RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Някога мислил ли си,Ти ако...

Go down 
+6
Йен
Ане
LoaDinG
sad_but_true_
Different~girl
Жани
10 posters
АвторСъобщение
Жани
Newbie
Newbie
Жани


Female
Age : 29
Брой мнения : 33
Рейтинг : 0
Registration date : 06.12.2009

Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... EmptyПон 14 Дек 2009, 22:41

Един мой стих... Доста е .. как да кажа Dark ? и Тъп но все пак искам и вашето мнение Smile Благодаря предварително !

Някога мислил ли си,ти ако умреш,
Дали за тебе някой ще запали свещ.
Дали някой ще забележи,че те няма,
Дали някой ще се досети,че ти сега гниеш в калната яма.
Че сега със дявола си ти приятел,
и че сега ще отмъстиш на всеки предател.
Че ще накараш всеки,който е просълзил твойте очи,
от черна мъка и адска болка да крещи.
Някой ще се досети ли,че когато биеш камбаните на ада,
вината върху всеки виновен ще пада
Дали на някой ще му липсва твоята любов,
дали на някой ще му липсва шибаният ти живот.
Дали някой ще се сети за твоето сърце,
паднало във гроба като птица без криле.
Но на всичко това отговорът е НЕ,
защото за другите си просто едно тъпо хлапе!!!
Върнете се в началото Go down
Different~girl
Great
Great
Different~girl


Female
Age : 29
Брой мнения : 252
Location : Пловдив
Интереси : музика
Рейтинг : -2
Registration date : 06.12.2009

Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... EmptyВто 15 Дек 2009, 12:17

Уникално е останах без думи. Браво! Продължавай да пишеш Clap Sunshine Thumbup Heart To Happy To Stop I love you, guys
Върнете се в началото Go down
sad_but_true_
Great
Great
sad_but_true_


Female
Age : 28
Брой мнения : 231
Location : Асеновград
Интереси : Всякакви..
Рейтинг : 0
Registration date : 08.12.2009

Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... EmptyВто 15 Дек 2009, 12:22

Blink нямам думи...превъзходно е Clap
Върнете се в началото Go down
LoaDinG
Rockplacer
Rockplacer
LoaDinG


Male
Age : 27
Брой мнения : 676
Location : Плевен(Белене)
Интереси : Bass... :)
Рейтинг : 1
Registration date : 08.11.2009

Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... EmptyВто 15 Дек 2009, 13:46

Clap супер е Wink
Върнете се в началото Go down
Ане
Rockplacer
Rockplacer
Ане


Female
Age : 29
Брой мнения : 460
Location : The shores of Anduin
Интереси : бръм...
Рейтинг : 0
Registration date : 13.05.2009

Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... EmptyВто 15 Дек 2009, 14:14

Допада ми. Вярно, че е бая дарк, но пък е написано добре. Smile Like it. ;p
Върнете се в началото Go down
Йен
Rockplacer
Rockplacer
Йен


Female
Age : 30
Брой мнения : 1260
Location : Пловдив
Интереси : Adventures~
Рейтинг : 20
Registration date : 28.09.2009

Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... EmptyВто 15 Дек 2009, 15:22

Това ме кара единствено да обвиня света за това, че кара хората да изпитват такива чувства. Да обвиня всички, включително и себе си. Мъчно ми е, че се чувстваш така...недей. Предполагам всички сме си задавали същите въпроси, е, аз поне - да. Но в крайна сметка не смятам, че дори в края на живота си трябва да се чудиш какво ще си помислят другите. Хората сме прекалено жалки, че да се интересува някой от мнението ни... Smile

А иначе е много хубаво. Продължавай все така Smile Но съвета ми е да потърсиш малко професионална критика. Талантлива си и трябва да се развиваш още повече. Късмет ! Smile Sunshine
Върнете се в началото Go down
Жани
Newbie
Newbie
Жани


Female
Age : 29
Брой мнения : 33
Рейтинг : 0
Registration date : 06.12.2009

Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... EmptyВто 15 Дек 2009, 18:44

lol Blink не мога да повярвам .. ех Мерси за Мнението ви хора Peace
Върнете се в началото Go down
nikoletito
Rockplacer
Rockplacer
nikoletito


Female
Age : 27
Брой мнения : 1202
Интереси : УайтСнейк, Лами, РокПлейс, Музика
Рейтинг : 0
Registration date : 21.10.2009

Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... EmptyВто 15 Дек 2009, 19:03

Ааааааа толкова е хубавооооооооооооо........
още още ощеееееее искаме! :Д
Върнете се в началото Go down
Fr0st NoVa
Fan
Fan
Fr0st NoVa


Female
Age : 30
Брой мнения : 593
Location : Пловдив
Интереси : музика, фантастика(литература)
Рейтинг : 1
Registration date : 21.11.2009

Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... EmptyВто 15 Дек 2009, 20:45

Яко е ^^ И наистина е вярно.Смисълът е много дълбок.Всеки е изпитвал такива чувства...Светът е гаден,но...няма какво да се прави.Браво,продължавай да пишеш Smile Thumbup
Върнете се в началото Go down
Nox
Great
Great
Nox


Брой мнения : 201
Рейтинг : 0
Registration date : 28.09.2009

Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... EmptyВто 15 Дек 2009, 22:08

Знаем, че човек трудно би написал нещо такова, ако не го е почувствал силно, че да го излее на лист хартия, нали?
Прекрасно е.
И всеки се е замислял над тези неща, но важно е да стоиш над тях.

Сега ще напиша няколко изречения, които не са нито да провокират някой, нито да обидят някой, но просто са малки неща върху които съм се замисляла и ме промениха коренно откакто просто ми се набиха в съзнанието.

И мене до скоро животът ме мачкаше. И верояно ще продължава да го прави.
Обаче не самия живот е виновен, нито това е съдбата.
''Кой- както си го направи''
Никой не може да ти направи живота черен, ако сам ти не си го направиш...
И дълбоко съм се уверила в това.
Ами да. В крайна сметка защо се депресираме, или се сдухваме, или си образуваме нерви?
Заради заобикалящата ни среда, не от друго.
Заради клюки, интриги, ''приятели'', или така нататък. Но е хубаво в един момент да си направиш равносметка за кой си важен и кой е важен за теб. За кой ще дадеш мило и драго и кой ще даде мило и драго за теб.
Ако такива няма- търси ги. Сами няма да дойдат. Но на света има винаги поне един, който е склонен да заплати с живота си, за да опази теб.
А и животът е колкото кратък, толкова и дълъг. Колкото е един миг, толкова е и цяла вечност. И дали е този прословут миг, или това начало, тази среда, или отива към края си- вървиш житейския път.
А е малко гадно да си помислиш как живота е един, а ти го прахосваш за глупости и го опропастяваш заради хорското мнение. А хора, които ти вредят- няма смисъл да се зачепваш за тях, те така или иначе точно това очакват.
А още по- ужасен е фактът, че днес малцина могат да кажат с ръка на сърцето ''Влюбен съм в живота, той е дар. Възползвам се и го живея''
Няма смисъл от ядове. Живееш ли- това е най- голямото щастие. Защото не един път съм казвала- Замислете се. Докато вие си мислите, че проблемите са много и са невероятно ужасни- по света има хора, които вдишват за последно. Дори сега, докато пиша това...
Бог знае колко трагедии стават, Бог знае колко умират, Бог знае колко се нараняват- било то психически, или физически. И има доста по- огромни проблеми от тези.
Затова се радвайте, че вие сте щастливци поради мъничкия факт, че живеете. И го изживейте тоя живот за тези, които си отиват Smile
И ние ще си отидем и така нататък и това е колелото на живота и така трябва да бъде.
Но един ден на смъртното си легло е доста по- добре да си кажеш ''Аз умирам. Живях един живот. Как го живях? Доволен ли съм? Да. Живях щастливо и не съжалявам.''
А как мислите- докато сте на смъртното легло и се запитате ''Живях един живот. Живот ли бе обаче?! Толкова много години, които няма да се върнат никога повече. Нямах шанса да се радвам на това, което беше дар. Никога повече няма да мога да поема дъх. Край. Всичко свърши'' - така не е ли по- лошият вариант?!
Аз само като си се представя как си го казвам това след години- сърцето ми се свива. И ако при все, че стане така (макар че няма да позволя) - най- много да умра от ужас и угризения.
Толкова много неща ни предстоят, толкова радости, мъки, трудности и изпитания през които да минем, толкова много неща на които да ни научи живота... И ако за щяло и не щяло се затваряме в себе си-... Нямам идея каква трагедия ще е.

Естествено- това са мои теории и много съм размишлявала над тях. Никой не ми ги е наложил, никой не ми ги е наливал. Сама стигнах до решението така да ги живея и да се радвам на всеки един миг.

Обичам живота, въпреки всичките му недостатъци Smile
Ако има кой да ме упрекне- нека заповяда. Но в крайна сметка какво ми пука от хорското мнение, щом аз сама си пиша ролята в живота и пътя си чертая? Smile


Съжалявам, че писах толкова много и съжалявам, ако съм обидила някой, но такава ми е теорията.
Харесах много стиха и искренно те аплодирам и ти се възхищавам.
Погледнато творчески е прекрасно, но искам да помогна на хората с този пост Smile
Друг е въпросът дали ще се вслушат и дали ще си дадат сметка относно нещата.

Просто по темата го написах.


И все пак отново:
Поздравления, невероятен стих!

Heart Heart Sunshine

Heart Sunshine
Усмивкииии, искам усмивкииии!
Винаги може по- зле, слънца мои, винаги!
''Една усмивка разкрасява твоята душа, а пък две усмивки променят света!"
:*
Върнете се в началото Go down
dark_angel13
Newbie
Newbie
dark_angel13


Female
Age : 29
Брой мнения : 33
Интереси : различ
Рейтинг : 0
Registration date : 15.12.2009

Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... EmptyВто 15 Дек 2009, 23:40

Има толкова много неща които изкам да кажа,но толкова малко време.Всъщност повечето думи са излишни.Този стих горе е уникален сам по себе си,както и авторката му,нейнете произведения лично мене ме вдъхновяват.Написаното от Нох също е вдъхновявящо,карате да се замислиш,но живота не е само радост,той е и мъка,разочарования.Едно китайско проклятие гласи "Нека животът ти бъде интересен" ако сравним на везна добрите и лошете спомени,които се сещаме ще излизе,че сълзите се помнет по-дълго от усмивките.
Върнете се в началото Go down
Nox
Great
Great
Nox


Брой мнения : 201
Рейтинг : 0
Registration date : 28.09.2009

Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... EmptyСря 16 Дек 2009, 02:32

Така е.
Животът е сложно нещо Smile
Но мисълта ми като цяло е да преодоляваш трудностите с високо вирната глава и с усмивка Smile
Не да се сдухваш.
Защото сдухаш ли се- изпадаш в безизходица, а не трябва да се примиряваш.
Просто да се мотивираш и да продължиш напред. Smile
Върнете се в началото Go down
dark_angel13
Newbie
Newbie
dark_angel13


Female
Age : 29
Брой мнения : 33
Интереси : различ
Рейтинг : 0
Registration date : 15.12.2009

Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... EmptyСъб 19 Дек 2009, 19:59

Да можеш да преодолееш трудностите с високо внигната глава е похвално качество,но засъжаление малко хора го могат.

Не винаги усмивката е това,което ни трябва,защото не винаги тя е истинска.Дори в повечето случаи точно тази усмивка приква истинските ни чувства от хората,на които трябва да се доверим,които може би са ни истински "ПРИЯТЕЛИ"


П.С. Не се опитвам да споря с теб,просто изказвам мнение.
Върнете се в началото Go down
Жани
Newbie
Newbie
Жани


Female
Age : 29
Брой мнения : 33
Рейтинг : 0
Registration date : 06.12.2009

Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... EmptyСъб 26 Дек 2009, 21:21

Бре бая дълбоки мисли взеха да се вкарват тука biggrin
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Някога мислил ли си,Ти ако... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Някога мислил ли си,Ти ако...   Някога мислил ли си,Ти ако... Empty

Върнете се в началото Go down
 
Някога мислил ли си,Ти ако...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Пишеш? Рисуваш? Снимаш?-
Идете на: