RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

 

 Unheilig [electronic/alternative]

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Kaamos
Rockplacer
Rockplacer
Kaamos


Female
Age : 32
Брой мнения : 1165
Location : Варна
Интереси : aaaaa
Рейтинг : 20
Registration date : 19.10.2008

Unheilig [electronic/alternative] Empty
ПисанеЗаглавие: Unheilig [electronic/alternative]   Unheilig [electronic/alternative] EmptyСря 11 Ное 2009, 16:51

Unheilig [electronic/alternative] 4f9995258c8b35b7083a040726e9cd18


Unheilig е германска група, лъкатушеща в грубо определения си стил electronic/alternative rock между electro pop, Neue Deutsche Härte и synth rock. Всички текстове в албумите след дебютния Phosphor (2000) са на немски език.
Заедно с Grant Stevens и Jose Alvarez-Brill, "Графът" (дааааа, не само ние си имаме граф ХД) полага основите на Unheilig в края на 1999г. със сингъла "Sage Ja". През февруари на 2000г. се появява и дебютният албум Phosphor като смесица между електроника и рок.
През 2001г. бандата гастролира по големи и по-малки фестивали и концерти на открито, като Zillo Open Air, Wave-Gothic-Treffen, Doomsday Festival и Woodstage Summer Open Air. През 2002г. се появява "коледният" албум Frohes Fest.
2002-ра година е "изпълнена с перпендикуляри между продуценти, фирми за плочи и дискове, групата и мен. Стана ми ясно, че в основата си музикалният бизнес и музиката нямат нищо общо помежду си. Това доведе до избора, който ми стана ясен в края на 2002 - да престана или да продължа сам. Тогава реших да остана сам." ("Графът")
Оттогава групата е задвижвана единствено от der Graf като певец, композитор, текстописец и продуцент. Единствено за концерти той ангажира гост-музиканти. Вторият "истински" албум, Das 2. Gebot, се появява на бял свят на 7 април 2003 и е представен в единайсет европейски държави.
На 24 февруари 2004 излиза третият албум Zelluloid, а няколко дни по-късно Unheilig започват национално турне заедно с Terminal choice.
На 20 януари 2006 е издаден петият студиен албум, Moderne Zeiten. Основната тема на текстовете са мечтите и осъществяването им. Интрото "Das Uhrwerk" има следния текст:

"Die Städte sind gefallen und wurden eins; Fortschritt bestimmt das Dasein. Menschen wurden zu Nummern und Angst zu ihrem Antrieb. Freie Gedanken, Lust und Liebe unterliegen der Zensur. Millionen gehen diesen Weg vom Anfang bis zu ihrem Ende. Wirst auch du diesen vorgegebenen Weg gehen, oder gehörst du zu denen, die sich erheben in diesen modernen Zeiten?"


което грубо се превежда :

"Градовете паднаха и вече са едно; Прогресът бележи съществуването. Хората се превръщат в номера и се страхуват от потреблението си. Свободни мисли, желания и любов биват цензурирани. Милиони извървяват този път от начало до край. Ще тръгнеш ли и ти по предложения път, или ще станеш от тези, които се извисяват в модерните времена?"


През 2007 Unheilig имат сравнително малко участия във и извън Германия, на фестивали като Wacken Open Air, Amphi Festival, веднага след което der Graf се заема със записите на Puppenspiel, който излиза през 2008.

Unheilig [electronic/alternative] Unheilig