RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

 

 Nirvana (grunge)

Go down 
+70
forget_to_remember
The Invisible
Fofo0
lorddemon
Armageddon ^^ <33
qkitaki
AxL
Бавен_Клошар
Thoughtless
Agent Orange
varney
sunshine13
silian
pi.di.
Imperial
Inn Almighty
Annieh
!!!FurioN!!!
Katie_Rock
~different
bellz
Shit_For_Brainss
Nika
Mir40
Johny
wolf-eyes
Mannie
dissolved girl.
Железен
Shaman
shawn
Лили.
PollyNirvana
Corey Taylor
Вилито
Rashugun
Bitch
Phantom 1912
lluussii
nutshell
Илмари
scum
[=Tihm@tA=]
Xpuc ^_^
Apple
Bryan
(s)Ain't
~lilley
Eleutheria
Afterglow
mpayne
Алфонсин
Poltergeist
Overkill_86
Руто
Rally_Shadows
In_Flames91
FAIRY
nevermind92
littleMICROBE
Rancid
remy
Yumi
Пате
Tomhet
daRcLy`eRotIc
Deathroll
Tincheto_
Puppet Master
RockPlace
74 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Какво мислите за групата?
Отлична
Nirvana (grunge) - Page 3 I_vote_lcap65%Nirvana (grunge) - Page 3 I_vote_rcap
 65% [ 82 ]
Много добра
Nirvana (grunge) - Page 3 I_vote_lcap16%Nirvana (grunge) - Page 3 I_vote_rcap
 16% [ 20 ]
Става
Nirvana (grunge) - Page 3 I_vote_lcap8%Nirvana (grunge) - Page 3 I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Понасят се някак
Nirvana (grunge) - Page 3 I_vote_lcap3%Nirvana (grunge) - Page 3 I_vote_rcap
 3% [ 4 ]
боза
Nirvana (grunge) - Page 3 I_vote_lcap8%Nirvana (grunge) - Page 3 I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Общо гласове : 126
 

АвторСъобщение
RockPlace
Administrator
Administrator
RockPlace


Male
Брой мнения : 1570
Рейтинг : 87
Registration date : 12.07.2008

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyЧет 17 Юли 2008, 16:26

First topic message reminder :

Nirvana (grunge) - Page 3 Nirvan10
Нирвана ( на пали nibbāna, ниббаана, на санскрит: निर्वाण, букв. "угасване" (на страстите и желанията)), известна още като просветление или пробуждане, е краят на страданието и най-високото щастие. Постигането на нирвана е цел в будизма. За будистите нирвана е и освобождаване от прераждането. Нирвана трудно може да се обясни с думи, тя може само да се преживее и то вследствие на интензивна медитация. Според Будизма животът е като монета - от едната страна е Самсара (светският живот), а от другата Нирвана - абсолютната простота, нямаща нищо общо със светското. С постигането на нирвана се заличава индивидуалната личност, опрощават се всички кармични дългове и се премахва необходимостта от прераждане.


Последната промяна е направена от FRANKIE на Пет 08 Авг 2008, 00:57; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
Гост
Гост




Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyСъб 23 Май 2009, 11:32

Последната хубава група , заради която започнах да се занимавам с музика , голямо влияние върху стила ми на свирене ... не е нужно да си най най за да си добър музикант . НАУЧИХА МЕ ДА НЕ МЕ Е СТРАХ ДА СЕ ПОКАЗВАМ !
Върнете се в началото Go down
Phantom 1912
BULTRAS
BULTRAS
Phantom 1912


Male
Age : 32
Брой мнения : 1409
Location : Бирената фабрика
Интереси : Ботев Пловдив, Праведна музика, ядене, пиене, бързо ускоряващи превозни средства и жени
Рейтинг : 48
Registration date : 14.05.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyСря 27 Май 2009, 15:48

Поне заслужават уважение.Малко или много имат своя принос.
Върнете се в началото Go down
Bitch
Newbie
Newbie
Bitch


Female
Age : 29
Брой мнения : 56
Location : Plovdiv
Рейтинг : -1
Registration date : 28.05.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyЧет 04 Юни 2009, 18:25

Puppet Master написа:
Сигурно най-надценената банда в историята на рока. Оценявам тяхната роля в развитието на музиката, но песните им не ме впечатляват нито с кой знае какъв текст, нито с нещо друго.
Точно.
Обаче тва, че грънджът бил виновен за упадъка на рока през 90-те е ебати тъпотията.
Шото в крайна сметка, кво са виновни самите групи, че хората са ги харесвали ?!
Хипер малоумно твърдение е.
Върнете се в началото Go down
Rashugun
Epic
Epic



Male
Брой мнения : 674
Location : Long ago in a northern land..
Рейтинг : 6
Registration date : 07.06.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyНед 07 Юни 2009, 23:07

ааа, кърт е велиииик...
музиката им е велика... нещо... такоата... неописуемо : )
другата група, освен джем, гръндж, която слушамм...
изненадващо е, че ги прослушах със Stay Away, не smells like.. o_o
любим албум nevermind
любима песен lithium и stay away =D
Върнете се в началото Go down
Вилито
Rockplacer
Rockplacer
Вилито


Female
Age : 29
Брой мнения : 1745
Location : Плевен :)
Интереси : музика (:
Рейтинг : 9
Registration date : 12.06.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyЧет 18 Юни 2009, 16:43

ОМФГ ... НИРВАНА РЛЗ Smile Като ги чух за пръв път признавам че казах на брат ми
"Абе бате тези ще дойдат ли в България" а той ми каза:
"Вокала е мъртъв от годината в която си родена" и реакцията ми беше Crazyzu Disgust

просто ме грабнаха .. имат невероятни песни .. Smile Smile
Върнете се в началото Go down
Corey Taylor
Newbie
Newbie
Corey Taylor


Male
Age : 33
Брой мнения : 30
Location : Варна
Интереси : Metal, Beer, Headbanging
Рейтинг : 1
Registration date : 22.06.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyНед 28 Юни 2009, 14:11

Ааа намерих най-накрая тема за Нирвана. Какво да кажа...една от най-добрите grunge групи с най-дълбоки текстове. Групата е вечна, Кърт ще живее винаги в сърцата на феновете.

Някой чел ли е книгата Nirvana? Жестока е, скоро ще си я купя.

Не дабълпоствай!
Руто
Върнете се в началото Go down
PollyNirvana
Newbie
Newbie
PollyNirvana


Female
Age : 29
Брой мнения : 51
Location : Плевен
Рейтинг : 4
Registration date : 20.05.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyЧет 09 Юли 2009, 00:15

Нирвана за мен са най-великата група, каквото и да казва който и да е!
За тях не става въпрос за някво виртуозно свирене на инструментите, не става въпрос за невероятен, невиждан вроден талант (не казвам, че пичовете не са талантливи), просто усещането което ми носят, когато слушам която и да е тяхна песен е несравнимо! Мога да говоря на тази тема с часове, така че няма да се отвързвам тука biggrin
А Кърт Кобейн ми е един от любимите хора на земята, макар че не го познавам лично, и даже да не беше мъртъв пак нямаше да го познавам, просто имам няква неописуема привързаност към него..
Бе просто най-яките са и така ще си останат!

Corey Taylor написа:
Някой чел ли е книгата Nirvana? Жестока е, скоро ще си я купя.

Тази биография, дето е написана от Крос ли?

Не дабълпоствай!
Руто
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyЧет 09 Юли 2009, 09:32

да аз съм я чел 30 лева е купувайте няма да останете разочаровани за 2 дена се чете много интересна и направо страниците не се усещат Smile поне който я прочете ще повярва че Кърдт найстина се е самоубил
Върнете се в началото Go down
Corey Taylor
Newbie
Newbie
Corey Taylor


Male
Age : 33
Брой мнения : 30
Location : Варна
Интереси : Metal, Beer, Headbanging
Рейтинг : 1
Registration date : 22.06.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyЧет 09 Юли 2009, 11:10

Скоро ще си я купя. Стои в книжарницата от месеци, никой не я купува. Доколкото я прелиствах разбрах че не е само биографични факти, а в по-голямата част се описва емоционалното състояние на Кърт през живота му. Последните страници са много силни.
Върнете се в началото Go down
PollyNirvana
Newbie
Newbie
PollyNirvana


Female
Age : 29
Брой мнения : 51
Location : Плевен
Рейтинг : 4
Registration date : 20.05.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyЧет 09 Юли 2009, 12:22

Stoned написа:
да аз съм я чел 30 лева е купувайте няма да останете разочаровани за 2 дена се чете много интересна и направо страниците не се усещат Smile поне който я прочете ще повярва че Кърдт найстина се е самоубил

Аз съм я чела и все още съм на мнението, че не е. То не може да се очаква дори други теории върху смъртта му в книга, която е одобрена от Кортни.


А последните страници наистина са силни, съгласна съм.. Аз плаках бая, имаше там една особено драматична част Cry
Върнете се в началото Go down
remy
Epic
Epic
remy


Male
Age : 31
Брой мнения : 725
Location : over the rainbow.
Рейтинг : 15
Registration date : 04.10.2008

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyПет 10 Юли 2009, 22:36

имаше някакъв частен детектив, който все още работи по случая на Кобейн и събира доказателства, даже имаше сайт човека и беше сигурен във вината на Къртни.
Върнете се в началото Go down
PollyNirvana
Newbie
Newbie
PollyNirvana


Female
Age : 29
Брой мнения : 51
Location : Плевен
Рейтинг : 4
Registration date : 20.05.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyПет 10 Юли 2009, 23:01

remy написа:
имаше някакъв частен детектив, който все още работи по случая на Кобейн и събира доказателства, даже имаше сайт човека и беше сигурен във вината на Къртни.

Да, имаше един, който наистина се беше заел сериозно, но не си спомням точно името му..
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyСъб 11 Юли 2009, 14:57

Една от любимите ми групи...откакто започнах да ги слушам, светогледа ми се промени изцяло.
Мненията относно групата са много противоречиви, защото първо, както казаха и по-горе, групата е трудносмилаема, а и не прилича на останалите гръндж-групи. При Нирвана има много заемки от пънк-групите, докато при Алис Ин Чейнс китарните сола са по-класически (просто сравнение м/у две гръндж групи).
Жалко, че Кърт Кобейн е мъртъв, жалко, че с него умира грънджа (малко или много е така..след това и с Лейн)..надявам се, че сега Пърл Джем и Алис Ин Чейнс (с новия вокалист) ще успеят да покажат, че все още има надежда да се възроди този жанр (макар, че е малко вероятно).
Върнете се в началото Go down
remy
Epic
Epic
remy


Male
Age : 31
Брой мнения : 725
Location : over the rainbow.
Рейтинг : 15
Registration date : 04.10.2008

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyСъб 11 Юли 2009, 19:01

грънджа не е мъртъв, просто е в кома. :д
замисли се само колко много младежи като нас и по-възрастни, естествено, слушат гръндж. не сме малко, а? (;
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyСъб 11 Юли 2009, 19:23

remy написа:
грънджа не е мъртъв, просто е в кома. :д
замисли се само колко много младежи като нас и по-възрастни, естествено, слушат гръндж. не сме малко, а? (;
Да, съгласна съм, но има разлика в това да се прави и да се слуша гръндж. Грънджът ще остане в сърцата ни, но никога няма да се възроди времето, в което тази музика се е правила. Може би, защото почти няма групи, които да правят музика за удоволствие...вече всички правят музика за пари, което до някъде е разбираемо...но нали самият Кобейн не е искал да е знаменитост и малко или много славата е една от причините той да се самоубие..дори го пише в предсмъртното си писмо. Ето го и него:
Цитат :

To Boddah

Speaking from the tongue of an experienced simpleton who obviously would rather be an emasculated, infantile complain-ee. This note should be pretty easy to understand.

All the warnings from the punk rock 101 courses over the years, since my first introduction to the, shall we say, ethics involved with independence and the embracement of your community has proven to be very true. I haven't felt the excitement of listening to as well as creating music along with reading and writing for too many years now. I feel guity beyond words about these things.

For example when we're back stage and the lights go out and the manic roar of the crowds begins., it doesn't affect me the way in which it did for Freddie Mercury, who seemed to love, relish in the the love and adoration from the crowd which is something I totally admire and envy. The fact is, I can't fool you, any one of you. It simply isn't fair to you or me. The worst crime I can think of would be to rip people off by faking it and pretending as if I'm having 100% fun. Sometimes I feel as if I should have a punch-in time clock before I walk out on stage. I've tried everything within my power to appreciate it (and I do,God, believe me I do, but it's not enough). I appreciate the fact that I and we have affected and entertained a lot of people. It must be one of those narcissists who only appreciate things when they're gone. I'm too sensitive. I need to be slightly numb in order to regain the enthusiasms I once had as a child.

On our last 3 tours, I've had a much better appreciation for all the people I've known personally, and as fans of our music, but I still can't get over the frustration, the guilt and empathy I have for everyone. There's good in all of us and I think I simply love people too much, so much that it makes me feel too fucking sad. The sad little, sensitive, unappreciative, Pisces, Jesus man. Why don't you just enjoy it? I don't know!


I have a goddess of a wife who sweats ambition and empathy and a daughter who reminds me too much of what i used to be, full of love and joy, kissing every person she meets because everyone is good and will do her no harm. And that terrifies me to the point to where I can barely function. I can't stand the thought of Frances becoming the miserable, self-destructive, death rocker that I've become.

I have it good, very good, and I'm grateful, but since the age of seven, I've become hateful towards all humans in general. Only because it seems so easy for people to get along that have empathy. Only because I love and feel sorry for people too much I guess.

Thank you all from the pit of my burning, nauseous stomach for your letters and concern during the past years. I'm too much of an erratic, moody baby! I don't have the passion anymore, and so remember, it's better to burn out than to fade away.

Peace, love, empathy.
Kurt Cobain

Frances and Courtney, I'll be at your alter.
Please keep going Courtney, for Frances.
For her life, which will be so much happier without me.

I LOVE YOU, I LOVE YOU!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyНед 12 Юли 2009, 11:29

Даааа, точно така Smile Sick малко или много
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyНед 12 Юли 2009, 12:06

Stoned написа:
Даааа, точно така Smile Sick малко или много

Какво може да причини славата на хората...загубват себе си, а в случая с Кобейн погубват...за жалост е бил твърде чувствителен, за да преживее това Sad

Любопитен факт е, че в предсмъртното си писмо, Кърт се обръща към Бода (Boddah) - това е въображаемия му приятел от детството.
Върнете се в началото Go down
shawn
Newbie
Newbie
shawn


Female
Age : 30
Брой мнения : 94
Location : in the shadow of valley of death
Рейтинг : 12
Registration date : 18.07.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyПон 20 Юли 2009, 03:02

Слушаме Нирвана, естествено. Много зарибяваща музика.
Хич да не е, в несвързаните текстове има смисъл.

Поздравявам със Something In The Way, много еджърска песен според мен. biggrin
It's okay to eat fish...
Върнете се в началото Go down
Shaman
Newbie
Newbie
Shaman


Male
Брой мнения : 12
Рейтинг : 0
Registration date : 28.07.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyСря 29 Юли 2009, 02:57

Много ги слушам, с тях почна зарибяването по грънджа =) Уникална музика, уникални хора, и Кърт е уникален талант. Само че, някъде из темата прочетох че някой каза че те са създали тоя стил, а това е нещо което трябва да си избиете от главата. Не че нещо, но просто се подразних ;p
Върнете се в началото Go down
remy
Epic
Epic
remy


Male
Age : 31
Брой мнения : 725
Location : over the rainbow.
Рейтинг : 15
Registration date : 04.10.2008

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyСря 29 Юли 2009, 13:21

популязирали в световен мащаб* е правилния израз.
Върнете се в началото Go down
Железен
Ultimate Rockplacer
Ultimate Rockplacer
Железен


Male
Age : 32
Брой мнения : 1441
Location : Пловдив
Интереси : Слово, праведна музика и красивото в живота
Рейтинг : 62
Registration date : 07.06.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyСря 29 Юли 2009, 15:22

Puppet Master написа:
Сигурно най-надценената банда в историята на рока. Оценявам тяхната роля в развитието на музиката, но песните им не ме впечатляват нито с кой знае какъв текст, нито с нещо друго.

Напълно съм съгласен. В творчеството им няма НИЩО, което би могло да ме грабне.
Върнете се в началото Go down
dissolved girl.
Newbie
Newbie
dissolved girl.


Брой мнения : 31
Рейтинг : 0
Registration date : 21.08.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyПет 21 Авг 2009, 23:27

нирвана си имат своят чар, адски много ги обичам.
заслужават си уважението, дори да не им симпатизирате.

heavier than heaven;
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyСря 16 Сеп 2009, 14:06

Клуб 27 егоизъм маниакална депресия
Върнете се в началото Go down
Mannie
Advanced
Advanced
Mannie


Female
Age : 30
Брой мнения : 168
Location : Варна
Интереси : \m/
Рейтинг : 0
Registration date : 25.09.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyСъб 26 Сеп 2009, 17:07

Кърт е велик!
А групата - отлична!
Thumbup
Върнете се в началото Go down
wolf-eyes
Fan
Fan
wolf-eyes


Male
Age : 34
Брой мнения : 404
Location : Пловдив
Рейтинг : 6
Registration date : 02.01.2009

Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 EmptyПон 28 Сеп 2009, 01:05

Не знам,не са ми от любимите но пък ми идват доста френдли Smile Смисъл винаги са ми допадали Smile но принципно не харесвам много ГРъНДЖ Laughing Rock on
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Nirvana (grunge) - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana (grunge)   Nirvana (grunge) - Page 3 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Nirvana (grunge)
Върнете се в началото 
Страница 3 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Pearl Jam (grunge)
» Mad Season (grunge)....
» Stone Temple Pilots (grunge)

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ВСИЧКО ЗА ЖАНРОВЕТЕ ::  -
Идете на: