RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Карибски пирати: Замунда

    Go down 
    +2
    Mu6o
    Selene
    6 posters
    Иди на страница : 1, 2  Next
    АвторСъобщение
    Selene
    Rockplacer
    Rockplacer
    Selene


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 1152
    Location : Предимно София О.о
    Рейтинг : 43
    Registration date : 07.04.2009

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyПон 15 Авг 2011, 23:25

    От време на време се появявам и пускам теми :Д Обичам след като съм водила дискусия с един човек да я представя на повече. Повече гледни точки по-добре.


    Искам да ви попитам какво ви е мнението за пиратството.
    Редно ли е да "крадем" интелектуална собственост и налага ли ни се? (това са различни въпроси)
    Вие теглите ли музика, игри, филми, софтуер, книги или нещо друго?
    При какви условия бихте си купили тези неща и смятате ли някога да го направите?


    Напоследък срещам доста възмутителни мнения по въпроса и искам да разбера вашите Smile
    Върнете се в началото Go down
    Mu6o
    Great
    Great
    Mu6o


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 266
    Location : Русе
    Интереси : meh
    Рейтинг : 4
    Registration date : 15.08.2011

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyПон 15 Авг 2011, 23:51

    Пиратсвото ограбва.
    inb4lock
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 08:50

    Филми си тегля с чиста съвест. Те повечето не си струват даже и тегленето де. Боли ме шапката за Холивуд. Що се отнася до музиката, не е тайна че бандите се изхранват от концертите, а от продажби на албуми до тях стигат само трохи, така че и там нямам много скрупули, с изключение само когато много ме изкефи някоя млада БГ банда, тогава бих си купил техен албум, вместо да го изпиратствам от някъде.
    Върнете се в началото Go down
    Mu6o
    Great
    Great
    Mu6o


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 266
    Location : Русе
    Интереси : meh
    Рейтинг : 4
    Registration date : 15.08.2011

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 10:29

    За музиката грешиш. Всъщност един торент тракер за музикантите е чист рай, защото точно така се разпространява музиката стабилно, освен радиото и телевизията.
    Така и се намират талантите… Колкото до филмите, те и без това си правят парите преди да излезе самия филм, да не ти пука. С малки изключения де… иначе главно Холивуд си прави парите.
    Според мен проблемните продукти са софтуера, дето хората наистина се блъскат за нещо, а никой не им дава нищо.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 10:53

    Приложенията за телефона си ги плащам, но пък там цените са приемливи - $6 е максималното, което съм платил за приложение, макар че то реално струва $39, но аз го хванах в промоция за $10 и отделно ми направиха отстъпка като редовен клиент.

    Има обаче програмни продукти, които струват майка си и баща си. Като частно лице например, не бих дал $200+ за един Microsoft Office, който си ми върши добра работа, но не е някакъв продуктивен (за мен) софтуеър, който след време да си избие парите, че да носи и печалба.
    Върнете се в началото Go down
    Selene
    Rockplacer
    Rockplacer
    Selene


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 1152
    Location : Предимно София О.о
    Рейтинг : 43
    Registration date : 07.04.2009

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 12:20

    OpenOffice! Shifty

    Филми тегля. Не че ще изгледам повече от един на месец-два.... Е, ходя на кино напоследък повече и тегля и сериали, но тях нямам как другак. Особено ако искам да ги гледам след като излязат.

    Музика тегля, но някой ден може да си купя албумите, които много са ми харесали и мисля че си заслужават.

    Софтуер като цяло ползвам предимно безплатен. Изпиратствала съм малко неща... в момента мисля че нямам нелегален софтуер освен Photoshop, в който заниманията ми се събират в trial-a по принцип :Д

    За купуване на софтуер - имам купени само игри. Имам си Steam, набарвам си промоции и гледам да не харча много :Д
    Преди съм играла разни игри и повечето смятам да си ги купя. (които още не съм)
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 12:29

    Open Office е вариант, но при положение, че има добри стари версии, като Microsoft Office 2007, които мога да си изтегля безплатно, що пък да не? tongue_smile

    С игри не се занимавам, освен хазартни jawbreaker но пък там изтеглянето на клиента е безплатно. Wink
    Върнете се в началото Go down
    Selene
    Rockplacer
    Rockplacer
    Selene


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 1152
    Location : Предимно София О.о
    Рейтинг : 43
    Registration date : 07.04.2009

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 12:35

    че какво му е лошото на Open Office? Те нещата са подобни. Като в добрите стари версии :Д
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 12:40

    Непознато ми е... Suicidal
    Върнете се в началото Go down
    Mu6o
    Great
    Great
    Mu6o


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 266
    Location : Русе
    Интереси : meh
    Рейтинг : 4
    Registration date : 15.08.2011

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 12:42

    Ами… то и преди ти е бил непознат Windows-a, но си се запознал с него, нали?
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 12:46

    Windows-a си ми е Ок, не е пиратски.
    Мисълта ми беше, че не виждам нищо лошо старите версии на скъпи програми да се пускат безплатно или с голяма отстъпка.
    Върнете се в началото Go down
    Mu6o
    Great
    Great
    Mu6o


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 266
    Location : Русе
    Интереси : meh
    Рейтинг : 4
    Registration date : 15.08.2011

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 12:47

    Е там не знам… понякога се чудя, ако пиратсвото не съществуваше дали пак щеше да е с такива големи цени софтуера…
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 12:49

    Не пиратството покачва цените, а липсата на конкуренция.
    Върнете се в началото Go down
    Mu6o
    Great
    Great
    Mu6o


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 266
    Location : Русе
    Интереси : meh
    Рейтинг : 4
    Registration date : 15.08.2011

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 12:53

    Не може да се отрече, че няма конкуренция. Ще ти дам един пример за видеозаписващи програми, защото скоро се позаинтересувах за такава.
    Fraps, Bandicam и Overwolf. Последната е безплатна и beta, но не е разпространена толкова. Fraps снима ужасно и цената ѝ е ужасна. Bandicam снима добре, но цената ѝ е прекалена.
    За Photoshop важи същото, цената му е прекалена, но има и GIMP и Pain.NET, които е безплатни.
    Има страшно много конкуренция и то на платени продукти има алтернативи безплатни, леко орязани, но ти вършат същата работа. И без това мисля няма да ползваш всяка една функция.

    Всъщност една компания гледа да изтиска една желана сума, ако не я получи продукта все си остава на начланата му цена, ако се продаде до толкова копия колкото те са искали бавно почват да смъкват цената.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 13:11

    За конкуренцията говорех принципно, като принцип в икономиката, а не конкретно, тъй като не съм много на ясно с пазара на софтуер и каква част, процентово, от конкуретните и неконкурентните продукти се пиратства.

    Вижда ми се нелогично хората, които си плащат за продуктите, да бъдат натоварвани със загубите от пиратството, най-малкото защото, ако аз съм на тяхно място, много лесно ще премина към другия лагер - защо да плащам скъпо за неща, които другите крадат, аз ли съм най-голямата будала? В смисъл, една такава политика би окуражавала пиратството, вместо да го санкционира.

    Върнете се в началото Go down
    Mu6o
    Great
    Great
    Mu6o


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 266
    Location : Русе
    Интереси : meh
    Рейтинг : 4
    Registration date : 15.08.2011

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 13:19

    Когато това стане. Т.е. когато купувачите минат към пиратсвото ще стане така, че един момент всички ще пиратсват, а когато всички пиратсват, няма смисъл да правят повече софтуер по тая логика проста.
    Виждам, че обичаш философия и психология и аз я обичам и в момента я прилагам.
    Вярно също така и че българин не обича да го цакат с топла бира, това е заложено в гените ни, но от друга страна ние като не купуване ще ни наричат държава номер 1 по пиратсво и моля те не излизай от тук заради ниски заплати ала-бала. Защо се питаш?
    Ще ти кажа как работи в Холандия, защото наскоро си писах с един човек, който живее там.
    Плаща наем 750 евро, ние плащаме средно 300 лева. За храна отиват около 200 евро. За бензин плаща 100 евро още. Трева си купува напълно легално, още 100 евро и имаше още няколко. Главно ми ги изкара на 1480 евро, че харчи на месец и получава 1500 евро, т.е. му остават 20 евро.
    Тук правим горе-долу същата работа, харчим за ядене, квартири, излизания, шофиране и прочие и накрая на месеца ни остават жълти стотинки от всичко както му се вика.

    Може веднъж два пъти в месеца да се лишим да излезем или да не се натъпчем с бургер, а да си направим нещо и ще спестим за игра/софтуер струващ 50 евро.

    Единственното гадно нещо тук е че 1 лев =/= 1 евро, но се надявам скоро да се оправи това.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 13:46

    Купувачите няма да преминат към всеобщо пиратстване, понеже те в огромната си част са професионални потребители. Какво означава това? Означава, че когато се занимаваш професионално с нещо, най-голямата грешка е да ловиш маймунки с трици. Ако искаш добър продукт, ти трябва добра суровина, или в случая добър, професионален софтуер, който да ти осигури добро изпълнение, за да можеш да си конкурентноспособен. Когато ти трябва, ще го купиш, а после ще си начислиш цената му върху себестойността, за да реализираш печалба. В крайна сметка пиратът пак ще плати.

    Що се отнася до това колко сме бедни ние и колко са богати другите, слабо ме интересува. На мен парите ми стигат. Това не означава, че не искам още де. biggrin

    Най-тъпото оправдание е, че се краде от бедност. Глупости! Краде се когато няма наказуемост. Политиците ни да не би да са бедни?

    Проблемът с интернет пиратството е, че го няма усещането за кражба. Влизаш в един сайт, който е общодостъпен и в който всичко е безплатно и няма кой да се развика след тебе "дръжте крадеца". Да разчитаме на морала е наивност.

    Аз пиратствам, защото мога и защото няма да дам един куп пари за нещо, което мога и без него и което по никакъв начин няма да си избие парите. Но аз съм най-малкият проблем, защото като съм си дръпнал 2-3 стари версии на програми, няма да срина индустрията, част от която са цялата там сбирщина от хакери и кракери, на които това им е работата - да пиратстват.
    Върнете се в началото Go down
    Mu6o
    Great
    Great
    Mu6o


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 266
    Location : Русе
    Интереси : meh
    Рейтинг : 4
    Registration date : 15.08.2011

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 14:02

    Хареса ми цялото ти изказване, което е истината.
    Проблема е, че не съм съгласен с едно единственно нещо, коетп каза:
    Цитат :
    Аз пиратствам, защото мога и защото няма да дам един куп пари за нещо, което мога и без него и което по никакъв начин няма да си избие парите. Но аз съм най-малкият проблем, защото като съм си дръпнал 2-3 стари версии на програми, няма да срина индустрията, част от която са цялата там сбирщина от хакери и кракери, на които това им е работата - да пиратстват.
    Политици също крадат, защото могат и знаеш как хората се чувствам срямо тях, нали? Аз се чувствам така спрямо пиратите, по същия начин. Неприятно е.
    Още по-неприятно е, че когато кажеш в торент сайт, че това не е безплатно, което предлагат, а е кражба те те банват, защото не искат да казват истината на потребителите, за да имат повече посетители, не знам, идея си нямам впрочем защо го правят. В крайна сметка всичките потребителите на замунда, добре де 90% от тях не знаят, че това всъщност не е безплатно, а е платено, че трябва да си платиш за него, откъде идва и бръдъта за следващото написано от мен.

    Смяташ, че ти ако свалиш собственоръчно 2-3 стари версии няма да я сриниш и си прав, но тъй като доста хора смятат така и те я дръпват. В крайна сметка наскоро се случи неочакваното и то е че една компания няма да правят повече от поредиците на играта си само, защото не са изкарали 200 000 повече. Тея 200 000 без проблем можеха да дойдат от пиратите и то лесно, защото доста хора смятат, че няма да сринат икономиката на никой като попирстват, а не я купят.
    А моят точен възглед е такъв, че парите са центъра. Парите -> Служителите -> Софтуер -> Пари.
    Това е един затворен кръг, колкото повече пари, толкова повече служители и толкова повече софтуер.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 14:24

    Последната част от изказването ми беше обобщаващо от гледна точка на обикновения потребител, незлонамерен такъв, комуто е предоставена възможността да се сдобие с нещо безплатно и който рядко се замисля за ефекта на пеперудата, когато този ефект не го удря в джоба. Но както казах, да разчитаме на морала е наивност, защото дори и да се замисля преди да си дръпна нещо, че ако още няколко десетки хиляди като мене също го направят, може би стотина души ще останат без работа, то си остава (за мен) в сферата на хипотетичното и бариерата лесно се прескача.

    Уфф, гадно ми стана. Confused

    Върнете се в началото Go down
    fonix
    Rockplacer
    Rockplacer
    fonix


    Male
    Age : 38
    Брой мнения : 770
    Location : Sofia
    Интереси : Колоездене и Обикаляне по чукари
    Рейтинг : 15
    Registration date : 09.09.2008

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 15:48

    Я да скоча и аз в темата Smile

    Първо що се отнася до работа и софтуер Аз поне съм абсолютно легален - Работя на Unbuntu което така да се каже безплатно, както и всички други нужни ми продукти за да си върша работа.

    Windows-a на Лаптопа ми също е легален Smile Нямам нищо на Adobe което да е платено Smile Всъщност нямам никакъв crack-нат software - оказа, се че ако се разтърси човек се намират доста евтини/безплатни решения за да си решиш належащи проблеми.

    @Mu6o
    Относно Fraps и други подобни програми които спомена - отношението качество/цена, не е важно при софтуер-а Smile Цената се определя от популярност не само от качество. Фрапс може да е гаден ама пиратството го е направил популярен. С който да говоря все за Фрапс ми говори Smile А ако ти потрябва да го позлваш за бизнес както каза Ру ще си го купиш него няма и да търсиш алтернатива.

    Microsoft защо не блокират нелегалните Windows-и ?! Защото им носят потребители, както каза Ру за офис пакета, има алтернативи, ама той знае как да работи с Офис Smile
    И до какво води това, шефа му купува Windows и Office Smile това е навсякъде в света.

    Това за което ти е най-болно са игрити Smile но и там нещата не са толкова прости. Главните загуби не са от пирати, а от факта, че на година излизат твърде много игри ще ме извиняваш ама малко са хората които могат да си купят всички игри които излизат ( дори само стойностните - въпреки, че това е доста относително нещо).

    Всъщност за мен поне за пиратството са си виновни и Game студиата Smile Можеш ли да ми кажеш колко от игрите излизащи на година имат Демота ?! И колко игри ти би си купил без да си ги пробвал Smile Аз не обичам да купувам неща за които не съм сигурен, че си струват парите.

    И тъй като не ми се предлагат демо версии, какво правя ?! Тегля пиратска ... играя, ако ми харесва купувам, ако не ми хареса не. С това как ощетявам някой ? А да с факта, че той ме лъже, че това нещо е страхотно и че е това което искам и ми трябва а всъщност се оказва пълен боклук и то бъгав.

    Относно музиката над 90% отида за разспространителите, докато не се сменят нещата не смятам да наливам пари на Юнивърсал, предпочитам да ходя на концерти и така да support-вам бандата която харесвам.

    Филмите - DVD sell/rent никога не са били важни като сума която се получава от филм, само кината имат значение.

    Сериали - Тук вече е голямото пиратсво защото крадем от Телевизиите на които не плащаме такси а те инвестират в сериали заради тази такса Smile HBO, Hallmark и тн

    Софтуера трябва да е свободен, не безплатен, но свободен пари се правят от лоялни доволни клиенти и от support, не от продадени копия на бъгава програмка с която излъгваш потребителя да си плати. За софтуера ако те вълнува може да продължа в друг пост, че тоя стана 3 страници пак :Д
    Върнете се в началото Go down
    Mu6o
    Great
    Great
    Mu6o


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 266
    Location : Русе
    Интереси : meh
    Рейтинг : 4
    Registration date : 15.08.2011

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 15:56

    Има истина, че пиратсвото донася нови клиенти, но би ли играл игра, която ти е хареса и е само singleplayer след като си я превъртял?
    Един прост въпрос, на който доста хора биха казали — Не. А ти какво ще кажеш?

    Същото важи за филмите.


    Може от пиратсвото да се печелят около най-много около 10% от пиратите, но другите ще продължат с пиратсването. Т.е. всъщност са на загуба.
    Оу… и ако искаш да видиш какво представлява игра горе-долу си има youtube, youporn опа, gametrailers, ign и прочие.
    Върнете се в началото Go down
    fonix
    Rockplacer
    Rockplacer
    fonix


    Male
    Age : 38
    Брой мнения : 770
    Location : Sofia
    Интереси : Колоездене и Обикаляне по чукари
    Рейтинг : 15
    Registration date : 09.09.2008

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 16:19

    Еми ако играта си струва - Mass Effect можеш да я преиграваш много пъти по различен начин ( това е добре направена игра) бих си я купил да Smile

    Тъпите shooters в стил тоя беше като предният просто вървя и си стрелям не ме привличат, така че в тоя жанр не бих си купил независимо дали съм играл или не Smile

    Аз принципно не бих си купил игра, ако не планирам да я преигравам поне веднъж след покупката. Една игра, ако не идва да я преиграеш, значи не струва.

    СтарКрафт 2 е безплатна single и хората си я купуват Smile

    Както казах ако неможех да тегля филми, просто нямаше да гледам филми Smile щях да ходя на кино и толкова, както ходя и сега де ( не съм пиратствал филм от 1 година сигурно :Д) или ще си гледам по кабеларката и/или ефирната. Аз принципно не разбирам закупуването на филми Smile

    Не можеш да усетиш една игра от youtube видео ... все едно да разбереш как ще се чувстваш правейки секс гледайки youporn ...
    Поне за мен е така.

    IGN - им се плаща да те лъжат Smile айде мерси, според тях всички игри са страхотни и стават за всеки :Д и тук таме bash-ват някоя игра която може и да ти хареса на теб лично Smile Безпристрастни Ревюта на игри, филми, музика няма и няма и да има докато ги пишат хора Smile
    Върнете се в началото Go down
    Mu6o
    Great
    Great
    Mu6o


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 266
    Location : Русе
    Интереси : meh
    Рейтинг : 4
    Registration date : 15.08.2011

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyВто 16 Авг 2011, 19:39

    Ще започна с пише се „не можех“. И ще продължа да филосотвам, само защото имам приятна аудитория, която все още не ме псува, но и защо филосовствам, все още и никой не ме е черпил уиски biggrin. Ще почна и отзад напред, защото така ми идват идеите…

    IGN ми хрумна, само защото днес го посетих и видях няколко трейлъра, no big deal I think. После се зачуих за какво стои IGN и първите неща, които ми хрумнаха бяха: I Gay N00b, I Game N00bish и т.н. Специално са за теб, защото виждам, че не ги харесваш.
    Отделно те представят новите игри и общността решава коя е боклук или не. Много хора ми хвалят CoD, аз не го харесвам. Същата работа и с Halo и още куп игри, които аз поради една или друга причина дори не искам припарвам… о, да и WoW… Никога не съм я инсталирал и нямам и намерение да го правя, каквото и който да ми каже, освен ако не ми подарят някакъв компютър с i7 тогава може и да я ТЕСТВАМ.

    Вярно напоследък няма много демота, а има gameplay видеа, които може да прегледаш. Когато си купих DiRT си викам това ще е нещо яко, като преди по времето на Colin MCRae, когато я играх в компютърните зали, оказа се, че ми трябва или волан или здрави нерви, за да управлявам колата, което жестока ме ядоса и не бях пробвал демото, което беше грешка, признавам.

    SC2 — няма как, тя си беше жестока игра откакто излезе единицата и все пак трябва да има нещо интересно, хората тестват, харесват, но продължават да пиратсват и сега ще ти обясня как и защо хората обичам да пирастват, вече закупени или безплатни игри, тъй като съм модератор в gaming форум. Подарявал съм игри на хора с пиратска игра.

    Ta подарих на един приятел един CS 1.6, щото много обичаше играта и много ѝ се радваше. Имаше акаунт с HL1 Gold пакет, това значи всички игри на HL1 двигателя без CS:CZ. Отивам аз един път у тях да пийнем по едно и гледам CS-а му и го питам:
    „Абе това не беше ли една пиратска версия?“ отговора му беше:
    „Ами, да. Предпочитам тази версия, щото на другата не мога да добавя менюто, няма го бързото меню за сървърите и ми е по-удобна тая версия. Предпочитам я пред CS-а в Steam.“
    Аз се хванах за главата и това не е един-единствен случай, а са доста. Хората си препородават 1-2 акаунта в мойто форумче, само щото не им харесвала версията, не че има голяма разлика, но какво по дяволите… Отделно и хора изядоха VAC банове, защото не знаели, че не трябва да играят с пиратски CS, докато са пуснали Steam, retarded eh?
    MP игрите не се преиграт мисля, а се играят просто с приятели, непознати и shemales за забвление или просто да отидеш да релаксираш псувайки.

    Тъпите shooters… за тях какво да кажа… има доста хора, които ги боготворят, говоря за CoD, всяка година едно и също, всяка година по 50-60 евро за тях и все им се радват… това леко убива гейминга.

    Mass Effect не съм я играл. Един мой приятел я игра, каза че е хубава. Лично се дразня от това, че трябва да избирам какво да каже героя ми… Аз съм си тихия Gordon Freeman, който оставя диря от трупове на combines, zombies, headcrabs and Breens.


    За да спре да сучи едно бебе трябва да се отдели от майка си и това е начина, за да се спре пиратсвото.
    И все пак… в България съм виждал един единствен форум, където е забранено постването на линкове до маймунда и арена.

    Поздрави и си чакам уискито, щото присъхнат от това дълго изказване.
    Върнете се в началото Go down
    fonix
    Rockplacer
    Rockplacer
    fonix


    Male
    Age : 38
    Брой мнения : 770
    Location : Sofia
    Интереси : Колоездене и Обикаляне по чукари
    Рейтинг : 15
    Registration date : 09.09.2008

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyСря 17 Авг 2011, 11:21

    Smile Уискито ще си го получиш като дойдеш на гости до София Smile Имаш едно от мен :Д

    Относно това което даваш за пример с CS-a еми ето човека ти е казал, тази версия е по-добра за него Smile

    Аз ще ти дам и един друг пример Fallout 3 - Харесвам много концепцията на играта, както и света им, но първата игра беше ужасна от към бъгове и крашове ...
    Бетиста им отне 1 година да пуснат patch ... И сега изниква въпроса, добре платил си за игра тя крашва и на места е не използваема ?!
    Те ( Game companies - повече разпространителите де) искат да те съдят за пиратсво щото то ограбва ... а когато си купиш нещо което за теб е неизползваемо ти казват гледай си работата. Половината дистрибутори не предлагат рефънд или компенсации за бъгави и/или кофти направени игри. Колко компании им е търсена сметка, че пускат подвеждащи трейлъри на игрите си. Уж обещават едно а се оказва тотално различно Smile

    За индустрията в момента не пиратството е проблема Smile Трябват нови по-добри ( по-достъпни и по-евтини) начини за дистрибуция ( тук Steam и другите подобни доста помагат, особено за игри които никога не биха пристигнали в магазините на Пулсар). Трябват повече възможност за пробване на игрите, не случайно най-успешни са Игрите с много sequences защото хората знаят какво да очакват Smile

    В нашият форум също няма линкове за Замунда и Арена Smile но това не смятам, че прави разлика, за какво са ти линкове когато всеки вече знае как ги ползва така или иначе.

    Ох спирам, че накрая и аз ще имам нужда от уиски Smile
    Върнете се в началото Go down
    Mu6o
    Great
    Great
    Mu6o


    Male
    Age : 33
    Брой мнения : 266
    Location : Русе
    Интереси : meh
    Рейтинг : 4
    Registration date : 15.08.2011

    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда EmptyСря 17 Авг 2011, 11:59

    E защо не му харесва? Защото той не знае как да си я модне, защото не искат да му помогнат да си я модне играта. Друга причина няма дефакто за мен, видима.

    Колкото до Fallout 3… ами можеха да ги осъдят напълно легално затова, защото ти си плащаш за лиценз и очакваш нещо, което да работи.
    Все едно да си купиш кола, която гасне, няма да го допуснеш, ще отидеш и ще я върнеш.
    Т.е. проблема, е че не се натиска достатъчно за играта, а не че не връщали пари.

    Ами трябват… А и не ми казвай за пулсар/озоне, защото се сещам, че те използват ключовете преди всеки друг и ми става лошо… като си купиш игра от тях първата ти работа е да пишеш на Steam поддръжката… пълна гавра и простотия… българска работа.

    А иначе се радвам, че тук няма, но в доста форуми има такива линкове и се разпространява. Всеки почва да си модва нелегален CS, CS:S, Half-Life и други простотии, за да изглежда готин.

    Уиски? КъдЕ?
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Карибски пирати: Замунда Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Карибски пирати: Замунда   Карибски пирати: Замунда Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Карибски пирати: Замунда
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Мисъл и Слово-
    Идете на: