RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИндексPortal with galГалерияТърсенеРегистрирайте сеВход

Енергия

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Кънчо
Rockplacer
Rockplacer
Кънчо

Male
Брой мнения : 530
Интереси : Музика
Рейтинг : 23
Registration date : 16.09.2008

Енергия Empty
ПисанеЗаглавие: Енергия   Енергия EmptyЧет 13 Авг 2009, 16:14

Не видях подобна тема тук, така че ще напиша малко от моите знания.
Някой казват, че съм луд, щом разберат, че се интересувам от такива неща. Аз казвам, че те са луди, щом не биха опитали нещо, променящо живота.

Падам си от край време по паранормалното. Преследвах призраци, прочиствах къщи, дори и книги съм чел за това. В следствие от това аз започнах да се интересувам от други, по - духовни неща. Всички сте чували за Чи, някой от вас са чували и за Пси и всичките разновидности. За това ще повдигна въпрос сега.

Аз вярвам, че всички тези енергии са едно и също нещо, използвано по различни начини. За всичките енергии съм чел и слушал и вярвам по нещо. Най - вярвам във това - модерният човек го е страх да повярва.
Смятам, че всяко тяло си има своята енергийна... Хмм, да го наречем маса. Всеки човек също. Примерно човешкото тяло има енергийна равностойност. Има форма, кожа, всичко. Има си даже органи, но за разлика от физичните, ако един от тези бъде премахнат, той ще се поднови след няколко дена. Това е нашата енергийна същност. Всичко друго има енергия по съвсем същия начин. Тази енергия може да послужи за лекуване (Рейки примерно), може да послужи за много неща, от това да се топлим през зимата, до това да привличаме/отвличаме вниманието на хората. Някой споменават и телекинеза (да местим обекти със силата на съзнанието си). Това, което хората не разбират (според мен) е, че могат да контролират тази енергия, ако се тренират. Тя може да подобри живота много и да помогне откриете един нов свят. За всеки енергията е различно нещо/чувство. Рядко можем да я видим (но се говори, че има такива случаи), но можем да я усетим. Да развиеш усет към енергия изисква няколко дена. Всеки си има източник на енергия, който му... допада. Аз лично обичам земата, растенията и бурята, като източник на енергия, но някой ползват техника, други животни, трети храна ит.н. (Интересното е, че се откриват прилики между зодиите и това какъв е техният източник).
Аз лично чувствам енергия, като лек гъдел, докато се опитвам да я преместя в тялото си, а в ръцете и краката като топлина. До сега съм успявал главно да се топля в студени дни. Това се получава, като се обгърна в енергия, "програмирана" да ме топли.
Сигурно повечето ще си кажете "Тоя е луд", някой пък ще се посмеят, каквото искате - няма да се обидя, ама искам, ако има някой с опит, да драсне някой друг ред от неговите знания. Smile
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто

Male
Брой мнения : 3990
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Енергия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Енергия   Енергия EmptyЧет 13 Авг 2009, 17:45

Като тийн и аз се увличах по паранормалното, запознах се с теософията, а особено много се бях зарибил по книгите на Кастанеда. Правих си доста експерименти, но сега ще разкажа за един от тях, като ще се опитам да бъда кратък.

Пробвах медитация чрез дишане.
Легнах удобно на леглото и започнах да изключвам съзнанието си, като се концентрирах върху дишането. Това може да се използва и като техника за заспиване, но ако не искате да заспите, не отпускайте съзнанието си, а го дръжте фиксирано върху вдишването и издишването, без обаче да мислите "сега ще вдишам, сега ще издишам" - просто го следите.

В един момент се почувствах много лек, сякаш са отместили някаква тежест от гърдите ми, която винаги си е била там и затова не съм я осъзнавал, обзе ме еуфория и имах усещането, че летя. Всъщност аз наистина се бях издигнал, понеже като погледнах надолу видях тялото си да лежи на леглото, от върха на главата излизаше сребриста нишка, която се свързваше с пъпа на ефирното ми тяло. Тогава се изплаших, че няма да мога да се върна и пожелах да сляза. Връщането беше особено мъчително, предполагам защото стана рязко. За миг сякаш се "изключих" и в следващия момент главата ми се мяташе върху възглавницата, целият бях облян в пот и в същото време усещах студ, а като отворих очи изпитвах неописуема болка в очните ябълки. Сърцето ми сякаш щеше да изхвръкне, а дишането ми беше много учестено, сякаш преди това бях спрял да дишам.

Не ви препоръчвам обаче да го правите. Мисля, че без да искам бях постигнал състояние, за което нямах нужния опит и нищо чудно да съм имал късмет, като не съм си нанесал някоя сериозна вреда.
Кънчо
Rockplacer
Rockplacer
Кънчо

Male
Брой мнения : 530
Интереси : Музика
Рейтинг : 23
Registration date : 16.09.2008

Енергия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Енергия   Енергия EmptyЧет 13 Авг 2009, 18:10

Това е, защото много бързо си избягал от OBE (Out of body experience). Във такъв момент трябва бавно да навлезеш в тялото си. Не съм изпитвал такова нещо, ама съм чел. Аз съм медитирал чрез дишане, но за да заспя, а съзнанието ми да е будно (да контролирам съня си). Изпадал съм и във вид транс по този начин, което е наистина едно приятно усещане, все едно тялото ти се върти и е много леко.
Mo.
Advanced
Advanced
Mo.

Female
Брой мнения : 105
Интереси : музика, кецове, япония, манга, храна, лилаво
Рейтинг : 3
Registration date : 25.07.2009

Енергия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Енергия   Енергия EmptyПон 24 Авг 2009, 22:55

преди няколко години имах странната дарба да извличам или да предавам енергия на хора..когато се концентрирах успявах да извлека част от положителната енергия на някой, който чувстваше това като преумора, тежест в главата или световъртеж.а тайната в предаването е в това да освободиш съзнанието си от всякакви мисли..да не обръщаш внимание на околните и да започнеш да "комуникираш" с енергията си и по този начин да подействаш ободряващо на някой предавайки му част от своята. Но от както стана инцидент с най-добрата ми приятелка Йо, когато аз без да искам прекалих с "отнемането" на енергия и резултата беше, че тя пребледня страшно много, заболя я главата и можеше да стане много по лошо спрях да се занимавам с това..сега се занимавам предимно с медитация достигала съм състояние в което както каза Ру се почувствах като в безтегловност и все едно съзнанието ми летеше на високо...това беше най-красивото ми изживяване някога. Резултата от медитациите е освобождаване на духа и тялото от всякъкви лоши мисли и настроения трайно успокоение и ободряване..тогава се чувствам преродена ^^
Sponsored content

Енергия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Енергия   Енергия Empty

Енергия
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Спорт-
Идете на: