RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИндексPortal with galГалерияТърсенеРегистрирайте сеВход

Футболното хулиганство

Go down 
+4
Bryan
antani
Руто
In_Flames91
8 posters

"За" или "Против" футболното хулиганство?
"За".
Футболното хулиганство I_vote_lcap15%Футболното хулиганство I_vote_rcap
 15% [ 4 ]
"Против".
Футболното хулиганство I_vote_lcap85%Футболното хулиганство I_vote_rcap
 85% [ 23 ]
Общо гласове : 27

АвторСъобщение
In_Flames91
Banned
In_Flames91

Male
Брой мнения : 552
Рейтинг : 1
Registration date : 15.01.2009

Футболното хулиганство Empty
ПисанеЗаглавие: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство EmptyНед 17 Май 2009, 00:23

Забелязах, че днес някои хора започнаха дискусия за "английската болест" (футболното хулиганство), в темата "Green Street Hooligans", и реших, че ще е добра идеа всички да се включат в нея.
Малко информация:

Англия дава на света не само най-популярната игра на планетата, но и всички негативни явления, свързани с нея – насилие, безредици, расизъм. Поведението, известно днес като футболно хулиганство, се появява в началото на 60-те години на 20 век. Трудни и изпълнени със социални проблеми години на Острова. Тогава и телевизията е “пусната” на терените и освен мачовете зрителите могат да виждат и футболните хулигани. Според коментарите на Би Би Си броят на арестуваните и пострадалите надхвърля броя на отбелязаните голове.
В средата на 60-те по-голямата част от от феновете по трибуните на английските стадиони отъждествяват себе си с насилие. От началото на 70-те години мачовете на острова са съпътствани от шумни скандали, брутални побоища, и дори смъртни случаи. Английските запалянковци се превръщат в опасност номер едно за футболна Европа.
В края на 70-те и началото на 80-те години проблемът надхвърля границите на Англия и приема общоевропейски мащаб. Това е десетилетието на трагедиите, десетилетието през което футболът трябва да се бори за спасението си срещу надигащата се заплаха от хулигански прояви. Почти всяка година по световните стадиони се случват нещастия. През 1985 г. англичаните понасят трагични последствия от неподходящи съоръжения и недостатъчна охрана. При пожар на стадион в Брадфорд сити на 11 май 1985 г. 56 души изгарят живи, над 200 са ранените. Само 17 дни по-късно телевизионните зрители наблюдават нова трагедия на стадион “Хейзел” в Брюксел по време на финал за Купата на европейските шампиони между “Ливърпул” и “Ювентус” – 39 души загиват по време на безредиците. УЕФА налага забрана за неограничено време на английските клубове да участват в европейски турнири. През април 1989 г. следва трагедията на стадион “Хилзбъроу” на полуфинал за купата на футболната асоциация между “Ливърпул” и “Нотингам’ – 95 фенове на “Ливърпул” са смазани . Маргарет Тачър нарежда да се предприемат радикални действия. Като следствие на тази заповед се появява докладът “Тейлър”, след който всички стадиони от Висшата лига са задължително само със седящи места и се въвеждат нови мерки за сигурност.
Има само два периода в историята на футбола във Великобритания, които са били относително свободни от
футболно насилие - годините между двете световни войни и десетилетието след Втората световна война.
ФИФА и УЕФА веднага възприемат концепцията за стадиони само със седящи места и така започва изграждането на редица нови съоръжения не само в Англия, но и из цяла Европа. В някои страни
финансирането е подпомогнато от фондове на ЕС, в други се използват средства от спортния тотализатор.
Заслуга за футболната война имат и медиите най-вече в Англия.
В търсене на сензации и най-дребните случки се раздухват до небесата. Много от футболните агресори се прехвърлят от стадионите в издателския бизнес, описвайки изстъпленията си и печелейки милиони, окуражавани от меркантилни издатели.

Списък с хулигански firm-ове:

Английски:

Алдершот – A Company
Арсенал – Gooners, The Herd
Астън Вила – Villa Youth, Steamers, Villa Hardcore, C-Crew
Бръмингам Сити – Zulus
Блекпул – The Muckers
Bolton Wanderers - Cuckoo Boys
Bradford City – The Ointment
Brentford – Hounslow Mentals, TW8 Casuals
Bristol City – City Service Firm
Burnley – Suicide Squad
Carlisle United – Border City Firm
Charlton Athletic – B Mob
Chelsea – Headhunters
Coventry City – The Legion
Derby County – Derby Lunatic Fringe
Everton – County Road Cutters
FC United of Manchester – Regional Railway Firm
Fulham – Thames Valley Travellers
Grimsby Town – Cleethorpes Beach Patrol, Grimsby Hit Squad
Huddersfield Town – Huddersfield Young Casuals
Hull City – Hull City Psychos
Leeds United – Leeds United Service Crew
Leicester City – Baby Squad
Liverpool – The Urchins
Luton Town – The MIGs
Manchester City – Guvnors
Manchester United – The Red Army
Middlesbrough – The Frontline
Millwall – Bushwackers
Newcastle United F.C. – Newcastle Gremlins
Nottingham Forest F.C. – Forest Executive Crew
Norwich City – Norwich Hit Squad
Oldham Athletic – Fine Young Casuals
Oxford United – South Midlands Hit Squad
Plymouth Argyle – The Central Element
Portsmouth – 6.57 Crew
Preston North End – Preston Para Squad
Queens Park Rangers – Bushbabies
Sheffield United – Blades Business Crew
Sheffield Wednesday – Owls Crime Squad
Southend United – CS Crew
Stoke City – Naughty Forty
Sunderland – Seaburn Casuals
Swindon Town – The Aggro Boys; Swindon Active Service (SAS)
Tottenham Hotspur – Yid Army
West Bromwich Albion – Section Five
West Ham United – Inter City Firm
Wolverhampton Wanderers – Subway Army

Френски:

Paris Saint-Germain – Commando Pirate, Casual Firm, Indépendants

Израелски:

Beitar Jerusalem – La Familia

Сверноирландски:

Beitar Jerusalem – La Familia

Норвежки:

Aalesunds FK / SPK Rollon – Blue Army Aalesund / Blue Army Rollon
Fredrikstad FK – Brigade Rød Hvit (BRH)
Ham-Kam – Briskebys Beste Borgere (BBB)
I.K. Start – Christianssands Herreekvipasje
Lillestrøm SK – Sportsklubbens fineste / Supporterklubbens Fineste (SKF)
S.K. Brann – TjuaGutteneBergen (TGB)
Viking FK – Stavanger Yngre
Vålerenga I.F. Fotball – Isko Boys, Enga Casuals, Enga Yngre

Полски:

Cracovia Kraków – Jude Gang
Lech Poznań – Brygada Banici; Young Freaks '98
Górnik Zabrze – Torcida
Lechia Gdańsk – Młode Orły
Legia Warszawa – Teddy Boys 95
Pogoń Szczecin – Terror Corps
Ruch Chorzów – Psycho Fans
Śląsk Wrocław – Fighters
Widzew Łódź – Destroyers
Wisła Kraków – Sharks

Руски:

CSKA Moscow – Red-Blue Warriors, Yaroslavka
Spartak Moscow – Gladiators Firm '96, Union
Zenit Saint Petersburg – Music Hall
Lokomotiv Moscow – Red-Green Vikings, Trains Team, Mad Dobermans Firm, Steam Engines

Шотландски:

Aberdeen – Aberdeen Soccer Casuals
Airdrie United – Section B
Celtic – Celtic Soccer Crew
Dundee & Dundee United – The Utility
Falkirk – Falkirk Fear
Heart of Midlothian – Casual Soccer Firm
Hibernian – Capital City Service
Montrose – Portland Bill Seaside Squad
Morton – Morton Soccer Crew (MSC)
Motherwell – Saturday Service
Rangers – Inter City Firm
St Johnstone – Fair City Firm
St Mirren – Love Street Division (LSD)

Шведски:

AIK – Firman Boys, Young Boys, Baby Boys
BS BolticGöta/Degerfors IF/Färjestads BK – Värmlandsalliansen
Djurgårdens IF – Djurgårdens Fina Grabbar, Djurgårdens Yngre Grabbar, Djurgårdens Mindre Grabbar
GAIS – Gärningsmännen,[76] GAIS Yngre[76] Gais Babies[71]
IFK Göteborg – Wisemen, Gothenburg Youth Division Youth crew Gothenburg Gothenburg United
Kalmar FF – Kalmarfamiljen
Hammarby IF – Kompisgänget Bajen, Bajen Baby Squad
Helsingborgs IF – Frontline, Hbg Yngre
Linköpings HC – Cluben Casuals
Malmö FF – Sky Blue Crew

Уелски:

Cardiff City – Soul Crew
Swansea City – Jack Army
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто

Male
Брой мнения : 3990
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство EmptyНед 17 Май 2009, 00:33

Инфото е яко, анкетата е тъпа - не виждам кой нормален и мислещ човек би подкрепил футболното хулиганство!
antani
Unique
Unique
antani

Male
Брой мнения : 958
Интереси : Hardcore,Japan,World of Warcraft
Рейтинг : 25
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство EmptyНед 17 Май 2009, 07:28

Аз мразя футбола, но най-вече хулиганството !
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan

Male
Брой мнения : 4538
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство EmptyНед 17 Май 2009, 08:58

аз съм за
това е най бруталното и яко нещо фащаш някои мелиш го с глава докат си изсере зъбите
кефи ме но не съм очаствал до сега
Немезида
Кака
Кака
Немезида

Female
Брой мнения : 1809
Интереси : Ania
Рейтинг : 61
Registration date : 31.01.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство EmptyНед 17 Май 2009, 09:03

Обичам футбол и единствената причина да не ходя по мачове е хулиганството. Глупаво е и ми се иска да питам Брайъна (като единствен гласувал "За" засега) кое е хубавото в това да те бият/да биеш някой до смърт по време на мач. Затова ли ходиш по мачове...да се биеш?!
In_Flames91
Banned
In_Flames91

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство EmptyНед 17 Май 2009, 09:30

Insatiable написа:
Обичам футбол и единствената причина да не ходя по мачове е хулиганството. Глупаво е и ми се иска да питам Брайъна (като единствен гласувал "За" засега) кое е хубавото в това да те бият/да биеш някой до смърт по време на мач. Затова ли ходиш по мачове...да се биеш?!
Все пак е на 15 г. и все още не е наясно с някои подробности. Адаш, предлагам ти да си поговориш с онзи потребител Rancid. Той е бивш хулиган и има опит (под "опит" нямам предвид "бойни умения") в тази област.
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство EmptyНед 17 Май 2009, 09:32

Цитат :
иска да питам Брайъна (като единствен гласувал "За" засега) кое е хубавото в това да те бият/да биеш някой до смърт по време на мач. Затова ли ходиш по мачове...да се биеш?!

баш до смърт не се бият поне в тук,няй вероятно да изплюеш някои зъб или да ти счупят нос глава или да ти скъсат усната това са...
но аз на мачове като ходя не стават бойща стават след мача но не ходя защото хората са от 20 на горе
и както казах
до сега не съм очаствал..
Цитат :
Все пак е на 15 г. и все още не е наясно с някои подробности. Адаш, предлагам ти да си поговориш с онзи потребител Rancid. Той е бивш хулиган и има опит (под "опит" нямам предвид "бойни умения") в тази област.
ко да говоря бе човек знам за какво става дума виждал съм с очите си как се мелят ...
antani
Unique
Unique
antani

Male
Брой мнения : 958
Интереси : Hardcore,Japan,World of Warcraft
Рейтинг : 25
Registration date : 06.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство EmptyНед 17 Май 2009, 09:57

Bryan написа:
аз съм за
това е най бруталното и яко нещо фащаш някои мелиш го с глава докат си изсере зъбите
кефи ме но не съм очаствал до сега
Е и аз обичам пребивания...разкъсвания..режене на парчета и брутални работи ама се пак на футбол не ме кефи
In_Flames91
Banned
In_Flames91

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство EmptyНед 17 Май 2009, 10:13

Bryan написа:
баш до смърт не се бият поне в тук,няй вероятно да изплюеш някои зъб или да ти счупят нос глава или да ти скъсат усната това са...
но аз на мачове като ходя не стават бойща стават след мача но не ходя защото хората са от 20 на горе
и както казах
до сега не съм очаствал..
И аз харесвах сбиванията и брутализмът, получаващ се в следствие на тях, но когато бях на твоята възраст. Идва момент, в който осъзнаваш, че всичката тази агресия е излишна. Мисля, че всеки себеуважаващ се футболен фен не би участвал в боеве. За какво по д*волите отиваш на футболен мач? Да се забавляваш или да завършиш в някоя болница?
Phantom 1912
BULTRAS
BULTRAS
Phantom 1912

Male
Брой мнения : 1409
Интереси : Ботев Пловдив, Праведна музика, ядене, пиене, бързо ускоряващи превозни средства и жени
Рейтинг : 48
Registration date : 14.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство EmptyНед 17 Май 2009, 11:17

На мачовете нищо не може да стане.Да мяташ бомби,да те удари ушев с палката,да те арестуват даже - да,ама да се биеш с други фенове няма как.Всичко е преди или след мача.А даже и в най - обикновен ден.
Хора всякакви,някои са от еди кой си отбор само,защото обичат да се бият и да се правят хулсчета.Други са си обикновенни фенове.Единствено ме дразнят дрешките на така наречените хулиганчета.Идват ми на стадиона с белите кецове и с марковите дрешки вместо да са в цвета на любимия им отбор.За тва лично на стадиона предпочитам да виждам хората с фен артикули,а не като едни кюстендилски заселници които от едно филмче и се помислиха,че те са измислили нещата,а после го лапат целия.Но когато си на мач на вън има по - голяма вероятност да стане бой.И в някои случаи е неизбежно.Така,че средна работа.По някога просто си длъжен да защитиш цветовете на клуба си и хората до теб,дори и да не ти харесва.
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство EmptyСря 12 Авг 2009, 13:40

може да е брутално ама ме кефи човек и по филми като съм го гледал просто ме кефи нз знам че е брутално гадно няма нищо хубаво ама просто ме радва
Zupaman
Great
Great
Zupaman

Female
Брой мнения : 340
Интереси : Пеене, храна и бира ;д
Рейтинг : 15
Registration date : 16.07.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство EmptyСря 12 Авг 2009, 15:44

Ти самият си брутален :Д ;хх

Иначе... ПРОТИВ мн ясно...
Какво е направил другият, харесва другия отбор ли? ;д WOOOW, KILL HIM, SHOOT HIM IN THE ASS! xO

Айде ся вземете всички левскари и ме спукайте от бой, щото съм за ЦСКА... ей тъй за тренировка...
Kecko_pld
Great
Great
Kecko_pld

Male
Брой мнения : 217
Рейтинг : 12
Registration date : 18.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство EmptyСря 12 Авг 2009, 23:23

Мнооооого е тъпо тва нещо хулиганството от моя гледна точка щото не само ходят и пребиват хора а трошат ... рушът....драскат и праат мизерий само ... тва не са разумно мислещи хора за мен Bash
Phantom 1912
BULTRAS
BULTRAS
Phantom 1912

Male
Брой мнения : 1409
Интереси : Ботев Пловдив, Праведна музика, ядене, пиене, бързо ускоряващи превозни средства и жени
Рейтинг : 48
Registration date : 14.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство EmptyСря 12 Авг 2009, 23:42

Глейдате и слушайте малко и после говорете.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Футболното хулиганство   Футболното хулиганство Empty

Футболното хулиганство
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Спорт-
Идете на: