RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Денят, в който умрях

    Go down 
    +4
    D(emo)n_Hunter
    urge.to.smoke
    Руто
    Ania
    8 posters
    АвторСъобщение
    Ania
    Moderator
    Moderator
    Ania


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 2011
    Location : Wonderland
    Интереси : pizza
    Рейтинг : 80
    Registration date : 14.07.2008

    Денят, в който умрях Empty
    ПисанеЗаглавие: Денят, в който умрях   Денят, в който умрях EmptyНед 07 Юни 2009, 00:43

    Денят, в който умрях


    Денят, в който умрях беше прекрасен. Една прекрасна юнска сутрин.

    Всичко започна в една не толкова прекрасна януарска сутрин - тогава полудях. Валеше сняг, беше студено, дърветата бяха изтръпнали, а аз лежах в леглото и си мислех, колко е син тавана. Беше като небе...леко напукано небе. Липсваха му облаци, малки , пухкави облаци, които да летят безразборно по грапавата повърхност, да се блъскат един в друг, да се прескачат, да си играят. Някоя птица да мине през тях, раздирайки ги, а после да я последва цяло ято, а след това може и самолет, разбивайки облачето на десетки парченца. Какво ли щеше се случи с тези парчета? Може би щяха обиколят земята, щяха да видят всичко. Бели и черни хора, хора с дръпнати очички, хора от различни религии, хора с различни виждания за живота. Толкова много чувства – хубави и лоши, любов и омраза, болка и щастие, завист и алчност. Как завиждах на това облаче!
    Трябваше да съм в училище преди два часа, но тавана ме беше завладял. Едва ли някой щеше забележи, че ме няма – вече втори месец не ходех. Седях си сама в стаята по цял ден и милех за това, колко е красива стаята ми. Шкафа беше дървен, но не просто дървен, а ДЪРВЕН! Не знам как се казва дървото от, което е направен, но е прекрасно. Тъмно и здраво. Виждах как отзад се крие малко зайче. Беше по-пухкаво и от облачетата, но пък беше черно. Седеше и ме гледаше с големите си очи, леко потрепваше с ухо и подушваше с носле. Гледахме се в продължение на часове, нито то помръдваше нито аз. То седеше зад шкафа, а аз се бях сгушила в ъгъла на стаята. Забелязах, че винаги щом погледнех към тавана, да видя дали облачетата още седят, зайчето побягваше и минаваше през стената. Мисля, че не ме харесваше особено много.
    Реших да отида пак на леглото и да се загледам в моето небе, но облаците бяха станали черни. Неее, пак щеше да вали! Усетих първата капка, после втора, трета, четвърта, пета... Побързах и се скрих в шкафа. Беше малко тясно, но ставаше за скривалище от дъжда. След като седях вътре около час, притворих леко вратичката и видях, че дъждът е спрял, но цялата стая беше мокра. Трябваше да спя в шкафа.
    Вече беше март месец. Всичко се беше променило. От онази януарска сутрин, не бях виждала зайчето (то наистина не ме харесваше),тогава мисля, че валя за последно, но усещам, че скоро ще има буря. Оказа се, че в шкафа ми има друго зайче. То беше бяло, с червени очи. Беше късогледо, за това носеше очила – квадратни. Седяха му много добре. Зайчето се казваше Том, каза, че бил от Америка. Трудно се разбирахме, но той каза, че живеел в шкафа ми отдавна и е научил малко моя език. Разбирах се много добре с него - той също харесваше небето. Запозна ме с една Богиня, мисля, че беше на сънищата. Много приятна и красива жена. Лицето и винаги светеше, сякаш лунната светлина я озаряваше, а косата й се вееше без да има вятър, роклята й беше снежно бяла, а тя миришеше на цветя.
    И ето го вече май месец. Ужасен месец, мразя го! Винаги се случваше нещо лошо и сега пак не пропусна. Том трябваше да се прибере в Америка, Богинята имаше много работа, а черното зайче се върна! Пак останах сама, а ми беше толкова забавно с тях! Пропуснах да кажа – с черното зайче се появиха и едни сенки, не ме оставяха да спя, а бях много изморена. Не спираха да говорят и да се движат, и с цялото си нахалство ми се присмиваха – в МОЯТА стая! Казваха ми, че трябва да умра, че съм жалка и че не струвам! Опитвам се да не ги слушам, но не мога. Когато изпищявах те се махаха, но само за няколко минути, после пак се връщат. Почти не спираше да вали.
    Добро утро, юни! Ех, беше прекрасна юнска сутрин – слънцето щеше да изгрее всеки момент, а аз седях на едно столче на терасата. Гледах как черното зайче ме наблюдаваше, но не ме интересуваше! Облачетата бяха красиви. От къде ли идваха? Дали бяха видели Том по пътя си? Слънцето тамън се подаде, цветовете бяха толкова много, а небето не беше напукано. И при песента на първата птица, просто скочих. Скочих от осмия етаж, полета ми беше толкова дълъг, мислех си за Том, за Богинята, чудех се дали ще им липсвам. Дали съучениците ми ме помнеха? Паднах на асфалта по гръб. Умрях почти веднага, седях будна три секунди за да гледам облачетата. Бяха толкова красиви.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Денят, в който умрях Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Денят, в който умрях   Денят, в който умрях EmptyНед 07 Юни 2009, 00:47

    Страхотно е, Аня! Thumbup

    Още в началото грабва и продължава някак нестандартно. Много ми хареса. Браво. Smile
    Върнете се в началото Go down
    urge.to.smoke
    Newbie
    Newbie
    urge.to.smoke


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 78
    Location : Nowheresville.
    Рейтинг : 3
    Registration date : 09.06.2009

    Денят, в който умрях Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Денят, в който умрях   Денят, в който умрях EmptyВто 16 Юни 2009, 15:26

    Великолепно е.
    Никога не съм чела нещо такова (или поне подобно). Страхотно е!
    Върнете се в началото Go down
    D(emo)n_Hunter
    Moderator
    Moderator
    D(emo)n_Hunter


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 3541
    Location : Плевен
    Интереси : хирургия
    Рейтинг : 94
    Registration date : 10.11.2008

    Денят, в който умрях Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Денят, в който умрях   Денят, в който умрях EmptyВто 16 Юни 2009, 15:26

    както ти казах и онзи ден, наистина е невероятно
    Върнете се в началото Go down
    Ania
    Moderator
    Moderator
    Ania


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 2011
    Location : Wonderland
    Интереси : pizza
    Рейтинг : 80
    Registration date : 14.07.2008

    Денят, в който умрях Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Денят, в който умрях   Денят, в който умрях EmptyВто 16 Юни 2009, 19:26

    Благодаря ви много! (blush)
    Върнете се в началото Go down
    Ане
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ане


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 460
    Location : The shores of Anduin
    Интереси : бръм...
    Рейтинг : 0
    Registration date : 13.05.2009

    Денят, в който умрях Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Денят, в който умрях   Денят, в който умрях EmptyСря 25 Ное 2009, 22:35

    Толкова увлекателно е написано....невероятно е. Спомням си как преди 3-4 месеца ми го прати и тогава когато го прочетох то много ми повлия на стила на писане. Всичките ти творби много ми повлияха. (; Невероятна писателка си. ;р
    Върнете се в началото Go down
    Вилито
    Rockplacer
    Rockplacer
    Вилито


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1745
    Location : Плевен :)
    Интереси : музика (:
    Рейтинг : 9
    Registration date : 12.06.2009

    Денят, в който умрях Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Денят, в който умрях   Денят, в който умрях EmptyСря 25 Ное 2009, 22:43

    Прекрасно е Аня Smile С голямо удоволствие го чета винаги Smile
    Върнете се в началото Go down
    Kaamos
    Rockplacer
    Rockplacer
    Kaamos


    Female
    Age : 33
    Брой мнения : 1165
    Location : Варна
    Интереси : aaaaa
    Рейтинг : 20
    Registration date : 19.10.2008

    Денят, в който умрях Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Денят, в който умрях   Денят, в който умрях EmptyЧет 26 Ное 2009, 18:38

    Скри ми топката. Сериозно. Страшно увлекателно е и със супер идея. Аня for the win Clap
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Денят, в който умрях Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Денят, в който умрях   Денят, в който умрях EmptyНед 29 Ное 2009, 17:47

    Kaamos написа:
    Скри ми топката. Сериозно. Страшно увлекателно е и със супер идея. Аня for the win Clap

    Part II https://rockplace.bulgarianforum.net/forum-f30/topic-t2198.htm

    Да е по-лесен достъпът до продължението. Smile
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Денят, в който умрях Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Денят, в който умрях   Денят, в който умрях Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Денят, в който умрях
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Пишеш? Рисуваш? Снимаш?-
    Идете на: