RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИндексPortal with galГалерияТърсенеРегистрирайте сеВход
Similar topics

За или против брака!

Go down 
    +26
    Йен
    Mpak
    Katie_Rock
    Kecko_pld
    hav0k
    Лили.
    D(emo)n_Hunter
    Selene
    Железен
    Борко
    Илмари
    Slav
    dragons_eat_apples!!
    ChrissAngeL
    Немезида
    denityyy666
    Rashugun
    fonix
    Unforgiven
    Bambie
    Руто
    "Рури"
    Fofo0
    Кент
    Вилито
    Доцент Бинева
    30 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4

За или против бракосъчетаването??
    За
    За или против брака! - Page 4 I_vote_lcap61%За или против брака! - Page 4 I_vote_rcap
     61% [ 28 ]
    Против
    За или против брака! - Page 4 I_vote_lcap17%За или против брака! - Page 4 I_vote_rcap
     17% [ 8 ]
    Празен глас, все ми е тая, аз не смятам да се женя/ омъжвам!
    За или против брака! - Page 4 I_vote_lcap22%За или против брака! - Page 4 I_vote_rcap
     22% [ 10 ]
    Общо гласове : 46

АвторСъобщение
    Доцент Бинева
    Rockplacer
    Rockplacer
    Доцент Бинева

Female
    Брой мнения : 1071
    Интереси :
    Рейтинг : 0
    Registration date : 26.07.2009

За или против брака! - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: За или против брака!   За или против брака! - Page 4 EmptyПет 20 Авг 2010, 01:44

First topic message reminder :

За или против брака сте, има много и различни мнения по въпроса, аз лично мисля, че брака не е отживелица и трябва тези стари традиции да се спазват.

Последната промяна е направена от Доцент Бинева на Пет 20 Авг 2010, 14:49; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
    deathrose
    Moderator
    Moderator
    deathrose

Male
    Брой мнения : 1899
    Интереси : Бира
    Рейтинг : 15
    Registration date : 31.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 4 EmptyСря 22 Юни 2011, 21:49

Брака може да са много пари, дадени, за "пиянска сбирка", но си заслужават.

Не разбираш хората, които чакат правилния човек - всяко твое гадже било ли е правилния ?? Сигурна ли си, че сегашното е правилното ??

Брака може да се смята за формалност, но е много повече от това. Всеки до теб може да ти дава спокойствие, но само 1 е човека, който може да ти го осигури за винаги (или поне така се води).

За лишаването за децата - всеки родител би го направил, все пак всеки прави най-доброто за детето си.

Всъщност, брака е много повече от 1 църковен ритуал, от две "да"-та, от една бяла рокля и целонощно хоро в някой ресторант.

Брака вече е по-скоро традиция, обичай, или както още го наречете.
    Но нашия си брак си е наш обичай, с криенето на обувката на булката, с ръченицата и всичко, което го съпътства, а обичаите трябва да се съхраняват.

Твърдо ЗА.

I don't want to start any blasphemous Rumours
    but I think that God's got a sick sense of humour
    and when I die I expect to find him laughing
    Ania
    Moderator
    Moderator
    Ania

Female
    Брой мнения : 2011
    Интереси : pizza
    Рейтинг : 80
    Registration date : 14.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 4 EmptyСря 22 Юни 2011, 21:51

Бракът е скучен, след подписването се носят само проблеми...що за глупости, бе?
    1.Проблеми винаги има! Ще бъде прекалено странна връзка ако всичко е перфектно.
    2. Не знам къде живеете, не знам какви хора познавате, но явно не сте имали примери за щастливо женени. Ами, аз имах пред себе си - 23 (мисля) години заедно, нито едно скарване (мен ме плашеше). Всички бяха щастливи и усмихнати.
    Как да се обясня - бракът е нещо красиво и хубаво, само трябва да е с правилния човек, а не да правиш сватби за спорта. Това, че се е превърнало в нещо материално е друг въпрос. Аз ако мога ще си направя малка сватба на плажа по залез с плажна рокля и бански. Важни са чувствата, не дали ще си с рокля, не дали ще има сто човека. Важно е как ще кажеш "да".

Great
    Great
    Befana

Female
    Брой мнения : 232
    Интереси : -self
    Рейтинг : 1
    Registration date : 19.06.2011

ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 4 EmptyСря 22 Юни 2011, 22:23

Точно това казвам, Добс! Че хората се влюбват постоянно и всеки път си мислят че са срещнали правилния човек. Ти на колко момичета си казвал че ги обичаш?И ще ти стигне ли един харем ако почнеш да се жениш за тях. Относно втория ти аргумент- зависи от това ти какъв човек си...но това няма да го нищя.За децата,аз пък познавам прекалено много хора,които все не се разделят заради тях.И децата им циврят всеки път като разберат,че мама и тате остават заедно. Сори,ама такива хора познавам.
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто

Male
    Брой мнения : 3990
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 4 EmptyЧет 23 Юни 2011, 00:53

Народ без традиции е дърво без корен.

Тъжно, но факт - повечето млади хора отричат брака като отживелица, като нещо ненужно, като нещо... скучно (за последното се чудя да се смея ли или да плача).

Семейството е градивната частица на обществото и отричайки брака, ние му подписваме (щото видите ли, какво значение има някакъв си подпис) смъртната присъда още преди да се е родило. Отричането на брака е аборт на обществото, а без обществото човекът е просто едно животно.

Забелязвам също така, че продължавате да пишете без да сте се научили да четете преди това, иначе едва ли щях да пиша този коментар, но няма да повтарям вече казани неща - който зачита чуждото мнение се е запознал с темата, преди да обяви своето, за което изобщо, ама изобщо не ми пука - каквото почукало, такова се обадило.
    Пате
    Rockplacer
    Rockplacer
    Пате

Female
    Брой мнения : 1303
    Интереси : Music, RockPlace
    Рейтинг : 1
    Registration date : 12.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 4 EmptyЧет 23 Юни 2011, 01:50

.

Хората се плашат от брака именно за това, защото не знаят дали ще постъпят Правилно, дали утре няма да запеят друга песен. Винаги съм мислела, че това нещо се усеща и си на 100 % сигурен, когато взимаш подобно решение, но не е така. Всеки греши. Вярно, с един подпис не е свършил света, но избора не е между Шпек и Хамбурски салам, а между щастлив живот или нещастен. Затова в случая, мисля че гласа на сърцето е най-важен.

Относно традициите - Надявам се винаги да ги спазвам. Искам и децата ми да ги спазват, защото, за да я има България, би трябвало, да се спазват и то усилено много. Абсолютно ЗА брака съм. ЗА този, изпълнен с най-красивата любов, искреност и чистота. Въпросът е, че се притеснявам да не използвам разума си, когато определено трябва да проявя емоция.

Последната промяна е направена от Пате на Сря 11 Юли 2018, 17:16; мнението е било променяно общо 1 път
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто

Male
    Брой мнения : 3990
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 4 EmptyЧет 23 Юни 2011, 01:59

Именно, Пате, бракът е отговорност и отричането му, както и прибързаното встъпване в брак, а от там и разводът, са бягство от отговорност, от което най-много страдат децата.
    Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: За или против брака!   За или против брака! - Page 4 Empty

За или против брака!
    Върнете се в началото 
    Страница 4 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
     Similar topics
    -

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace ::   :: Лафплейс-
    Идете на: