RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Историята на БНТ:)

    Go down 
    +4
    antani
    Алфонсин
    Марто!
    RockPlace
    8 posters
    АвторСъобщение
    RockPlace
    Administrator
    Administrator
    RockPlace


    Male
    Брой мнения : 1570
    Рейтинг : 87
    Registration date : 12.07.2008

    Историята на БНТ:) Empty
    ПисанеЗаглавие: Историята на БНТ:)   Историята на БНТ:) EmptyНед 19 Окт 2008, 10:42

    Историята на БНТ:) Untitl10

    Първото предаване на Българската телевизия е прякото излъчване на 7-ноемврийската манифестация от площад „9 септември” (днес „Александър Батемберг”) през 1959 г. На 26 декември 1959 г. става официалното откриване на Българската телевизия.

    През 1964 г. към Министерството на културата е създадена Главна дирекция „Българска телевизия и радио”. През 1971 г. радиото и телевизията в България са обособени в Комитет за телевизия и радио, част от структурата на изпълнителната власт. От 1974 г. започва своята дейност Втора телевизионна програма. През годините този телевизионен канал дава предимство на културните програми и авторските предавания. От 1977 г. Българската телевизия и Българското радио придобиват статут на самостоятелни юридически лица към Комитета за наука, изкуство и култура. През 1986 г. двете медии отново са обединени в Комитет за телевизия и радио към Министерския съвет.

    На 6 март 1990 г. Деветото обикновено Народно събрание приема решение за временния статут на Българската телевизия и Българското радио, съгласно което двете организации се обособяват като самостоятелни институции. От 1 юни 1992 г. Телевизията придобива наименованието Българска Национална Телевизия, Първа програма се казва „Канал 1”, а Втора програма – „Ефир 2”. „Ефир 2” излъчва до 31 май 2000 г., а от 2 май 1999 г. БНТ излъчва сателитната програма за българите в чужбина „ТВ България”. От лятото на 2005 г. Канал 1 се излъчва експериментално в цифров формат DVB-T в ефира на София на 64 канал в дециметровия обхват.

    Десетилетия наред Първа програма е символ на стойностни новинарски, актуално-публицистични и художествени предавания. БНТ продължава да изпълнява своята функция на обществена медиа чрез 24-часовите програми „БНТ 1” и „БНТ Сат” и четирите програми на регионални телевизионни центрове „Пирин”, „Море”, „Пловдив” и „Север”.

    От 14 септември 2008 г. името на „Канал 1” е променено и първата национална телевизионна програма се нарича „БНТ 1”. Изцчло е обновена и визуалната „опаковка” на канала. Днес програмата на БНТ 1 се излъчва ефирно чрез 17 основни предавателя и над 700 ретранслаторни станции, като по този начин покрива над 90% от населението на България.
    Върнете се в началото Go down
    RockPlace
    Administrator
    Administrator
    RockPlace


    Male
    Брой мнения : 1570
    Рейтинг : 87
    Registration date : 12.07.2008

    Историята на БНТ:) Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Историята на БНТ:)   Историята на БНТ:) EmptyНед 19 Окт 2008, 10:43

    Аз лично не на блягам на този канал, понеже ми влияе понякога патриотски, но се гордея ,че България има неща да показва и ги показва точно тук.
    Върнете се в началото Go down
    Марто!
    Unique
    Unique
    Марто!


    Male
    Age : 111
    Брой мнения : 802
    Location : At Home
    Рейтинг : 48
    Registration date : 17.07.2008

    Историята на БНТ:) Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Историята на БНТ:)   Историята на БНТ:) EmptyСъб 08 Ное 2008, 13:59

    Преди много следях "Открито" с Валя Ахчиева, ама от както го спряха... въобще не съм обръщал канала на т. нар. вече БНТ 1
    Върнете се в началото Go down
    Алфонсин
    Great
    Great
    Алфонсин


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 245
    Location : нявсякъде, но повече никъде
    Рейтинг : 14
    Registration date : 05.02.2009

    Историята на БНТ:) Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Историята на БНТ:)   Историята на БНТ:) EmptyПон 13 Апр 2009, 15:24

    Майка ми работи там biggrin
    Марто, и аз като малка гледах "Открито" (е, малко по принуда, но не беше лошо ), ама вече като цяла тази телевизия ми затъпя, особено предаванията, нищо интересно няма... biggrin
    Върнете се в началото Go down
    antani
    Unique
    Unique
    antani


    Male
    Age : 29
    Брой мнения : 958
    Location : Пловдив
    Интереси : Hardcore,Japan,World of Warcraft
    Рейтинг : 25
    Registration date : 06.02.2009

    Историята на БНТ:) Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Историята на БНТ:)   Историята на БНТ:) EmptyПон 13 Апр 2009, 18:36

    Хах и на мен като малак само "Открито" гледах xD
    Мойто семейство вече не гледа таз програма грам.
    Върнете се в началото Go down
    mpayne
    Newbie
    Newbie
    mpayne


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 69
    Location : Somewhere in my dreams
    Рейтинг : 6
    Registration date : 06.02.2009

    Историята на БНТ:) Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Историята на БНТ:)   Историята на БНТ:) EmptyПон 13 Апр 2009, 20:23

    Ха,събрахме се фенове на "Открито" biggrin
    Иначе телевизията все още си е хубава. Пускат страхотни филми,а всяка събота,след 24:00,дават едно много добро предаване за музика Smile
    Върнете се в началото Go down
    In_Flames91
    Banned
    In_Flames91


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 552
    Location : Land of cybernation
    Рейтинг : 1
    Registration date : 15.01.2009

    Историята на БНТ:) Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Историята на БНТ:)   Историята на БНТ:) EmptyПон 13 Апр 2009, 21:54

    Пхах, като бях малък гледах "Панорама" с дядо ми. Тази телевизия никога не ме е разочаровала.

    П.С. Пичът на 8-мата снимка е в Плевен.
    Върнете се в началото Go down
    temples of death
    Newbie
    Newbie
    temples of death


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 95
    Location : Каварна
    Интереси : Каварна, мишки, Естония, езици и най-различни интересни такива.
    Рейтинг : 4
    Registration date : 07.12.2008

    Историята на БНТ:) Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Историята на БНТ:)   Историята на БНТ:) EmptyПет 17 Апр 2009, 21:02

    Преди години следях много предавания - ''Приказки за Физиката'' (сега не го гледам, от време на време само го хващам, ама май са променили доста), ''Спукано гърне'' и ''Неделно междучасие'' (когато ги даваха, ест.).
    Гледах също ''Памет българска'' и ''Открито'', сега само ''Акция'', и то когато успея да седна пред телевизора тогава, когато го дават.
    Върнете се в началото Go down
    Phantom 1912
    BULTRAS
    BULTRAS
    Phantom 1912


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 1409
    Location : Бирената фабрика
    Интереси : Ботев Пловдив, Праведна музика, ядене, пиене, бързо ускоряващи превозни средства и жени
    Рейтинг : 48
    Registration date : 14.05.2009

    Историята на БНТ:) Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Историята на БНТ:)   Историята на БНТ:) EmptyСря 14 Окт 2009, 00:33

    Преди си струваше да се гледа тази телевизия.
    Като малък гледах Милион и едно желание,Войната на Зверовете,Спукано гърне,Неделно междучасие... имаше и едно предаване,което даваха в неделя,пак за деца.Забравих му името... два отбора разделени - лъвове и тигри и преминаваха през разни препятсвия. :Д
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Историята на БНТ:) Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Историята на БНТ:)   Историята на БНТ:) Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Историята на БНТ:)
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Кино-
    Идете на: