RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Интересни факти и случки на легендите

Go down 
+10
Rashugun
Borgi
In_Flames91
remy
Bryan
HARD ROCK MONSTER
(s)Ain't
nameless
RockPlace
Пате
14 posters
АвторСъобщение
Пате
Rockplacer
Rockplacer
Пате


Female
Age : 27
Брой мнения : 1303
Location : Paradise City a.k.a Varna
Интереси : Music, RockPlace
Рейтинг : 1
Registration date : 12.08.2008

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyСря 26 Ное 2008, 03:59

Мисля че трябва да има такава тема.
Тук може да споделяте какво интересно знаете за живота на рок легендите. Смешни и не толкова случки от живота им.
Върнете се в началото Go down
RockPlace
Administrator
Administrator
RockPlace


Male
Брой мнения : 1570
Рейтинг : 87
Registration date : 12.07.2008

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyСъб 27 Дек 2008, 12:10

Явно никой не се интересува от тях Smile
Върнете се в началото Go down
Пате
Rockplacer
Rockplacer
Пате


Female
Age : 27
Брой мнения : 1303
Location : Paradise City a.k.a Varna
Интереси : Music, RockPlace
Рейтинг : 1
Registration date : 12.08.2008

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyСъб 27 Дек 2008, 19:13

По време на вечерно интервю на открито в Де Мони, Айова, известният с навика си да се храни по време на разговор Ози седял пред микрофоните на местни журналисти и кротко си похапвал. Ненадейно заблуден прилеп от близка пещера кацнал на масата, а Ози, който обича да пъха какво ли не в уста, веднага го грабнал и налапал! Естествено, гадината не останала по-назад и светкавично впила зъби във врата на Ози, който на часа се озовал в близката болница с бяс. Оттогава рокдинозавърът изпитва неописуем ужас от прилепи.

Ози Озбърн коментира случката:

“От тази нощ вече изпитвам ужас от прилепи. Усещането бе все едно съм захапал хрупкав бонбон, обвит с гюдерия”

biggrin biggrin biggrin
Върнете се в началото Go down
nameless
Rockplacer
Rockplacer
nameless


Female
Age : 31
Брой мнения : 2705
Location : Варна
Рейтинг : 37
Registration date : 15.07.2008

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyСъб 27 Дек 2008, 19:20

Тва пък по действителен случай ли е о.0 biggrin:D
Върнете се в началото Go down
Пате
Rockplacer
Rockplacer
Пате


Female
Age : 27
Брой мнения : 1303
Location : Paradise City a.k.a Varna
Интереси : Music, RockPlace
Рейтинг : 1
Registration date : 12.08.2008

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyСъб 27 Дек 2008, 19:22

О, да biggrin
Върнете се в началото Go down
Пате
Rockplacer
Rockplacer
Пате


Female
Age : 27
Брой мнения : 1303
Location : Paradise City a.k.a Varna
Интереси : Music, RockPlace
Рейтинг : 1
Registration date : 12.08.2008

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyСъб 27 Дек 2008, 19:30

"Може би ви е известно, но Кърт Кобейн и Аксел Роуз хич не са се обичали! Веднъж, по време на някакво събитие вокалът на Гънс минава покрай сем.Кобейн, които са с доста малкото си бебе. Къртни става и започва да крещи "Аксел, много те обичам! Искаме да станеш кръстник на нашето дете!!". А Роуз и налита да я бие..."
Върнете се в началото Go down
(s)Ain't
Rockplacer
Rockplacer
(s)Ain't


Female
Age : 30
Брой мнения : 975
Location : Варна
Рейтинг : 21
Registration date : 12.11.2008

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyСъб 27 Дек 2008, 20:35

откъс от "Истината за Металика", на който много се смях biggrin

"На първото ни американско турне си спомням, че Кронос и Ларс спяха в едно легло! Бяха се напили безпаметно и просто заспали един до друг. На сутринта се събудили и двамата едновременно се чудеха "Какво, по дяволите, става тук?!". Всички бяха превъртели. Ние спяхме на горния етаж, а те направо полудяха на долния; при нас беше толкова горещо, че почти цяла нощ не бяхме мигнали. Чухме как Ларс крещи, тъй като не можеше да повярва, че се е събудил в едно легло с друг мъж, а един от нашите: "Ще сляза и ще нокаутирам малкия вресльо на секундата, направо умирам за сън". След това изведнъж всичко утихна, предполагам, че Ларс е припаднал или пак е заспал.".

душичка Laughing
Върнете се в началото Go down
Пате
Rockplacer
Rockplacer
Пате


Female
Age : 27
Брой мнения : 1303
Location : Paradise City a.k.a Varna
Интереси : Music, RockPlace
Рейтинг : 1
Registration date : 12.08.2008

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyСъб 27 Дек 2008, 21:29

biggrin biggrin biggrin хахаахаа
Върнете се в началото Go down
nameless
Rockplacer
Rockplacer
nameless


Female
Age : 31
Брой мнения : 2705
Location : Варна
Рейтинг : 37
Registration date : 15.07.2008

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyСря 31 Дек 2008, 20:40

"По време на концерт Брус (Iron Maiden) така мята главата си под ритъма на шумните китари, че си изкълчва много жестоко врата!Един месец след това Брус се опитва да се оправи като взема конски успокоителни, събира цяла книга с рецепти и най-накраяя след един месец успява да реши проблема с акопунктура..."
Върнете се в началото Go down
(s)Ain't
Rockplacer
Rockplacer
(s)Ain't


Female
Age : 30
Брой мнения : 975
Location : Варна
Рейтинг : 21
Registration date : 12.11.2008

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyПет 30 Яну 2009, 16:15

"Китаристът на Thin Lizzy Ерик Бел си купил комиксът The Dandy, след като видял Ерик Клептън на обложката на Bluebreakers with Eric Clapton (1966), да чете брой на друг комикс - The Beano. Бел предложил за име на бандата Tin Lizzy - името на робот от комикса, кръстен на легендарния Ford T. Линът харесал идеята, но уреждайки по телефона групата да свири в Дъблин, заблудил организатора със силния си акцент и той вместо 'Tin' разбрал 'Thin'. Така групата била представена като Thin Lizzy, а музикантите сметнали, че объркването е забавно и това останало името на бандата."
Върнете се в началото Go down
HARD ROCK MONSTER
Newbie
Newbie
HARD ROCK MONSTER


Male
Age : 32
Брой мнения : 97
Location : Разград с.Гецово
Интереси : Изкуство, музика, авто, документални филми, образователни канали
Рейтинг : 6
Registration date : 16.03.2009

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyПон 16 Мар 2009, 22:17

По време на изгряването на Guns N Roses, Axl Rose сериозно се е разболял и е имало опасност да му направят операция и да си изгуби гласа, но за радост не се е стигнало до там. Точно тогава са имали съвместен концерт с Aerosmith и са им подгрявали, групата е излязла без знаменития вокал и се е налагало Slash да прави дълги сола и да размотават публиката без вокали, за да не ги разочароват още повече.
Върнете се в началото Go down
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan


Male
Age : 30
Брой мнения : 4538
Location : Somewhere in time
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyПет 03 Апр 2009, 04:01

леми тропа като луд biggrin и дори не се и замисляше
Върнете се в началото Go down
remy
Epic
Epic
remy


Male
Age : 31
Брой мнения : 725
Location : over the rainbow.
Рейтинг : 15
Registration date : 04.10.2008

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyЧет 09 Апр 2009, 13:51

Поради спора Аксел Роуз и Кърт Кобейн, имали малко прекарани моменти заедно преди изпълнението на Аксел и Елтън Джон на "November Rain". Кобейн решил да се изпикае на клавишите на пианото, на което той мислел, че Аксел ще свири... Кърт по-късно бил шокиран като видял Елтън Джон да свири на пианото върху, което уринирал. : D


Аз знам и знаменита случка за друга враг група на Гънс, а именно Poison. Двете групи воюват отдавна, но една вечер в бар Слаш седял абсолютно натряскан с Изи и най-неочаквано, Страдлин хваща Брет Майкълс и го слага между тях. (Майкълс е вокала на Пойзън) Това вгорчило до неоминуеми размери вечерта на нещастния певец. После в едно интервю Слаш беше казал '' И на мен не би ми харесало да стоя между двама от Пойзън така''. А друга причина поради която Гънс и Пойзън не се имат е, че СиСи Девил (китариста) тръгнал с цилиндър малко след като Слаш почнал да носи. И една вечер Слаш придърпал Девил и му казал ''Ако пак се появиш на сцената с цилиндър ще те застрелям...'' Оня се насрал от страх. : D
Върнете се в началото Go down
In_Flames91
Banned
In_Flames91


Male
Age : 32
Брой мнения : 552
Location : Land of cybernation
Рейтинг : 1
Registration date : 15.01.2009

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyЧет 09 Апр 2009, 21:16

(s)Ain't написа:
откъс от "Истината за Металика", на който много се смях biggrin

"На първото ни американско турне си спомням, че Кронос и Ларс спяха в едно легло! Бяха се напили безпаметно и просто заспали един до друг. На сутринта се събудили и двамата едновременно се чудеха "Какво, по дяволите, става тук?!". Всички бяха превъртели. Ние спяхме на горния етаж, а те направо полудяха на долния; при нас беше толкова горещо, че почти цяла нощ не бяхме мигнали. Чухме как Ларс крещи, тъй като не можеше да повярва, че се е събудил в едно легло с друг мъж, а един от нашите: "Ще сляза и ще нокаутирам малкия вресльо на секундата, направо умирам за сън". След това изведнъж всичко утихна, предполагам, че Ларс е припаднал или пак е заспал.".

душичка Laughing
biggrin Пхах, това се наричат rock-звезди!
Върнете се в началото Go down
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan


Male
Age : 30
Брой мнения : 4538
Location : Somewhere in time
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyЧет 09 Апр 2009, 21:31

Цитат :
По време на вечерно интервю на открито в Де Мони, Айова, известният с навика си да се храни по време на разговор Ози седял пред микрофоните на местни журналисти и кротко си похапвал. Ненадейно заблуден прилеп от близка пещера кацнал на масата, а Ози, който обича да пъха какво ли не в уста, веднага го грабнал и налапал! Естествено, гадината не останала по-назад и светкавично впила зъби във врата на Ози, който на часа се озовал в близката болница с бяс. Оттогава рокдинозавърът изпитва неописуем ужас от прилепи.

Ози Озбърн коментира случката:

“От тази нощ вече изпитвам ужас от прилепи. Усещането бе все едно съм захапал хрупкав бонбон, обвит с гюдерия”

biggrin biggrin biggrin

аз знам че е отхапал главата на прилепа
Върнете се в началото Go down
Borgi
Newbie
Newbie
Borgi


Male
Age : 29
Брой мнения : 65
Location : Видин
Интереси : жицаааааа
Рейтинг : 3
Registration date : 13.08.2009

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyНед 16 Авг 2009, 00:24

Култовият фронтмен на рок иконите "Аеросмит" Стив Тейлър беше откаран в болница в Южна Дакота, след като падна от сцената по време на концерт.
Според очевидци певецът не спирал да скача и танцува, но точно по време на изпълнението на хита от 89-а Love in an Elevator тръгнал рязко назад и паднал в публиката. Веднага му е оказана лекарска помощ
Върнете се в началото Go down
Rashugun
Epic
Epic



Male
Брой мнения : 674
Location : Long ago in a northern land..
Рейтинг : 6
Registration date : 07.06.2009

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyНед 16 Авг 2009, 01:17

Bryan написа:
Цитат :
По време на вечерно интервю на открито в Де Мони, Айова, известният с навика си да се храни по време на разговор Ози седял пред микрофоните на местни журналисти и кротко си похапвал. Ненадейно заблуден прилеп от близка пещера кацнал на масата, а Ози, който обича да пъха какво ли не в уста, веднага го грабнал и налапал! Естествено, гадината не останала по-назад и светкавично впила зъби във врата на Ози, който на часа се озовал в близката болница с бяс. Оттогава рокдинозавърът изпитва неописуем ужас от прилепи.

Ози Озбърн коментира случката:

“От тази нощ вече изпитвам ужас от прилепи. Усещането бе все едно съм захапал хрупкав бонбон, обвит с гюдерия”

biggrin biggrin biggrin

аз знам че е отхапал главата на прилепа

отхапал е глава на прилеп, който е мислел за гумен или играчка, на концерт

това е било някакво инцидентно такоз ;P

иначе няма да е лошо да извадя някоя или друга историйка от книгите, има в изобилие ;д
Върнете се в началото Go down
Downingtn
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Downingtn


Male
Брой мнения : 1167
Рейтинг : 55
Registration date : 11.06.2009

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyНед 16 Авг 2009, 01:41

Какво са казали великите biggrin

Даймбег Деръл:
Разкарай я тази камера кучисине !!!!

Аксел Роуз:
Разкарайте го тоя , Чухте ли господин охранител Laughing

Ангъс Йънг:
"Много се дразня, когато хората ми кажат, че сме имали 11 албума, които звучат по един и същ начин. Ние всъщност имаме 12 албума, които звучат по един и същ начин!"
"Не оплешивявам - челото ми расте"
"Простото винаги е най - хубаво!!!"

Joey DeMaio:
Музиката не прилича на нищо! Тя просто се слуша.

Джими Хендрикс:
"Музиката е моята религия"

Mike Portnoy:
Барабаните не са просто ударен инструмент, с тях се прави музика!!!

"Кога започнахте да пишете песни с послания, сериозни песни?
Джон Ленън: "Ами сигурно след вечеря."

Ричи Блекмор:
"Когато за първи път чух Стив Морс си взех една бутилка джин и се напих"
"Не харесвам музиката на Айрън Мейдън но уважавам Стив Харис.....като футболист"

Avril Lavigne: (малко тъпичко, пък и тя не е много велика) biggrin
"Хората говорят за мен, че се правя на пънкарка, а всъщност въобще не съм чувала The Sex Pistols. За какво трябва да съм ги слушала? Вижте колко съм млада. Това е стара група, нали?"

Kirk Hammett:
"Е, на мен ми писна от нормалните метъл сола които свиря... в този албум ще покажа нещо различно просто защото ми писна да се фукам" biggrin biggrin

В някакво интервю питали Стивън Тайлър каква била разликата между Aerosmith и новите групи и стивън изръсил 'Еми докато другите са още на чекии ние сме отдавна на здраво чукане' biggrin biggrin

Ozzy:
Много хора ми казват: "Ozzy, ти си преживял толкова много, защо не издадеш книга за себе си?" А подяволите, аз нищо не си спомням.
"От всичко което загубих, най-много ми липсва мозъкът" biggrin biggrin
Върнете се в началото Go down
Кънчо
Rockplacer
Rockplacer
Кънчо


Male
Age : 30
Брой мнения : 530
Location : Тук-таме
Интереси : Музика
Рейтинг : 23
Registration date : 16.09.2008

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyНед 16 Авг 2009, 02:34

Borgi написа:
Култовият фронтмен на рок иконите "Аеросмит" Стив Тейлър беше откаран в болница в Южна Дакота, след като падна от сцената по време на концерт.
Според очевидци певецът не спирал да скача и танцува, но точно по време на изпълнението на хита от 89-а Love in an Elevator тръгнал рязко назад и паднал в публиката. Веднага му е оказана лекарска помощ

Well, You hit the ground... Litterally. Don't stop livin' it up, though, Steven. Get back in the saddle soon...

Обичам го тоя човек. Проблемът е, че там техниката е спряла по време на песента, а той се е опитвам да забавлява публиката. Има известна ирония, че пада скоро след като казва "Livin' it up, till I hit the ground". Е, поне мога да си се бодалкам с песните.
Върнете се в началото Go down
Михаил
Advanced
Advanced
Михаил


Male
Age : 31
Брой мнения : 192
Location : Видин
Рейтинг : 10
Registration date : 13.08.2009

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyНед 16 Авг 2009, 05:58

Ози си е татуирал засмяни лица на колената защото смята че те са много тъжно нещо и трябва да се разведрят
Върнете се в началото Go down
Михаил
Advanced
Advanced
Михаил


Male
Age : 31
Брой мнения : 192
Location : Видин
Рейтинг : 10
Registration date : 13.08.2009

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyНед 16 Авг 2009, 17:21

Има ли нещо в музиката на Guns N' Roses, което да допада?

Кърт Кобейн: " И за едно нещо не мога да се сетя. Не мога дори да си губя времето с тази група, защото те са толкова жалки и неталантливи. Преди си мислех, че всичко в комерсиалния поп е чист боклук, но сега, след като и някои улични групи са подписали големи договори, мисля че Guns N' Roses са обида за публиката и за музикантите. Трябва още да добавя, че те наистина са НЕталантливи и правят скапана музика, а в същото време са най - известната рок група в целия свят. Ето това не мога да го повярвам. "

Аксел Роуз не беше ли казал нещо гадно по твой адрес на
видеонаградите MTV през септември?


Кърт Кобейн: " Всъщтност те се опитаха да ни набият. Кортни и аз бяхме с бебето в залата за хранене, зад сцената и Аксел мина покрай нас. Кортни извика: " Аксел, Аксел, ела насам! " Искахме просто да му кажем "здрасти" . Попринцип го мислим за грешка на природата, но просто искахме да му кажем нещо. И затова аз му казах: " Би ли станал кръстник на детето ни? " Не знам какво се е било случило преди това, за да го ядоса толкова много, но той реши да си го изкара на нас и се развика като обезумял. Точните му думи бяха: " Накарай тая кучка да млъкне или ще се разправяме отвън! " Всички около нас буквално избухнаха в сълзи от смях. А тя дори не му беше казала каквото и да било, нали се сещате. И тогава аз се обърнах към Кортни и и казах: " Млъквай, бе кучко!" , след което всички отново се разсмяха, а Аксел си замина. Така че явно съм направил точно това, което е искал Аксел - държах се като "истински мъж" . "
Върнете се в началото Go down
SparKy
Advanced
Advanced
SparKy


Male
Age : 28
Брой мнения : 165
Location : Видин =)
Интереси : питай лично ;)
Рейтинг : 0
Registration date : 04.11.2009

Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите EmptyНед 08 Ное 2009, 00:47

Bryan написа:
Цитат :
По време на вечерно интервю на открито в Де Мони, Айова, известният с навика си да се храни по време на разговор Ози седял пред микрофоните на местни журналисти и кротко си похапвал. Ненадейно заблуден прилеп от близка пещера кацнал на масата, а Ози, който обича да пъха какво ли не в уста, веднага го грабнал и налапал! Естествено, гадината не останала по-назад и светкавично впила зъби във врата на Ози, който на часа се озовал в близката болница с бяс. Оттогава рокдинозавърът изпитва неописуем ужас от прилепи.

Ози Озбърн коментира случката:

“От тази нощ вече изпитвам ужас от прилепи. Усещането бе все едно съм захапал хрупкав бонбон, обвит с гюдерия”

biggrin biggrin biggrin

аз знам че е отхапал главата на прилепа

има го в незабравим епизод от саут парк ... разбира се - отхапва главата на кени .. OOooh My God .. They've Killed Kenny ..
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Интересни факти и случки на легендите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интересни факти и случки на легендите   Интересни факти и случки на легендите Empty

Върнете се в началото Go down
 
Интересни факти и случки на легендите
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Обща музикална зона-
Идете на: