RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D

    Go down 
    +2
    Руто
    Немезида
    6 posters
    АвторСъобщение
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D Empty
    ПисанеЗаглавие: Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D   Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D EmptyПет 03 Юли 2009, 02:21

    Няколко от нас тук си имат работа с чужденци....повече отколкото им се иска сигурно. И съм сигурна, че има някакви изцепки, които заслужават да бъдат споделени. Тъй като историята, на която станах свидетел заслужава нова тема реших да рискувам. Ако някои сметне за уместно може да я премести.

    Ситуацията се разиграва между старшата ни администраторка и една германка. Обажда се германката от стаята си и:
    -Извинете, защо парното на терасата ми е пуснато.
    - Blink Blink Blink
    -На терасата има голям вентилатор, който духа топло.
    -Имате впредвид външното тяло на климатика?!
    -Май да...
    -Климатикът Ви работи ли?
    -Да.
    -Значи това е външното тяло на климатикът.
    -Аха...аз си мислех, че понеже съм сложила мокри дрехи на стола на терасата, камериерките са ми пуснали парното да изсъхнат по-бързо.
    Doh Doh Doh Doh Doh

    Малко по-късно същата госпожа пристига на рецепция с малкото дистанционно за климатика и пита защо не сме и обяснили при настаняването, че е за климатика.
    Старшата: А вие за какво си помислихте, че е?!
    -За телевизорът...
    -А тогава голямото черно дистанционно за какво е?!
    -Аааааа....ние се чудехме защо телевизорът не се пуска.

    Просто трябваше да споделя тази история с вас....аз се смях със сълзи. Smile
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D   Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D EmptyПет 03 Юли 2009, 06:30

    Ахахахха, поредното доказателство, че германците са пълни селяни... Представям си я тази как си е мърморила под носа, докато се е опитвала да си пусне телевизора с дистанционното за климатика, германската версия на "Хубава работа, ама българска". lol!
    Върнете се в началото Go down
    Selene
    Rockplacer
    Rockplacer
    Selene


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 1152
    Location : Предимно София О.о
    Рейтинг : 43
    Registration date : 07.04.2009

    Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D   Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D EmptyПет 03 Юли 2009, 08:28

    Ммммм...
    nice biggrin

    миналото лято:
    Една туристка попита дали кафето е експресо. На кафемашината си пишеше Espreso, но тя ясно си искаше експресото и толкоз...

    Или един дето идва при мен поглежда ме тъпо-въпросително и пита "Zucker?" Толкова се шашнак, че си глътнах граматиката. Само за сведение - на Всяка маса в ресторанта има захарница. Голяма и Пълна със Захар....
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D   Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D EmptyПет 03 Юли 2009, 09:56

    А вие какви туристи очаквате на българското черноморие ? Хората с умствен капацитет, възпитание и култура като отидат на почивка очакват спокойствие и добро обслужване. А тези двете тотално липсват при нас.

    Не може в курортен комплекс хотелите да са един до друг и трафика да е все едно си в центъра на голям град.
    Не може да вляза в хотела и първият човек, който следва да ме посрещне - пиколото - да си бърка в носа.
    Не може да отида на рецепцията в хотела и там да не са наясно как да ми програмират картата за стаята.
    Не може да отида да си почина следобеда и отвсякъде да се чуват шумове от строителни работи.
    Не може да си изляза на терасата и да усетя мръсният въздух в следствие на стоителството, трафика и т.н.
    Не може да се разхожам по улиците на курорта и на всяка крачка да ме спират и да се опитват да ми пробутат нещо.

    И много други подобни истории. Аз на почивка по българското черноморие на бих отишъл за нищо на света. Замислете се дали вие бихте и защо са такива олигофрени туристите, които идват тук ...
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D   Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D EmptyПет 03 Юли 2009, 11:46

    DRAGON написа:

    Не може да отида на рецепцията в хотела и там да не са наясно как да ми програмират картата за стаята.
    На нашата рецепция момичетата са бързи, точни и хубави, и сме нямали оплаквания досега biggrin biggrin
    А и миналата година работех в хотел, който беше на плажа и беше заобиколен с гора. Имаше огромна градина, навсякъде катерички и....там е тишина и спокойствие, но пак ги има тези неща. Има хора, които са странно глупави или тотално отвеяни. Blink
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D   Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D EmptyПет 03 Юли 2009, 11:58

    И въпреки това тук идват бедните туристи - просто е евтино по техния стандарт ...
    Върнете се в началото Go down
    Selene
    Rockplacer
    Rockplacer
    Selene


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 1152
    Location : Предимно София О.о
    Рейтинг : 43
    Registration date : 07.04.2009

    Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D   Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D EmptyПет 03 Юли 2009, 12:09

    Миналото лято дето зе бъзикахме с колегите, че повечето туристи куцат...
    Някои идват на почивка само с пенсиите си за инвалидност. За тях това нищо не е.
    Върнете се в началото Go down
    Bryan
    King of Spammerlandia
    King of Spammerlandia
    Bryan


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 4538
    Location : Somewhere in time
    Интереси : Girls,Girls,Girls..
    Рейтинг : 133
    Registration date : 13.07.2008

    Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D   Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D EmptyПет 03 Юли 2009, 14:34

    олее.. biggrin:D:D:D:D тези германци са луда работа,на рецепцията как не са се побъркали от смях biggrin:D:D
    Върнете се в началото Go down
    Мия
    Unique
    Unique
    Мия


    Female
    Age : 114
    Брой мнения : 819
    Рейтинг : 45
    Registration date : 14.07.2008

    Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D   Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D EmptyПет 03 Юли 2009, 15:09

    Факт е, че идват по-бедни хора в България, ама вместо да се радваме, че все пак
    има приходи в страната, (о, не почвайте пак с темата за политиката и къде отиват парите)
    ние се оплакваме, че идвали бедняци.
    Ми кви да идват. Smile
    Толкова много хора дори не знаят къде е България, че чак ми става смешно.
    И то, за жалост, от големи, могъщи държави... като Германия.
    Стискайте зъби. Глупците са навсякъде. :Р
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D   Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D EmptyПет 03 Юли 2009, 15:20

    В България идва изметта на западна Европа да почива, а изметта от България отива в западна Европа да работи - каквото и да си говорим, на нас ни трябват инвалидните им пенсийки (или пък социални осигуровки - да, не се учудвайте: германците могат да дойдат на българското черноморие със социалната си осигуровка), а на тях им трябва евтината ни работна ръка. След като сами се оценяваме евтино, ще търпим евтината германска простотия. Разбира се, ние сме търпелив народ - никой друг народ не би търпял политици като нашите и две минути дори!
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D   Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D EmptyВто 08 Сеп 2009, 21:54

    Такаааа....просто става все по-забавно тук. В края на сезона сякаш идват все по.....отвратителни туристи.

    Снощи един поляк ми вися 2 часа на главата. Носеше ми напитки от лобито, канеше ме на танци. Като се опита да прочете името ми на баджа, успя да каже само "Пл" и после ми вика: "OK, I'll call you beautiful". После всеки път като тръгнех да излизам от рецепция той тръгваше да ме гони да ме прегръща и да танцуваме.

    После в 6 сутринта един австриец (колкото мен на години и колкото бебе на акъл) влезе в хотела със смъкнати до коленете дънки Doh Отиде на Change-a и после това беше разговорът като той говореше през сълзи:
    -I've lost my key.
    -At the reception.
    Идва при мен и почваме.
    -I've lost my key.
    -your room number.
    -316
    Тук почнахме на немско-английски-руски (любимият ми език) Disgust
    Установихме, че е загубил ключът си, двамата си съквартиранти и ми тресна колана на дънките на рецепция да ми покаже, че и катарамата я няма. Всяко второ изречение беше: "I just want to sleeeeep!"
    Решихме, че ще му отворя с камериерските ключове, а като се събуди може да намери всичко изгубено. Докато чакахме пиколото да се появи той само ме погледна и ми каза: "You're sooo beautiful!" А аз бях - "Oooo F**k и този ли?!" Doh Въпреки че много му спеше, след 10 мин се появи пак( вече само по боксерки ) да си търси цигара. Пиколото му даде и той си легна. Преди 10 мин дойде на рецепция. Не ме помнеше, но аз го питах лалво е станало с ключа в крайна сметка. Извини ми се 10 000 пъти. Беше намерил всичко.

    А и....един германец и то на 25 години, снощи поиска да си плати сметката за консумирания ток в стаята.
    Върнете се в началото Go down
    Kaamos
    Rockplacer
    Rockplacer
    Kaamos


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 1165
    Location : Варна
    Интереси : aaaaa
    Рейтинг : 20
    Registration date : 19.10.2008

    Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D   Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D EmptyЧет 10 Сеп 2009, 12:06

    Двама ме спират на пощата и ми викат "Ескейндж! Where!" Соча им, обяснявам им (точно насреща е "ескейндж"-а), ръкомахам, накрая се сетих да ги питам говорят ли изобщо английски... Оказаха се румънци, които си знаят само румънския.... ама на почивка, сешш се Doh
    Ако ще говорим за селяни, най-брутални са румънците. Дори с иранци не съм си блъскала главата толкова.
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D   Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Невежеството няма граници....тъпи германци :D :D :D
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace ::   :: Булл-шитс-
    Идете на: