RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     За или Против религиите

    Go down 
    +38
    Airdancer
    stunnka
    deathrose
    Social_Suicide
    Лили.
    <.LeX. >
    Железен
    Bubble
    Eleutheria
    pamcho
    Cheshire Cat
    krissa
    nutshell
    lluussii
    Абсент
    Алфонсин
    Man_Of_Sin
    Илмари
    Немезида
    m.satan
    Кънчо
    DJ_W0LF
    irrealiste
    In_Flames91
    bellz
    FAIRY
    CrazY
    Мия
    Руто
    Kaamos
    Ania
    RockPlace
    Пате
    Deathroll
    Tomhet
    Ади_Психаря
    Вильо.
    Puppet Master
    42 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

    За или против религиите
    За
    За или Против религиите - Page 3 I_vote_lcap46%За или Против религиите - Page 3 I_vote_rcap
     46% [ 35 ]
    Против
    За или Против религиите - Page 3 I_vote_lcap54%За или Против религиите - Page 3 I_vote_rcap
     54% [ 41 ]
    Общо гласове : 76
     

    АвторСъобщение
    Puppet Master
    Rockplacer
    Rockplacer
    Puppet Master


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2354
    Location : Пловдив
    Интереси : ego trips
    Рейтинг : 134
    Registration date : 15.07.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyЧет 16 Окт 2008, 21:50

    First topic message reminder :

    Твърдо против.Религиите са средство за манипулация на масите.
    Върнете се в началото Go down

    АвторСъобщение
    CrazY
    Rockplacer
    Rockplacer
    CrazY


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 2380
    Location : ПЛОВДИВ
    Интереси : Палатки, забавление, плуване, пиене...
    Рейтинг : 82
    Registration date : 15.12.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyПон 12 Яну 2009, 12:25

    Твардо съм "за" религията, дори и да е няква манипулативна върховна политика..! точно това прави света ни по интересен и пълноценен..какви бихме били ако е нямаше религия..нали все от някаде трябва да се дърпат конците..иначе просто щяхме да сме някакви ботове които ходят по земята безцелно..

    Религията е форма на обществено сазнание, съвкупност от възгледи,обичаи основани на свръхестествените сили,както и съвкупност от моранлите норми, ценности практики и тн..

    Тя е преминала през множество етапи на развитие и точно заради това хората вече не знаят в какво да вярват..

    Аз съм православен християнин и Вярвам,че вярата ми към Бога ми помага да бъда по добар човек.. Smile
    Върнете се в началото Go down
    FAIRY
    Newbie
    Newbie
    FAIRY


    Female
    Брой мнения : 63
    Рейтинг : 0
    Registration date : 27.12.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 18:55

    Религиите са важни!
    Аз съм силно вярваща,но дори и някой да не вярва в някой определен Бог,важното е да вярва в нещо,което му дава сили ,в което да вярва и заради което да продължава напред.Независимо дали е религия!
    ЗА!.
    Върнете се в началото Go down
    bellz
    Great
    Great



    Female
    Брой мнения : 269
    Location : The Supermarket, Varna
    Интереси : занимавам се с платени убийства
    Рейтинг : 1
    Registration date : 20.11.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 20:47

    Ъ.. не съм "против" религиите, не ми пука, вярвайте си в Нещото, ама не ми го натяквайте, не ме интересува. Аз лично не се вписвам под графата християнка, будистка, уикан и пр. Не вярвам в Бог. Цяялата концепция за Бог /оособено в християнската религия/, който се занимава с моето и вашето ежедневие, същия, който създал първите хора, забранил им да ядат от Дървото с главно Д, въпреки че той самия ги е създал любопитни и след това, знаейки какво ще стане, щото нали е всезнаещ, им се разсърдил, заебал ги и решил че тряа ги накаже. След тва Господ решил, че абе нещо не му харесват хората и решил малко да ги издави, колко му е. Но разбира се, предупредил една дузина от тях, за да заселят след тва земята наново. И да не забравяме, че в същото време Той обича ВСИЧКИ.
    Така де, но религията като цяло си е нещо нормално и.. понякога хубаво, понякога лошо. Смятам, че има няква висша сила, не е задължително да е човек или цяла шепа богове, или някво митично същество, уатевър.. И все пак е тъпо да разчиташ само на религията си, да се уповаваш само на нея. Не вярвам, че някой "помага", за да е добър един човек. Първо няма такова нещо "добър човек". Има просто хора. Няма черни и бели.
    Също, съжалявам, ама аз никога няма да умра или да убия някого, заради вярванията му. LAME. А да не говорим за всичките измами и манипулации /въпреки че явно тия дето ги манипулират са достатъчно прости, за да се хващат/, също така и за разните свещенници, епископи и пр., които си свиркат с уста и са фрашкани с пари.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 21:06

    Прочетох го на един дъх,без да се замислям,щото и ти така си го написала Yes
    Върнете се в началото Go down
    bellz
    Great
    Great



    Female
    Брой мнения : 269
    Location : The Supermarket, Varna
    Интереси : занимавам се с платени убийства
    Рейтинг : 1
    Registration date : 20.11.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 21:10

    Руто написа:
    Прочетох го на един дъх,без да се замислям,щото и ти така си го написала Yes
    Ми ся к'во да ти отговоря, като ти нищо не каза. ;D tongue_smile То е лесно да кажеш така.
    Върнете се в началото Go down
    In_Flames91
    Banned
    In_Flames91


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 552
    Location : Land of cybernation
    Рейтинг : 1
    Registration date : 15.01.2009

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 21:13

    Против!Религиите предизвикват фанатизъм и манипулации...
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 21:15

    Tangerine. написа:
    Руто написа:
    Прочетох го на един дъх,без да се замислям,щото и ти така си го написала Yes
    Ми ся к'во да ти отговоря, като ти нищо не каза. ;D tongue_smile То е лесно да кажеш така.

    Ето виждаш ли какво е твърдение без обосновка -не казва нищо tongue_smile

    in_flames написа:
    Против!Религиите предизвикват фанатизъм и манипулации...

    Липсата на религии също...
    Върнете се в началото Go down
    bellz
    Great
    Great



    Female
    Брой мнения : 269
    Location : The Supermarket, Varna
    Интереси : занимавам се с платени убийства
    Рейтинг : 1
    Registration date : 20.11.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 21:28

    Руто написа:
    Tangerine. написа:
    Руто написа:
    Прочетох го на един дъх,без да се замислям,щото и ти така си го написала Yes
    Ми ся к'во да ти отговоря, като ти нищо не каза. ;D tongue_smile То е лесно да кажеш така.

    Ето виждаш ли какво е твърдение без обосновка -не казва нищо tongue_smile
    Тооз пък. ;D И все пак нищо не каза.. нито кво точно оспорваш, нито нищоо.. tongue_smile (: Не знам, на мен ли не ми се получава изказът или кво. И не съм казвала, че съм против религията, ако тва намекваш. xD
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 21:29

    Цитат :
    Ето виждаш ли какво е твърдение без обосновка -не казва нищо tongue_smile
    Защо бе, Ронито може да си има обосновки.хД
    Може просто да не е намерила причина да повярва като мене, фактите в Библията да се сблъскват с реалните и понятия и тя избира едното за вярно..(познай кое хД)
    Тя има някакво становище и първо, може да се е замислила, преди да го е написала и второ, ако не го е направила, значи е сигурна в него. Smile
    Върнете се в началото Go down
    bellz
    Great
    Great



    Female
    Брой мнения : 269
    Location : The Supermarket, Varna
    Интереси : занимавам се с платени убийства
    Рейтинг : 1
    Registration date : 20.11.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 21:35

    Ади_Психаря написа:
    Цитат :
    Ето виждаш ли какво е твърдение без обосновка -не казва нищо tongue_smile
    Защо бе, Ронито може да си има обосновки.хД
    Може просто да не е намерила причина да повярва като мене, фактите в Библията да се сблъскват с реалните и понятия и тя избира едното за вярно..(познай кое хД)
    Тя има някакво становище и първо, може да се е замислила, преди да го е написала и второ, ако не го е направила, значи е сигурна в него. Smile
    @: Омг ве, АДЕЛИНО. (rofl не ме убивай) Стига с тва Рони. ;D ;D
    А иначе по темата, няма как да пиша без да се замислям, ако пишех без да се замислям, щях да напиша две думи или просто да цитирам някого. ;D А пък ква е тая запаленост на всички по библията и Джийзъс. Не говорим ли за религиите като цяло!?
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 21:51

    Сега да не вземе някой да се разсърди.Не съм искал да обидя никого.Просто ми се спи и затова не спорих по твърденията точка по точка,а понякога се хващам и за думата -вместо това се опитах с едно изречение да кажа всичко,а то взе че се прие лично.Утре ще коментирам отново.
    Върнете се в началото Go down
    bellz
    Great
    Great



    Female
    Брой мнения : 269
    Location : The Supermarket, Varna
    Интереси : занимавам се с платени убийства
    Рейтинг : 1
    Registration date : 20.11.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 22:01

    Руто написа:
    Сега да не вземе някой да се разсърди.Не съм искал да обидя никого.Просто ми се спи и затова не спорих по твърденията точка по точка,а понякога се хващам и за думата -вместо това се опитах с едно изречение да кажа всичко,а то взе че се прие лично.Утре ще коментирам отново.
    Неее, не е лично бе. Винаги ми е било забавно да споря и никога не се ядосвам или нещо подобно.. tongue_smile ;D
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 23:11

    Tangerine. написа:
    Цяялата концепция за Бог /оособено в християнската религия/, който се занимава с моето и вашето ежедневие, същия, който създал първите хора, забранил им да ядат от Дървото с главно Д, въпреки че той самия ги е създал любопитни и след това, знаейки какво ще стане, щото нали е всезнаещ, им се разсърдил, заебал ги и решил че тряа ги накаже. След тва Господ решил, че абе нещо не му харесват хората и решил малко да ги издави, колко му е. Но разбира се, предупредил една дузина от тях, за да заселят след тва земята наново. И да не забравяме, че в същото време Той обича ВСИЧКИ.


    Това ли е според теб концепцията за Бога? Щото на мен ми звучи като преразказ на приказка,която не ти е харесала.

    Tangerine. написа:
    Така де, но религията като цяло си е нещо нормално и.. понякога хубаво, понякога лошо. Смятам, че има няква висша сила, не е задължително да е човек или цяла шепа богове, или някво митично същество, уатевър.. И все пак е тъпо да разчиташ само на религията си, да се уповаваш само на нея. Не вярвам, че някой "помага", за да е добър един човек. Първо няма такова нещо "добър човек". Има просто хора. Няма черни и бели.
    Също, съжалявам, ама аз никога няма да умра или да убия някого, заради вярванията му. LAME. А да не говорим за всичките измами и манипулации /въпреки че явно тия дето ги манипулират са достатъчно прости, за да се хващат/, също така и за разните свещенници, епископи и пр., които си свиркат с уста и са фрашкани с пари.

    Тука май концепцията ти е "някаква".
    Права си,че човек не трябва да лежи бездейно и да чака религията да изживее живота му.Ако се запознаеш поне малко с религията (не само случките,но и смисълът в тях),ще видиш че самата религия (християнската) поддържа абсолютно същото становище.
    Като твърдиш,че няма добри хора,да те питам:изнасилвачите на деца лоши хора ли са? И ако да,какви хора са тези,които дават живота си за да спасят друг живот?
    Относно опорочените свещеници и "религиозни" практики,не мислиш ли че гледаш малко едностранно на нещата?Но не се и учудвам -едва ли си прочела и едно житие на светец...Има святи хора и днес,но те са от тези,скромните,а ти явно виждаш само покварата.
    Жалко за теб,всъщност.
    Върнете се в началото Go down
    bellz
    Great
    Great



    Female
    Брой мнения : 269
    Location : The Supermarket, Varna
    Интереси : занимавам се с платени убийства
    Рейтинг : 1
    Registration date : 20.11.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 23:25

    Руто написа:
    Това ли е според теб концепцията за Бога? Щото на мен ми звучи като преразказ на приказка,която не ти е харесала.
    Не, тва е просто друг начин да погледнеш върху въпросната "приказка". Аз си го тълкувам така ии го споделям. (:

    Руто написа:
    Относно опорочените свещеници и "религиозни" практики,не мислиш ли че гледаш малко едностранно на нещата?Но не се и учудвам -едва ли си прочела и едно житие на светец...Има святи хора и днес,но те са от тези,скромните,а ти явно виждаш само покварата.
    Жалко за теб,всъщност.
    Пф, че аз да съм ги дискриминирала нещо? Да виждаш думата ВСИЧКИ някъде? Неее. tongue_smile Казвам, че има такива животни днешно време [и не са малко]. Е, ся кво обвиняваш ме че съм песимист. ;D не е честно тва.
    Говорех за религията като цяло, че има хора, които се възползват, не че всички са такива.
    А за изнасилвачите.. ми кво да ти кажа. Тва е се едно да те питам сега, ако Бог беше толкова мъдър, защо умират невръстни деца? Защо 6 годишни се разболяват от рак и кво ли не и умират, без да са имали шанс да станат "добри" или "лоши"?
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 23:34

    Tangerine. написа:
    Тва е се едно да те питам сега, ако Бог беше толкова мъдър, защо умират невръстни деца? Защо 6 годишни се разболяват от рак и кво ли не и умират, без да са имали шанс да станат "добри" или "лоши"?

    Защото Бог Е мъдър и ние не винаги разбираме действията му.Тези,които умират невръстни,си умират добри.Те не губят нищо.
    Върнете се в началото Go down
    CrazY
    Rockplacer
    Rockplacer
    CrazY


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 2380
    Location : ПЛОВДИВ
    Интереси : Палатки, забавление, плуване, пиене...
    Рейтинг : 82
    Registration date : 15.12.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСря 21 Яну 2009, 23:54

    бахти толкова съм разочарован от анкетата.. Sad имам чувството, че повечето писали тука не са осещали Бога.. или ако са го осетили не са го осазнали..
    Върнете се в началото Go down
    bellz
    Great
    Great



    Female
    Брой мнения : 269
    Location : The Supermarket, Varna
    Интереси : занимавам се с платени убийства
    Рейтинг : 1
    Registration date : 20.11.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyЧет 22 Яну 2009, 09:40

    Руто написа:
    Tangerine. написа:
    Тва е се едно да те питам сега, ако Бог беше толкова мъдър, защо умират невръстни деца? Защо 6 годишни се разболяват от рак и кво ли не и умират, без да са имали шанс да станат "добри" или "лоши"?

    Защото Бог Е мъдър и ние не винаги разбираме действията му.Тези,които умират невръстни,си умират добри.Те не губят нищо.
    Еми ок, ето ти и дилемата за изнасилвачите. Бог е мъдър и е решил, че трябва да бъдат изнасилвани хората. Йок. ;D tongue_smile Да бе, не губят нищо децата, само живота си. Тва ако е нищо.. Дали ше умра като съм на 10 или на 100, се тая, нищо не губя? Да бее.. (:
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyЧет 22 Яну 2009, 09:52

    Tangerine. написа:
    Руто написа:
    Tangerine. написа:
    Тва е се едно да те питам сега, ако Бог беше толкова мъдър, защо умират невръстни деца? Защо 6 годишни се разболяват от рак и кво ли не и умират, без да са имали шанс да станат "добри" или "лоши"?

    Защото Бог Е мъдър и ние не винаги разбираме действията му.Тези,които умират невръстни,си умират добри.Те не губят нищо.
    Еми ок, ето ти и дилемата за изнасилвачите. Бог е мъдър и е решил, че трябва да бъдат изнасилвани хората. Йок. ;D tongue_smile Да бе, не губят нищо децата, само живота си. Тва ако е нищо.. Дали ше умра като съм на 10 или на 100, се тая, нищо не губя? Да бее.. (:

    Бог Е мъдър и допуска злото,дотолкова че да бъде изпитание,което си има цел -да се извиси душата и да се върне при него (и да не кажеш,че говоря общи неща,специално за изнасилването,аз лично знам какво е да бъдеш изнасилен и не ми е виновен Бог за това).Няма по-добър учител от страданието,а тези които Бог обича най-много,тях натоварва с най-големите изпитания.Разбира се,че е все тая на колко ще умреш -Mors ianua vitae! /Смъртта е врата към живота!/.И ако ти се дава още един ден и още един и още един,то е за да си научиш житейските уроци и да се подготвиш да се върнеш при Него.Блажени са тези,които са живели кратко!
    Върнете се в началото Go down
    bellz
    Great
    Great



    Female
    Брой мнения : 269
    Location : The Supermarket, Varna
    Интереси : занимавам се с платени убийства
    Рейтинг : 1
    Registration date : 20.11.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyЧет 22 Яну 2009, 10:18

    Руто написа:

    Бог Е мъдър и допуска злото,дотолкова че да бъде изпитание,което си има цел -да се извиси душата и да се върне при него (и да не кажеш,че говоря общи неща,специално за изнасилването,аз лично знам какво е да бъдеш изнасилен и не ми е виновен Бог за това).Няма по-добър учител от страданието,а тези които Бог обича най-много,тях натоварва с най-големите изпитания.Разбира се,че е все тая на колко ще умреш -Mors ianua vitae! /Смъртта е врата към живота!/.И ако ти се дава още един ден и още един и още един,то е за да си научиш житейските уроци и да се подготвиш да се върнеш при Него.Блажени са тези,които са живели кратко!
    Знаех си, че ще кажеш тва за изпитанията и за тайния план на Бог и пр. и пр., щото тва е просто едно гооолямо клише. Bounce
    Eми ето ти току що доказа, че няма добри и лоши хора Ashamed rofl., ето ти изнасилвачите, които карат хората да страдат, но това е нещо хубаво.. защоото:

    Цитат :
    Няма по-добър учител от страданието...
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyЧет 22 Яну 2009, 10:31

    Клишетата имат една добра черта -верни са!
    Изнасилвачите са ЛОШИ хора!!! А Бог е тъкмо затова велик,понеже прави така,че дори и от злото и страданието да се получи нещо добро!

    А относно опитите ти да използваш методите на софистиката в спора,откажи се -на тях ръкопляскат само невежите.
    Върнете се в началото Go down
    bellz
    Great
    Great



    Female
    Брой мнения : 269
    Location : The Supermarket, Varna
    Интереси : занимавам се с платени убийства
    Рейтинг : 1
    Registration date : 20.11.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyЧет 22 Яну 2009, 11:35

    Е, да съм казала че са добри хора изнасилвачите? Просто следвам твоята логика. ;D Аве няма да споря повече за глупости. Нито ше ми промениш мнението, нито аз твоето. ;p Bounce
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyЧет 22 Яну 2009, 13:27

    Остани си със здраве Smile

    Софистика
    от Уикипедия, свободната енциклопедия

    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0

    Софистика е понятие, обозначаващо в най-популярното си значение едно от философските течения в древногръцката античност. Философите - софисти обикновено били пътуващи, частни учители по реторика.

    Значими представители: Протагор, Горгий, Филострат, Антифон и др.

    Характерна черта за софистиката изобщо е голямото значение, което тя отделя на реториката. От тук и негативният оттенък в другото значение на термина "софизъм", като пейоративен израз, касаещ разсъждения, основани на лъжливи доводи, манипулативно използване на аргументи, словесно изхитряне, което води към само привидно логични изводи.
    Върнете се в началото Go down
    irrealiste
    Great
    Great
    irrealiste


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 352
    Location : Варна /из прашни улици някакви/
    Интереси : комбинацията между човка, криле, опашка, рога, хриле, нокти, люспи и копита, не помага, ако кандидатстващ в клуб по интереси
    Рейтинг : 6
    Registration date : 27.12.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСъб 24 Яну 2009, 00:16

    И аз не харесвам особено много Бог и всие.
    Дори уиката не е чак толкова умопомрачително досадна. А определено след като прочетах няколко страници за кланове, "вярвай в себе си, дуде" и "магии", стомашните ми сокове станаха бунтари.
    Религията е нещо посредствено. Помислете си, религията всъщност е убедила хората, че има невидим мъж, който живее на небето и гледа всичко, което правите, всяка минута и всеки ден. Някой ранен Джордж Оруел ли го е писал? ДъХолиБук e по-ранния вариант на "1984"?
    А и аз ще захвана с това, което запчна Вероника. Болести, смърт, разрушение, глад, бедност, мъчения, престъпения, корупция и топене на озозновия слой. Яко, а? А защо симпатягата горе се клати на трона си от облачета и подрънква на арфа, а не прави нищо по този въпрос? А чакай, за наше добро е... сигурно е много яко да знаеш, че милиони умират (в добрата стара Африка, примерно) за твое добро.
    Друго. Нали Той знае всичко, след като е Всезнаещ знае бъдещето, тогава защо съди след като знае как ще постъпиш? Значи е спасил душите на всички германци, които са избили шест милиона невинни души, а жертвите се пържат в адските казани, защото не вярват в сина му. Справедливост е много хубава дума, а?
    И една необикнвена игра на думи - защо някой би вярвал в бог, ако той съществува?

    Само Буда харесвам, а той дори не е бог. Ако религията в училище стане задължителна, ще се пиша будистка.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСъб 24 Яну 2009, 06:22

    irrealiste написа:

    А и аз ще захвана с това, което запчна Вероника. Болести, смърт, разрушение, глад, бедност, мъчения, престъпения, корупция и топене на озозновия слой. Яко, а? А защо симпатягата горе се клати на трона си от облачета и подрънква на арфа, а не прави нищо по този въпрос?

    Щото ако симпатягата горе като с вълшебна пръчица оправеше всичките тези ЧОВЕШКИ проблеми,ти и тези като теб щяхте да мрънкате,че ви се меси в живота Joke
    Върнете се в началото Go down
    Ади_Психаря
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ади_Психаря


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2517
    Рейтинг : 71
    Registration date : 31.08.2008

    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 EmptyСъб 24 Яну 2009, 10:34

    Мухаха, таки ли мислиш, Руто.
    Кой ще мрънка, ако няма корупция и корумпирани?
    Ако няма глад, бедност, убийства, изнасилвания, бедност?
    Гладните ли, бедните ли?
    Аз със сигурност няма да мрънкам.
    И-ах, естествено-това някакси би ме убедило, че има някой, който следи земния животец и има силата да ни помага в нужда.
    Но всъщност хората са тези, които помагат на мене, а и на другите в нужда.
    И затова не вярвам.
    Всъщност, Бог като тебе ли мисли?"Ако се намеся, те ще мрънкат?" biggrin Ех, Боже..
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    За или Против религиите - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 3 Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    За или Против религиите
    Върнете се в началото 
    Страница 3 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Мисъл и Слово-
    Идете на: