете ли какво...
С риск да загубя модераторската си длъжност...
Моля, бандата неначетени, незапознати, неграмотни, нихилистични невежи поне темата да прочетат преди да пишат в нея. Ако изпитвате огромна нужда да акате го правете като цивилизовани хора в тоалетната, а не във форума, щото тука хейтим тролища.
Писна ми от кретенчета, които не могат връзките, та камоли мислите си да вържат, но пък са хукнали да бълват змии и гущери, когато стане въпрос за вяра, за ред или просто нещо по-сериозно от политура на инструмента.
"Първата стъпка от решаването на даден проблем е осъзнаването му." - Е, разберете, че са ви кухи лейките и работете по въпроса с напълването им, защото ФОРУМЪТ НЕ Е МЯСТОТО, НА КОЕТО ДА СИ ИЗЛИВАТЕ ПРОСТОТИЯТА! Правете го вкъщи, при мама и тате - те може и бонбонче даже да ви връчат за награда. Знам, че това трудно би могло да ви зарадва, при положение, че от месеци не са ви сменяни памперсите и вече всичко мирише на л*йна - спокойно не е от гъзовете, а от главите ви, понеже и вие сте като рибата - вмирисвате се откъм главата!

Да всеки човек има мнение, достойно за уважение. НО мнение без аргументи, които да го подкрепят, не е мнение. Извинете ме, че не се отнасям с подобаващото преклонение пред отпадъците, които хвърляте под формата на безмислени и кретенски словоизлияния! Инфантилните ви "мнения" са, на моменти, толкова пошли и безпочвени, че дори могат да са ми забавни, но винаги се сещам, че стоят под заглавието на сериозна тема, където хич да не е - би трябвало да ви мине през акълите, че не е място за акане.
Знаете ли, стойте си такива - прости, с преждевременно изгнили души и тела, които са преограничени, за каквото и да е било.
Криво ми е, обаче, затова, че вие, обезсолената сол на земята, дори и сами да се оставите, Той няма да ви обърне гръб; и ще ви обича вечно и силно, така като обича и мен, и Руто, и всички останали.

"Блажени бедните духом, защото тяхно е царството небесно." (Матей 5:3)
Sponsored content

За Бог - Page 11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Бог   За Бог - Page 11 Empty

За Бог
Върнете се в началото 
Страница 11 от 12Иди на страница : Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Мисъл и Слово-
Идете на: