RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 My Chemical Romance

Go down 
+12
nikoletito
oddcore vampyre
Илмари
Цвет
my guilt and not my love
Zupaman
antani
xVanity
D(emo)n_Hunter
Dead-in-Ditches
Mo.
Gunslinger^^
16 posters
АвторСъобщение
Gunslinger^^
Rockplacer
Rockplacer
Gunslinger^^


Female
Age : 28
Брой мнения : 1450
Location : Пловдив
Рейтинг : 11
Registration date : 20.04.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyСъб 06 Юни 2009, 20:40

My Chemical Romance My_Chemical_Romance--large-msg-118876744807

My Chemical Romance са американска рок/пънк-рок група от Ню Джърси.

Членове на групата са братята Джерард Уей (вокал) и Майки Уей (бас китара), Рей Торо (solo китара), Франк Антъни Айъро (ритъм китара) и Боб Брайър (барабани). Често името My Chemical Romance се съкратява на My Chem или MCR. Групата твърди, че се влияе главно от The Misfits,Morrissey/The Smiths, Iron Maiden, Thursday, Motorhead и The Cure. Харесват също Black Flag и The Smashing Pumpkins.

Сформирани са от Джерард Уей и бившият им барабанист Мат Пелисър преблизително една седмица след срутването на кулите близнаци (11 септември, 2001 година), който всъщност е вдъхновил Джерард да направи нещо с живота си. Той написва първата им песен („Skylines And Turnstiles“) отразяваща чувствата му относно атаката. Скоро след това те канят Рей Торо да се присъедини към тях, защото по това време Уей не може да свири на китара и да пее едновременно, а и смята, че той е един от най-добрите китаристи, които е чувал. Правят първия си запис на тавана на Мат, където са записани песните им „Our Lady Of Sorrows“ (в началото озаглавена „Bring More Knives“) и „Cubicles“. Майки Уей, братът на Джерард, харесал демото толкова много, че напуснал колеж и се включил в групата, като съответно се е научил да свири на бас китара.

Правят турне на собствени разноски, като пътуват с бял ван, подарен им от бабата и дядото на Джерард и Мики. Били са много бедни и се е налагало да спят един върху друг във вана, затова все още са благодарни, че вече имат автобус със легла в него. Често са забравяли китариста си Рей на безиностанцията, когато са спирали за почивки, и той е трябвало да им се обажда, за да се върнат и да го вземат. Правили са малки концерти, но твърдят, че те са им най-любими, защото са по-интимни. Издигат се много бързо и трябвало да се учат в движение. Преди да получат собствен автобус, са ги обърквали за чистачи, заради окаяното състояние на вана и бедността на членовете на групата за момента, и с изненада са откривали, че и те изнасят концерти.

Правят няколко демо записа с лошо качество поради липса на оборудване. Налагало се е Джерард да пее в банята, заради акустиката. На един от първите им концети, който е бил в мазе и с публика от 5 човека, един от които бездомен, се срещат с продуцент на Eyeball Records.

Подписват договор с Eyeball Records. Записват в една стая с групите Pencey Prep и Thursday. Така се запознават с Франк Айеро, който тогава е бил вокал и китарист на Pencey Prep. След разпадането на Pencey Prep през 2001/2002 година, Франк става китарист на My Chemical Romance, като до записването на дебютния им албум I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love са оставали броени дни. Въпреки това той е свирил китарите на две от песните, едната от които е била „Early Sunsets Over Monroeville“. Когато тя е завършена, Рей Торо казва, че това е най-добрата им песен.

Фенове са на филмите на ужасите и комиксите и затова в текстовете на песните им има фантастични и театрални елементи и такива от филмите на ужасите. Всички от групата са от Ню Джърси, освен Боб Брайър, който е от Чикаго. Името My Chemical Romance измисля Мики Уей по романа на Ъруйн Уелш Ecstasy: Three Tales of Chemical Romance. По това време той е работил в книжарницата "Barnes & Nobles" заедно с брат си, който е бил в секциата за музика.

Третият студиен албум на групата носи заглавието The Black Parade. В поредния си проект групата смесва алтернативен и класически рок и бритпоп. Пилотният сингъл от албума – песента Welcome to the Black Parade оглави класацията Hot Modern Rock Tracks на Billboard.

Техният хит сингъл "Helena" е саудтрак на "Къщата н восъка" и тяхна песен ще бъде включена във филма "Watchman".

Дискография:

23 юли, 2002 I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love
8 юни, 2004 Three Cheers for Sweet Revenge
21 март, 2006 Life on the Murder Scene
2006/2007 The Rise and Fall of My Chemical Romance
23 октомври, 2006 The Black Parade
Върнете се в началото Go down
Mo.
Advanced
Advanced
Mo.


Female
Age : 30
Брой мнения : 105
Location : Varna
Интереси : музика, кецове, япония, манга, храна, лилаво
Рейтинг : 3
Registration date : 25.07.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyСъб 25 Юли 2009, 19:53

мноооооооооого яка групичка по ено време ми бяха любими ама просто вече съм на по тежки стилове..и малко ги позабравих за което ми е много съвестно
Върнете се в началото Go down
Dead-in-Ditches
Newbie
Newbie
Dead-in-Ditches


Female
Age : 29
Брой мнения : 16
Location : A city of Evil
Интереси : музика, барабани и... изкуство!! :))
Рейтинг : 2
Registration date : 06.08.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyЧет 06 Авг 2009, 00:45

Преди Авенджед Севънфоулд ми бяха любими!
Още си ги обичам, но... дано новият им албум е по-хард!!! Heart
Върнете се в началото Go down
D(emo)n_Hunter
Moderator
Moderator
D(emo)n_Hunter


Female
Age : 32
Брой мнения : 3541
Location : Плевен
Интереси : хирургия
Рейтинг : 94
Registration date : 10.11.2008

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyЧет 06 Авг 2009, 01:39

Бо, и тук мненията ни се препокриват
И аз все още съм болна от болестта My Chemical Romance, но положението беше сериозно преди 1, 2 3 години :д
Върнете се в началото Go down
Gunslinger^^
Rockplacer
Rockplacer
Gunslinger^^


Female
Age : 28
Брой мнения : 1450
Location : Пловдив
Рейтинг : 11
Registration date : 20.04.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyЧет 06 Авг 2009, 03:11

Върнете се в началото Go down
xVanity
Newbie
Newbie
xVanity


Age : 29
Брой мнения : 73
Location : On the murder scene.
Рейтинг : 0
Registration date : 24.06.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyПет 07 Авг 2009, 00:41

хъхъъ обожавам My Chem^^
слушам ги от 4-5 гододини и още не са ми писнали ;р.
Има нещо в гласът на Джерард което ме кара да настръхвам ;]
Върнете се в началото Go down
antani
Unique
Unique
antani


Male
Age : 29
Брой мнения : 958
Location : Пловдив
Интереси : Hardcore,Japan,World of Warcraft
Рейтинг : 25
Registration date : 06.02.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyПет 07 Авг 2009, 00:55

охох..преди преди преди многооо време бяха пънк/рок сега са лигав емо...некви депресиращи песни и текстове имат ся...
Върнете се в началото Go down
Gunslinger^^
Rockplacer
Rockplacer
Gunslinger^^


Female
Age : 28
Брой мнения : 1450
Location : Пловдив
Рейтинг : 11
Registration date : 20.04.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyПет 14 Авг 2009, 13:54

ъъъ сега видях че не съм писала в собствената си тема хД

соооуу...ОБИЧАМ МАЙ КЕМ е меко казано..просто това е групата която ме промени,която ми помогна да осъзная много неща,ако не бяха те,сега нямаше да съм това,което съм...като чуя гласа на Джерард просто се разтапям отвсякъде <3
песните им са толкова въздействащи и с толкова хубави текстове Smile


Майкиии Heart Heart
Върнете се в началото Go down
Zupaman
Great
Great
Zupaman


Female
Age : 29
Брой мнения : 340
Location : Варна. ^^
Интереси : Пеене, храна и бира ;д
Рейтинг : 15
Registration date : 16.07.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyПет 14 Авг 2009, 18:43

Аз пък като ги слушах помислих, че са емокор ;д дз, от това, което съм чула, не ми допадат ;р
Върнете се в началото Go down
my guilt and not my love
Newbie
Newbie
my guilt and not my love


Female
Age : 32
Брой мнения : 26
Location : София
Интереси : биология, литература, философия, изкуство
Рейтинг : 0
Registration date : 28.08.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyПет 28 Авг 2009, 20:08

Обожавам първия албум, втория бива, третия... еми, пипнат беше, но не това, което ми се слуша. харесваха ми в 7ми клас някъде.. От групите, които слушах по това време, май вече си пускам с кеф само AFI и стария рок.
Върнете се в началото Go down
Цвет
Unique
Unique
Цвет


Female
Age : 28
Брой мнения : 870
Location : Пловдив
Рейтинг : 0
Registration date : 13.10.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyНед 08 Ное 2009, 19:08

Текстовете на повечето песни са наистина добри , но самите песни не ми допадат особенно .. Хах и аз като ги чух за първи път ги помислих за емокор Blink
Върнете се в началото Go down
Илмари
Rockplacer
Rockplacer
Илмари


Male
Age : 31
Брой мнения : 1492
Location : Пловдив
Интереси : интересни
Рейтинг : 9
Registration date : 24.01.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyНед 08 Ное 2009, 22:21

пф, тъпи лапенца като тея почерниха името на пънк-рока. Disgust
Върнете се в началото Go down
oddcore vampyre
Advanced
Advanced
oddcore vampyre


Female
Age : 30
Брой мнения : 188
Location : absynthe sea
Рейтинг : 0
Registration date : 05.11.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyПет 13 Ное 2009, 23:58

не ги слушам, но специално I don't love you ми е супер обичана и специална песен <3
Върнете се в началото Go down
nikoletito
Rockplacer
Rockplacer
nikoletito


Female
Age : 27
Брой мнения : 1202
Интереси : УайтСнейк, Лами, РокПлейс, Музика
Рейтинг : 0
Registration date : 21.10.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyСъб 14 Ное 2009, 00:04

имат яки песни..поне от това,което съм чувала (:
Върнете се в началото Go down
VampireHeart
Legendary
Legendary
VampireHeart


Female
Age : 27
Брой мнения : 1202
Location : Пловдив
Интереси : RockPlace
Рейтинг : 0
Registration date : 24.10.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyВто 17 Ное 2009, 21:56

Харесват ми около 3-4 песени.
Върнете се в началото Go down
Annieh
Fan
Fan
Annieh


Female
Age : 29
Брой мнения : 539
Location : Where the mad people are..
Интереси : фотография, литература
Рейтинг : 1
Registration date : 26.11.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyПет 27 Ное 2009, 20:24

Май Кем са големи сладури biggrin .. Нямам търпение да чуя новия албум.. *е.. Дидито (Gunslinger^^) го чака с по-голямо нетърпение от мен ама все пак biggrin*
Върнете се в началото Go down
Gunslinger^^
Rockplacer
Rockplacer
Gunslinger^^


Female
Age : 28
Брой мнения : 1450
Location : Пловдив
Рейтинг : 11
Registration date : 20.04.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyСъб 13 Мар 2010, 23:28

вече са без Боб.. *барабанистът*
ето го и изказването на Франк в блога им:

Hello Friends,

Recently it seems as though every time we write to you guys we have bad news, and we apologize for that, but we've learned in life you can't have the sweet without the sour. As a band we have been very fortunate over the years that our sweet times have greatly outweighed the sour ones, and a great deal of that is owed to you, the fans. Which is why we wanted this news to come from us and not some bullshit gossip site.

As of 4 weeks ago, My Chemical Romance and Bob Bryar parted ways. This was a painful decision for all of us to make and was not taken lightly. We wish him the best of luck in his future endeavors and expect you all to do the same.

We also wanted to give you all a quick heads up on how the record is progressing. We have been writing some very powerful new songs so this week the four of us entered the studio once again, and what has been ending up on tape each night is some of the most exciting and honest work we have ever created.

We hope this letter finds you well, we miss you...
talk to you soon,
xo MCR

http://www.mychemicalromance.com/blog/frank/one-chapter-ends-and-another-begins
Върнете се в началото Go down
nelcho
Great
Great
nelcho


Female
Age : 28
Брой мнения : 241
Location : варна
Интереси : неизвестни дългоименни американски поп скейт пънк групи!
Рейтинг : 0
Registration date : 20.01.2010

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyНед 13 Юни 2010, 22:35

Харесват ми <3
Върнете се в началото Go down
Fofo0
Rockplacer
Rockplacer
Fofo0


Female
Age : 28
Брой мнения : 1342
Location : Manchester, UK
Интереси : Books.
Рейтинг : 6
Registration date : 15.08.2009

My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance EmptyНед 13 Юни 2010, 23:26

Слушам няколко тяхни песни и ми харесват.
Това което до сега съм чула ми харесва,но не мога да се определя за голяма фенка.
Иначе са добри! <3
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





My Chemical Romance Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Chemical Romance   My Chemical Romance Empty

Върнете се в началото Go down
 
My Chemical Romance
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ВСИЧКО ЗА ЖАНРОВЕТЕ ::  -
Идете на: