RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца

    Go down 
    5 posters
    АвторСъобщение
    Пате
    Rockplacer
    Rockplacer
    Пате


    Female
    Age : 27
    Брой мнения : 1303
    Location : Paradise City a.k.a Varna
    Интереси : Music, RockPlace
    Рейтинг : 1
    Registration date : 12.08.2008

    Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца  Empty
    ПисанеЗаглавие: Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца    Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца  EmptyПет 04 Фев 2011, 22:39

    Какво е Тае Бо?


    Тае Бо е уникална фитнес система - комбимация от бойни изкуства ( Тай Куон До, бокс и карате ) и аеробика, създадена от Били Бланкс. Хореографията е изградена на основата на серия от удари, ритници и аеробни стъпки, на фона на ритмична, мотивираща музика. И както самият Били Бланкс го определя Тае Бо е комбинация от самоконтрол характерен за бойните изкуства, сила характерна за бокса и грациозност и ритъм идващи от аеробиката.


    Същността на Тае Бо


    Терминът Тае Бо, се състои от две думи „Тае", което на корейски означава крак и е свързан с ритниците и работата за долната част на тялото и „Бо"- съкратено от „box", идва от бокса и се отнася за комбинациите за горната част на тялото- ударите. Тае Бо е отличен начин за горене на калории, придобиване на сила, издръжливост, баланс и координация и извайване на мускулатурата на цялото тяло. Едновремено с това Тае Бо повишава и самоувереността на практикуващите го.

    Американският Колеж по Спортна Медицина препоръчва аеробни занимания от 3 до 5 пъти седмично, с продължителност от 20 до 60 мин. и интензивност от 60 до 90% от мах сърдечен ритъм. Следователно за постигане на търсеният положителен ефект заниманията по Тае Бо трябва да са поне три пъти в седмицата.

    Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца  Tae-bo_clip_image002

    Много хубав спорт. Ходих няколко пъти в х. Черно море (Варна) и беше страхотия. Нищо, че треньорът ме нервеше бясно. biggrin Когато имам повече пари отново ще започна да ходя... Готино е, защото ако имаш достатъчно желание може да си го правиш и вкъщи. В YouTube Има много готЕни клипчета. Много е приятно и надъхващо, не е толкова изморително, а се потиш повече. Предпочитам го пред фитнеса.

    Ето и клипчета:











    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца    Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца  EmptyПон 07 Фев 2011, 16:37

    Една позната, която е инструктор по това....мъчение, ме покани веднъж да отида на една тренировка да видя как е. След има няма 5 минути имах чувството, че ще умра там на пода. Астма, стави...всичко в мен крещеше да се махам и да не се връщам. biggrin
    Иначе е хубаво. Братовчедка ми направи някакво страхотно корече с някакво тае-бо в тях. Smile
    Върнете се в началото Go down
    Железен
    Ultimate Rockplacer
    Ultimate Rockplacer
    Железен


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 1441
    Location : Пловдив
    Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
    Рейтинг : 62
    Registration date : 07.06.2009

    Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца    Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца  EmptyПон 07 Фев 2011, 21:23

    Разните фитнес системи никога не са ме привличали, гимнастиките и аеробиките - още по-малко. Тае Бо-то не прави изключение. Подходящо е са хубава фигура, но по мое мнение три часа тренировки по плуване седмично бият три часа теа-бо седмично по всички параграфи. (единственият плюс на тая работа е, че можеш да слушаш музика, докато "тренираш")
    Върнете се в началото Go down
    Befana
    Great
    Great
    Befana


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 232
    Location : Over the hills and far away
    Интереси : -self
    Рейтинг : 1
    Registration date : 19.06.2011

    Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца    Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца  EmptyНед 17 Юли 2011, 21:05

    Много ме радва да го наблюдавам, но в никакъв случай не бих тренирала. Имам чувството че бих издъхнала на 2-рата минута.
    Върнете се в началото Go down
    Ellie
    Fan
    Fan



    Female
    Брой мнения : 404
    Интереси : майка ти
    Рейтинг : 1
    Registration date : 14.08.2009

    Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца    Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца  EmptyПон 18 Юли 2011, 00:27

    "Комбинация от бойни изкуства в ритъма на танца" ми изглежда абсурдно и изобщо не мога да свържа тае-бо с бойните изкуства и спортове.
    Не ми харесва и не бих го тренирала.
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца    Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца  Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Тае Бо - комбинация от бойни изкуства и бокс в ритъма на танца
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Спорт-
    Идете на: