RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Чалгата - чумата на 21 век

    Go down 
    +11
    Сакс
    Enough
    Немезида
    Gunslinger^^
    Thoughtless
    fonix
    Adept
    Fr0st NoVa
    TheTrooper
    Petar Motörhead
    Лили.
    15 posters
    АвторСъобщение
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyПон 11 Яну 2010, 00:07

    Преди няколко години попаднах на една текстче в Нета.Приятно четене.

    Чалгата - чумата на 21 век


    Снощи прибирайки се по Главната по малките часове, изведнъж прозрях как шареният свят около мен бавно, но сигурно запада!

    Лъскави, зализани п**алчета недорасли от прекомерната употреба на анаболи, стероиди, концентриран алкохол и вносни цигари с повечко катран. С дълги до раменете, окапали от постоянното гелосване и заглаждане редки, тънки, мазни косички лъщащи като излъскан под в обществена тоалетна. Белеят се по Главната подхванали по 2-3 възпълнички моми гордо полюшващи паласки и развяващи козината по тях. Всяка намазана с толкова грим, че със същото количество хоросан можем да измажем панаирните палати или да укрепим мостовете по Марица! Натъпкали телесищата си във възможно най-тесните и оскъдни парцалки. Вървят, припяват последния хит на някоя от безбройните 'поп-фолк диви' появяващи се в целия си блясък по каналите за soft p*rn или ианче казано - чалга каналите. Вървят, поклащат това, което всеки добър домакин къта добре осолено за зимнина в камерата и пощракват с пръсти.

    И така окъпани в брокат, гланц, гел и най-вече парфюми, одеколони и aftershave-ове отиват да ароматизират близката дискотека. Там ги чакат приятелите им, а също така и педофили, геронтофили, некрофили, зоофили и, разбира се, нашите любими мургави братя и сестри [всички гореизброени са бисексуални]. Момите обръщат водките и коктейлите един след друг, въртят се по пилоните в запушеното помещение. Тресат дирници по масите, докато някое момче не ги свлече оттам. След като й е държал косата докато е повръщала с тоалетните на 'клуба' [колко мило от негова страна!], тя е пеленна от загрижеността и вниманието му и може напълно да му се отдаде... на задната седалка на Golf четворка с мухлясъл ароматизатор борче над таблото...

    Отправям отвратена взор и мисъл в друга посока и съзирам групичка метали хванали по една литър и половина Кamenitza упътили се към близкото тепе. Те ще седнат горе на хлад, ще запалят по една Victory, ще отпият от студената бира и ще запо4нат разговор, ако не смислен, то поне по-инетересен и все пак съдържателен. Ще си седят горе на 4ист въздух под звездите, без да подозират, 4е в краката им [под тепето] се ражда новото поколение...

    Или пък се изражда???...




    Copyright 2005
    Всички права запазени.

    Автор: _sk8mastR_™
    Върнете се в началото Go down
    Petar Motörhead
    Ultimate Rockplacer
    Ultimate Rockplacer
    Petar Motörhead


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 258
    Location : Somewhere in time
    Интереси : Музика, психология, пиене
    Рейтинг : 5
    Registration date : 15.07.2008

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyПон 11 Яну 2010, 00:41

    Не знам кога тъпите чалгари ще осъзнаят,че не е тва начина да прокопсаш...кога ше разберат, че мама и тати не са вечни,както и парите им...може би трябва да станат големи и да умират от глад щот в даскало не са учили ами са се правили на гангстери... писна ми да отивам на даскало и да гледам някви еднакви хора,които изглеждат по един и същи начин и са еднакво напудрени..тъпи педали
    По принцип нямам проблем с чалгата, колкото и еднаква и немелодична да е тя обче с цялото и това налагане върху другите вече ми писна! Навсякъде, където погледна, виждам ЧАЛГА... Нека всеки си слуша каквото иска само да не ми го налага! А не:" Ей ти метъл ли си е! ЪЪ прайш ли се нещо?" Ще бъда какъвто си искам боклуци такива! Ако ще и в кофата да бъркам пак ще съм по високо от вас!


    Rock 'n roll...
    Върнете се в началото Go down
    TheTrooper
    Newbie
    Newbie
    TheTrooper


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 59
    Location : Рая... т.е. Пловдив
    Интереси : Учене, ЛАРП, Праведна музика, Бира и Приятели
    Рейтинг : 0
    Registration date : 02.01.2010

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyПон 11 Яну 2010, 11:43

    Жалкото е, че в общестотвото ни животът е издигнат в свръхценност и по този начин се пренебрегва закона за естествения подбор. А когато в природата липсва естествения подбор процента на болните и слаби индивиди се увеличава и популацията залинява.
    Върнете се в началото Go down
    Fr0st NoVa
    Fan
    Fan
    Fr0st NoVa


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 593
    Location : Пловдив
    Интереси : музика, фантастика(литература)
    Рейтинг : 1
    Registration date : 21.11.2009

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyПон 11 Яну 2010, 15:18

    Браво за темата!Дори и нищо да не можем да направим,може поне да го обсъдим.Направо ми става лошо като видя по улиците поредната изрусена мадама с високи токчета,с едно огромно гнездо в главата(т.е обем).Вървят всичките,гледайки надменно всеки който няма 5 тона гримй около очите и баналното количество фондьотен,което превръща бялата кожа на лицето е кермида...Повярвайте ми,знам какво си мислят чалгарите за метълите...Когато слушах чалга,останалите ми втълпяваха че метълът е отвратителна и гадна музика,която не може да се понася,а метълите са луди изроди.И това нещо като ти го втълпяват всеки ден взимаш предубеждение и за хората и за самата музика,без да си слушал и без да познаваш хората...Ние метълите пък казваме същото-прости курви и педали...Най-добрата ми приятелка слуша чалга...Ама тя не е курва Wink Срамежлива е като мен.Често се затваря и е умно и хубаво момиче Smile Не се облича като курва и там подобни(да не изпадаме в подробности).Таа...както и да е.Тя е изключение.Като цяло обаче е факт че 99% от чалгарите(като цяло),наистина са курви,мангали и сякаква неука сган...Тааа...обсъждах(по-скоро критикувах)днешните ''мадами'' на високи токчета...Защо е нужно да слушаш чалга,да си облечен в розово,да си на токчета,с които едвам вървиш и с някакъв обем,дето прави главата ти 3 пъти по-голяма,за да си ''велик''?!Искам да кажа,че супер много се дразня когато няква надута к**ва,не можейки да се погледне отстрани,вика''олеее метъл!!!''(Какъв ужас...!)Щом някой не е облечен в розово на бели точки и жълти каренца,ами предпочита черното и музиката,наречена метъл,се превръща в''гаден метъл''...Ето това мразя!!!Някакви дечковци,нагримосани до ушите да се правят на голямата работа само защото са се е**ли...
    А,между другото,метълите,които познавам,са много интелигентни хора Wink И направо ми иде да фрасна един на поредната изрусена мадама,която се мръщи като види метъл и възкликва ''Вижте ги тея тъпи метъли...''
    Наистина вече до гуша ми е дошло от чалгарчета,фешънчета и всякакви особи имащи се за нещо повече от останалите...
    Върнете се в началото Go down
    Adept
    Rockplacer
    Rockplacer
    Adept


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 1904
    Location : Чирпан
    Интереси : Deathcore/Core/Scream
    Рейтинг : 3
    Registration date : 10.11.2009

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyПон 11 Яну 2010, 21:45

    Чалгата е циганска музика! Жалко, че българите просперират тук с нея, вместо да се занимават с нещо друго. Направата на чалга музиката е губене на време от страна на автори, музиканти. В момента една овца Преслава се опитва да просперира в метъл музиката, ама и нея няма да я бъде. Освен , ако малките лапета които са под 10 годинки , не си я мислят като Брус Дикенсън. Невъзможно е жена с такова минало и изведнъж да стане МЕТЪЛ ЗВЕЗДА .... Скоро ще измислят и чалгаКОР! Булшитс !!!!

    Мразя някой като ми каже "Защо слушаш метъл , закво ти е тая дълга коса?" , а фешаните защо се обличат в розово , защо миришат на к*рви от 100м. А ние "пумиите на обществото" си мислят , че сме измет. Ние дори сме по-умни от всички чалгари взети заедно...

    Чалгата е синоним на простотия или просто това е музиката на "народа". Днес обаче открих нещо, което винаги съм знаел, но никога не съм осъзнавал - разбрах защо чалгата е синоним на простотия. Причината всички я знаете - в поп-фолк песните се пее предимно за мъже, жени, изневери, "секси щакалки", "яки тупалки", и какви ли не глупости редом със скъпите коли, пари и... общо взето до тук спира всичко.
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyВто 12 Яну 2010, 10:11

    Eй, хора, давайте по-спокойно. Има си причина хората да се държат по този начин. Я се замислете - човекът винаги иска да се впише в дадена компания, прави какво ли не, за да го приемат..затова се стига до такива безумия. Малко са тези, които осъзнават, че са харесвани заради това, което са. А и къде по-ценен приятел от този, който приема недостатъците ти и не ти ги натяква? Както и да е, увлекох се..просто всеки има причина да прави нещо.

    И все пак не забравяйте, че преди всичко сме хора. Всеки избира своя път. Хубаво е, когато той сам си го поправя, а не следва нечий друг.


    Върнете се в началото Go down
    fonix
    Rockplacer
    Rockplacer
    fonix


    Male
    Age : 38
    Брой мнения : 770
    Location : Sofia
    Интереси : Колоездене и Обикаляне по чукари
    Рейтинг : 15
    Registration date : 09.09.2008

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyВто 12 Яну 2010, 11:30

    Лили. написа:
    Eй, хора, давайте по-спокойно. Има си причина хората да се държат по този начин. Я се замислете - човекът винаги иска да се впише в дадена компания, прави какво ли не, за да го приемат..затова се стига до такива безумия. Малко са тези, които осъзнават, че са харесвани заради това, което са. А и къде по-ценен приятел от този, който приема недостатъците ти и не ти ги натяква? Както и да е, увлекох се..просто всеки има причина да прави нещо.

    Това е много вярно.

    Картинката обаче е малко по-голяма. Няма значение дали говорим за Чалга или Метъл винаги ще има хора, които харесват/слушат дадената музика, само и единствено по 1 причина и това е да се вписват в някакво общество.

    Хората сме стадни животни.

    Вие плюете високите токчета и тоновете грим! Аз ще кажа, че не сте по-малко клиширани с 'Кубинките' (дори лятото, когато краката ви стават на гъз, дори и да не са ви удобни), Гривните и тем подобни джунджурии Smile
    Виждал съм доста нацапотени метълки ... да се избелват и тем подобни.

    Но не това е важното, тук не говорим за музика а за манталитет. Манталитета на българина стана пълен отврат, нямаме морални ценности, нямаме идеали, нямаме цели. Ние просто пребиваме.

    Това е страшното, не че някой днес слуша чалга, утре ще е нещо друго.

    Мога да ви дам и един пример за израждане при нас. От който малко ме боли ...
    Като се събирахме в началото имаше интересни разговори дискусии, в момента 90% от времето е само наливане с алкохол, говорения за мъртви бебета ( сори ама предпочитам чалгар да ми говори за чалга ... ) валяния по земята и въздгане на простотията в култ. И как в тази обстановка, която може да види всеки сме по-различни ?

    Ще ви отговоря не сме. А да и 'образоваността', да вие сте образовани, но има много 'метъли', които образованието им е последна дупка на кавала Smile

    А пък ценностите на почти всички са еднакви. Дали ще е водка или бира, няма значение. Дали ще е засукана мадама в розово или ще е татуирана мацка с кожени панталони. Дали ще е кола голф 4-ка или мотор Ямаха. В есенцията си всичко е същото. Показност и желание за притежание.

    Жалкото е че забравихме това:


    Забравихме за какво са се борили нашите деди.
    Върнете се в началото Go down
    Thoughtless
    Banned
    Thoughtless


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 167
    Location : Пловдив
    Рейтинг : 0
    Registration date : 12.07.2009

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyВто 12 Яну 2010, 15:35

    fonix написа:

    Вие плюете високите токчета и тоновете грим! Аз ще кажа, че не сте по-малко клиширани с 'Кубинките' (дори лятото, когато краката ви стават на гъз, дори и да не са ви удобни), Гривните и тем подобни джунджурии Smile
    Виждал съм доста нацапотени метълки ... да се избелват и тем подобни.

    Много точно казано. Thumbup
    За съжаление, и при метълите се наблюдава "мода", ако мога така да го нарека. Ако не си с кубинки, метълска тениска и т.н. значи не си "истински метъл". Като че ли днес повечето хора така възприемат нещата. И това показва, че не само "чалгарите" са ограничени, но и голяма част от метълското общество.
    И честно, много се дразня когато някой започне да определя хората по музиката, която слушат и по външния вид. Също както "фешъните" се присмиват когато видят метъл, така и повечето метъли се присмиват като видят "фешън". Това дали показва, че метълите са по-интелигентни? Не мисля. Smile В случая и двете страни показват нежелание за приемане на по-различните от тях.
    Върнете се в началото Go down
    Gunslinger^^
    Rockplacer
    Rockplacer
    Gunslinger^^


    Female
    Age : 28
    Брой мнения : 1450
    Location : Пловдив
    Рейтинг : 11
    Registration date : 20.04.2009

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyВто 12 Яну 2010, 15:54

    Лили. написа:
    И все пак не забравяйте, че преди всичко сме хора. Всеки избира своя път.

    Напълно съгласна съм с Лили.Вярно е,че 90%,ако не и повече от тях са точно такива,но нали те си провалят живота,не вие.Тогава защо си тровите ума като си мислите колко са прости? Да вярно е,прости са,но просто не обръщайте внимание. Но не мисля,че трябва да поставяме всички чалгари под общ знаменател,има хора,които слушат чалга,ходят по дискотеки и т.н.,но не са от тези дето се напиват и правят секс я в тоалетната на дискотеката,я на задната седалка на някоя кола. Да и аз не харесвам чалгарите,но не мисля,че трябва да ги плюем чак толкова,защото апк казвам НЕ всички са такива.Aз лично познавам много хора,които са си абсолютни чалгари,но са наистина свестни и не са ограничени и т.н.

    И съм напълно съгласна с Пуф,че както ние оплюваме тях,междувременно ние сме същите от една страна,и че и те могат да ни оплюват заради тези неща,които той изброи.Така че,я се замислете дали на моменти ние не сме същите,като тях.
    Много се оплетох в мнението си,но мисля,че разбрахте какво имам предвид Smile
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyВто 12 Яну 2010, 16:27

    Пуфе, ще си позволя да добавя нещо към твоя пост:

    Изобщо какъв е смисъла от определенията - чалгар, рапър, пънкар, метъл и прочее..нямам особено уважение към хората, които искат да се впишат в тези..хмм..нарицания.

    По ангелите, ви сте си ВИЕ!
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyВто 12 Яну 2010, 16:38

    Напълно съм съгласна с Пуф tongue_smile
    Аз не се определям с никакъв стил музика...аз съм от тези, които май от известно време най ги нареждат - музикална к*рва. Мога да слушам всичко. Зависи от настроението, зависи от компанията, зависи от количеството алкохол понякога. Последните 2-3 години определено най-малко слушам чалга, но много харесвам и R'n'B, и поп, и рок, и метъл...
    За дрехите. Понякога наистина дрехите правят човека. Има някои момиченца, които с извинение всеки ден са облечени като магистралки. Хубаво е да имаш един комплект такива дрешки, но те са за много, много специални вечери с гаджето ти. Rolleyes
    Върнете се в началото Go down
    fonix
    Rockplacer
    Rockplacer
    fonix


    Male
    Age : 38
    Брой мнения : 770
    Location : Sofia
    Интереси : Колоездене и Обикаляне по чукари
    Рейтинг : 15
    Registration date : 09.09.2008

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyВто 12 Яну 2010, 17:43

    Немезида написа:
    Напълно съм съгласна с Пуф tongue_smile

    Чертичка на стената искам Wink Виждаш ли, че не спорим винаги за всичко biggrin

    Хм Аз предпочитам да се наричам Естет и да оценявам хубавите неща ( картини, музика, жени ... и т.н.) вместо да съм Метъл, Чалгар или каквото и да е там.

    @Лили
    Права си няма смисъл от определенията. Или поне не смятам, че сложността на човешката личност и душа, може да се побере в няколко определения.

    Както има една стара поговорка: "Не всичко, което хвърчи се яде", перафразирано може да звучи така ( "Не всеки чалгар, е тъп/прост и не всеки метъл е готин/умен/забавен" )

    И се връщаме в отправната точка, че хората трябва да бъдат 'съдени' ( доколкото ние можем и имаме право на това) според самите тях, не възоснова на 'определения'.
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyВто 12 Яну 2010, 18:00

    fonix написа:
    Немезида написа:
    Напълно съм съгласна с Пуф tongue_smile

    Чертичка на стената искам Wink Виждаш ли, че не спорим винаги за всичко biggrin
    Имам 20 пръстчета...като свършат ще почна да драскам. Icecream

    fonix написа:
    И се връщаме в отправната точка, че хората трябва да бъдат 'съдени' ( доколкото ние можем и имаме право на това) според самите тях, не възоснова на 'определения'.
    Има някои фрапантни случаи, когато няма как да не съдиш по визията, но според мен тя не винаги се опрделя от музиката, която слушаш. И все пак момичетата, които подражават по облекло на "фолк дивите" си го просят и не знам покрай часовете прекарани пред огледалото дали намират време да прочетат или научат нещо. Само косите си да направят така изисква поне час и половина-два. Загуба на време. И накрая е смешно....
    Върнете се в началото Go down
    Enough
    Banned



    Male
    Брой мнения : 193
    Location : Varna
    Рейтинг : 0
    Registration date : 08.09.2009

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyВто 12 Яну 2010, 18:10

    Дегенеративното поведение не мога да го разделя въз основа музикални предпочитания.
    Не слушам чалга, не я харесвам, не харесвам и хората, които я слушат, защото те - хората не запълват моите предпочитания. Те са едната крайност, другата са бандичка недорасли "метълчета" простеещи до безкрай, наливащи се и бълващи цинизъм. Музиката не е определяща според мен, а криворазбраната свобода, безверението, омраза дори ... едни тънки психологически елементи, които оставени на произвола скапват народа ... Всеки ден освен напудрените идиотчета и тъпите фейсове улавям и някой друг диалог и го правя нарочно ... за да видя за какво си мислят и говорят хората : трагично е ;/ хората са едно с бита на примитивно ниво ... българският език се е върнал сякаш 70 години назад (някое родопско село) - ма, бе, въй, да ибъ, шт, шъ, тъ, гр ... и още какви ли не грозотии ... а това говори за ниско езиково ниво, на ред с ниското културно ниво, с ниското поведенческо ниво и тн. И това се забелязва в зрели хора ... мъже и жени на 25+ ... пълни идиоти ...

    Сега наблюдавам страхотни изкривявания в поведенческите шаблони. 13 годишни говорещи приоритетно за секс, а не за ддз .... училище хах.
    15 годишни употребяващи амфетки с повече сексуален опит от мен, изконсумирали повече алкохол от мен и тн. Това е извращение. Аз съм човек, който главно е общувал с прилично интелигентни хора, а сега направо се задушавам и става все по-трудно.

    Идеалите са просто тела .... всичко е до тела ... "Тоя/ тая има яко тяло", "Ще я/го спраскам" и още какви ли не простотии. Всеки се чувства г/д. Всеки се захилил като идиот на някакви вългаризми. Мъжете бутат, джаскат, ма-кат и обиждат жените/ момичетата ....

    Грозно ми е ... и ме боли от това.

    Въпросът не е циганския фолклор или метъла ... музиката е само семегмент за разделение ... Болен народ. Мразя го!
    Върнете се в началото Go down
    Сакс
    Administrator
    Administrator
    Сакс


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 669
    Location : Пловдив и София;
    Интереси : Математика, физика, поезия, спорт;
    Рейтинг : 38
    Registration date : 01.01.2010

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyВто 12 Яну 2010, 21:35

    choke написа:
    Чалгата си просперира,хубавата музика запада!Останаха няколко бастиона на рока,но те едвам кретат.Защо?
    Doh

    ***

    Неслучайно повечето "герои" на чалгата умират от най-големия стрес - куршум на наемен убиец.
    Неслучайно и друго - при жените от епохата на чалгата се развива един наистина ужасен стрес - след състезанието "кой да ми направи по-големи ц*ци" следва състезанието "как да стана майка на децата на мутрата".
    По този начин те "успяват" или си нагласят живота.. Doh
    Върнете се в началото Go down
    Железен
    Ultimate Rockplacer
    Ultimate Rockplacer
    Железен


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 1441
    Location : Пловдив
    Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
    Рейтинг : 62
    Registration date : 07.06.2009

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyВто 12 Яну 2010, 22:06

    Чалгата умира бавно, но сигурно.
    Защо бавно? Както е казал Алеко Константинов в небеизвестно негово произведение "Аслъ калпав народ сме ний...", селянията ни край няма.
    А защо сигурно? Чалгата се влияе от модата, разчита на нея за просперитет. А както знаем, модата се мени по-често и безвъзвратно от женското настроение. И понеже модата започна да налага електронна музика и някакви жалки подобия на поп... чалгата започна да сдава багажа.

    Всъщност чалгата е доста повече от "музика" - тя е всичко онова, което ни смъква до нивото на бананова република, всичко онова, заради което хората в ЕС започват да си проверяват джобовете при изричане на думата "българин".

    Като се замисля... няма значение какво е чалгата, колко е разпространена, каква дегенерация носи със себе си, каква дегенерация Е.
    Няма значение, защото рокът бутна Берлинската стена и диското, метълът - комунизма.

    И к'во, няк'ва долна селска анадолска изцепка ли ще ни се опре?
    I think not! headbang
    Върнете се в началото Go down
    Agent Orange
    Epic
    Epic
    Agent Orange


    Male
    Age : 29
    Брой мнения : 628
    Location : Видин
    Интереси : Футбол
    Рейтинг : 2
    Registration date : 11.10.2009

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyВто 12 Яну 2010, 22:12

    Железен написа:
    Чалгата умира бавно, но сигурно.
    Защо бавно? Както е казал Алеко Константинов в небеизвестно негово произведение "Аслъ калпав народ сме ний...", селянията ни край няма.
    А защо сигурно? Чалгата се влияе от модата, разчита на нея за просперитет. А както знаем, модата се мени по-често и безвъзвратно от женското настроение. И понеже модата започна да налага електронна музика и някакви жалки подобия на поп... чалгата започна да сдава багажа.

    Всъщност чалгата е доста повече от "музика" - тя е всичко онова, което ни смъква до нивото на бананова република, всичко онова, заради което хората в ЕС започват да си проверяват джобовете при изричане на думата "българин".

    Като се замисля... няма значение какво е чалгата, колко е разпространена, каква дегенерация носи със себе си, каква дегенерация Е.
    Няма значение, защото рокът бутна Берлинската стена и диското, метълът - комунизма.

    И к'во, няк'ва долна селска анадолска изцепка ли ще ни се опре?
    I think not! headbang

    Thumbup headbang
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyПет 15 Яну 2010, 20:11

    Нека сме си гадни, мръсни или всичко лошо в едно....поне не сме като тях...мизерни идиоти с трипластови шкембета и 10 санта токче Laughing menace
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyПет 15 Яну 2010, 23:02

    Arlong написа:
    Нека сме си гадни, мръсни или всичко лошо в едно....поне не сме като тях...мизерни идиоти с трипластови шкембета и 10 санта токче Laughing menace

    С това мнение не падаш по-далеч от тях.


    П.П.: Нищо лично (::
    Върнете се в началото Go down
    fn.0.rd
    Banned
    fn.0.rd


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 317
    Location : Пловдив;
    Интереси : Cha0s.
    Рейтинг : 0
    Registration date : 24.10.2009

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyПет 15 Яну 2010, 23:11

    Стереотипизацията - враг номер 1 на разума :-/
    Върнете се в началото Go down
    dilaila1
    Great
    Great
    dilaila1


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 378
    Location : Plovdiv
    Интереси : Музика, Литература
    Рейтинг : 7
    Registration date : 04.05.2010

    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век EmptyЧет 20 Май 2010, 07:24

    Това не е музика.
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Чалгата - чумата на 21 век Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Чалгата - чумата на 21 век   Чалгата - чумата на 21 век Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Чалгата - чумата на 21 век
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace ::   :: Архив-
    Идете на: