RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Стихчето на Аня

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Ania
Moderator
Moderator
Ania


Female
Age : 30
Брой мнения : 2011
Location : Wonderland
Интереси : pizza
Рейтинг : 80
Registration date : 14.07.2008

Стихчето на Аня Empty
ПисанеЗаглавие: Стихчето на Аня   Стихчето на Аня EmptyСъб 18 Окт 2008, 01:12

Тука ще пускам вскякакъв вид мое творчество.. зпаочвам с нещо скромно което надрасках оня ден ... дано ви хареса(първи стъпки към писането xD )
П.П. Критикувайте колкото искате и не ме жалете, няма друг начин да се подобря ако не открия грешките!


Обичам очите ти,
тъй разплакани
Обичам докосването ти,
студено като лед
Обичам пребледнялата ти кожа,
тъй нежна от докосването на смъртта

О,мили, защо ме остави
О,мили, да бродя по света
Хайде,мили, върни се
и ми дай от отровната целувка

Искам да запаля
пламъка в очите ти
Искам пак да потръпвам
щом ме докоснеш
Искам пак да видя
усмивката ти нежна
Но не мога , мили,
ти ми изневери .
Тръгна със Смъртта,
а не остана при мен.

О,мили, защо ме остави
О,мили, да бродя по света
Хайде,мили, върни се
и ми дай от отровната целувка

Така желая да лежа до теб,
тиха и спокойна,
далеч от всичките кошмари,
В леглото студено,
при тебе ,мили,под земята
Но това не ще
се случи, мили,
Стената между нас
се спусна, скъпи

О,мили, защо ме остави
О,мили, да бродя по света
Хайде,мили, върни се
и ми дай от отровната целувка
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Стихчето на Аня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стихчето на Аня   Стихчето на Аня EmptyСъб 18 Окт 2008, 13:00

Проза трудно се критикува от гледна точка на това, че някаква форма на стилизирана емоция.
Винаги съм смятал, че без да чуваш темпото и патоса, с който самото произведение звучи в главата на автор(ката) няма как да го оцениш по достойнство.

Казвайки по-горното, разбира се, си запазвам правото да спомена някой неща, които ме подразниха:
на първо място - "и ми дай от отровната целувка" тоз ред от припева ми бърка в .... причината е това "от" което според мен няма място там.
на второ място - всички други далеч не толкова дълбоко бъркащи ми в .... думи и словосъчетания. Наистина на места, където използваш предполагам, първото което ти хрумне, което не е лошо - искрено е и показва начина ти на мислене. Но с една бърза повърхността козметична редакция смятам, че ще го направиш в пъти по-хубаво.


Извън конкретното ти произведение искам да вметна - тва дето планираш да си слагаш цялото творчество в 1 тема. Няма да стане. Бате Они като админ трябва да тропне с крак и да каже "тц". Всяко произведение ще си има собствена тема, за да може да бъде оценено единствено в светлината на собствените си качества. Като натрупаш 2-3, чувствай се свободна да направиш твоя тема справочник с линкове към всяко твое произведение за да може който хареса 1 да може да намери лесно другите. В тоз ред на мисли - на това произведение му липсва заглавието, за да може темата да получи същото.

Връщам се след малко. Баси, от години не ми се беше случвало да коментирам проза по боксерки веднага щом стана, ще замръзна, ей.

Мерси много за стихчето. Първото от много надявам се.
Върнете се в началото Go down
Ади_Психаря
Rockplacer
Rockplacer
Ади_Психаря


Female
Age : 31
Брой мнения : 2517
Рейтинг : 71
Registration date : 31.08.2008

Стихчето на Аня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стихчето на Аня   Стихчето на Аня EmptyПон 20 Окт 2008, 12:02

Браво, Аня, мисля че е доста хубаво, особено след като са"първи стъпки към писането.."Самите...куплети ми допаднаха повече от рефрена..("О, мили..)
Така или иначе ще те поздравя.хД
Един въпрос към Онибака:Относно коментирането на проза, произведението на Аня ли имаш предвид?То не е ли поезия?^^
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Стихчето на Аня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стихчето на Аня   Стихчето на Аня EmptyПон 20 Окт 2008, 13:13

Не съм сигурен как се дефинира поезия.
Върнете се в началото Go down
Ania
Moderator
Moderator
Ania


Female
Age : 30
Брой мнения : 2011
Location : Wonderland
Интереси : pizza
Рейтинг : 80
Registration date : 14.07.2008

Стихчето на Аня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стихчето на Аня   Стихчето на Аня EmptyПон 20 Окт 2008, 16:29

така..благодаря ви много за критики и т.н.
Когато задобрея в тоя бранш ще си го поправя сама (дано ) или ще го доразваля xD
ъъъ значи ако случайно имам нещо друго за показване требва друга тема тъй ли О.о
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Стихчето на Аня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стихчето на Аня   Стихчето на Аня EmptyПон 20 Окт 2008, 22:15

Ania написа:
ъъъ значи ако случайно имам нещо друго за показване требва друга тема тъй ли О.о
хай, соу десу.(Да).
Върнете се в началото Go down
Ади_Психаря
Rockplacer
Rockplacer
Ади_Психаря


Female
Age : 31
Брой мнения : 2517
Рейтинг : 71
Registration date : 31.08.2008

Стихчето на Аня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стихчето на Аня   Стихчето на Аня EmptyВто 21 Окт 2008, 11:41

Ама то така...няма ли леко да се пертрупа с теми...не е ли по-удобно всичко във една тема. ^^
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Стихчето на Аня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стихчето на Аня   Стихчето на Аня EmptyВто 21 Окт 2008, 13:23

По-удобно е, ако става дума за рисунки или фотографии. Неща, които непрофесионалисти можем да коментираме само с кефи ме/не ме кефи. Плюс че те рядко сменят стил и да ги видиш на едно място не променя цялостната ти нагласа.

За писмени masterpieces е, според мен, е по-добре да са си всяка в отделна тема. Защото всяко произведение си е само за себе си, поражда различни емоции в читателя и получава различен отзвук.

Форума не се пръсва когато се препълни с теми. Спокойно поствайте каквото напишете в отделни теми, да има какво да чета.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Стихчето на Аня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стихчето на Аня   Стихчето на Аня Empty

Върнете се в началото Go down
 
Стихчето на Аня
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Пишеш? Рисуваш? Снимаш?-
Идете на: