RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Агресията при тинейджърите

Go down 
+17
amigo
Bryan
krissa
Алфонсин
lluussii
m.satan
ПуФчОоО
Кънчо
In_Flames91
Вильо.
RockPlace
FAIRY
DJ_W0LF
Ania
Ros3n4o
Руто
Пате
21 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Пате
Rockplacer
Rockplacer
Пате


Female
Age : 27
Брой мнения : 1303
Location : Paradise City a.k.a Varna
Интереси : Music, RockPlace
Рейтинг : 1
Registration date : 12.08.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyЧет 30 Окт 2008, 11:04

На последък и по новините и на всякъде само за тази агресия между тийновете се говори.
Подрастващите стават все по-агресивни...
Каква е според вас причината?
Засилила ли се е агресията между децата или винаги си я е имало и чак сега й се обръща внимание?
Как може да се избегне?
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyСря 17 Дек 2008, 21:18

Според мен доброто винаги е повече от злото.Това ще рече,че и в най-злия човек има частица добро.Вярвам,че всички хора сме по начало добри и че злото не е пртивоположността на доброто,а изродено добро.Така и агресията,която по начало е част от инстинкта за самосъхранение,много често при човека се изражда в насилие.

Причините за ескалиращата агресивност сред младите хора са много и няма да ги засегна всичките тук,от една страна защото не съм всезнаещ, и от друга-за да остане място за дискусия.

Най-малката градивна единица на обществото е семейството.Освен това семейството е първият сформиращ личносттта фактор.

1.Домашно насилие-някои от децата,склонни към насилие,го наблюдават в къщи и го възприемат като модел на поведение.
2.Насилието като метод на възпитаване-подрастващият се прибира със страх в къщи,понеже пияният му баща му зашива два шамара за "добър ден" и ако се ограничи само с това,денят е наистина добър.Тогава момчето (този вариант е по-срещан сред момчетата) искайки да докаже себе си,а не може у дома,където е смазван непрекъснато,си намира друго поле на изява-училище или улицата,където си намира по-слаби от него и ги малтретира,за да се чувства велик (вид избиване на комплекси).
3.Властна майка (предимно при момичетата)-отново възприемане на модел на поведение и съответно агресивност или автоагресивност ако другите не правят това което момичето е решило,че трябва да правят.
4.Болни амбиции на родителите-детето трябва да стане това,което те не са успели с добавка,че му се натяква нонстоп,че ако тя/той не беше се появил в неподходящ момент на белия свят,мама щеше да стане примерно блестящ архитект,а тати примерно неотразим адвокат.Как да не си купиш пищов и да не гръмнеш половината даскало?
5.Мама и тати са толкова заети да се развеждат,че дори не ме забелязват...Чакай да направя нещо лошо поне да ми се скарат...Като пример тук ще дам първото стихче на Кърт Кобейн (5 год):"Mommy hates Dad.Daddy hates Mom.Nobody loves Kurt".

Решението на проблема си е точно във вас,тийновете:
Вие сте бъдещето!
Създайте здрави семейства!
Обичайте се!
Обичайте децата си и ги оставяйте да вървят по собствения си път!!!
Върнете се в началото Go down
Ros3n4o
Newbie
Newbie
Ros3n4o


Male
Age : 31
Брой мнения : 29
Рейтинг : 0
Registration date : 03.09.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyСря 17 Дек 2008, 21:49

Според мен причината е в липсата на възпитание от родителите! Като гледам зайците в даскалото ми... Ъмм... Ужасно е... Или пък "новата мафия" в квартала (хлапетата на по 10-12 години)... Почти всички са някакви отрепки... Онзи ден минавахме с 1 приятел покрай детската градина, и чувахме как хлапетата вътре се псуват (така както даже аз не съм псувал даскалка на ум biggrin ) Както казах, според мен вината е в родителите!
Върнете се в началото Go down
Ania
Moderator
Moderator
Ania


Female
Age : 30
Брой мнения : 2011
Location : Wonderland
Интереси : pizza
Рейтинг : 80
Registration date : 14.07.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyСря 17 Дек 2008, 22:36

Да, виждам как родители учат децата си да псуват...
всичко е до телевизията и насилието. Децата от малки залепват пред екрана, гледат филми и глупости... а ако сте забелязали телевизията е пропита с болка и насилие!
Sad
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyСря 17 Дек 2008, 23:14

Хайде да забраним агресивната музика,да наложим цензура на телевизията,компютърните игри,които позволяваме, да са само от сорта как се сервира безалкохолно в сладкарница,а интернета да го анатемосаме като сатанинска медия...

Ще постигнем само това,че сме си заключили вратата,докато злото влиза през прозореца... Лекувайте причините,а не симптомите tongue_smile


Последната промяна е направена от ruto на Сря 17 Дек 2008, 23:47; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : изпуснах една запетая)
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyЧет 18 Дек 2008, 09:52

Така започнем от самото начало. Руто е много прав, че насилието започва от семейството и от липсата на нормално израстване. Не съм сигурен колко от вас биха могли да посочат родителите си като мърди и уравновесени хора (естествено причини има и за това, но това не е оправдание). Не знам до колко често на всеки му се е случвало родителите му да си го изкарат на него/нея без видима причина просто за да се освободят от напрежението най-често възникнало на работните им места. Та семейството и отношенията в него са може би най-същественият фактор за този проблем.

След него мога да посоча училището. Възпитание там в момента напълно липсва. На учителите не им пука, а учениците все повече правят каквото си искат. При положение, че всеки човек от 6-7 до към 18 годишна възраст прекарва около 1/2 от времето си в училище само по себе си означава, че това е не малък фактор в тяхното възпитание. Последните 15 години аз възпитаване в училище не съм видял да има в каквато и да е степен. Причини за това много, но следствията са бягствата от часовете, насилието и дори наркотиците. За мен лично като ученик до 7-ми клас бягство от час беше табу. Никой дори не си и помисляше за такова нещо. А сега 2-3 клас лапета се крият в задния двор на училището бягайки от час за да пушат цигари. Сега сигурно си мислите тоя къде хукна в друга тема, но истината е, че възникването на насилие е в следствие на възпитанието, а то от своя страна е много голям процес обхващащ доста неща и доста време в себе си.

Компютърните игри и телевизията - е не можеш да ги забраниш, а като гледам даже не се опитват и да ги ограничават, но ефекта от тях се усеща. В момента от ранна детска възраст вместо да се спортува на открито децата се затварят в къщите си или компютърните зали и по цял ден се обстрелват един друг или пък гледат великите американски филми показващи невероятните екшън герои ... А опитай да обясниш на 10 годишно дете, че всичко това е измислица и реалният живот няма нищо общо. Честно казано някой ден ако имам деца бих ги записал на някакъв спорт отколкото да им купя последен модел компютър, гсм, телевизор, сателитна чиния и какви ли още не "чудеса" на съвременната техника. Дори в така наречените агресивни спортове децата се учат как да контролират гнева си, а в компютърните игри леко не виждам това да става. Аз самият съм си хвърлял клавиатурата едно време от ярост в следсвие на някоя глупава компютърна игра, а дори не съм агресивен човек ... какво остава за останалите ?

Ето ви и още един интересен фактор. Как да обясниш на някое дете, че образованието е важно за бъдещето му, като в цяла българия тея дето карат мерцедесите обикновено са едни безврати откровено казано олигофрени. Ами че по-добре бъди "катил" и от малък се учи що е то да набиеш другарчетата, че поне ще ти е полезно в бъдеще ...

Както обикновено мисълта ми не е много последователна и скача от едно място на друго, но надявам се схванахте смисъла. Прекалено много са факторите, които оказват влияение върху изграждането на човек, а неправилното му израстване е в основата на избилата агресия ...
Върнете се в началото Go down
Пате
Rockplacer
Rockplacer
Пате


Female
Age : 27
Брой мнения : 1303
Location : Paradise City a.k.a Varna
Интереси : Music, RockPlace
Рейтинг : 1
Registration date : 12.08.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyЧет 18 Дек 2008, 10:34

ruto написа:
Според мен доброто винаги е повече от злото.Това ще рече,че и в най-злия човек има частица добро.Вярвам,че всички хора сме по начало добри и че злото не е пртивоположността на доброто,а изродено добро.Така и агресията,която по начало е част от инстинкта за самосъхранение,много често при човека се изражда в насилие.

Причините за ескалиращата агресивност сред младите хора са много и няма да ги засегна всичките тук,от една страна защото не съм всезнаещ, и от друга-за да остане място за дискусия.

Най-малката градивна единица на обществото е семейството.Освен това семейството е първият сформиращ личносттта фактор.

1.Домашно насилие-някои от децата,склонни към насилие,го наблюдават в къщи и го възприемат като модел на поведение.
2.Насилието като метод на възпитаване-подрастващият се прибира със страх в къщи,понеже пияният му баща му зашива два шамара за "добър ден" и ако се ограничи само с това,денят е наистина добър.Тогава момчето (този вариант е по-срещан сред момчетата) искайки да докаже себе си,а не може у дома,където е смазван непрекъснато,си намира друго поле на изява-училище или улицата,където си намира по-слаби от него и ги малтретира,за да се чувства велик (вид избиване на комплекси).
3.Властна майка (предимно при момичетата)-отново възприемане на модел на поведение и съответно агресивност или автоагресивност ако другите не правят това което момичето е решило,че трябва да правят.
4.Болни амбиции на родителите-детето трябва да стане това,което те не са успели с добавка,че му се натяква нонстоп,че ако тя/той не беше се появил в неподходящ момент на белия свят,мама щеше да стане примерно блестящ архитект,а тати примерно неотразим адвокат.Как да не си купиш пищов и да не гръмнеш половината даскало?
5.Мама и тати са толкова заети да се развеждат,че дори не ме забелязват...Чакай да направя нещо лошо поне да ми се скарат...Като пример тук ще дам първото стихче на Кърт Кобейн (5 год):"Mommy hates Dad.Daddy hates Mom.Nobody loves Kurt".

Решението на проблема си е точно във вас,тийновете:
Вие сте бъдещето!
Създайте здрави семейства!
Обичайте се!
Обичайте децата си и ги оставяйте да вървят по собствения си път!!!

Много точно казано.

'Преди всичко, обаче стои родителският контрол. Така мисля аз. Основен фактор за това как едно дете ще се формира като начин на мислене и поведение е възпитанието, което ще му дадат родителите през първите 7-10 години. Едно дете първо се научава да показва респект в отношението си спрямо близките си. Кагато родителите вложат достатъчно последователни усилия в тази насока, тогава детето няма да има проблем и в общуването си с околния свят. То просто се научава да се държи непрекъснато така. Така от само себе си се формира и автоцензурата, тоест вече дете се научава да си налага самоконтрол в определени ситуации. Защо го казвам всичко това? Цялото това възпитание, основата се полага в семейството. Както се научи да се държи там, така ще се държи и навън, сред приятелите. За съжаление голяма част от младите семейства не полагат достатъчно усилия в изпълнението на тази си много важна отговорност. И виждаме резултатите какви са. За съжаление по-голяма част от днешните деца и тийнейджъри не познават смисъла на думи като респект, уважение, коректност и т.н. И ако им направиш някаква забележка от тоя род, ще ти се изсмеят или ще те гледат тъпо. Разбира се вина трябва да се търси и в училището, което днес повече прилича на място за убиване на времето, пушене на трева, сбивания, играене на карти, от колкото като средство за възпитание и сериозно обучение.'

Цитат :
5.Мама и тати са толкова заети да се развеждат,че дори не ме забелязват...Чакай да направя нещо лошо поне да ми се скарат...Като пример тук ще дам първото стихче на Кърт Кобейн (5 год):"Mommy hates Dad.Daddy hates Mom.Nobody loves Kurt".

Не правя нищо лошо за да ми се скарат, а и ако направя.. едва ли ще забележат.. Мани ги сега трудно им е. biggrin

Към родителите си имам огроомен респект, ама огромеен.. Да се стремя да не ги разочаровам, чак правя глупости.. Благодарна съм им за много неща и мисля, че са си свършили добре работата с възпитанието на мен и брат ми. До сега мисля, че не съм проявавала някаква агресия към някой в училище, на улицата и т.н.. Била съм се веднъж, но то беше заради приятел, забъркал се със скинари.. И повече не бих го направила! Често умея да наранявам хората с думи, без да ги обиждам.. Не няква фльорца, 'дето и обесняваш нещо половин час.. Тя да се 'фане за задн*ка и да ти кажа "Оф, нещастница".. Е, вече там ми идва да проявя агресия и да я завръ' в кучи гъз! Не е истина колко тъпи "тийнове" има.. Където няма как да не ги натрепеш.. biggrin
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyЧет 18 Дек 2008, 21:33

DRAGON,радвам се,че включи училището в дискусията Smile

The Unforgiven,казано е в една мъдра книга (която може да породи нова тема за дискусии):"Почитай майка си и баща си,за да са много дните ти на земята!" Така че ти определено постъпваш мъдро Smile

Прави ми страхотно впечатление трезвата преценка на дискутиращите тук,излагането на тезите по един интелигентен и обоснован начин и също нещо от огромна значимост-балансираност на мнението. Може и да има тъпи тийнове,но вие определено не сте от тях!!!


Последната промяна е направена от ruto на Пет 19 Дек 2008, 07:26; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : нарекох DRAGON тийн и чак след това видях,че е на 23...просто почти никога не гледам възрастта)
Върнете се в началото Go down
DJ_W0LF
Newbie
Newbie
DJ_W0LF


Male
Age : 31
Брой мнения : 90
Location : Варна
Рейтинг : 0
Registration date : 30.12.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyНед 04 Яну 2009, 23:49

Видях нейде да се споменава за псуването...
Марзиме да готърся ся...
Това не се прихваща само от ТВ-то и компа, то е и зареди по-големите братя и сестри. когато 1 чаве е малко то копира движения, навици и тем подобни неща. Познавам 1 хлапе, което е сигурно 3 клас, и е псувал повече от вси4ки в тоя форум, било то наглас или не.
Относно агресията тя е признак на слабост. Мислеики че показваики колко си силен, ти всъщност показваш колко си слаб War
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyПон 05 Яну 2009, 13:10

DJ_W0LF написа:
Видях нейде да се споменава за псуването...
Марзиме да готърся ся...
Това не се прихваща само от ТВ-то и компа, то е и зареди по-големите братя и сестри. когато 1 чаве е малко то копира движения, навици и тем подобни неща. Познавам 1 хлапе, което е сигурно 3 клас, и е псувал повече от вси4ки в тоя форум, било то наглас или не.
Относно агресията тя е признак на слабост. Мислеики че показваики колко си силен, ти всъщност показваш колко си слаб War

Със сигурност е псувал повече от мен-откакто като тригодишен казах думата п*тка и мама ми набута люта чушка в устата,от тия думи все ми пари на езика.

За агресията си напълно прав -слабост е.Имам един приятел,който иначе е страхотен приятел,но като му избие шайбата,може да набие някого просто така.Веднъж тръгна да бие едно момче,ама напълно непознато,просто се размина с нас на улицата,аз естествено го спрях (той мен за такива неща ме слуша) и като го попитах защо иска да го набие,отговорът беше:Усмихва ми се.Та същия този мой приятел,който иначе е много здрав физически,се страхува да спи на загасена лампа.Добре,че си хвана женка,та миряса малко Laughing

Според мен ако човек се постави на мястото на този,когото наранява,и се запита:Искам ли с мен да се държат така?-ще се справи с агресията си.Лошото е,че за мнозина това е непосилна задача-много по-лесно е да нариташ някого,нали?
Върнете се в началото Go down
DJ_W0LF
Newbie
Newbie
DJ_W0LF


Male
Age : 31
Брой мнения : 90
Location : Варна
Рейтинг : 0
Registration date : 30.12.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyПон 05 Яну 2009, 21:35

ruto написа:

Според мен ако човек се постави на мястото на този,когото наранява,и се запита:Искам ли с мен да се държат така?-ще се справи с агресията си.Лошото е,че за мнозина това е непосилна задача-много по-лесно е да нариташ някого,нали?

Любимия ми въпрос след "нали?" е "а дали". А според мен най-добре е ако тези агресивни "дечица" нападнат някои и този някои им нарита з*д*ичето. Знам че това е пак агресия, но някои беше казал "Атаката е най-добрата защита". Е на мен това ми помогна. Мога да каже с гордост не съм се бил с никой от 2год и половина. Smile
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyПон 05 Яну 2009, 22:21

DJ_W0LF написа:
ruto написа:

Според мен ако човек се постави на мястото на този,когото наранява,и се запита:Искам ли с мен да се държат така?-ще се справи с агресията си.Лошото е,че за мнозина това е непосилна задача-много по-лесно е да нариташ някого,нали?

Любимия ми въпрос след "нали?" е "а дали". А според мен най-добре е ако тези агресивни "дечица" нападнат някои и този някои им нарита з*д*ичето. Знам че това е пак агресия, но някои беше казал "Атаката е най-добрата защита". Е на мен това ми помогна. Мога да каже с гордост не съм се бил с никой от 2год и половина. Smile

Аз не съм удрял човек от 11 години (и също се гордея с това) и не защото си подвивам опашката, даже напротив -не отстъпвам и крачка, но не се противопоставям на агресията, за да доказвам каквото и да било, дори не се противопоставям на самия насилник, а на агресията му конкретно. Като че ли това ги респектира по някакъв начин. Пък знам ли, много приятели са ми казвали, че излъчвам някаква спокойна увереност, която респектира, ама аз си го обяснявам с това, че винаги гледам човека в очите, докато говоря с него (не само в такива обстоятелства, а изобщо).
Разбира се, понякога директно те нападат и тогава няма друг начин освен да атакуваш, както беше преди 11 години -просто онзи беше магаре с нож, дето не разбираше от дума и не ми остави друг избор, освен да му направя мъжки грим (тогава носих кубинки и стана грозна гледка).
И все пак, две лоши неща никога не правят едно добро.
Върнете се в началото Go down
FAIRY
Newbie
Newbie
FAIRY


Female
Брой мнения : 63
Рейтинг : 0
Registration date : 27.12.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyВто 06 Яну 2009, 21:07

Тъжно,но факт.
Супер е грозно като видя две деца втори-трети клас да се псуват и да раздават правосъдие,да се налагат и някви реплики от рода "недей ми се прай, ее!Найш ко щи са случи"... Crazyzu Dunno Blink
Върнете се в началото Go down
RockPlace
Administrator
Administrator
RockPlace


Male
Брой мнения : 1570
Рейтинг : 87
Registration date : 12.07.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyСря 07 Яну 2009, 00:20

Ей хора Smile

Става въпрос за Тинейджърите , сложи ги от сорта на моите години.

Лапещиите 1-ви и 2-ри клас не влизат в групата и темата Wink
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyСря 07 Яну 2009, 00:29

Frankie написа:
Ей хора Smile

Става въпрос за Тинейджърите , сложи ги от сорта на моите години.

Лапещиите 1-ви и 2-ри клас не влизат в групата и темата Wink

Ъхъ,както и мумиите като мен Joke

Франки,нещата са свързани -лапещиите утре ще станат тийнове,а аз вчера бях такъв (глупости говоря -още съм Wink )
Върнете се в началото Go down
DJ_W0LF
Newbie
Newbie
DJ_W0LF


Male
Age : 31
Брой мнения : 90
Location : Варна
Рейтинг : 0
Registration date : 30.12.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyСря 07 Яну 2009, 12:51

BTW говорихме за агресията м/у момчетата, но не сме м/у момичетата - по-"слабия" и "нежния" пол. По ТВ-то се говореше доста как момичета се пребивали зареди прически, гримове, момчета и тем подобни работи. Как може по-"нежния" пол да кара друго момиче да яде пръст, червеи и някви др гадости. Ако трявбва да сравним кой е по-брутален май момичетата водят първенството. Въпреки, че и момчетета не остават по- назад е тези убиства за които ставаше въпрос преди няколко дена в студентски град.
Върнете се в началото Go down
Вильо.
Epic
Epic



Male
Age : 32
Брой мнения : 687
Рейтинг : 29
Registration date : 15.07.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyСря 07 Яну 2009, 18:10

човек, няма такова нещо... не може се дели агресията по полове... Виждам го в даскало примерно... някои са пълни изроди, човек, дето ще ти кажат точно 2 думи и ако не се насереш, ще те метнат и няма се спрат докато не ти стане нещо и то защото после ще ги изгонят от даскалото..
колко случая имаше на наръгвания между момчета... ами случая за двете приятелки дето разфасоваха друга приятелка заради някакво момче...
Аз лично, никога не бих проявил агресия... освен ако не ме напсува на майка или не ме удари... има такива тийнове дето бият другите заради това че няма какво да правят... Според мен не е и до възпитанието.. според мен проблемът е в това, че някои хора до такава степен искат да се докажат на лидерите на групичките, че посягат даже на приятели.. виждам го всеки ден...
П.П. гледайте филма Klass (Естония) ... този филм е по действителен случай и смятам че не само обобщава казаното до тука, но и разкрива и други мисли където вълнуват тинейджърите... ://
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyЧет 08 Яну 2009, 15:41

Никога не бих посегнал на приятел.Аз даже като изтърся някоя обида в гнева си и след това дни наред ми е гадно,дори и да съм се извинил и да съм получил прошка...аз си прощавам по-трудно,отколкото другите ми прощават.А ако някой приятел ми посегне,ясно е какъв приятел ми е.Доверието,което давам в началото на всяко приятелство е 100% и ако с времето то намалее,човекът отсреща трябва да положи огромни усилия,за да си го възвърне -лесно го давам,трудно го приемам.
Това,че някои тийнове налагат лидерството си чрез насилие,говори единствено за комплексите им и собствената им малоценност именно като лидери.

Ако искаш да водиш хората,трябва да вървиш след тях.
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyВто 20 Яну 2009, 22:34

http://www.vbox7.com/play:b44bb75a

Мисля,че е добре да го видите (ако не ви излизат субтитрите,включете ги).
Върнете се в началото Go down
In_Flames91
Banned
In_Flames91


Male
Age : 32
Брой мнения : 552
Location : Land of cybernation
Рейтинг : 1
Registration date : 15.01.2009

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyВто 20 Яну 2009, 23:59

Може да прозвучи банално и много глупаво,но чалгата допринесе простотията.Знаем,че мутрите я слушат,така...децата им се израстват с чалгата,"мотивът на мутрата",простотията и т.н.Проблемът при новото поколение е,че е манипулирано.В него няма никакъв потенциал(поне аз не съм виждал такива хора),то е научено да мрази всичко различно,всичко,което не познава(както омразата към чернокожите е била прилагана върху младежите в Мисисипи.Говоря за ККК(Ку-Клукс-Клан)).Защо?Хлапета подражават на мутрите,връзкарите и всичките утайки на обществото.Ако гледахте "БТВ Репортерите"-щяхте да разберете и,че няма средства и начини за предотвратяване и анулиране на тази агресия у младежите.
Всичко си върви последователно(като хранителна верига).
Върнете се в началото Go down
Кънчо
Rockplacer
Rockplacer
Кънчо


Male
Age : 30
Брой мнения : 530
Location : Тук-таме
Интереси : Музика
Рейтинг : 23
Registration date : 16.09.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyСря 21 Яну 2009, 13:32

Напълно правилно е това за чалгата. С тази музика се манипулира простия народ, та да се прави още по - прост. Живота за тях е развратничество. С това си печелят парите. Не се обръща внимание на лъжите и глупостите. За тях те са най - красивите, прекрасните, света е прекрасен по някакъв техен си начин, а всички други са тъпи и грозни. Живеят си в необмислената нирвана...
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyСря 21 Яну 2009, 14:26

Чалгата не е точно причина,а индикатор.Като слушаш чалга песен и гледаш клипа,разбираш какви са почитателите й-овце,които се интересуват единствено от материалното.Все пак,пресилено е да сложа всички почитатели на чалгата в тази категория,понеже познавам мнозина,които я слушат просто защото обкръжението им е такова,а като хора са стойностни.
За да упражниш насилие (освен за самозащита) върху друг човек,на първо място трябва да не зачиташ достойнството му.Ако не зачиташ достойнството на другия,значи ти самият нямаш такова и се опитваш да запълниш празната си горедливост с материални дрънкулки,пари и насилие.Дълбоко в себе си празноглавецът осъзнава нищетата си и всеки стойностен човек го изпълва с омраза.
Върнете се в началото Go down
Вильо.
Epic
Epic



Male
Age : 32
Брой мнения : 687
Рейтинг : 29
Registration date : 15.07.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyСря 21 Яну 2009, 14:57

in_flames написа:
Може да прозвучи банално и много глупаво,но чалгата допринесе простотията.Знаем,че мутрите я слушат,така...децата им се израстват с чалгата,"мотивът на мутрата",простотията и т.н..




според мен пък не е до чалгата.. а до това колко много искаш да блеснеш в очите на по-големите..
Върнете се в началото Go down
In_Flames91
Banned
In_Flames91


Male
Age : 32
Брой мнения : 552
Location : Land of cybernation
Рейтинг : 1
Registration date : 15.01.2009

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyСря 21 Яну 2009, 18:46

Вильо.. написа:
in_flames написа:
Може да прозвучи банално и много глупаво,но чалгата допринесе простотията.Знаем,че мутрите я слушат,така...децата им се израстват с чалгата,"мотивът на мутрата",простотията и т.н..




според мен пък не е до чалгата.. а до това колко много искаш да блеснеш в очите на по-големите..
Да,подражаваш на някого!Чалгата е просто повърхността на причината.
Върнете се в началото Go down
Вильо.
Epic
Epic



Male
Age : 32
Брой мнения : 687
Рейтинг : 29
Registration date : 15.07.2008

Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите EmptyСря 21 Яну 2009, 19:05

in_flames написа:
Вильо.. написа:
in_flames написа:
Може да прозвучи банално и много глупаво,но чалгата допринесе простотията.Знаем,че мутрите я слушат,така...децата им се израстват с чалгата,"мотивът на мутрата",простотията и т.н..




според мен пък не е до чалгата.. а до това колко много искаш да блеснеш в очите на по-големите..
Да,подражаваш на някого!Чалгата е просто повърхността на причината.

точно! ако съм те разбрал какво искаш да кажеш!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Агресията при тинейджърите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите Empty

Върнете се в началото Go down
 
Агресията при тинейджърите
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace ::   :: Архив-
Идете на: