RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Остарели мисли в нови доспехи

Go down 
АвторСъобщение
Puppet Master
Rockplacer
Rockplacer
Puppet Master


Female
Age : 29
Брой мнения : 2354
Location : Пловдив
Интереси : ego trips
Рейтинг : 134
Registration date : 15.07.2008

Остарели мисли в нови доспехи Empty
ПисанеЗаглавие: Остарели мисли в нови доспехи   Остарели мисли в нови доспехи EmptyПон 25 Апр 2011, 01:46

Какво ви усмихна днес?


Колко от вас ще ми отговорят сериозно? С подробности? Колко въобще ще ми отговорят? Ще подминете себе си. И няма да помните. Винаги ще забравяте. Носете душата си със себе си.

Остарели мисли в нови доспехи Hello_by_B_trndl

Сигурно ви се случва да подменяте една емоция с друга с течение на времето. Харесвате косата си във “вчера”, но “днес” тя ви се струва прекалено нескопосано боядисана? Подстригана? Вързана? Въобще я намразвате. Мазна е. Рошава. Безжизнена. И си давате почивка. На нея също.

Установих, че не мога да забравя “някога”. Колкото и да се опитвам. Не трябва да забравям. Трябва да помня и да се уча от (де)градацията на емоциите и мислите си. Ето, преди бях луда за връзване, сега съм луда - завързана за луд за връзване, завързан за мен. Ето също преди се оставях на течението да ме блъска в речните дървета, а днес със замах ги подминавам. Ето още – преди се усмихвах безразлично, а от това равнодушие се научих да се усмихвам и да усмихвам нея същата апатия у другите. Въобще – препоръчвам ви да не забравяте. Помнете даже колкото се може повече. Кога сте се събудили; заспали; какво сте хапнали; какво сте видели да се прокрадва из дебрите на непочистената ви стая; помнете, че дишате; кога са се разлистили дърветата и как сте се почувствали; какво сте прочели; намерили случайно; на какво ви приличат облаците; сънищата си помнете и ги записвайте, иначе ще изчерпате пространството.

Остарели мисли в нови доспехи Black_coffee_1_by_B_trndl

Изчерпвам красотата. Едва ли. Едва ли не. Принципно само променям гледната точка. Колкото и да сте криви, мога да намеря хубавото под друг ъгъл. Значи просто променям мислите си или по-скоро те променят съзнанието и центъра на виждане. И това, което преди намирах за красиво и преоткривах като грозно, сега има своята средна линия, по която се движи. Т.е., мисълта ми е, че няма достойна красота, чисто физически, тъй като е много недефинирано понятие. Самата красота май е въпрос на настроение. Самия обект – част от него.

Да бъдем естествени. Като състояние най-вече. Другото го прецежда сърцето и изтласква към душата. Или обратното.
Върнете се в началото Go down
 
Остарели мисли в нови доспехи
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace ::   :: Архив-
Идете на: