RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Metallica (trash metal)

Go down 
+95
deathrose
Creed
Кент
Вилито
leon
Armageddon ^^ <33
denitsa
The Invisible
r0sk0
metallica_girl
Zero
MetallKing
СКИПИ
WindMaster
AxL
The Marlboro Man
Cheza
Unforgiven
Bitch
Thoughtless
disasterr..
Imperial
motorrbreath
skyforger
denityyy666
Different~girl
.beauty.in.bLack
Disturbed95
kikolinka
Ellie
Adept
RockOn
LoaDinG
Хаджи
Agent Orange
I Cum Blood !
fn.0.rd
Жоро
Mycaka
CreepingDeath
Katie_Rock
stunnka
dontcare
Бавен_Клошар
SpiDe
Pubstomper
Tormentor
NecroButcher
RaZeR13
Дан
Nero
Downingtn
Phantom 1912
Железен
qkitaki
Rashugun
Dream Evil
blizzard of ozz
Щорко
Anny
metallica_1993
nutshell
Nitroglycerin
Bryan
Sasheto
mpayne
scum
Rally_Shadows
Руто
Overkill_86
Илмари
In_Flames91
Ravenhill
dark_soul
n0thinG_iS_rEaL
Slav
Tincheto_
(s)Ain't
Tomhet
Kaamos
Rancid
remy
krissa
Ади_Психаря
угабуга
ben4
G0GSI
Deathroll
Mad_Thrasher
daRcLy`eRotIc
Puppet Master
Aske
Мия
Марто!
RockPlace
99 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Какво мислите за групата?
Отлична
Metallica (trash metal) - Page 4 I_vote_lcap79%Metallica (trash metal) - Page 4 I_vote_rcap
 79% [ 73 ]
Много добра
Metallica (trash metal) - Page 4 I_vote_lcap9%Metallica (trash metal) - Page 4 I_vote_rcap
 9% [ 8 ]
Става
Metallica (trash metal) - Page 4 I_vote_lcap1%Metallica (trash metal) - Page 4 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Понасят се някак
Metallica (trash metal) - Page 4 I_vote_lcap5%Metallica (trash metal) - Page 4 I_vote_rcap
 5% [ 5 ]
боза
Metallica (trash metal) - Page 4 I_vote_lcap5%Metallica (trash metal) - Page 4 I_vote_rcap
 5% [ 5 ]
Общо гласове : 92
 
Poll closed

АвторСъобщение
RockPlace
Administrator
Administrator
RockPlace


Male
Брой мнения : 1570
Рейтинг : 87
Registration date : 12.07.2008

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyЧет 17 Юли 2008, 15:32

First topic message reminder :

Metallica (trash metal) - Page 4 Metall10
Металика (на английски: Metallica) е името на американска траш метъл група създадена през 80-те години на миналия век. В началото на 90-те Металика показват на света един напълно нов звук и връщат метъл жанр-а в музикалния мейнстрийм.

Композициите на Металика са в повечето случаи комплексни и изпълнени с виртуозни сола и тежки рифове, послужили за база на много групи-последователи. Текстовете, дело най-често на вокалиста и ритъм-китарист Джеймс Хетфийлд, са задълбочени, социално насочени, не рядко мрачни и изпълнени с протест или открито агресивни и яростни, епични като цяло. Повечето песни на Металика са продължителни (рядко под 5–6 минути), базирани на един основен риф и състоящи се в повечето случаи от минимум две части с плавен преход и бързи сола.

В момента групата включва Джеймс Хетфийлд (вокали, китари), Кърк Хамет (соло китари), Ларс Улрих (барабани) и Робърт Трухильо (бас китара). Основният състав е непроменен през годините, с изключение на баса, където се сменят трима басисти.


Последната промяна е направена от FRANKIE на Пет 08 Авг 2008, 00:27; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
Nitroglycerin
Newbie
Newbie
Nitroglycerin


Female
Age : 30
Брой мнения : 21
Location : варна
Интереси : весело да е
Рейтинг : 0
Registration date : 14.04.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyВто 14 Апр 2009, 23:54

това е една от групите,които слушам от самото си раждане и няма начин да не ги обичам,просто...и толкова хубави песни имат...и ох...да!
хъх имах билет за концерта им и ...еми не отидох-бях в глупавата Германия с глупавия ми випуск и още си спомням колко брутално гадно ми беше станало мама като ми се обади от стадиона
ъх да отплеснах се...
много ще им се зарадвам ако пак дойдат в България Angel
Върнете се в началото Go down
nutshell
Advanced
Advanced
nutshell


Female
Age : 30
Брой мнения : 175
Location : Варна
Рейтинг : 10
Registration date : 14.04.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyСъб 18 Апр 2009, 01:55

Ам..последните им 2 албума нямат база на сравнение с първите, които се водят и първите траш албуми.
..личи си, че започват да се повтарят - текстовете, темите, мелодиите, самата структура на песента..
И въпреки това, Металика са сред любимите ми групи, тъй като песните им (предимно от старите албуми) са много емблематични за мен.
А относно концерта - и аз бях на екскурзия и до последно не се знаеше дали ще успея, но ден преди концерта слязох от автобуса в София, нашите дойдоха и т.н. Беше незабравимо. И още си е. Уникално изживяване беше..50 хиляди души..не, не, нямам думи, още като слушам някои записи от концерта и настръхвам като чуя как целият стадион пее и като си спомня доволната усмивка на Джеймс... Heart
Върнете се в началото Go down
metallica_1993
Newbie
Newbie



Брой мнения : 1
Интереси : Am dosta sa no osnovnite sa kitara i musica!
Рейтинг : 0
Registration date : 25.04.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyСъб 25 Апр 2009, 20:00

Guitar Heart Легенда!! Punk Guitar
Върнете се в началото Go down
Anny
Newbie
Newbie
Anny


Female
Age : 30
Брой мнения : 30
Интереси : Изкуство,музика,SOULFLY!
Рейтинг : 5
Registration date : 01.05.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyПет 01 Май 2009, 18:01

Любимата ми група,ever!Просто са Леганда в Траш музиката!За мен винаги ще си останат най-великата група на всички времена! Heart
Върнете се в началото Go down
Bryan
King of Spammerlandia
King of Spammerlandia
Bryan


Male
Age : 30
Брой мнения : 4538
Location : Somewhere in time
Интереси : Girls,Girls,Girls..
Рейтинг : 133
Registration date : 13.07.2008

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyВто 05 Май 2009, 02:00

всички твърдят че не са траш защо така смятате че са траш?
Върнете се в началото Go down
Щорко
Rockplacer
Rockplacer
Щорко


Male
Age : 31
Брой мнения : 954
Рейтинг : 30
Registration date : 01.03.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyВто 05 Май 2009, 02:09

Бе нали са яки, кво ти пука ;D
Върнете се в началото Go down
Anny
Newbie
Newbie
Anny


Female
Age : 30
Брой мнения : 30
Интереси : Изкуство,музика,SOULFLY!
Рейтинг : 5
Registration date : 01.05.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyПон 18 Май 2009, 11:25

Траш са,чела съм книгата... не са първата траш метъл група,но са траш!
Върнете се в началото Go down
угабуга
Newbie
Newbie
угабуга


Female
Age : 30
Брой мнения : 8
Location : Варна
Интереси : вси' що е музика (=
Рейтинг : 0
Registration date : 15.09.2008

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyПет 22 Май 2009, 20:17

ъх уникални. тва е достатъчно. devil
Върнете се в началото Go down
blizzard of ozz
Newbie
Newbie



Female
Брой мнения : 12
Рейтинг : 1
Registration date : 24.05.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyНед 24 Май 2009, 23:23

Как да не са първите, като те поставят основите на траша. Е, при Ози е имало някакви наченки, но металика не само го развиват. На мен лично дет магнетик ми е от любимите заради песни като май апокалипс. Но старите са си най.
...and Justice for all
Върнете се в началото Go down
Dream Evil
Newbie
Newbie
Dream Evil


Female
Age : 29
Брой мнения : 24
Location : Over The Rainbow
Интереси : Музика,литература,фентъзи
Рейтинг : 2
Registration date : 24.05.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyПон 25 Май 2009, 17:06

Металика винаги ще си остане вечната група за моя милост.Велики,просто велики.Не съм мислела,че някоя група до такава степен ще ми повлияе но ето,факт..
Имах щастието да присъствам на концерта..Това ще остане едно от най-незабравимите преживявания в биографията ми.Първата траш група поне в Истината за Metallica се твърди ,че е Venom.Но Металика е доста важен фактор в развитието на стила,а и е (или поне била) в Голямата четворка на траша.Доста поизменят стила през годинете и трябва да си призная,че първите техни неща,които чух са от Черния албум,малко по-късно започнах с Мастъра,Ride The Ligthing и еtc. Но феновето са си фенове.Боготворят ги и ги обичат такива каквито са. Rock on
Върнете се в началото Go down
Anny
Newbie
Newbie
Anny


Female
Age : 30
Брой мнения : 30
Интереси : Изкуство,музика,SOULFLY!
Рейтинг : 5
Registration date : 01.05.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyСря 27 Май 2009, 14:48

blizzard of ozz написа:
Как да не са първите, като те поставят основите на траша. Е, при Ози е имало някакви наченки, но металика не само го развиват. На мен лично дет магнетик ми е от любимите заради песни като май апокалипс. Но старите са си най.
...and Justice for all

Slayer са първата траш метъл група!В биографията на Металика го пише!!! Angry biggrin
Върнете се в началото Go down
Rashugun
Epic
Epic



Male
Брой мнения : 674
Location : Long ago in a northern land..
Рейтинг : 6
Registration date : 07.06.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyНед 07 Юни 2009, 22:31

Металика са Металика, нямат равни Smile
Ларс ми е идол барабанист...
Джеймс пее перфектно...
а солатаа... солатааа...
любима песен Sad But True, One
любим албум - Ride The Lightning и Metallica-ta =d
Върнете се в началото Go down
qkitaki
Epic
Epic
qkitaki


Male
Age : 29
Брой мнения : 687
Location : Варна
Интереси : Музика,китари
Рейтинг : 10
Registration date : 03.11.2008

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyПет 12 Юни 2009, 08:46

любимата ми гупа немога да ръзбера как може да има 4% боза и 4% понасят се някак това е апсурдно!!! Wink Astounded Doh
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyПет 12 Юни 2009, 13:11

qkitaki написа:
любимата ми гупа немога да ръзбера как може да има 4% боза и 4% понасят се някак това е апсурдно!!! Wink Astounded Doh

Не са най-слабата група на планетата и имат някое друго парче, но им липсва нещо, може би задълбоченост в музиката и поднасянето й...няма да коментирам последните им неща Sick Само някои от началните им парчета са добри... Въпреки всичко отидох на концерта в София...не беше нищо впечатляващо...

И траш...моля? Та те едва задават някаква забежка за нещо като траш... Blink

Като обобщение ще каже, че групата не е пълна боза...слуша се...но е прекалено прехвалена! Thumbdown
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyПет 12 Юни 2009, 13:27

Много хубаво го каза. Аз го повтарям това от десет години. Очаквай обаче да бъдеш качен на кладата за това мнение.

Металика са скучни - нямат такава песен, която след като съм я чул да искам да я пусна отново и отново и отново. Стават за слушане, нищо повече.

Велики са, защото добили популярност и комерсиален успех, но не виждам да са повлияли на по-новите банди (освен на Trivium, може би, които пък се опитват да ги изкопират едно към едно).
Върнете се в началото Go down
qkitaki
Epic
Epic
qkitaki


Male
Age : 29
Брой мнения : 687
Location : Варна
Интереси : Музика,китари
Рейтинг : 10
Registration date : 03.11.2008

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyПет 12 Юни 2009, 13:40

Dots не съм съгласен с вас двамата тва е хипер велика група която ръзбира от музика. Руто неса скучни има хора които слушат песните им отново и отново и отново Music IRONDICK кфо да ти кажа само че концарта им беше много добър и аз бях там и аз кофях !!! Rock on Capfan Rockband Music
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyПет 12 Юни 2009, 14:06

Руто си е абсослютно прав...

qkitaki написа:
Dots не съм съгласен с вас двамата тва е хипер велика група която ръзбира от музика.
Никой не е казал, че не рАзбират от музика... Blink
А, ако ще говорим за велики групи...Metallica са доста назад в класациите...
Върнете се в началото Go down
qkitaki
Epic
Epic
qkitaki


Male
Age : 29
Брой мнения : 687
Location : Варна
Интереси : Музика,китари
Рейтинг : 10
Registration date : 03.11.2008

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyПет 12 Юни 2009, 14:14

според теб да, както казах на Руто и на тебе ще кажа секи си има гледна точка на теб ти харесва едно на мен друго оК ? Wink
Върнете се в началото Go down
Phantom 1912
BULTRAS
BULTRAS
Phantom 1912


Male
Age : 32
Брой мнения : 1409
Location : Бирената фабрика
Интереси : Ботев Пловдив, Праведна музика, ядене, пиене, бързо ускоряващи превозни средства и жени
Рейтинг : 48
Registration date : 14.05.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyПет 12 Юни 2009, 15:46

Като не ви кефят не ги слушате и толкова.Няма нужда да одумвате на всички.За мен това са една от най - любимите ми групи.Да не кажа най - любимата,предполагам и за много хора.Не знам какво и колко албума сте им слушали,ама да се казва,че имали "няколко песни" които "стават" е безумие.Иначе и аз да съм си нарочил нещо,че не ме кефи и аз няма да искам да го чуя отново.И мен не ми се нравят групи със солидно изпълнение на цирков артистизъм,ама не съм оревал света. Wink
Върнете се в началото Go down
qkitaki
Epic
Epic
qkitaki


Male
Age : 29
Брой мнения : 687
Location : Варна
Интереси : Музика,китари
Рейтинг : 10
Registration date : 03.11.2008

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyПет 12 Юни 2009, 15:49

Phantom браво човече така си е Wink
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyПет 12 Юни 2009, 22:59

Phantom 1912 написа:
Като не ви кефят не ги слушате и толкова.Няма нужда да одумвате на всички.За мен това са една от най - любимите ми групи.Да не кажа най - любимата,предполагам и за много хора.Не знам какво и колко албума сте им слушали,ама да се казва,че имали "няколко песни" които "стават" е безумие.Иначе и аз да съм си нарочил нещо,че не ме кефи и аз няма да искам да го чуя отново.И мен не ми се нравят групи със солидно изпълнение на цирков артистизъм,ама не съм оревал света. Wink

Така...ние не ореваваме света, а просто казваме защо така мислим, а не едното "Харесва ми" или "Не ми харесва". И другото, което е не знам за Руто(макар че смятам има с какво да подплати мнението си), но щом става въпрос за музика, винаги изслушвам поне половината дискография(в случая цялата, защото ми беше чудно какво им харесват толкова) на дадена група, за да имам познания, върху които да изградя мнението си. Smile Всеки решава какво да слуша и не съм никой, за да казвам кой-какво трябва да харесва, но все пак трябва да се знае защо го предпочита.

ПП: "Солидно изпълнение на цирков артистизъм"? Тоест? Dunno
Върнете се в началото Go down
Downingtn
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Downingtn


Male
Брой мнения : 1167
Рейтинг : 55
Registration date : 11.06.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyНед 14 Юни 2009, 09:16

Aske написа:
Страхотни са, ама до едно време tongue_smile В момента са пълна бозица Wink Кто сравниш предишните трашърии със сегашните бозави песни .. голяма разлика има.Ама да .. даже и чалгарите ги знаят tongue_smile Обичам старата Металика Smile

Напълно, Напълно съгласен Smile, Джеймс вече неможе да пее, няма я агресията в гласа му и за това според мен новите албуми не стават. Металика си е Металика в Първите 3 албума, периода с Клиф.И имам чувството че ако не е бил той, групата е нямало да бъде изобщо такава.Но все пак неможе да се отрече че са легенди, повече от половината свят ги знае и са една от групите променили метълът от което може да произлизат и много други подстилове Smile
Върнете се в началото Go down
Илмари
Rockplacer
Rockplacer
Илмари


Male
Age : 31
Брой мнения : 1492
Location : Пловдив
Интереси : интересни
Рейтинг : 9
Registration date : 24.01.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyНед 14 Юни 2009, 11:36

...ем се пак..Клиф е човека Металика. biggrin
Върнете се в началото Go down
Downingtn
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Downingtn


Male
Брой мнения : 1167
Рейтинг : 55
Registration date : 11.06.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyНед 14 Юни 2009, 11:48

Skyforger написа:
...ем се пак..Клиф е човека Металика. biggrin

Дам biggrin Той им е показал доста от това какво значи свирене, като пример Palm Muting Smile и другия човек е Дейв Мъстейн, той също им е показал доста неща ама тъпака е бил алкохолик biggrin
Върнете се в началото Go down
blizzard of ozz
Newbie
Newbie



Female
Брой мнения : 12
Рейтинг : 1
Registration date : 24.05.2009

Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 EmptyПон 15 Юни 2009, 23:42

Аз пък мисля, че последният албум е завръщане към първите със звученето си... определено е по-добър от Черния например. Песни като My Apocalypse говорят достатъчно за способностите на Джеймс. Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Metallica (trash metal) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (trash metal)   Metallica (trash metal) - Page 4 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Metallica (trash metal)
Върнете се в началото 
Страница 4 от 9Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Mudvayne (Alternative metal, Heavy metal, Progressive metal)
» Bathory (black metal, thrash metal, viking metal)
» HEAD (alternative metal, nu metal, christian metal)

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ВСИЧКО ЗА ЖАНРОВЕТЕ ::  -
Идете на: