RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Тери Пратчет - "Добри поличби"

    Go down 
    2 posters
    АвторСъобщение
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Тери Пратчет - "Добри поличби" Empty
    ПисанеЗаглавие: Тери Пратчет - "Добри поличби"   Тери Пратчет - "Добри поличби" EmptyПет 29 Окт 2010, 14:06

    Една история не от "Света на диска". Ако някой може да обърне Ада, Рая, Земята и вярванията с главата надолу в един смешен Армагедон, то г-н Пратчет е човекът - лудият англичанин с най-изчанченото чувство за хумор на света, според мен.

    Който има желание, да ми пише в скайп да му я пратя. Заслужава си четенето, дори и на компютър. Wink

    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Тери Пратчет - "Добри поличби" Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Тери Пратчет - "Добри поличби"   Тери Пратчет - "Добри поличби" EmptyПет 29 Окт 2010, 16:09

    – Мои хора – поправи се Кроули. – Е, не точно моите хора. Нали ме разбираш. Сатанисти.

    Опита се да го произнесе презрително. Освен, разбира се, по въпроса, че светът е невероятно интересно място, на което и двамата искаха да се радват възможно най-дълго, демонът и ангелът бяха на едно мнение за твърде малко неща. Но що се отнася до разни хора, които по една или друга причина бяха склонни да се кланят на Принца на мрака, двамата направо си бяха плюли в устите. Кроули винаги се бе срамувал от тях. Не биваше да се държиш с тях грубиянски, но нямаше как да не изпитваш към тях същите чувства, каквито ветеран от Виетнам би изпитвал към човек, дето се изтупва с военни дрешки на събранията на махленския доброволен отряд. Освен това тях вечно ги тресеше такъв потискащ ентусиазъм.

    Вземете например всички ония истории с обърнатите кръстове, пентаграмите и петлетата. Повечето демони се озадачаваха. Това хич, ама хич не беше необходимо. За да станеш сатанист, беше нужно само усилие на волята – нищо повече. Можеше цял живот да си си такъв, без хабер да си нямаш що е то пентаграм и без да си виждал мъртво петле другаде освен в тенджерата.

    Освен това някои сатанисти от старата школа всъщност, като си помислиш, си бяха съвсем порядъчни люде. Те изговаряха думи и извършваха движения също като онези хора, които смятаха за свои противници, а после се прибираха вкъщи и си живееха през останалите дни от седмицата животец, изпълнен с тиха, непретенциозна посредственост, без през ум да им мине каквато и да било необичайно зла мисъл. А що се отнася до останалото…

    Имаше хора, наричащи себе си сатанисти, които караха Кроули да се гърчи от срам. Не само заради онова, което вършеха, ами и заради начина, по който стоварваха всичката вина върху Пъкъла. Току им щукваше по някоя идея, от която ти се обръщаше стомахът – идея, каквато не би хрумнала на никой демон за хиляда години време; някоя мрачна и безумна гадост, която би могъл да измисли само напълно функциониращ човешки мозък. После крещяха „Дяволът ме накара!“ и печелеха симпатиите на съда – а цялата работа беше там, че дяволът надали изобщо караше някого да върши каквото и да било. Просто не му се налагаше. Тъкмо това на някои хора им беше особено трудно да проумеят.

    Адът не беше някакъв основен резервоар за зло – не повече, отколкото според Кроули Раят беше фонтан на добротата; те бяха просто страни във великата космическа шахматна партия. Докато онова истинското, истинската благодат и истинското зло, от което сърцето ти спира да бие, се намираше там, вътре, в човешката душа.

    – Хм – рече Азирафел. – Сатанисти.
    Върнете се в началото Go down
    liberty.moonbeam
    Newbie
    Newbie
    liberty.moonbeam


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 70
    Location : love street
    Интереси : to find yourself
    Рейтинг : 0
    Registration date : 22.05.2010

    Тери Пратчет - "Добри поличби" Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Тери Пратчет - "Добри поличби"   Тери Пратчет - "Добри поличби" EmptyПет 10 Юни 2011, 23:42

    Имам я на компа но още не съм я чела. Сега съм на половината от книгите от ''Светът на Диска''
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Тери Пратчет - "Добри поличби" Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Тери Пратчет - "Добри поличби"   Тери Пратчет - "Добри поличби" Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Тери Пратчет - "Добри поличби"
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Мисъл и Слово-
    Идете на: