RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Защо мъжът и жената обичат различно?

    Go down 
    +5
    Железен
    hav0k
    I Cum Blood !
    L_A_N_A
    Руто
    9 posters
    АвторСъобщение
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyПет 04 Сеп 2009, 17:33

    Защо мъжът и жената обичат различно? Two


    Сърдечност и отдаденост, страст и сигурност, симпатия и чувственост... Възможностите за интерпретация на тези думички са безброй, пише електронното издание на "Дойче веле".

    Но защо мъжът и жената обичат по различен начин и често говорят на различни езици?

    Мъжете имат по-ограничена система за избор на своята половинка, твърди експертът по междуполови отношения Кристиан Тийл.

    Повечето представители на силния пол си задават първо въпросите: "Привлекателна ли е?" и "Мила ли е към мен?". Тоест, те не се опитват да разберат дали връзката ще просъществува, а по-скоро дали се харесват на жената.

    И точно затова често мъжете се влюбват до уши още в началото - според едно проучване 65% от тях изговарят вълшебните думички "Обичам те" още след няколко седмици, докато само 45% от жените са готови да формулират изречението толкова рано.

    Дамите предпочитат първо да опознаят по-добре партньора си и се вслушват повече в разума си.

    Когато става дума за конфликти...

    ... мъжете са познати като любители на горещите дебати и тежките битки с конкурентите, но не и у дома. Там те избягват всяка възможна кавга. В любовните връзки мъжете са тези, които предотвратяват конфликтите, казва Кристиан Тийл.

    В 90% от случаите жените подпалват искрите на скандала. Обяснението на експерта: за мъжете любовната връзка е много-по важна, отколкото за жените.

    За представителите на силния пол тя представлява опора, тя е основата, върху която градят професионалните си успехи.

    Кой изневерява повече?

    Според редица проучвания и двата пола са способни на изневери - само че при мъжете всичко се върти около секса, а при жените - около близостта с партньора. Експертът Тийл обаче е на мнение, че и жените, и мъжете търсят едно и също - по-голяма емоционална близост, отколкото в брака.

    Все пак има една разлика - в повечето случаи мъжете са тези, които се отправят към извънбрачни завоевания, когато имат нужда да повдигнат самочувствието си. При жените желанието за доказване не дава повод за изневяра.

    Кой е по-силният при раздяла?

    Жените се справят по-добре със самотата, отколкото мъжете. Това обяснява факта, че дамите са тези, които най-често слагат край на любовните отношения.

    Цифрите го доказват: през 2007 г. при 55% от бракоразводните дела жените са подали молбата за развод. Затова пък мъжете са готови да се обвържат отново по-бързо, отколкото жените. Дамите се впускат в нова връзка едва година след раздялата.

    Жените не говорят повече от мъжете

    Броят на изговорените думи при жените и мъжете е почти еднакъв. Съдържанието им обаче е съвсем различно. Докато мъжете предлагат конкретна информация, жените клонят към детайлите.

    Нежните половинки все пак имат малко предимство - те не срещат трудности да говорят открито за чувствата си и знаят много добре, че подобни разговори скъсяват дистанцията между партньорите.

    Кой е по-свободолюбив?

    Жените искали близост, мъжете пък свобода. Вярно ли е това? Кристиан Тийл опровергава твърдението. В днешно време именно жените са тези, които търсят все повече независимост.

    Някои жени дори съвсем целенасочено се обвързват с мъж, живеещ в далечен град или дори в друга държава.

    Vesti.bg
    Върнете се в началото Go down
    L_A_N_A
    Newbie
    Newbie
    L_A_N_A


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 50
    Location : Filipopolis
    Рейтинг : 0
    Registration date : 04.09.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyПет 04 Сеп 2009, 21:06

    Руто написа:
    Нежните половинки ... не срещат трудности да говорят открито за чувствата си и знаят много добре, че подобни разговори скъсяват дистанцията между партньорите.
    Не мога да повярвам, че някой най-после е осъзнал това. Амин. Wink
    Върнете се в началото Go down
    I Cum Blood !
    Fan
    Fan
    I Cum Blood !


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 597
    Location : Пловдив
    Интереси : ПС , Музика , Запознанства , Жени
    Рейтинг : 8
    Registration date : 09.06.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyПон 28 Сеп 2009, 18:56

    абе руто ти тея работа много ги разбираш biggrin браво много яка тема
    Върнете се в началото Go down
    hav0k
    Advanced
    Advanced
    hav0k


    Male
    Age : 37
    Брой мнения : 116
    Location : Пловдив/Плевен
    Рейтинг : 0
    Registration date : 27.09.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyПон 28 Сеп 2009, 20:50

    Че откога пък тея от "Дойче веле" знаят какво обича и иска една жена? По добре да насочат усилията си в по-плодотворна тема (като например кое е първо - яйцето или кокошката...) lol! no offence
    Върнете се в началото Go down
    Железен
    Ultimate Rockplacer
    Ultimate Rockplacer
    Железен


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 1441
    Location : Пловдив
    Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
    Рейтинг : 62
    Registration date : 07.06.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyПон 28 Сеп 2009, 21:34

    В една връзка...винаги единият има чушка, а другият - чушкопек. Все някой завижда на човека до себе си. Тоест... не е въпрос на пол, а на човешки характер.
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyПон 28 Сеп 2009, 21:38

    Цитат :
    В една връзка...винаги единият има чушка, а другият - чушкопек.
    Най-забавно е, когато чушката е на момичето. :д

    Иначе...не ги обичам тези средностатистически данни..приравняват всички мъже и жени към един калъп, когато има толкова разнообразни характери.
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyПон 28 Сеп 2009, 21:56

    Руто написа:
    И точно затова често мъжете се влюбват до уши още в началото - според едно проучване 65% от тях изговарят вълшебните думички "Обичам те" още след няколко седмици, докато само 45% от жените са готови да формулират изречението толкова рано.

    Дамите предпочитат първо да опознаят по-добре партньора си и се вслушват повече в разума си.
    Това е вярно...Трудно ми беше да кажа "Обичам те.", но пък като казах бях сигурна....трудно е заописание.

    Руто написа:
    Когато става дума за конфликти...
    Мъжете са по-избухливи...сякаш имат повече претенции понякога. Но пък не е задължително да има. При предната ми връзка като правехме 6 месеца вече щяхме да се избием от караници, а сега....6 месеца и нито наченка на конфликт. Добре се разбираме Smile


    Руто написа:
    Кой изневерява повече?
    Мъжете....правят го за спорта и не влагат чувства. Жените изневеряват ако са пренебрегнати. Мъжете...за добро утро.


    Руто написа:
    Кой е по-силният при раздяла?
    Мъжете доста лесно могат да се хвърлят в нова връзка. Да не казвам преди да е приключила предишната.


    Руто написа:
    Жените не говорят повече от мъжете
    Тук нямам право на мнение...аз съм твърде мълчалива. Никой не може да ме нарече приказливка. Но пък познавам доста приказливи мъже....както и жени. Smile


    Руто написа:
    Кой е по-свободолюбив?
    Мъжете....като усетят овързване и се плашат.


    И пак....статистиката е много комплексна. Всичко си зависи от хората, връзката, взаимоотношеията и куп подобни. Ако трябва мога да го обясня и с примери, но мисля, че моят пример не е най-удачният за тук. tongue_smile Wink
    Върнете се в началото Go down
    hav0k
    Advanced
    Advanced
    hav0k


    Male
    Age : 37
    Брой мнения : 116
    Location : Пловдив/Плевен
    Рейтинг : 0
    Registration date : 27.09.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyПон 28 Сеп 2009, 22:24

    Въпреки, че пренебрегвам шувенистката си гордост, няма как да се съглася изцяло с това.

    Цитат :

    Мъжете....правят го за спорта и не влагат чувства. Жените изневеряват ако са пренебрегнати. Мъжете...за добро утро.

    Сега ще играем на това, кой е по пренебрегнат. Защо, когато стане дума за секс, винаги излиза че мъжете са просто животни, които не ценят ценностите на една връзка? Вярно че сме по-животинския пол, но поне, когато изневеряваме не влагаме чувства в това, ами просто, както жените казват - "за спорта". Вие преценете, кое е по лошото - бурна нощ завършила с чужда в твоето легло, и всичко приключва на сутринта, или можеби е по-изгодно ако покрай секса има и известни финансови облаги (съвсем непринудени разбира се Wink )?

    Цитат :

    Мъжете доста лесно могат да се хвърлят в нова връзка. Да не казвам преди да е приключила предишната.

    Това е много смело твърдение Smile. А можеш ли да го докажеш? Според мен е чисто индивидуално (и зависи от кой-кого), и още нещо...жените не страдат от накърнено его или наранено самочувствие ако бъдат зарязани от половинките си, така че им е много по-лесно. Докато един наранен мъж никога няма да покаже че го боли, ами ще се отдаде понякога на безразборни връзки, алкохол или други начини да скрие че му пука, защото според него това е слабост в очите на другите.

    Цитат :

    Мъжете....като усетят овързване и се плашат.

    И това също е твърде индивидуално. Мога да ти дам примери от собствени наблюдения и опит, че не е задължително мъжете да са по-страхливи от връзки. Колко пъти ми се е налагало да чувам думите: "Ох, ма сега не ми се занимава с мъже, защото искам първо да си оправя образованието, посла да си изградя кариера, и чак тогава може би след време..." Blink

    Цитат :

    И пак....статистиката е много комплексна. Всичко си зависи от хората, връзката, взаимоотношеията и куп подобни. Ако трябва мога да го обясня и с примери, но мисля, че моят пример не е най-удачният за тук.

    За първото си права...много зависи от хората. Всички сме виждали и/или преживявали подобни неща, така че твоя пример е доста...субективен. Нищо лично, просто в духа на разговора Wink

    No offence, peace and keep rockin' beer
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyВто 29 Сеп 2009, 00:09

    Аз за моя опит няма да споменавам...че е горчив е станало вече пределно ясно. Че попадам все на пълни олигофрени също. Мога да дам предостатъчно примери за защита на мнението си, но няма смисъл...Make love, not war. Щом двама души се обичат, имат си доверия, ценят се един друг и това, което имат....няма значение кой, как, защо и колко обича.

    И...честити ми 6 месеца откакто се чувствам най-обичаното и ценено момиче. Аз съм щастлива и се надявам всеки да намери поне подобно на това, което имам аз като връзка.

    Странно как се променят възгледите и мненията на човек като е влюбен, но...аз все ще си поддържам мнението (извинявам се момчета и мъже), че мъжете (или поне повечето) са разгонени псета, които мислят само с долната глава. Опре ли до секс просто се променяте. Признавам, че има изключения, но са все по-малко....както и свестните момичета са все по-малко.
    Върнете се в началото Go down
    hav0k
    Advanced
    Advanced
    hav0k


    Male
    Age : 37
    Брой мнения : 116
    Location : Пловдив/Плевен
    Рейтинг : 0
    Registration date : 27.09.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyВто 29 Сеп 2009, 00:26

    Цитат :

    Странно как се променят възгледите и мненията на човек като е влюбен, но...аз все ще си поддържам мнението (извинявам се момчета и мъже), че мъжете (или поне повечето) са разгонени псета, които мислят само с долната глава. Опре ли до секс просто се променяте. Признавам, че има изключения, но са все по-малко....както и свестните момичета са все по-малко.

    Мерси все пак за откровените и мъдри думи. Smile
    Но не мисля, че повечето ще се обидим, защото за да станем разгонени псета може би сме били хора преди това. Но заедно с каиша, още нещо се откъсва от нас гледайки прекрасните ви гърбове, затваряйки вратите след себе си. Но това са истории останали в забравата на времето, за които никой не знае и никой не го е грижа. Единственото, което има значение, е че вие сте добре...нали така?

    Радвам се за теб, Немезида, продължавай напред! Thumbup

    Стига мелодрами, че се отклонихме от темата. Offtopic
    А какво ще кажат по въпроса другите съфорумници?

    Edit: И една готина песен to go with it: Someday - Crossfade Поздрав за всички!
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyВто 29 Сеп 2009, 08:01

    Мъдри - не. Просто твърде горчив опит. Опита учи.

    Мъжете и жените обичат по различен начин, но надали някой може да ги разграничи точно понеже според мен всеки индивид обича по различен начин. Любовта не е статистика.
    Върнете се в началото Go down
    L_A_N_A
    Newbie
    Newbie
    L_A_N_A


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 50
    Location : Filipopolis
    Рейтинг : 0
    Registration date : 04.09.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyВто 29 Сеп 2009, 09:12

    Жените влагаме чуства в една връка, тоест ако сме с вас значи ви обичаме, или поне така си мислим. (Не говоря за момичета без ценностна система) Ако мъжете не ни давате повод, ние няма да ви изоставим! И ако оделяте малко повече от ценното си време за нас вместо да го пилеете по "МНОГО СМИСлеНИ" неща, с които често пъти дори вредите на самите себе си и после ни го казвате, СЯКАШ не сме ви предупредили за това преди да се случи?! В такъв случай не мисля, че една жена (освен ако не е нимфоманка) би изневерила. Много ясно, че ако отидете при първото готино момиче и то ви изиграе, ще решите, че всички момичета не струваме. Но както момчетата, така и момичетата сме Различни. Ето защо, ние предпочитаме първо да опознаем човека до нас и след това да решим дали има смисъл.
    Върнете се в началото Go down
    hav0k
    Advanced
    Advanced
    hav0k


    Male
    Age : 37
    Брой мнения : 116
    Location : Пловдив/Плевен
    Рейтинг : 0
    Registration date : 27.09.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyВто 29 Сеп 2009, 14:38

    Ако една връзка не се гради на чувства, тогава със сигурност е обречена на провал...тук не визирам връзките започнали със свалка в бара или нещо подобно. Но защо след години време, прекарани заедно, изведнъж се оказва, че жената вече има повод да изневери, и не след дълго - и повод да си отиде? Защо? Ние ли ставаме по-лоши, или вие по-неблагодарни? Ако ние имахме повече време да ви отделяме, да прекарваме заедно с вас, и като пъдари да ви следим всяка стъпка и всяко действие, вместо да ходим на работа, за да можем да ви осигурим един хубав и нормален живот, и през времето докато ни няма да ходите по чуждо (защото ви е по ИнТерЕсНо)...явно пак ние сме си виновни. Да, виновни сме! Виновни сме че ви обичаме, виновни сме че се жертваме за вас, и най лошото накрая е, че освен че не ни оценявате, но и пак нас обвинявате за всичко!
    А и досега не съм чувал мъж да спи с жена заради парите й...въпрос на ценностна система, драги дами (радвам се, че и тук има изключения)!

    Относно темата - вярно е, че жените първо целят да опознаят мъжа срещу себе си, и чак тогава да се впуснат във връзка, докато мъжете обикновено обратното - първо връзката, после разбират дали си е струвало или не...Наскоро четох, че мъжете намират 90% от жените за красиви, докато жените обратното - по малко от 10% намират мъжете около себе си за привлекателни. Явно това се дължи на факта, че както всички знаем, пословичния израз че една жена не знае какво иска, а това което иска не може да има, защото или не съществува, или просто не е за нея...

    По-добре да не говорим на НИЕ и ВИЕ. Не визирам никого конкретно с моите постове!
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyВто 29 Сеп 2009, 18:32

    Цитат :
    А и досега не съм чувал мъж да спи с жена заради парите й..
    Всичко добре, само това не. Както има такива жени, така и има и такива мъже, които спят с жени заради парите им.

    Цитат :
    и като пъдари да ви следим всяка стъпка и всяко действие
    Това не го приемам и може да ме откаже от една връзка. Да ме карат да се чувствам като предмет, като собственост Disgust

    Цитат :
    По-добре да не говорим на НИЕ и ВИЕ. Не визирам никого конкретно с моите постове!
    Някой някога ми каза, че най-добре се говории обяснява с примери. Wink Няма как да кажеш от чужда гледна точка как стоят неща. Можеш само от своя,а тя се дължи на преживяното, на опита. Smile
    Върнете се в началото Go down
    hav0k
    Advanced
    Advanced
    hav0k


    Male
    Age : 37
    Брой мнения : 116
    Location : Пловдив/Плевен
    Рейтинг : 0
    Registration date : 27.09.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyВто 29 Сеп 2009, 18:55

    Цитат :

    Това не го приемам и може да ме откаже от една връзка. Да ме карат да се чувствам като предмет, като собственост

    Аз също не го приемам. Това беше сарказъм от моя страна Smile

    Цитат :

    Някой някога ми каза, че най-добре се говории обяснява с примери. Няма как да кажеш от чужда гледна точка как стоят неща. Можеш само от своя,а тя се дължи на преживяното, на опита.

    Права си, затова не искам да слагам всички жени и мъже под една линия, все пак, колкотно и да говорим винаги си е имало, има, и ще има от двата типа хора. Едните, които вие наричате "свестните", и другия тип, на който ако попадне човек, Господ да му е на помощ!...
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyВто 29 Сеп 2009, 19:03

    Аз имах "прекрасният" късмет все да попадам на 2-рият тип. biggrin
    Май изкарах късмет сега. Само да съумея да го задържа до себе си. Ashamed
    Върнете се в началото Go down
    Железен
    Ultimate Rockplacer
    Ultimate Rockplacer
    Железен


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 1441
    Location : Пловдив
    Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
    Рейтинг : 62
    Registration date : 07.06.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyЧет 01 Окт 2009, 22:13

    Едни и същи афекти при мъжа и при жената се различават по темпото си: ето защо мъжът и жената не престават взаимно да се разбират погрешно.

    Offtopic
    Ру, преди да се заядеш за по-горе написаното - изчакай да се появата на съответната тема.
    Върнете се в началото Go down
    IllusionForYou
    Newbie
    Newbie
    IllusionForYou


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 75
    Location : Пловдив
    Интереси : Музика
    Рейтинг : 0
    Registration date : 15.12.2009

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyСря 30 Дек 2009, 22:04

    Еми защото са противоположен пол ... ако сички се обичаха еднакво щеше да е тъпичко според мене .... Ashamed

    Секи е устроен по за него си уникален начин ! Bounce
    Върнете се в началото Go down
    dilaila1
    Great
    Great
    dilaila1


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 378
    Location : Plovdiv
    Интереси : Музика, Литература
    Рейтинг : 7
    Registration date : 04.05.2010

    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? EmptyЧет 20 Май 2010, 07:26

    Винаги в една връзка едния обича повече от другия.
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Защо мъжът и жената обичат различно? Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Защо мъжът и жената обичат различно?   Защо мъжът и жената обичат различно? Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Защо мъжът и жената обичат различно?
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace ::   :: Архив-
    Идете на: