RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Агресията при тинейджърите

Go down 
+17
amigo
Bryan
krissa
Алфонсин
lluussii
m.satan
ПуФчОоО
Кънчо
In_Flames91
Вильо.
RockPlace
FAIRY
DJ_W0LF
Ania
Ros3n4o
Руто
Пате
21 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Пате
Rockplacer
Rockplacer
Пате


Female
Age : 27
Брой мнения : 1303
Location : Paradise City a.k.a Varna
Интереси : Music, RockPlace
Рейтинг : 1
Registration date : 12.08.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyЧет 30 Окт 2008, 11:04

First topic message reminder :

На последък и по новините и на всякъде само за тази агресия между тийновете се говори.
Подрастващите стават все по-агресивни...
Каква е според вас причината?
Засилила ли се е агресията между децата или винаги си я е имало и чак сега й се обръща внимание?
Как може да се избегне?
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
ПуФчОоО
Newbie
Newbie
ПуФчОоО


Female
Age : 31
Брой мнения : 16
Интереси : музика и лафче
Рейтинг : 0
Registration date : 25.01.2009

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyСря 28 Яну 2009, 22:53

агресията се проявява навсякаде не е само м/у тинейджарите тя съществува навсякаде агресията е наи често е породена от семеини проблеми , лесното раздразнениее , пренатрупване на негативна енергия , заяждане с др тинейджари. Агресия мойе да се прояви за да се доказвамв колко сме силни и вилики което според мен е мн глупаво. А и существува един стил мъзика които мен лично ме искарваизвън нерви и това е чалгата No
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyСря 28 Яну 2009, 23:13

И всички си говорим за агресията,била тя сред подрастващите,била тя сред по-големите,и продължаваме да си говорим и да й се поддаваме и мнозина от нас,които уж не смятаме себе си за агресивни,си заравяме главите в пясъка,опитвайки се да убедим себе си,че сме добри,но такива ли сме в действителност?
Това че не пребивам някого на улицата,в училище (за учениците),или в която и да е сфера на съществуването ми,означава ли,че не съм агресивен? И докато се мисля за много добър към непознатите,не наранявам ли най-близките си хора с мисъл,дума,действие или бездействие?
Сложете ръка на сърцето си и отговорете честно:Кога последно казах на обичан човек,който и мене ме обича,че го/я обичам?
Колцина от нас се замислят,че има хора,които приемаме за даденост и на които им липсва просто една блага дума от нас,днес,сега?
Колцина от нас се замисляме,че винаги някъде има друго човешко същество,което чака нашето обаждане,просто за да чуе гласа ни?
Да,аз мисля себе си за добър човек,но такъв ли съм всъщност? Не съм ли заслепен от хваленията и благодарностите на всички,които ме харесват и същевременно замислям ли се,че някой някъде тъгува за минутка внимание от моя страна? И как мога да съм сигурен,че този човек,който съм пренебрегнал в илюзорната самодоволност на собствената си доброта,в следващия миг няма да се отчае и озлоби и да прибегне към насилие,понеже се чувства онеправдан?
Погледнете в себе си -всички ние до един сме отговорни за злобата и насилието около нас!!! Всичко в света на човека излиза от човека и се връща при човека!
Върнете се в началото Go down
Кънчо
Rockplacer
Rockplacer
Кънчо


Male
Age : 30
Брой мнения : 530
Location : Тук-таме
Интереси : Музика
Рейтинг : 23
Registration date : 16.09.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyЧет 29 Яну 2009, 14:24

Руто, много са ти тежки за преглъщане постовете biggrin . Трябва да ги прочета 3 пъти, че да ги запомня, обработя и коментирам biggrin . По един път за ВСЯКО действие.
Иначе вчера казах на 3 индивида, че ги обичам. Всеки по различен начин.
За другите неща не знам какво да кажа Dunno
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyЧет 29 Яну 2009, 15:33

Ами Кънчо,
1.Знам че постовете ми са трудни за преглъщане,но просто така ми тече мисълта и ако се опитам да ги опростя,ще се изгуби голяма част от посланието,което се съдържа в тях и ще станат още по-тромави при това.Тук поне са в писмен вид (знаеш ли колко хора смятат,че говоря несвързано lol! ) и при наличието на добра воля всеки може като теб да им отдели колкото му/й е нужно време,за да разбере какво искам да кажа.Знам че това е трудоемко и че вероятно мнозина не четат постовете ми поради тази причина (Они поне си го призна biggrin ),но пък постовете ми явно достигат до тези,за които са предназначени,след като си си направил труда да ги четеш по три пъти и да ги коментираш.Даваш ми много висока оценка,която от своя страна е също много висока по отношение на теб Thumbup

2.Да кажеш на три индивида,че ги обичаш,всекиму по съответстващия му/й начин,за един ден,си е цяло постижение;тъй че,ти си шампион!

3.За останалите неща и аз не знам какво да кажа biggrin
Върнете се в началото Go down
Пате
Rockplacer
Rockplacer
Пате


Female
Age : 27
Брой мнения : 1303
Location : Paradise City a.k.a Varna
Интереси : Music, RockPlace
Рейтинг : 1
Registration date : 12.08.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyЧет 29 Яну 2009, 16:05

... Обожавам да чета мненията на Ру. Кеффя се на хора, които могат да опишат какво мислят и за мен не е "трудоемко" да разбирам неговите постове.

Съжалявам за спама.
Върнете се в началото Go down
Кънчо
Rockplacer
Rockplacer
Кънчо


Male
Age : 30
Брой мнения : 530
Location : Тук-таме
Интереси : Музика
Рейтинг : 23
Registration date : 16.09.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyЧет 29 Яну 2009, 17:47

@Руто: Няма проблем, винаги (е, почти винаги) ти чета постовете и не казвам, че се изразяваш зле. Аз така не разбирам и даскалите в училище, а това е, което ги прави умни. Сигурно и моите постове редовно се пропускат, щото аз пък от мисъл на мисъл фърчаааа...
@Джо: И аз му харесвам мненията ит.н., но трудно ги осъзнавам.

По темата: Руто е прав, за това... Има си поговорка: Каквото повикало, такова се обадило.
Насилието съм забелязал е от такива, които се имат за по висши, никога обратното, а всъщност не са нищо повече, дори най - често са по - малко. Нямат с какво да се докажат, освен някакво физическо надмощие. Всъщност дори не - винаги е физическо. Всичките обиди, натяквания, накърнявания може да не ги приемаме веднага, но нашият мозък ги поема бавно, подсъзнателно и накрая ние започваме да си натякваме, че е вярно...
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyЧет 29 Яну 2009, 18:13

Кънчо написа:
@Руто: Няма проблем, винаги (е, почти винаги) ти чета постовете и не казвам, че се изразяваш зле. Аз така не разбирам и даскалите в училище, а това е, което ги прави умни. Сигурно и моите постове редовно се пропускат, щото аз пък от мисъл на мисъл фърчаааа...

Аз винаги чета постовете ти и с удоволствие при това -имаш много приятно чувство за хумор,с което изразяваш мненията си,с които в повечето случаи съм съгласен.Казано накратко -умен си Smile

Кънчо написа:
@Джо: И аз му харесвам мненията ит.н., но трудно ги осъзнавам.

Иска се доста умствен багаж,за да осъзнаеш това,както и реален поглед върху себе си,за да го признаеш.
Браво Smile

@Пате,много си мила,благодаря и продължавай да четеш и да коментираш Smile

Кънчо написа:
По темата: Руто е прав, за това... Има си поговорка: Каквото повикало, такова се обадило.
Насилието съм забелязал е от такива, които се имат за по висши, никога обратното, а всъщност не са нищо повече, дори най - често са по - малко. Нямат с какво да се докажат, освен някакво физическо надмощие. Всъщност дори не - винаги е физическо. Всичките обиди, натяквания, накърнявания може да не ги приемаме веднага, но нашият мозък ги поема бавно, подсъзнателно и накрая ние започваме да си натякваме, че е вярно...

Силният човек (говоря за характер) знае силата си и не му е нужно да я доказва непрекъснато пред себе си,мачкайки физически по-слабите.Прав си,че насилието не е само физическо -има много начини да нараниш нечие достойнство.Прав си и за последното -ако един баща непрекъснато повтаря на детето си,че е глупаво,лекомислено,безотговорно...,то един ден детето става точно такова.От личен опит мога да кажа,че каквото и да правех,за да се харесам на втория си баща,беше напразно и един ден просто спря да ми пука и дори някои неща ги правех,защото знаех,че това ще го вбеси.
Всичко е като бумеранг в този свят и както пише в Добрата книга:"Ако сееш вятър,ще жънеш буря"!
Върнете се в началото Go down
Кънчо
Rockplacer
Rockplacer
Кънчо


Male
Age : 30
Брой мнения : 530
Location : Тук-таме
Интереси : Музика
Рейтинг : 23
Registration date : 16.09.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyЧет 29 Яну 2009, 18:50

Постоянно се чувствам прекалено ласкан от теб и искам за всеки един път да ти кажа "благодаря".

Не съм казал, че точно силните по характер се опитват да се докажат. Слабите се ОПИТВАТ да се докажат над по - силните, а и ако един баща натяква нещо на детето, то не задължително ще стане такова, но поне ще се мисли за такова (според мен). Аз лично добре че не спечелих нищо от моя баща...
Психически силният си стои и се смее на тези, които си правят жалките опити да се докажат НА НЕГО.
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyЧет 29 Яну 2009, 19:10

Кънчо написа:
Постоянно се чувствам прекалено ласкан от теб и искам за всеки един път да ти кажа "благодаря".

Не съм казал, че точно силните по характер се опитват да се докажат. Слабите се ОПИТВАТ да се докажат над по - силните,

Точно това казвам и аз -силният няма нужда да го прави. Аз не споря с теб,по тази тема сме на едно мнение.

Кънчо написа:
а и ако един баща натяква нещо на детето, то не задължително ще стане такова, но поне ще се мисли за такова (според мен).

Aбсолютно вярно:Бащите обикновено натякват на децата си (особено на синовете си) собствените си недостатъци.Както казва Оскар Уайлд:"Хората най-много се дразнят,когато виждат собствените си недостатъци у другите".
Затова и като подрастващ една от любимите ми песни беше Accept - I Don't Wanna Be Like You! и мисля,че благодарение на любовта на майка ми не се превърнах в него,или дори по-лошо -в лош човек.

Кънчо написа:
Аз лично добре че не спечелих нищо от моя баща...

Това звучи толкова тъжно...

Кънчо написа:
Психически силният си стои и се смее на тези, които си правят жалките опити да се докажат НА НЕГО.

А още по-силният психически се старае да ги промени,дори това да означава да го разпнат на кръст Smile
Върнете се в началото Go down
Кънчо
Rockplacer
Rockplacer
Кънчо


Male
Age : 30
Брой мнения : 530
Location : Тук-таме
Интереси : Музика
Рейтинг : 23
Registration date : 16.09.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyЧет 29 Яну 2009, 19:17

Да, последното пък е още по - вярно.
Това за баща ми не е толкова тъжно. Зависи от коя гледна точка се разглежда. Живота с един родител не ме е ощетил, даже ми е дал повече... Дълга история е.
Върнете се в началото Go down
m.satan
Newbie
Newbie
m.satan


Male
Age : 30
Брой мнения : 72
Location : пловдив
Рейтинг : 1
Registration date : 05.02.2009

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyЧет 05 Фев 2009, 21:46

Кво толкова агресията агресия винаги ще има никога не мозе да баде спряна.Една от основните причини за агресия е стреса според мен които се предизвиква от училището Smile
Върнете се в началото Go down
lluussii
Great
Great
lluussii


Female
Age : 31
Брой мнения : 292
Location : Варна
Интереси : рок музика, клавири
Рейтинг : 9
Registration date : 23.10.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyНед 15 Фев 2009, 00:21

CONTROL YOURSELF! Popcorn
Върнете се в началото Go down
Ania
Moderator
Moderator
Ania


Female
Age : 30
Брой мнения : 2011
Location : Wonderland
Интереси : pizza
Рейтинг : 80
Registration date : 14.07.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyНед 15 Фев 2009, 01:28

Такааам... чух нещо за стрес в училище...
и се сетих за едно нещо , което един съученик от 12 клас беше казал.
Не мога да го цитирам, но мога да ви го преразкажа, но поне ще хванете смисъла.
Цялата история е ,че бяхме около 100 човека в "актовата зала" , заради забележка от дирекорката, когато тя ни попита , защо имаме забележки, той каза, че това идва от стрса във вкъщи, който ние носим в училище, от стреса , който учителите , носят със себе си на работа и принасят на нас под формата назабележки и нсики оценки,което на нас ни влияе по-зле (най-вече на тези с по-строги родители) , което лично според мен ни кара да ставаме малко или много агресивни. Цялото тованапрежение, твърде е много!
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyНед 15 Фев 2009, 16:10

Страхотен отговор Thumbup
Няма ли как този твой съученик да го привлечем тук?
Върнете се в началото Go down
In_Flames91
Banned
In_Flames91


Male
Age : 32
Брой мнения : 552
Location : Land of cybernation
Рейтинг : 1
Registration date : 15.01.2009

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyПон 23 Мар 2009, 23:55

"Жестокото убийство на Радостина Евтимова и многохилядните студентски протести, принудиха институциите да реагират. Особено тежките престъпления вече няма да се гледат по съкратеното съдебно производство. Това стана ясно на срещата между министърът на правосъдието Миглена Тачева и студенти във Варна. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на Радостина.

Очаква се промяната, поискана от студентите, да бъде приета в пленарна зала още този четвъртък.

Съкратеното съдебно следствие да не се прилага за случаите на тежки умишлени престъпления, при които има причинен резултат смърт или тежка телесна повреда или са извършени в пияно състояние, каза министър Тачева.

Този текст обаче няма да може да се приложи за последните случаи на зверски убийства, посочи министър Тачева. Тя защити съкратеното съдебно производство, като напомни за дела, които продължават по10 години.

"Защо се позволява дела да продължават 10 години? Защо се позволява на престъпници да си взимат бележки от лекар и да отсъстват от делата като от час?", попита студентът Кирил Георгиев.

Министър Тачева отговори, че решението е в промените, предвидени в Наказателния кодекс, и обеща, че те ще станат факт в рамките на мандата на правителството. Сестрата на убитата Радостина - Теодора, изслуша цялата дискусия.

Теодора твърди, че близките на обвинения за убийството на сестра й - Георги Цветанов, досега не са търсили контакт с нейното семейство." - 23.03.2009
Върнете се в началото Go down
Алфонсин
Great
Great
Алфонсин


Female
Age : 29
Брой мнения : 245
Location : нявсякъде, но повече никъде
Рейтинг : 14
Registration date : 05.02.2009

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyВто 24 Мар 2009, 23:19

Съгласна съм с доста от изписаните постове. Евала на Руто, Кънчо, Патето - изобщо, пишат си тук и наистина мислят по темата. Направо беше удоволствие да ви чета постовете.

Агресията е мноооооого дълга тема. Мисля, че е страшно безсмислено нещо, защото в крайна сметка така е с всичко, което не ни прави щастливи. А агресията сред тийнейджърите според мен е просто още един начин да покажат на света кои са, а за съжаление много други хора страдат от това. Да, за съжаление...

Руто го каза абсолютно точно - че всичко е като бумеранг. И че наистина получаваме това, което мислим и правим... ако никой досега не беше проявявал агресия, и с тийнейджърите нямаше да бъде така. И това е основната причина за мен.
Върнете се в началото Go down
krissa
Advanced
Advanced
krissa


Male
Age : 31
Брой мнения : 123
Рейтинг : 2
Registration date : 24.09.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyСъб 11 Апр 2009, 13:41

ае ние сме бахти болното общество.Ходих на такъв филм във Варна и даваха за насилието с реални случки.А после даваха предложения да се спре или да се намали насилието-ама не може.Заложено е в човек да е жесток.И не може да го спреш все едно да тръгнеш срещу природата си.Камерите в даскало,спорта срещу насилието,или филмите- не помагат.Едва ли ще има нещо което да спре насиието помежду ни.
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyСъб 11 Апр 2009, 13:56

Не съм напълно съгласен, че насилието е непреодолима човешка черта.

Агресията е полезна, когато е функция на инстинкта за самосъхранение. Когато обаче този инстинкт е сбъркан поради душевна травма или, в повечето случаи, неправилен пример и лошо възпитание, тогава той се изражда в насилие.

Мисълта ми е, че насилието е НЕнормална човешка черта, а не част от природата ни. Човекът е по начало добър и именно насилието е вървене срещу природата на човека.
Върнете се в началото Go down
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan


Male
Age : 30
Брой мнения : 4538
Location : Somewhere in time
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyСъб 11 Апр 2009, 15:24

агресията се е пренесла в прекалено силна степен в момента,защото никои не се опитва както едно време с думи да реши проблема за най малкото се търси боя както му се вика врът се между шамарите и често го отнасят.Не е правилно според мене но просто тинейджърите се мислят за рамбо и смятат че всичко се решава с бой,но не са решили правилно боят се използва в краен случай поне според мен
Върнете се в началото Go down
amigo
Newbie
Newbie
amigo


Male
Age : 30
Брой мнения : 98
Location : варна
Интереси : да се правя на магазин :Д
Рейтинг : 3
Registration date : 09.04.2009

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyСъб 25 Апр 2009, 09:41

аз за да почна да налагам някой
1- трябва хипер много да ме изнерви (това става лесно)
2-трябва да ме удари първи
но по принцип необичам да се бия War Smile Smile
Върнете се в началото Go down
ozal
Newbie
Newbie
ozal


Male
Age : 33
Брой мнения : 9
Location : Пловдив
Интереси : Рисуване, Музика, купонннн
Рейтинг : 0
Registration date : 09.11.2009

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyПон 09 Ное 2009, 21:06

Според мен днешната агресия се дължи на алкохола , въспитанието и мизерията .Дори и държавата е виновна за тази не-нужна агресия.
Върнете се в началото Go down
Mr.Crowley
Advanced
Advanced
Mr.Crowley


Male
Age : 28
Брой мнения : 192
Location : City of fallen angels where the ocean meets the sand
Интереси : история, кино, музика..
Рейтинг : 0
Registration date : 28.01.2010

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyВто 02 Фев 2010, 16:44

От доста време не съм гледал по телевизията нещо смислено, без убийства.
Не мисля че като по цял ден ти навират бой и псувни пред лицето, няма да прибегнеш до безмислена агресия ...
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyЧет 12 Авг 2010, 00:47

В днешния задушаващ свят чувствата на хората са подтискани и пренебрегнани. В тези случай всичко, което искаме да кажем и направим се обръща срещу нас. Много от хората успяват да намерят успокоение в различните дейност - музика, рисуване, спор и прочее, какво остава за другите? Jе трябва или да задържат всичко в себе си, или да намерят друг начин. Задържането е самоубийствен вариант - хората се саморазрушават и пропиляват живота си. А агресията? За да има агресия трябва да има образ, акт..той се запечатва в подсъзнанието в ранна детска възраст. С течение на годините това се забравя, но в определени моменти тeзи спомени се събуждат. Той е запаметен в един от тъй наречените невро центрове (мозъци). И ето какво е агресията - задържани емоции, избухнали по даден образец. Нужно ли е?

Ъх..тва го писах в началото на годината в час по Психология..xD
Върнете се в началото Go down
Стако
Newbie
Newbie
Стако


Male
Age : 30
Брой мнения : 33
Location : Извън Сексиментоса
Интереси : Литература, музика, гейминг, фотография, театър
Рейтинг : -2
Registration date : 15.03.2012

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyЧет 15 Мар 2012, 17:11

Повечето хора смятат, че е щото тия деца дето се превръщат в агресивни хора от всякакви възрасти, се облъчват от агресия отвсякъде. И никой не може да отрече, че е така, ама според мен това не е фактор който влияе пряко. Разбира се, че някои песни ме карат да ми ида да чупя главата на някого и затова има погота, ама в погото като падне някого го вдигаме и ако на някой му има нещо по-сериозно го вадим, което донякъде доказва теорията ми. За игрите дето ги цъкат малките ся - тия тъпотии туатълфийлд и пр. - да не говорим! Ако такива неща влияеха пряко нещата щяха да са още по-яко в батака.
Тая агресия по-скоро идва според мен от факта, че много искат да говорят, ама тия дето трябва да ги чуят говорят и те и никой не слуша никой и от много викане хората се изморяват и минават към бой. Ако ме разбирате. Ако не, извинете - не се изказах правилно, ама и на мен не ми се отдава да се изкажа както трябва в момента.
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 EmptyСря 09 Май 2012, 21:23

Да видим дали ще намалее агресията след 15.05..и дали ще има живи хора по улиците. biggrin
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агресията при тинейджърите   Агресията при тинейджърите - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Агресията при тинейджърите
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace ::   :: Архив-
Идете на: