RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Има ли смисъл

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
New Age Messiah
Great
Great
New Age Messiah


Male
Age : 28
Брой мнения : 307
Location : Пловдив
Интереси : Търсене на нещо по-голямо
Рейтинг : 9
Registration date : 23.05.2010

Има ли смисъл Empty
ПисанеЗаглавие: Има ли смисъл   Има ли смисъл EmptyНед 20 Мар 2011, 22:07

Сигурен съм, че никой няма да го прочете докрай (но не като някои почетни потребители дето го пишат просто така,а найстина, щото съм нещо като oтрепката на рокплейс, но тва е друга тема)

Започвам... Седя си пред компютъра, леко депресиран (всеки се депресирва, дори и най - безсърдечните) и се чудя, има ли смисъл .
Има ли смисъл в живота и в смъртта, в ада и в рая, в доброто и в злото, в красивото и в грозното, в любовта и в омразата .
Точно за последните две ще говоря, красивото всъщност не е ли грозно с красив етикет, красивото е относително понятие, за един, нещо може да е най - красивото нещо на света, за друг, да е грозно като смъртта, красивото истинско ли е или е само фантазия, нещо което виждаш, но не можеш да докоснеш ?
Най - вероятно никога няма да мога да намеря отговора на този въпрос, anyway...
Като притежаваш и докосваш красивото, то вече не е толкова красиво, дори по едно време ти омръзва и става грозно , защо ли ?
Можем ли да видим красивото и без очи, или това е само заблуда ?
Защо толкова много искам да се докосна до красотата, може би защото е заблуда, или просто още не съм я открил ?
Толкова за красивото, че музата малко започва да ми изчезва .

Ех... любов, любов... дали е прикрита омраза, дали е нещо което може да се събере на върха на една игла, или е нещо за което целия свят е тесен, зависи от хората които я изпитват, или не .
Не знам дали съм изпитвал това чувство, не знам дали въобще съществува или е самозаблуда .
Не разбирам много от любовта въпреки тъпите си лекций за нея, (някои от РП Пловдив знаят за това) тогава говорех много за нея, но всъщност не казвах нищо, понякога всичко това ми се струва.... тъпо .
Може би и в момента говоря, но не казвам нищо, anyway... (again) .
Може би съществува, но може би като красотата още не съм я открил .
Преди много си мечтаех да открия това "чувство", (в кавички щото не съм много сигурен дали е чувство и дали съществува) но сега си казвам : "ако дойде ще дойде, ако не дойде, ще намеря начин аз да ида при това "чувство""

Това, че любовта не може да се опише с думи означава ли, че тя не съществува ? (същото важи и за красотата)

Ще спра когато е време, че в момента има толкова мисли по тази тема в главата ми, че ако се опитам да ги напиша всички, ще прегрея, ще си пиша до утре и няма да спра докато не ги напиша всички .

Поздравления на всички които го прочетоха до края, доказахте, че първото ми изречение е грешно, благодаря ви от сърце, до следващия път, когато ми дойде музата да си изливам душата, чао, целувки на който иска, прегръдки на който иска и да знаете, че много искам да ви видя .

П.П. : Искрени благодарности на човека (хората) направили този раздел, много ми олекна благодарение на това .
Върнете се в началото Go down
eMm
Administrator
Administrator



Female
Age : 31
Брой мнения : 2138
Location : Варна
Интереси : Photography
Рейтинг : 22
Registration date : 06.01.2009

Има ли смисъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли смисъл   Има ли смисъл EmptyВто 22 Мар 2011, 23:21

Аз го прочетох..ама ще трябва пак, че ми се спи и почти нищо не разбрах biggrin
Върнете се в началото Go down
Befana
Great
Great
Befana


Female
Age : 29
Брой мнения : 232
Location : Over the hills and far away
Интереси : -self
Рейтинг : 1
Registration date : 19.06.2011

Има ли смисъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли смисъл   Има ли смисъл EmptyПет 29 Юли 2011, 21:59

И аз го прочетох ... горе-долу го разбрах. И не Ивчо, няма смисъл...няма смисъл от любовта, когато си на 15. Хората я разбират на 30, ако са късметлии. Порастват и я намират.
Върнете се в началото Go down
Puppet Master
Rockplacer
Rockplacer
Puppet Master


Female
Age : 29
Брой мнения : 2354
Location : Пловдив
Интереси : ego trips
Рейтинг : 134
Registration date : 15.07.2008

Има ли смисъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли смисъл   Има ли смисъл EmptyСъб 30 Юли 2011, 01:01

Befana написа:
...няма смисъл от любовта, когато си на 15. Хората я разбират на 30, ако са късметлии. Порастват и я намират.
Хората никога не разбират Любовта. Никога не я търсят. Тя е навсякъде и за всеки въпреки това.



Послеслов: Mais les yeux sont aveugles. Il faut chercher avec le cœur.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Има ли смисъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли смисъл   Има ли смисъл Empty

Върнете се в началото Go down
 
Има ли смисъл
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace ::   :: Архив-
Идете на: