RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Разделяне на хората според музикалните им предпочитания

    Go down 
    +31
    Clair De Lune
    Didush
    Befana
    Yob
    <.LeX. >
    green.orange
    (Zz?)
    Rashugun
    Ania
    Хаджи
    Мо7о_ейнджъл
    Katie_Rock
    Доцент Бинева
    Ками
    Лили.
    dragons_eat_apples!!
    StormCrow
    MeTaLmAsTeR
    Fofo0
    Selene
    fonix
    Железен
    Downingtn
    Биби
    (s)Ain't
    Fr0st NoVa
    Жоро
    stunnka
    Руто
    KillYaAll
    Adept
    35 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
    АвторСъобщение
    Adept
    Rockplacer
    Rockplacer
    Adept


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 1904
    Location : Чирпан
    Интереси : Deathcore/Core/Scream
    Рейтинг : 3
    Registration date : 10.11.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyСря 17 Фев 2010, 22:42

    First topic message reminder :

    Според вас трябва ли хората да се разделят на общества, според това кой каква музика слуша?
    Върнете се в началото Go down

    АвторСъобщение
    Adept
    Rockplacer
    Rockplacer
    Adept


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 1904
    Location : Чирпан
    Интереси : Deathcore/Core/Scream
    Рейтинг : 3
    Registration date : 10.11.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyЧет 18 Фев 2010, 14:41

    И аз също не харесвам чалгарите, но съм ходил с чалгарка. И това не е проблем. Ще се повторя, но има ЧАЛГАРИ и чалгари. Има супер надутите има и не толкова надути, с които може яко лаф да се завърже. Целия ми клас са чалгари, хаусъри и етц, само аз съм метъл. Странното е, че хората са ни изградили стериотипи с които да се описваме.

    Според мен промяната няма да дойде сама от само себе си. Всичко ще дойде с времето, но ще са нужни векове всичко това да се промени. Неможе изведнъж това да стане.
    Върнете се в началото Go down
    Биби
    Rockplacer
    Rockplacer
    Биби


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 578
    Location : Варна
    Интереси : рисуване и спорт
    Рейтинг : 5
    Registration date : 08.11.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyЧет 18 Фев 2010, 16:18

    Мда, ако има нещо такова да става ще отмене много време.
    Върнете се в началото Go down
    dragons_eat_apples!!
    Unique
    Unique
    dragons_eat_apples!!


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 809
    Location : Плевен
    Интереси : RAZER <3 ( и да, това се пише с &quot;е&quot; ) XD
    Рейтинг : -2
    Registration date : 17.01.2010

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyЧет 18 Фев 2010, 19:59

    Мисля, че не трябва. Но повечето хора, почитатели на поп-фолка, си извоюваха названието "надути" , точно поради факта, че са свикнали да унижават и да се мислят за нещо повече от хората, които слушат класик мюзик или метъл или поп или каквото и да било. Не казвам нищо за грешките на метълистите, никога няма да го направя, защото това ще е един вид предателство, на базата на обидите на тъпите фешънчета, които почти всички сме търпяли.
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyЧет 18 Фев 2010, 20:08

    Неизбежно е разделението, според мен. Винаги ще го има - било то музикално, етническо, полово..Не може да се избегне заради предразсъдъците на днешното общество.

    "Хората са равни. Но някои са по-равни от други."
    Върнете се в началото Go down
    Ками
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ками


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 877
    Location : Пловдив
    Рейтинг : 2
    Registration date : 13.12.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyЧет 18 Фев 2010, 21:14

    Не мога да кажа, че музиката ги разделя - те сами си се разделят. И най-очвеивдното е как групичка чалгарки гледат лошо групичка метъли и веднага се почва "как може да носят такива дрехи", "как може да слушат такава музика". А и обраното го има, но поне на мен ми се струва по малко... не знам. Хората са различни и наистина не трябва да се разделят по музиката или по каквото и да било.
    Върнете се в началото Go down
    Adept
    Rockplacer
    Rockplacer
    Adept


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 1904
    Location : Чирпан
    Интереси : Deathcore/Core/Scream
    Рейтинг : 3
    Registration date : 10.11.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyЧет 18 Фев 2010, 22:12

    А те дали са се замисляли какви дрехи носят?
    Върнете се в началото Go down
    KillYaAll
    Great
    Great



    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 213
    Рейтинг : 0
    Registration date : 11.01.2010

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyЧет 18 Фев 2010, 22:21

    Fenrir написа:
    А те дали са се замисляли какви дрехи носят?

    Всеки с вкуса си, всеки със стила си Wink за тях ние се обличаме грозно, а за нас те се обличат грозно biggrin

    на това се дължи и разделението...отчасти...
    Върнете се в началото Go down
    Ками
    Rockplacer
    Rockplacer
    Ками


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 877
    Location : Пловдив
    Рейтинг : 2
    Registration date : 13.12.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyПет 19 Фев 2010, 07:54

    Fenrir написа:
    А те дали са се замисляли какви дрехи носят?

    Е те щом се обличат по такъв начин, значи им харесва. Това, че на метълите не им харесва какво значение има, нали те си се харесват. Просто не трябва един човек да се преценява само по вида или по музиката, която явно личи по начина на обличане, поне при някой хора.
    Върнете се в началото Go down
    Доцент Бинева
    Rockplacer
    Rockplacer
    Доцент Бинева


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1071
    Location : Асеновград
    Интереси :
    Рейтинг : 0
    Registration date : 26.07.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyПет 19 Фев 2010, 11:29

    Железен написа:
    Естествено, че трябва да има разделене на общества. Човек може да се идентифицира, сам за себе си, само в рамките на дадено общество. Хората винаги ще се делят на наши и ваши без значение дали става въпрос за музика или за нещо безсмислено.

    Музиката, обаче, е нещо изключително силно, изключително влиятелно спрямо човек и емоциите му. "Без музиката животът щеше да е една грешка!" е рекъл Фридрих Ницше.

    Така... познавам немалко метъли, немалко чалгари, хаусъри, пънкари и т.н., смея да твърдя, че в средните интелигентност и начетеност на метълите превъзхождат многократно тези на чалгарите.

    Offtopic
    Fenrir написа:
    равни хора
    Хората не са равни! Не и извън приятелството.

    Този коментар, мога да твърдя, че за мен изчерпва темата.
    Хората не се делят заради музиката, а заради глупавите предръсъдаци. Как може да вървиш и никой нищо да не ти е направил, обаче ти да тръгнеш да се закачаш с хората, само заради това че на теб не те кефи стилът им? По ангелите, аз полудявам в даскало само заради това! Колко са ме клеветяли, колко са ми подсвирквали, колко са ме питали "Защо си метъл?" Що за въпрос !?! Мразя ги тези хора! Заради тъпото им съмочувствие, че са повече от мен. А не са ! Някои от тях, ако ги попиташ какво е прилагателно, ще те гледат като теле в железница, защо? Защото са тъпи комплексари, които не гледат IQ- то, а съдят по стила. Тъпи метъли ли? Тъпи са тези, които го казват! Вчера една скучубра ме следеше по пътя за входа на даскало, само за да ме пита "Как си метъл?" и ми се кикоти... е какво сега, това не е ли простотия? Аз се имам с много кифлички от класа ми, 'щот' са умни, имат си акъл хората (ъъ, жените де biggrin). Знаете ли колко е тъпо да си аутсайдера? Сигурна съм, че всички от вас са имали случея- "Ейй метъл, що си метъл уее, а?? Много ли се кефишш, че си метъъл а? И кФо, ся мислишш се, че си мноо гот ли а? Моо ли си интересна.?" Пфф Angry I hate them , това е разделението, мразят, защото сме различни
    Върнете се в началото Go down
    Adept
    Rockplacer
    Rockplacer
    Adept


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 1904
    Location : Чирпан
    Интереси : Deathcore/Core/Scream
    Рейтинг : 3
    Registration date : 10.11.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyПет 19 Фев 2010, 13:52

    Много се дразня на въпроса "Ти метъл ли си?". Защо хората трябва да мразят хора с различна от тяхната музика? Защото не се съобразяват с нас?
    Върнете се в началото Go down
    fonix
    Rockplacer
    Rockplacer
    fonix


    Male
    Age : 39
    Брой мнения : 770
    Location : Sofia
    Интереси : Колоездене и Обикаляне по чукари
    Рейтинг : 15
    Registration date : 09.09.2008

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyПет 19 Фев 2010, 14:03

    А ти съобразяваш ли се с тях ?
    Едно от типичните 'метълски изкзвания': 'Ще си правя каквото искам уааа', 'Къв си ти, че да ми кажеш какво да правя?' и колкото щеш други бунтарски (по-скоро комплекстарски) простотии.

    Както вече обясних, но явно почти никой не си е направил труда да ми прочете поста, разделението не е заради музиката/облеклото и тн. Човек просто си хваща произволни признаци по които да отсява хората около себе си.

    Не съм съгласен, че IQ-то е много по-добър признък от музиката. Аз ценя добрите хора, хора със съвест, хора които знаят какво е чест, доблест, вярност.

    А това, че някой е интелегентен или метъл или каквото и да е друго, не го прави автоматично добър човек или добър приятел. А това е което има значение. Приятелството и Приятелите.

    Какво ви пука за хора, които не познавате, не искате да познавате и вероятно няма и да ви се наложи да опознаете ?! Единствено трябва да имат значение близките ви хора. Практически е невъзможно да ви пука за нещо, което не знаете/непознавате, а това се отнася за хората в Света. Населението на земята надхвърли 6 милярда. Вие колко човека познавате ? 100 - 200 ? А колко от тях са ви приятели 2-3 ма?

    Та това дори не е капка в морето ( доста по-малко е), няма смисъл да си тровите нервите и/или живота за глупости ( какво казала Пенка от съседният клас).

    Живейти си живота, той е ваш.
    Върнете се в началото Go down
    Доцент Бинева
    Rockplacer
    Rockplacer
    Доцент Бинева


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1071
    Location : Асеновград
    Интереси :
    Рейтинг : 0
    Registration date : 26.07.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyПет 19 Фев 2010, 20:02

    Живота може и да си е наш Пуф, но да прекарваш полувината си ден с хора като тях, които едва ли не не те оставят да дишаш, дори на спокойствие, тогава ще ти пука.
    Върнете се в началото Go down
    KillYaAll
    Great
    Great



    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 213
    Рейтинг : 0
    Registration date : 11.01.2010

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyНед 21 Фев 2010, 18:45

    Най-добрата ми приятелка мрази чалгата и слуша метъл, но по външния вид почти не си личи. Приятелките от класа й са свикнали с нея и не говорят за музика защото започват да се карат. Обаче те с мен не са свикнали, и все й клюкарстват къде и с кой са ме видели сякаш е станал някакъв холивудски скандал "Видяхме оная твоята страшната приятелка, която се облича в черно с едно момче с дълга коса да се натискат..." biggrin
    В началото опитах да се сприятеля с мацките, обаче се оказа че те не ме искат около тях и ме мислят за зловеща... biggrin понякога се правя на зла, ама пък те не са ми видяли нито една от лошите страни и вече ме направиха лош човек, което е меко казано тъпо!... Crazyzu
    Честно казано чалгарите таят огромна омраза към нас. Като ни плюят ние как можем да им отвърнем?
    Аз се опитвам да се сприятелявам с всички но не всички хора имат желанието....
    Върнете се в началото Go down
    Katie_Rock
    Rockplacer
    Rockplacer
    Katie_Rock


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 591
    Location : Бургас
    Рейтинг : 0
    Registration date : 20.10.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyПон 22 Фев 2010, 21:46

    Да спомена отначало, че съм единствената в класа ми която слуша различна музика от чалга...
    Та, по принцип не съм съгласна с това, че хората трябвало да се определят по стила музика, която слушат.. Но аз съм свидетелка на това, как чалгата променя хората коренно .. просто манталитета им се изменя моментално..
    Най-добрият ми приятел преди 2 години беше скейтър .. слушаше метъл и т.н. ... един ден се появи в училище с малко по-тесни дънки и шарена тениска по тялото .. всички чалгари от класа започнаха да го хвалят.. 'колко си хубав' .. 'колко много ти отива' и.. на него му се вдигна прекалено много самочувствието и той започна да си купува само 'фешънски' дрехи ... Казах си .. "окей, не ми пука как се облича.. стига да си е същият вътрешно" ... но уви, след време започна да излиза с другите кифли от класа и естествено прослуша чалга ... и все пак .. продължавах да вярвам, че това си е същото момче с което съм се смяла до сълзи преди време ... И отново останах разочарована след като мина коледната ваканция и той беше просто коренно различен човек .. със същия манталитет като на останалите чалгари ...
    В момента просто това момче от преди 2 години не съществува .. точно за това съм толкова отрицателно настроена към тази музика..
    И все пак възможно е случая с 'най-добия' ми приятел да е бил просто следствие от слабия му характер.. но това продължава да ми се случва.. преди 2 месеца един мой също доста добър приятел .. от растафар стана фешЪн .. и ми обикаля чалга дискотеките и дори не ни (компанията) поздравява като ни види...

    I hate Chalga >.<
    Върнете се в началото Go down
    Мо7о_ейнджъл
    Legendary
    Legendary
    Мо7о_ейнджъл


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1325
    Location : Everywhere
    Рейтинг : 40
    Registration date : 12.05.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyВто 23 Фев 2010, 02:12

    Fenrir написа:
    Много се дразня на въпроса "Ти метъл ли си?". Защо хората трябва да мразят хора с различна от тяхната музика? Защото не се съобразяват с нас?

    +
    Защо като видят метъл и си правят извода, че се друса, че е пропаднал, че ''душата му е черна'' /както говори баща ми за мен../? Защо някой като види метъл и веднага през главата му минават само негативни мисли и си изграждат отрицателно мнение за човека без дори да знаят какъв е по характер? За какво тряба да ни слагат всички под общ знаменател.. щом един е такъв значи всички, които слушаме такава музика и ние сме такива. Blink
    Иии да, наистина, защо хората не харесват различните? Хората, които имат различни интереси, различно мислене, различен начин на поведение от тяхното...
    Върнете се в началото Go down
    Хаджи
    Banned
    Хаджи


    Male
    Age : 29
    Брой мнения : 531
    Location : Varna
    Интереси : Момчилстване
    Рейтинг : 7
    Registration date : 07.07.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyВто 23 Фев 2010, 02:57

    Мо7о_ейнджъл написа:
    Иии да, наистина, защо хората не харесват различните? Хората, които имат различни интереси, различно мислене, различен начин на поведение от тяхното...[/i][/font][/size]

    Защото когато някой е различен изпъква пред другите по някакъв начин...а доста голяма част от "масата" искат всички да са еднакви на тях...Който се подаде над стадото му отнасят главата Wink
    Върнете се в началото Go down
    Ania
    Moderator
    Moderator
    Ania


    Female
    Age : 31
    Брой мнения : 2011
    Location : Wonderland
    Интереси : pizza
    Рейтинг : 80
    Registration date : 14.07.2008

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyВто 23 Фев 2010, 04:53

    Не ме вълнува каква музика слушат другите. Да, би било хубаво да споделяме обща музика, но това със сигурност не е определящо.
    Повече ме интересува характера на дадения човек, както и самата му същност.
    Върнете се в началото Go down
    Rashugun
    Epic
    Epic



    Male
    Брой мнения : 674
    Location : Long ago in a northern land..
    Рейтинг : 6
    Registration date : 07.06.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyВто 23 Фев 2010, 21:47

    ^ Музиката гради до голяма степен впечатленията, с които оставам, след като се запозная с даден човек. Защото да си метъл не е само музиката, говорим си и за характера, за маниерите, за действията, за възгледите, които до някаква не много малка степен се покриват. Затова, щом се запозная с даден човек, щом ми каже, че слуша моята музика, той вече е ниво нагоре в моите очи. Не се ограничавам само с метъли около себе си, разбира се, но предпочитам тяхната компания.

    fonix написа:
    Не съм съгласен, че IQ-то е много по-добър признък от музиката.

    Пък аз не се съгласявам с теб. Wink Интелигентността и начетеността /без да клоним към снобство/ имат много тежка дума!

    fonix написа:
    Аз ценя хора със съвест, хора които знаят какво е чест, доблест, вярност.


    Да, с това се съгласих напълно.

    fonix написа:
    А това, че някой е интелегентен или метъл или каквото и да е друго, не го прави автоматично добър човек или добър приятел. А това е което има значение. Приятелството и Приятелите.

    biggrin biggrin
    Сигурно аз съм единственият човек на тая земя, който го твърди, но приятелите и приятелството нямат абсолютно никакво значение! Вероятно го твърдя, защото такива същества в моя живот не съществуват, но... човек на себе си е абсолютно достатъчен! Не ми пука за приятелството! /И сега бях изяден, нали, хахах./
    Върнете се в началото Go down
    (Zz?)
    Newbie
    Newbie
    (Zz?)


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 27
    Location : Vn
    Рейтинг : 0
    Registration date : 25.02.2010

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyНед 28 Фев 2010, 16:26

    Ха,музиката и дрехите не са определящи за едно приятелство,примерно аз се обличам коренно различно от приятелите си,често се хващам да слушам друга музика сам,но характерите са тези,които ни правят близки.
    Разделението според вкусове обаче е неизбежно,невъзможно е да не гледаш как този срещу теб се държи и тн.,просто това са 1вите белези и впечатления.Иначе е*ал съм ги тесногръдите невежи,които ще ме заклеймят за сатанист заради музиката и анти-християнските ми приказки! Такива хора наистина се определят според музиката си,и се изумяват като научат че другите имат повече от 1 пласт на съзнанието...
    Върнете се в началото Go down
    green.orange
    Great
    Great
    green.orange


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 251
    Location : Варна
    Интереси : Фотография, Музика, Разходки, Глупости, глупости и глупости : )
    Рейтинг : -3
    Registration date : 27.08.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyВто 09 Мар 2010, 18:02

    НЕ,не мисля че хората трябва да се делят по музика,начин на хивот или някви такива глупости!
    музиката и външният вид(дрехи,физическа красота) според мен са един вид като обвивка на самата личност и ако определяме всички чалгаслушащи в кюпа "шибаняци" без да ги познаваме...а предполагаме какви са много ще сгрешим : ) защото няма са сме приятели с музиката,която слушат или с дрехите им...а със самите тях...
    защото ако се постави човек на мястото от другата страна и като види че някой има по-различен вкус от неговия (музикален) и веднага ни сложи в кюпа "идиоти" няма да е яко всъщност...защото даже не ни познава и малко или много би ти станало тъпо ;д

    пък и приятелството не се гради на музика или външност нали така : )
    Върнете се в началото Go down
    <.LeX. >
    Rockplacer
    Rockplacer
    <.LeX. >


    Male
    Age : 29
    Брой мнения : 259
    Location : България-Варна
    Интереси : музика, рокплейс
    Рейтинг : 8
    Registration date : 24.03.2009

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyЧет 20 Яну 2011, 18:06

    За мен разделението на фешъни (чалгари) и метъли не е правилно от страна на личността на дадения човек. Това че той слуша чалга например, не го отличава по нищо друго от метълите. Друг е въпроса, че много от фешъните не могат да разберат това и правят проблеми и се заяждат... Както има метъли които се държат кофти така и фешъни. Това не зависи от музиката.
    Според мен разделението на хората по стила на музиката която слушат е неоправдано. (:
    Върнете се в началото Go down
    Yob
    Great
    Great
    Yob


    Male
    Брой мнения : 346
    Location : Пловдив
    Рейтинг : 2
    Registration date : 09.03.2010

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyЧет 20 Яну 2011, 19:20

    Музиката носи идеи,виждания,светоглед.Формира принципи,идеали,манталитет,наред с книгите.Един човек,примерно,радващ се на гнусните ориенталско-еснафски маанета какъв манталитет би имал освен същия чалга манталитет.Изключения има,но се говори принципно.А разделение не е точната дума.За да има разделение,трябва да е имало обща цел,идея.След като никога не го е имало,няма и разделение.
    Върнете се в началото Go down
    Befana
    Great
    Great
    Befana


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 232
    Location : Over the hills and far away
    Интереси : -self
    Рейтинг : 1
    Registration date : 19.06.2011

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyНед 21 Авг 2011, 19:27

    Някои от най-добрите ми приятели са чалгари. Ако не ми пробутват музиката си, и аз не им пускам моята, ако не ми натякват колко е тъп метъла, тъй като са слушали цели две песни и не са им харесали, ги оставям живи. Музиката не е единственото нещо, което сближава хората. Сигурна съм че семействата на много от вас не споделят вашите музикални интереси и да не ги обичате по-малко случайно? Това, че някой слуша чалга не го прави по-малко човек, това че някой слуша метъл не го прави човек. Срещала съм толкова пропаднали метъли. Виждала съм и пропаднали метъли, които са се превръщали в долна чалга-измет. Не понасям такива, които като се съберат с по-различна компания и започват да друсат кючеци / люшкат главички, за да покажат на другия колко са по-по-най, защото слушат различна музика. Това много ме отблъсква в чалгарите около мен. Те надуят чалгата, качат се на масите, друсат задниците, окей. Аз си пускам музиката на слушалки, няма проблем. Почнеш ли да си тананикаш, недааай се боже да попееш малко и чуваш едно "млъквай, ма". Следват пет минути наредби калко си тъп и ги дразниш, теглиш им майни и после "защо се цепииш? ти не ни обичаш вече".Не че те не пеят по-зле от мен, ама пеят чалга, много са велики, да. Искам да кажа, че когато си по различен в една компания, независимо колко се имате, винаги ще бъдеш малко или много аутсайдер. Но поне в моя случай ако не става дума за музика, си се разбираме чудесно.
    Върнете се в началото Go down
    Didush
    Newbie
    Newbie



    Брой мнения : 2
    Рейтинг : 0
    Registration date : 10.11.2011

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyЧет 10 Ное 2011, 13:15

    колкото повече порастваш толкова разбираш че е по добре да спреш да търсиш човек който се кефи на абсолютно същите неща като твоите, и да си задоволен с хората които дори да не им се кефят, то поне не са пълни простаци на характер. Човек трябва да оценява малките неща


    Yob написа:
    Музиката носи идеи,виждания,светоглед.Формира принципи,идеали,манталитет,наред с книгите.Един човек,примерно,радващ се на гнусните ориенталско-еснафски маанета какъв манталитет би имал освен същия чалга манталитет.Изключения има,но се говори принципно.А разделение не е точната дума.За да има разделение,трябва да е имало обща цел,идея.След като никога не го е имало,няма и разделение.
    аз се кефя на гнусните маанета,обаче съм ебахти якия човек на характер
    само дето ся никога няма да разбереш дали е така или не е така заквото ще ме причислиш като проста циганка

    говоря примерно,не се кефя на маанетата дори не знам какво е маане,и не съм чак толкова яка.Но ако бях,и им се кефих,щеше да е тъпо да ме зачеркнеш толкова бързо,
    YOB!!!!!!! +_+
    Върнете се в началото Go down
    Clair De Lune
    Newbie
    Newbie
    Clair De Lune


    Female
    Age : 28
    Брой мнения : 95
    Location : Домът е там където дупето ти седне ..! ;д
    Интереси : Музика,рисуване.. пеене без свидетели..;д
    Рейтинг : 4
    Registration date : 05.05.2011

    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 EmptyЧет 10 Ное 2011, 23:16

    Днес се запознах със едно момиче от зайците и всичко си беше наред ..говорихме си съвсем нормално,докато не ми звънна телефона и тя попита съвсем умно :
    -Ама ти метъл ли си ?!?! Мислех че си свястна..;хх
    Направо ме застреля с това.. ;// Изгледах я адски кръвнишки,казах ѝ "Гледай си работата и ограничените приятели и чао .. Wink) " Колкото и да се опитвам да не деля хората по музиката,понякога те сами си избират да се държат така с мен .. ;хх Днес едно момиче ми вика "Каква е тая изродската музика..?!!" Емм след това въобще да не очаква да се държа мило с нея.При мен винаги става така,че не аз се отделям от другите,а те от мен .. Тъпа работа..
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Разделяне на хората според музикалните им предпочитания   Разделяне на хората според музикалните им предпочитания - Page 2 Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Разделяне на хората според музикалните им предпочитания
    Върнете се в началото 
    Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace ::   :: Лафплейс-
    Идете на: