RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Раздавач на усмивки

Go down 
АвторСъобщение
Puppet Master
Rockplacer
Rockplacer
Puppet Master


Female
Age : 29
Брой мнения : 2354
Location : Пловдив
Интереси : ego trips
Рейтинг : 134
Registration date : 15.07.2008

Раздавач на усмивки  Empty
ПисанеЗаглавие: Раздавач на усмивки    Раздавач на усмивки  EmptyНед 10 Апр 2011, 01:51

Раздавач на усмивки  62559_1375322673467_1543855577_30792643_4562073_n

Щастието е като тишината. Постоянно състояние. Естествено състояние. Нещо като Ом. Като дъха на гората. Неизменно. Не постижимо, а постигнато чрез залог. Заложено е. Като естествено състояние. Като Ом. Като морето.

Хората често не разбират защо се усмихвам. Дори когато въобще не е време за усмивки. Да, усмивката е винаги различна. Понякога съзнателно влагам ирония или жестокост в нея, но винаги бихте могли да намерите нещо искрено в Моята усмивка.

Ще си задам въпрос, който винаги съм искала да ми бъде зададен, макар да съм сигурна, че щях да му отговоря само с усмивка.

Защо се усмихвам?

Живея до голяма степен на принципа, колкото и да е втълпено, че е наивен, “каквото повикало, такова се обадило”. Значи се усмихвам за Вас. Въпреки всичко, което ви се случва; което ще ви се случи; въпреки всичките проклети мисли, с които сами се изтезавате; с всичките действия, чиито реален риск осъзнавате и въпреки това – предприемате, аз се усмихвам. За Вас. За да ви предложа една друга гледна точка, която искам да вярвам, че ще приемете. Но нещата не работят така, нали? Ако разделим хората като мен в категория “умници”, а тия от вас, които бягат от себе си на “глупаци”, то колко голям ще бъде процента ви? Нещата са прости, затова ги приемаме толкова сложно, защото не разбираме тая ефирност на Всичкото. Е, в никакъв случай не мога да се определя извън цялото, но то има своите аспекти. Определям себе си като отделен такъв.

Понякога се чувствам безкрайно сама. Търся хората. Физически. Чисто като присъствие, за да заредя себе си. А и как иначе предвид, че се развивам чрез тях. Когато се развивам съм щастлива. Не мога да седя на едно място ни тялом, ни духом. Но съм в шепота на дърветата и в най-лъчистото. Значи съм в състояние на тишина? Присъщото ми по природа.

Понякога се чувствам в крайности на любов (т.е. живот). И се питам – думи ли ми трябват, дела, близост? Не желая привързаност, това е сигурно. Но сякаш понякога ми е нужно нещо повече, за да си напомня същността.

Усмивка?

Раздавач на усмивки  33736_1375322833471_1543855577_30792644_3759752_n
Върнете се в началото Go down
 
Раздавач на усмивки
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace ::   :: Архив-
Идете на: