RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Дали беше сън

    Go down 
    4 posters
    АвторСъобщение
    Вилито
    Rockplacer
    Rockplacer
    Вилито


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1745
    Location : Плевен :)
    Интереси : музика (:
    Рейтинг : 9
    Registration date : 12.06.2009

    Дали беше сън Empty
    ПисанеЗаглавие: Дали беше сън   Дали беше сън EmptyПон 20 Юли 2009, 01:15

    Седях на външата страна на первза.До мен имаше нож,чадър и кутия цигари.Запалих една цигара,разпънах чадъра и скочих.Случи се нещо интересно...аз полетях...бях сред купища облаци.Покрай мен летяха спомените ми...Всеки хубав спомен сякаш ме прегръщаше,а всеки лош сякаш ме пронизваше.Всички те ми крещаха в главата „Защо...защо искаш да умреш?”
    След това седнах на един облак.Около мен се появи маса и две чаши кафе.Срещу мен стоеше една сянка.Тя бавно отпи от чашата си,извади тесте карти и каза:
    -Искаш ли едно сантасе?
    -Добре – отвърнах аз и отново запалих цигара.
    -Но има условие – каза сянката и се подсмихна с крайчеца на устната си.
    - Цялата съм в слух – изсъсках аз с липсана търпение.
    - Ако ти спечелиш – умираш,както ти искаш...Но ако загубиш оживяваш...Е,сългасна ли си още?
    За миг се замислих.Коя беше тази.Защо гласа й ми беше познат.Но тя чакаше отговор.Просто кимнах в знак на съгласие.
    Тя раздаде картите.Играта беше адски трудна.Изведнъж я погледнах и усетих хлад,който прониза душата ми.Попитах я:
    -Добре,коя си ти ?
    -Хаха...аз ли..Аз съм тази,която те накара да скочиш...Която винаги слушаш...Аз съм ти...Аз съм твоето лошо аз... – и отново се подсмихна
    -А защо искаш да оживея? – вече очите ми бяха станали черни от насъбралата се злоба към „мен”
    -За да продължа да те мъча – вече се смееше
    Погледнахме се очи в очи.Изведнъж тя спря да се смее и промърмори:
    -Играем на карти...
    Продължихме играта и резултата беше равн 8/8.Оставаше само една игра.Последната решаваща игра.Запалих цигара преди играта.Моето лошо „аз” ме погледна и се задавих.Казах й през зъби:
    -Добре,няма да пуша и хвърлих фаса по нея.
    Тя си изгори ръката,но и на моята се появи белег.Тя раздаде картите.Още в първия момент си казах „Следмалко ще съм или удома или навън или в болница” ... Загубих...Както и очаквах.Тя извади ножа,който бях забравила на перваза.Доближи го до гръкляна си и каза:
    -Ако искаш...Нека умрем двете?
    Мълчах и гледах.Не смеех да преглътна.Сякаш усещах острието.Тогава моето „аз” се засмя и каза:
    -Чао..Приготви се за още мъчения ... – и се подсмихна отново.
    И изведнъж „БУМ” сякаш паднала от небето се озовах в болница.С превързана и гипсирана ръка и множество охлузвания.И сега си спомних...хубавите спомени .. Прегръдките на майка ми докато се моли за мен...А лошите сърдечния масаж.Явно бях заспала доста дълго време.
    Надигнах се и се седнах на леглото.До мен имаше шише вода.Отворих бутилката и бавно отпих.
    В този момент влезе мама.Тя ме погледна и каза:
    -Т-т-ти се събуди?
    - Да!? Има ли причина да не го правя?
    -Нее,радвам се,че си добре,но доктора каза,че нямаш големи надежди...
    -Колко време бях заспала?
    -Около месец-каза мама...
    Очите й се насълзиха.Тя изтича при мен и ме прегърна.Каза ми:
    -Намерих ти цигарите!?!Нещо да кажеш?
    -Опа – засмях се аз...
    -Защо винаги приемаш всичко на шега – развика се тя...
    -Защото всичко е като игра на карти – казах аз и попълних документите за изписване от болницата.
    Тогава погледнах ръката си.Белегът беше там.

    Сега се замислям...Ако умрем...Какво ще постигнем....Толкова много хора ще нараним...Дори и да се отървем от мъката...Каквато и да е..Причиняваме доста по-голяма на другите...Първо те се чудят защо сме го направили....Ако умреш за някого,защото те е изоставил...Ти остава да се чудиш дали на него изобщо ще му дреме,че си умрял за него...Животът е кратък-нека го живеем така,че да не съжаляваме


    Последната промяна е направена от StyleIsAWar на Пон 20 Юли 2009, 08:26; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down
    antani
    Unique
    Unique
    antani


    Male
    Age : 29
    Брой мнения : 958
    Location : Пловдив
    Интереси : Hardcore,Japan,World of Warcraft
    Рейтинг : 25
    Registration date : 06.02.2009

    Дали беше сън Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Дали беше сън   Дали беше сън EmptyПон 20 Юли 2009, 01:28

    много е прекрасно Heart
    Върнете се в началото Go down
    fonix
    Rockplacer
    Rockplacer
    fonix


    Male
    Age : 38
    Брой мнения : 770
    Location : Sofia
    Интереси : Колоездене и Обикаляне по чукари
    Рейтинг : 15
    Registration date : 09.09.2008

    Дали беше сън Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Дали беше сън   Дали беше сън EmptyПон 20 Юли 2009, 23:04

    StyleIsAWar написа:

    Сега се замислям...Ако умрем...Какво ще постигнем....Толкова много хора ще нараним...Дори и да се отървем от мъката...Каквато и да е..Причиняваме доста по-голяма на другите...Първо те се чудят защо сме го направили....Ако умреш за някого,защото те е изоставил...Ти остава да се чудиш дали на него изобщо ще му дреме,че си умрял за него...Животът е кратък-нека го живеем така,че да не съжаляваме
    Прозведението ти е добро, но ето за тази мисъл искрено те поздравявам. Това е една голяма истина. Няма толкова силна причина за да се прекъсне един живот.
    Върнете се в началото Go down
    Вилито
    Rockplacer
    Rockplacer
    Вилито


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1745
    Location : Плевен :)
    Интереси : музика (:
    Рейтинг : 9
    Registration date : 12.06.2009

    Дали беше сън Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Дали беше сън   Дали беше сън EmptyВто 21 Юли 2009, 11:07

    fonix ... това го написах след като се измъкнах от веригата на отчаянието ... и незнам сега отново се усмихвам и съм същия весел човек както преди
    Върнете се в началото Go down
    Ania
    Moderator
    Moderator
    Ania


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 2011
    Location : Wonderland
    Интереси : pizza
    Рейтинг : 80
    Registration date : 14.07.2008

    Дали беше сън Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Дали беше сън   Дали беше сън EmptyВто 21 Юли 2009, 11:14

    Невероятно е!
    Много ми хареса
    Продължавай в същия дух, пиши оптимистично!
    Върнете се в началото Go down
    Вилито
    Rockplacer
    Rockplacer
    Вилито


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1745
    Location : Плевен :)
    Интереси : музика (:
    Рейтинг : 9
    Registration date : 12.06.2009

    Дали беше сън Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Дали беше сън   Дали беше сън EmptyВто 21 Юли 2009, 11:20

    Благодаря ти много Аня ... твоето мнение наистина беше важно за мен .. тъй като си пишещ колега ^^______^^
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    Дали беше сън Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Дали беше сън   Дали беше сън EmptyЧет 23 Юли 2009, 09:43

    fonix написа:
    StyleIsAWar написа:

    Сега се замислям...Ако умрем...Какво ще постигнем....Толкова много хора ще нараним...Дори и да се отървем от мъката...Каквато и да е..Причиняваме доста по-голяма на другите...Първо те се чудят защо сме го направили....Ако умреш за някого,защото те е изоставил...Ти остава да се чудиш дали на него изобщо ще му дреме,че си умрял за него...Животът е кратък-нека го живеем така,че да не съжаляваме
    Прозведението ти е добро, но ето за тази мисъл искрено те поздравявам. Това е една голяма истина. Няма толкова силна причина за да се прекъсне един живот.

    В интерес на истината ако гледаме на света като на черно-бял филм нещата биха изглеждали така:
    Самоубийството е признак на слабост и егоизъм, докато живота е признак на сила и мазохизъм Smile Вие си решете от кои сте и от кои искате да бъдете.

    А по самото произведение намирам го за интересно, но не е увлекателно. Някак си трудно почва, действието се развива за 2-3 мига макар и описано с много думи, и края отново е претупан все едно казваш "айде да свършваме вече". Моя съвет за в бъдеще е да се опиташ да удължиш действията малко, за се стремиш да задържиш повече интереса на читателя. Не разкривай всичко толкова бързо. Оставяй повече двусмислици.
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Дали беше сън Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Дали беше сън   Дали беше сън Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Дали беше сън
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Пишеш? Рисуваш? Снимаш?-
    Идете на: