RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИндексPortal with galГалерияТърсенеLatest imagesРегистрирайте сеВход
Similar topics

Какво за вас е техно?

Go down 
    +16
    H3r3tiC
    Вильо.
    Илмари
    CrazY
    Марто!
    Fre3domfighter
    wolf-eyes
    Rancid
    40wek
    Кънчо
    Opheliac
    Пате
    RockPlace
    Мия
    Deathroll
    G0GSI
    20 posters
    Иди на страница : 1, 2  Next
    АвторСъобщение
    G0GSI
    Newbie
    Newbie
    G0GSI

Male
    Брой мнения : 23
    Рейтинг : -3
    Registration date : 09.08.2008

Какво за вас е техно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyСъб 09 Авг 2008, 23:28

Искам да напишете каква музика разбирате като чуете думата "техно", защо точно тази музика слушате, с какво ви допада или не тази музика и да напишете няколко групи които слушате.
    Аз лично разбирам почти един и същ ритам повтарящ се 4-5 минути през които мога да се пренеса в свят който никой друг не може да види или усети така както аз.Не мога да опредея музиката която слушам като техно ,транс , хаус или нешто подобно, просто слушам това което ме трогва по един или друг начин. А вие?.
    Слушам групи и изпълнители като : iio , Rush , Dj Balthazar, Dj Confusion, Ac/Dc , Sobieski collections.. и много други. Както виждате стиловете които слушам са различни и бих ги определил под названието "техно" с изклучние на класическите рок групи като АС/ДС, защото техното е тази музика (без много думи) с плавен ритъм която те отвежда в света на мечтите си, а не музиката ,както някои я наричт , която може да "лашка" един час само едно и също...
    Вие сте...
    Върнете се в началото Go down
    Deathroll
    Advanced
    Advanced
    Deathroll

Male
    Брой мнения : 178
    Рейтинг : 2
    Registration date : 14.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyСъб 09 Авг 2008, 23:44

Евалата че се намери и фен на техното, не обичам да слушам т'ва техно от сорта на "пиу пиу" Сещате се tongue_smile Падам си по хард техно,транс,дръмец,хардкор и т.н., доста електронни стилове са ми в главата tongue_smile
    G0GSI
    Newbie
    Newbie
    G0GSI

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyНед 10 Авг 2008, 00:19

Нищо ,това обаче, изобщо не означава че не слушаш техно..Нали знаеш това което е в главата това е и в сърцето Smile
    Мия
    Unique
    Unique
    Мия

Female
    Брой мнения : 819
    Рейтинг : 45

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyНед 10 Авг 2008, 20:02

Не само, че изглежда прекалено тъпо да поставиш ЕйсиДиси до ... ритъм енд бес, защото такива се водят, освен това по НИКАКЪВ начин нямат допирни точки...
    Блус елементите с техното...

(съжаляавм за грубия коментар, ама съм се пулила около 5 минути, после още толкова се смях...)
    RockPlace
    Administrator
    Administrator
    RockPlace

Male
    Брой мнения : 1570
    Рейтинг : 87
    Registration date : 12.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyНед 10 Авг 2008, 20:10

Той не ги сравнява и поставя по ред или по нещо подобно! Tой иска да покаже, че ги УВАЖАВА!
    G0GSI
    Newbie
    Newbie
    G0GSI

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyЧет 14 Авг 2008, 09:44

Мия написа:
    Не само, че изглежда прекалено тъпо да поставиш ЕйсиДиси до ... ритъм енд бес, защото такива се водят, освен това по НИКАКЪВ начин нямат допирни точки...

(съжаляавм за грубия коментар, ама съм се пулила около 5 минути, после още толкова се смях...)

wtf
    1во това не са ритъм енд бас по ни какав начин
    2ро ас/дс нямат нищо общо с блус
    3то никой до никой не подреждам или сравнявам просто съм писал какъв вид музика слушам,а от коментара ти разбирам че ти не признаваш човек да слуша повече от един вид музика...
    G0GSI
    Newbie
    Newbie
    G0GSI

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyЧет 14 Авг 2008, 09:49

[quote="G0GSI"]
    Мия написа:

колкото до този стил в който вписваш тези изпълнители които съм изредил чуи това

https://www.youtube.com/watch?v=Pvg4RuM8jXM

и ако си ги слушала сама реши дали има нещо общо
    Пате
    Rockplacer
    Rockplacer
    Пате

Female
    Брой мнения : 1303
    Интереси : Music, RockPlace
    Рейтинг : 1
    Registration date : 12.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyПет 07 Ное 2008, 12:03

незнам, не ми допада техното.. действа ми зле на мозъка..!
    Предпочитам транс..а, иначе.. брат ми твърди едва ли не, че техното е "изкуство"..
    Opheliac
    Banned
    Opheliac

Male
    Брой мнения : 91
    Интереси : ооо много са О.о
    Рейтинг : -2
    Registration date : 16.11.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyПон 17 Ное 2008, 14:44

Някои твърдят че индъстриала е техно....сера в тях О.о
    Кънчо
    Rockplacer
    Rockplacer
    Кънчо

Male
    Брой мнения : 530
    Интереси : Музика
    Рейтинг : 23
    Registration date : 16.09.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyПон 17 Ное 2008, 23:39

G0GSI написа:

2ро ас/дс нямат нищо общо с блус

*BEEEEEEEEP* Wrong Answer!!!
    AC/DC са си тежък блус рок енд рол (да това е истински термин). Само чуй песента Ride On. Тя си е чист блус.
    Радвам се, че слушаш няколко стила. Това е полезно даже. Аз слушам каквото ми падне, но главно AC/DC и Aerosmith, иначе мога да се зарибя дори и по някое естрадно парче.
    Иначе слушам HardJump песнички. Зареждат ме доста. Некви такива весели Clap
    40wek
    Advanced
    Advanced
    40wek

Male
    Брой мнения : 170
    Рейтинг : 3
    Registration date : 28.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyВто 18 Ное 2008, 23:05

Хм, рок енд роула не е ли произлязъл от блус, или аз съм тъп...Имам предвид, нормално при AC/DC да има такива елементи, а G0GSI може да си твърди каквото иска.

Техно не слушам,но си падам по turntable,psytrance,funky jazz ,и minimal/trance (предполагам,че този раздел е направен за електронната музика като цяло)
    Мия
    Unique
    Unique
    Мия

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyВто 25 Ное 2008, 22:43

wtf, тая тема не съм видяла, че така са ме затапили..
    1. "Слушам групи като..." ок, пич, естествено, всички слушаме групи, ама просто ми се видя странно да изреждаш вкусовите си предпочитания в тема, която е за точно определен стил и не, AC/DC не се вписват в нея..
    2. Rock'n'roll е произлязъл от блуса. Нима това не го знаехме? Smile
    3. Естествено, че уважавам повече от един стил, що за ограничен човек трябва да съм иначе... Smile

И с никoй не се карам. Отбелязвам, е по-правилното.
    40wek
    Advanced
    Advanced
    40wek

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyВто 25 Ное 2008, 23:28

Ами знаем го всички,ама някой хора не откриват елементи на блус в него... (нещо се обърках,къде съм водил "спор" с теб)
    RockPlace
    Administrator
    Administrator
    RockPlace

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyВто 25 Ное 2008, 23:36

Момчето Слуша както техно и Хаус Така и Рок енд Рол! Какъв е проблема? Просто го е подчертал. Нима вие слушате един стил музика..
    G0GSI
    Newbie
    Newbie
    G0GSI

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyСря 26 Ное 2008, 07:35

40wek написа:
    Хм, рок енд роула не е ли произлязъл от блус, или аз съм тъп...Имам предвид, нормално при AC/DC да има такива елементи, а G0GSI може да си твърди каквото иска.

Техно не слушам,но си падам по turntable,psytrance,funky jazz ,и minimal/trance (предполагам,че този раздел е направен за електронната музика като цяло)

Абе брато незнам от каде ги четете тия работи кой стил от кой е произлязъл ама съм сигурен че си нямаш и идея какво говориш.Блуса си е блус,рока си е рок и двете съществуват много преди ти да се родиш.И ще си нареждам едни до други които групи и стилове си искам ,а доколкото тия стилове са ти извесни се обзалагам че не можеш и по един изпълнител да ми кажеш,защото просто си нямаш понятие какво говориш.И между другото всяка песен която слушаш вече с 90% минава през електронна обработка така е термина електронна музика не е редно да се използва за назоваване на техно,хаус,транс и т.н.
    40wek
    Advanced
    Advanced
    40wek

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyСря 26 Ное 2008, 12:04

ДА те разбирам,че техно,хаус ,транс и т.н. не са от едно смейство ли?
    Ако искаш малко лист на изпълнители,които СЛУШАМ :
    За house dance funky jazz : Heather,Collete,Justin Martin,Fish Go Deep,Sandy Rivera, Land Shark, Derrick Carter, Frankie Knuckles, Jake Childs,Tom Gillieran,Paul Soul
    Psytrance (не различаващ се особено мн от транса) : Shiva Chandra, Juno Reactor.
    За tunrntable-a си падам по DJ Krush,Dj Shadow, DJ Vajra и др. ,но тук вече си прав -
    може да се счита за част от хип хоп културата.
    Харесвам дори hip house-a на Bad Boy Bill...

Не виждам смисъл да изреждам листове,илизащи много под нивото на монитора...

И накрая : ритъм енд блус и блус не е едно и също представи си!И,да води се един от главните корени на рок енд роуъла ,не виждам по какъв начин възрастта му пречи за това...
    Rancid
    Advanced
    Advanced
    Rancid

Male
    Брой мнения : 168
    Интереси : Punk sk8 i fooтtbalл
    Рейтинг : -4
    Registration date : 17.10.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyСря 26 Ное 2008, 21:38

Цитат :
    Абе брато незнам от каде ги четете тия работи кой стил от кой е произлязъл ама съм сигурен че си нямаш и идея какво говориш.Блуса си е блус,рока си е рок и двете съществуват много преди ти да се родиш.И ще си нареждам едни до други които групи и стилове си искам ,а доколкото тия стилове са ти извесни се обзалагам че не можеш и по един изпълнител да ми кажеш,защото просто си нямаш понятие какво говориш.И между другото всяка песен която слушаш вече с 90% минава през електронна обработка така е термина електронна музика не е редно да се използва за назоваване на техно,хаус,транс и т.н.

Ей Гогси ти сми мн прозд(със з и д) ако е нямало блус нямало е да има рок.Половината музика която слушате неска се дължи на Блуса земи почети малко преди да спориш глупак такъв
    RockPlace
    Administrator
    Administrator
    RockPlace

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyСря 26 Ное 2008, 21:44

Rancid написа:
    Ей Гогси ти сми мн прозд(със з и д) ако е нямало блус нямало е да има рок.Половината музика която слушате неска се дължи на Блуса земи почети малко преди да спориш глупак такъв

А ко ще кажеш ти да млъкнеш? Глупакът е тоя който незнае за какво говори. Всички сте глупаци, не е определен човек. Някой възприема музиката както си иска, друг по различен начин. Това че някой има наклонност към даден стил извън Блуса а трети е чист Пънкар, незначи че и двамата трябва да имат едно наум какво значи това и онова!
    Всеки ще си слуша каквото и да е. А тези които говорят глупости да си ги запазят!
    П.С. ОБИДИ ОТ ТАКОВА ЕСТЕСТВО НЕ СЕ ТОЛЕРИРАТ!
    Мия
    Unique
    Unique
    Мия

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyСря 26 Ное 2008, 22:30

Оф, Франки, не че имам нещо против теб и това смятам, че го знаеш прекалено добре, обаче къде точно е смисълът да изрежда какво, за бога, слуша принципно, когато темата е само и единствено за техно?! Дали ще може да ми се обясни, че от там тръгна спорът. Сигурно пак аз не съм права, нали..
    RockPlace
    Administrator
    Administrator
    RockPlace

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyСря 26 Ное 2008, 22:38

ПОТРЕБИТЕЛИТЕ СЕ ИЗКАЗВАТ ТЪПО! И АЗ КОРИГИРАМ ТОВА! ТОЧНО ЗАТОВА ВСИЧКИ ТРЯБВА ДА ГОВОРЯТ ПО ДАДЕНАТА ТЕМА НЕ ДА ЛЕЯТ ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ С ЦЕЛ ДА ГОВОРЯТ НЕЩО СМИСЛЕНО, А В ТОЗИ СЛУЧАЙ ТОВА КОЕТО КАЗВАТ Е ПЪЛЕН ШИТ!
    ТОЧКА.
    Rancid
    Advanced
    Advanced
    Rancid

Male
    Брой мнения : 168
    Интереси : Punk sk8 i fooтtbalл
    Рейтинг : -4
    Registration date : 17.10.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyСъб 29 Ное 2008, 00:19

Цитат :
    А ко ще кажеш ти да млъкнеш? Глупакът е тоя който незнае за какво говори. Всички сте глупаци, не е определен човек. Някой възприема музиката както си иска, друг по различен начин. Това че някой има наклонност към даден стил извън Блуса а трети е чист Пънкар, незначи че и двамата трябва да имат едно наум какво значи това и онова!
    Всеки ще си слуша каквото и да е. А тези които говорят глупости да си ги запазят!
    П.С. ОБИДИ ОТ ТАКОВА ЕСТЕСТВО НЕ СЕ ТОЛЕРИРАТ!

Франки слушяй ся прочети малко и ще видиш че всичко е блус !!!ТОВА Е ПЪРВАТА МУЗИКА!!!Правят я негрите
    RockPlace
    Administrator
    Administrator
    RockPlace

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyСъб 29 Ное 2008, 00:54

Цитат :
    !!!ТОВА Е ПЪРВАТА МУЗИКА!!!Правят я негрите

Мислиш ли , че незнам.. Smile
    и се научи да правиш Quote Wink
    Пате
    Rockplacer
    Rockplacer
    Пате

Female
    Брой мнения : 1303
    Интереси : Music, RockPlace
    Рейтинг : 1
    Registration date : 12.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyСъб 27 Дек 2008, 19:27

Frankie, не е по темата обаче "Глупак е този, който върши глупости" biggrin
    wolf-eyes
    Fan
    Fan
    wolf-eyes

Male
    Брой мнения : 404
    Рейтинг : 6
    Registration date : 02.01.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyПет 02 Яну 2009, 23:41

Хмм...не знам...едно време музиката се правила от инструменти правени от дърво и от други материали...даже много преди това са свири с камани и кокали(но както и да е)..Верно е има тук таме някоя яка песен..но не си падам много по музкиката направина от електроника ....
    Fre3domfighter
    Advanced
    Advanced
    Fre3domfighter

Male
    Брой мнения : 133
    Интереси : Music, Going out, have fun
    Рейтинг : -6
    Registration date : 22.10.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? EmptyЧет 29 Яну 2009, 09:29

Ам как да кажа якичко си е до някаде ама нема текст или ако има той се повтаря...
    Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Какво за вас е техно?   Какво за вас е техно? Empty

Какво за вас е техно?
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
     Similar topics
    -

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ВСИЧКО ЗА ЖАНРОВЕТЕ ::  -