RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Пропушване

Go down 
+17
Bryan
wolf-eyes
antani
Алфонсин
Tincheto_
Eleutheria
Selene
Ania
Ади_Психаря
Немезида
qkitaki
Щорко
Вилито
RockPlace
DevilFromHell
Phantom 1912
Руто
21 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 13:25

Откакто се помня, всички около мен пушат, но вниманието ми към цигарите всъщност бе привлечено, когато на седемгодишна възраст живеех на село при баба ми, която имаше две редовни реплики: „Божеее, Боже, вземи ма при тебе, да са куртулисам от тоа пусти живот!” и „Тя пущини цигари сти ги налапали, кат нахура ги ядети...”, всеки път, когато видеше майка ми или баща ми с цигара, докато, както години по-късно открих, и тя си попушваше тайно. Тогава не ми идваше на ума, че хората могат да приказват и на себе си, въпреки че аз самият непрекъснато разговарях на глас с въображаемите си приятели, и понеже обикновено с баба ми бяхме само двамата в стаята, си мислех, че говори на мен. На молитвите й към Бога да я „куртулиса” не знаех какво да отговоря и с благоговение поглеждах към опушената от кандилото икона на св. Никола, която висеше на влажната, мръснозелена стена. Всеки път обаче, когато споменеше цигарите, аз отговарях:

- Аз никога няма да пуша, бабо!
- Мба, - отвръщаше тя, - и ти зъ ги налапаш кът пурасниш... Чунки гулям килипир от тя пущини...
- Няма, - заинатявах се аз, - ще видиш, че аз никога няма да пуша!

Тя ме поглеждаше с циничния поглед на човек, видял достатъчно, за да знае, че големите приказки не тежат и не траят повече от сапунен мехур и се връщаше към другата си реплика:

- Божеее, Боже, вземи ма при Тебе, да са куртулисам от тоа пусти живот, Божеее...

Минаха години, вече бях тийнейджър и не живеех на село при баба, а баба живееше у нас в града. Не бях забравил какво съм се зарекъл и въпреки, че всичките ми приятели пушека и нерядко ме взимаха на подбив, че съм въздържател, аз държах на своето и дори не позволявах на майка ми и баща ми да влизат с цигара в моята стая.

С навлизането в пубертета, някак неусетно за мен, хормоните бяха започнали да ме блъскат и да препускат из тялото ми като стадо подплашени бизони. От няколко години вече бях открил метъл музиката, която по онова време беше забранена и преследвана като „упадъчна”, „хулиганска” и „порочна” – страхотно, нали: аз бях бунтар.

На седемнадесет години, о блажена юношеска наивност, имах изградена идентичност: Руто метъла – внимавай с мен, човече, щото съм опасен – и се изживявах като самостоятелна личност, пропускайки като незначителен факта, че живея в дома на родителите си, ям храната, която те осигуряват, и нося дрехите, които те ми купуват (но пък аз си ги избирам, нека ви). Бях си извоювал от тях първата си дълга коса, която се спускаше до под лопатките на гърба ми и която в кошмарите си трябваше да подстрижа, а денем носех с гордост и самочувствие, че ме прави хубав и различен в училище, а вечер ме обединяваше с останалите метъли от компанията ми. Накратко, бях щастлив.

Любими в училище ми бяха часовете по литература. Не толкова, защото се омайвам от анализите на литературни творби, въпреки че ми се удаваха, а по-скоро заради атмосферата на милиони шептящи книги, която лъхаше от стените, от портретите на видни автори, предимно родни, но имаше и чужди, от изподрасканите чинове, от катедрата на преподавателя, от черната дъска... Вероятно всичко това се случваше единствено в главата ми, докато за всички останали стаята си беше обикновена и скучна класна стая, в която едва изтрайваш безкрайните четиридесет и пет минути в очакване на звънеца да сигнализира, че е дошло време за пушене – в тоалетните ако е студено или в двора на учлището, ако времето е хубаво. С тази разлика, че аз не пушех.

Учителят по Литература, г-н Самаров, ценеше любовта ми към книгите и ненавиждаше външния ми вид: очуканите войнишки кубинки, впитите дънки, опърпаните, саморъчно щамповани метълски тениски, коженото яке с дънков елек, целият в нашивки, дългата ми коса... Често се случваше да дръпне силно косата ми, докато минаваше покрай моя чин и един ден не издържах, изправих се, хванах го за гушата и изсъсках в лицето му:

- Ако още веднъж докоснеш косата ми, ще те убия!

Той се стъписа и отстъпи. После се окопити и от благоразумно разстояние каза:

- Как си позволяваш да ми говориш така?! Излез на дъската! Ще те изпитам!

Аз се усмихнах, понеже точно по Литература да ме изпитат не беше нищо страшно за мен. Той обаче ме изненада:

- Кажи ми „Червените ескадрони” на изуст.

„Червените ескадрони” на Христо Смирненски е страхотно стихотворение, но точно в годините след падането на Комунизма, яростно отричахме всичко свързано с тази епоха.

В утрото на светла eра, с факела на нова вера,
идат бодри ескадрони с устрем горд и набег смел,
а над тях, кат хищни птици, кат настръхнали орлици,
спускат се и разпиляват гръм шрапнел подир шрапнел.

Кон изправя се, изцвили и отронил сетни сили,
грохне мъртъв на земята някой воин поразен.
В миг уплашен спира коня, но наново той догоня
стъпките на ескадрона, в общий прилив устремен.

И развели буйни гриви, над пожънатите ниви,
като вихър отминават ескадрон след ескадрон.
Под копитата извива прах на облачета сиви
и премрежва с бронзов блясък огнения хоризонт.

Ето татък край върбите екнаха пушкала скрити
и вълни от кървав пламък срещнаха се гръд със гръд;
сви се буря безпощадна, зазвънтя стомана хладна –
кратка схватка и наново ескадроните летят...

Ах, летете, ескадрони! В устрема ви милиони
погледи са приковани със надежда и любов.
Свил десницата корава, целий свят се днес изправя
стреснат, трогнат, очарован от победния ви зов.

Нека в ужас, в изненада рухне всяка черна сграда
на световната неправда, на сподавения стон
и човекът да намери зад открехнатите двери
мъртви старите химери на бездушния закон.

Ах, летете вий сред сеч и дъжд от огнени картечи,
вий – развихрени предтечи на безоблачните дни!
С буря, мълния и грохот възвестете гордий поход
на възбунените роби, на червените вълни!

И когато сетний камък на обгьрнатия в пламък
и разруха древен замък се отрони в пепелта,
вий слезнете от конете и земята целунете –
възцарете вечна обич, вечна правда на света.


- В главата ми няма място за комунистически глупости! – грубо отвърнах аз.
- Стихотворението е включено в учебния материал и ти си длъжен да го знаеш! – не по-малко грубо каза Самаров.
- Аз да не съм латерна, че да уча на изуст! Дай ми да му направя анализ и ще го направя, ама на изуст няма да плямпам.

Самаров седна зад бюрото си, завъртя ми една двойка в дневника и сякаш между другото добави:

- Ако не научиш всички стихотворения от христоматията, ще те оставя на поправителен. Дай си бележника да ти отразя бележката.
- Ще ти го дам на поправителния, - казах и след като си събрах нещата, напуснах часа.

Постепенно се изниза учебната година, като вече не обичах да влизам в часовете по Литература, където почти през час бях на дъската с една единствена задача – стихотворенията. В крайна сметка по този предмет имах повече двойки от оценките на целия клас, взети заедно. Първата поправителна сесия, доколкото си спомням, беше в средата на юли. Всичко премина гладко, предадох си анализа с обем дванадесет листа голям формат, изправих се пред катедрата за устния изпит, който, разбира се, беше стихотворенията, казах, че не ги знам и си излязох с тройка на писмения и двойка на устния – средноаритметично 2.50: „Довиждане, г-н Самаров, ще се видим на есен...”

За лятото отидох на село да помагам на дядо ми да пасе козите и да спечеля пари, за да си купя така мечтания Правец 8М. Дядо ми, лека му пръст, беше голям образ: два метра българин, 120 килограма, без грам тлъстина, казваше се Аспарух, ощастливяваше комшийките, пресушаваше бутилките в кръчмата и се биеше по селските мачове... Всички го обичаха с изключение на близките му. Научи ме да псувам както и докер не може, да се разправям с опърничави животни и да забивам нож в дърво.

Това бе най-щастливото лято в живота ми. Излизахме сутрин с козите, понякога на полето, понякога в планината, тичахме на воля, псувахме до насита и се търкаляхме в тревата с кучетата (това последното само аз го правех), а на обяд, когато жегата станеше непоносима, присядахме в сянката на някой от множеството параклиси, наклаждахме огън, печахме си сланина и хляб и похапвахме блажено с домати, разрязвани с джобно ножче, докато ги ядем. Боже, никога не съм обядвал нещо по-вкусно! После дядо ми се тръшваше по гръб, нахлупил шапка върху лицето си и се потапяше в съня с невинността на новородено. Аз изваждах книга от козарската си чантичка и се понасях в света на думите чак до късния следобед. За кратко прочетох всички книги, които си бях донесъл от града и един ден укорително някак и самотно остана да ме гледа непрочетена единствено христоматията по Литература.

Отмина лятото и се оказа, че парите, които бях спечелил, не стигат за Правец 8М. Бързо преживях разочарованието си и вместо компютър си купих касетофон, за голяма радост на баща ми, който детински ревнуваше вещите си от всеки, който се докоснеше до тях: - Имаш си вече твой, слушай си ненормалните метъли на него.

На септемврийската поправителна сесия бяхме десетина човека, от които приключих с писмената си работа пръв. И този път се разписах с дванадесет страници голям формат анализ и се изправих пред катедрата.

- Стихотворенията, - каза Самаров.

Не отвърнах нищо.

- Чакам. – изрече той лаконично.

Отново мълчание.

- Руене, продължи той, - осъзнаваш ли, че ако не ми кажеш стихотворенията, ще останеш да повтаряш класа?
- Да.
- Добре тогава, кажи ми поне едно стихотворение. Не знаеш ли поне едно стихотворение?
- Знам ги всичките, - отвърнах аз.
- Ами хайде де, кажи ми едно и да приключим с тая глупост.
- Няма!

Той ме изгледа продължително, повдигна рамене и поклати глава тъжно:

- В такъв случай съжалявам, но ти сам се спъваш.

Изгледах го накриво и си излязох.

Вечерта се бяхме събрали приятели около масите на „Белия Лебед”, наслаждавайки се с бира на последните есенни топли нощи. Тошо, приятелче от квартала с разкошна руса коса, която се спускаше чак до кръста му, сегиз-тогиз, къде на шега, къде на сериозно, подхвърляше към мен с усмивка:

- Ай запали бе, кво толкова щи стане?

На което неизменно отвръщах:

- Откажи се, не можеш да ме убедиш!

Вече бях обърнал към осем бири, когато дойде Рашъна. Той беше от по-големите (с една-две години, но на тази възраст това си е съществена разлика), половин руснак, пиеше водка като разпран и се биеше като червената армия, т.е. пич, на когото всяко метълче иска да подражава. Рашъна също беше на поправителния, но си е тръгнал доста след мен. Взе си бира, седна до нас, чукнахме се и ме попита:

- Знаеш ли к’во стана, след като излезна?
- К’во? – изсумтях аз и отпих от бирата си.
- Влезна една даскалка и видя листовете ти върху бюрото. „Ама ти вече имаш готови!” – вика тя на Самаров. „Я да видя какво са написали...” – И Самаров само погледна листовете ти и каза: „К’во ще го четеш – то т’ва е за двойка”.

В този миг нещо в мен се пречупи. Предварително си знаех, каква ще е оценката и психически се бях подготвил, че ще повтарям класа, но се бях потрудил да си напиша анализа. Нещо повече, бях го написал с удоволствие и копелето можеше поне да го прочете преди да реши да ми завърти двойката... Усетих как гневът набира мощ вътре в мен, готов да изригне като вулкан в следващия миг. Вдигнах бирата и я пресуших на един път, след което разбих бутилката в калдъръма под мен и погледнах към Тошо:

- Дай една цигара.
- Недей бе, брато, аз се бъзиках.
- Чу ли к’во ти казвам? Искам да пуша!
- Ами добре. Ти си знайш, - каза той и побутна кутията с „Житан” към мен.

Очаквах да се закашлям, но нищо такова не се случи. „Житан” вероятно са най-силните цигари, които могат да съществуват, дебели колкото показалеца ми, малко по-къси от другите цигари и без филтър. Вдишах първата глътка дим, гърлото ми се пресече, но аз го отпуснах с обилен гълток студена „Каменица”. Пушех мълчаливо и отпивах от бирата, обзет от мрачни мисли. Цигарата свърши и си взех втора.

Мрак.

Плуващи светлини пред очите ми и размазани силуети.

Дойдох на себе си и се огледах. Намирах се в един от крайните квартали на града, подпрял се на рамото на някакъв дърт пияница до едно дърво, от което се спуска примка от лика. Пияницата ме поглежда с разводнен поглед и с отблъскващия си дъх изломотва в лицето ми:

- Нъли си гулям мъш, ай заври си главата в т’ва бисило да тъ вида...

Приятелите ми отстрани се превиват от смях. Усещам спазъм в корема си и избълвам съдържанието на стомаха си върху сбръчканата, беззъба физиономия на пияницата.
Върнете се в началото Go down
Phantom 1912
BULTRAS
BULTRAS
Phantom 1912


Male
Age : 32
Брой мнения : 1409
Location : Бирената фабрика
Интереси : Ботев Пловдив, Праведна музика, ядене, пиене, бързо ускоряващи превозни средства и жени
Рейтинг : 48
Registration date : 14.05.2009

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 14:47

Супер е! Много ми харесва. Wink
Върнете се в началото Go down
DevilFromHell
Great
Great
DevilFromHell


Male
Брой мнения : 208
Location : varna
Рейтинг : 5
Registration date : 13.07.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 14:51

винаги съм против devil Въпреки тва вярвам че един ден ще пропуша.Сичко около мене пуши и се чувствам някак изолиран
Върнете се в началото Go down
RockPlace
Administrator
Administrator
RockPlace


Male
Брой мнения : 1570
Рейтинг : 87
Registration date : 12.07.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 16:04

Невероятно е Ру!
Върнете се в началото Go down
Вилито
Rockplacer
Rockplacer
Вилито


Female
Age : 29
Брой мнения : 1745
Location : Плевен :)
Интереси : музика (:
Рейтинг : 9
Registration date : 12.06.2009

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 16:07

Аз така като бях малка казах,че с мъже няма да се занимвам biggrin на мен ми повярваха и сега ми го натякват Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Иначе Ру невероятна история .. Smile като тийн си имал супер якия живот за онова време .. поне с такова впечатление оставам Smile
Върнете се в началото Go down
Щорко
Rockplacer
Rockplacer
Щорко


Male
Age : 31
Брой мнения : 954
Рейтинг : 30
Registration date : 01.03.2009

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 16:17

Ха, Ру ми е разказвал всичко това, но с удоволствие го прочетох, браво.

Пък за цигарите ше си мълча, щото не смятам, че някой трябва да държи сметка на друг независимо дали е за цигари или не

Само да не обърнем темата в спор За или Против цигарите..
Върнете се в началото Go down
qkitaki
Epic
Epic
qkitaki


Male
Age : 30
Брой мнения : 687
Location : Варна
Интереси : Музика,китари
Рейтинг : 10
Registration date : 03.11.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 16:18

непуша и НЯМА ДА ПУША biggrin
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 16:20

Благодаря. Smile
С малко редакцийка може да стане сносен разказ, подходящ дори за конкурс.

Имах невероятно тийнейджърство и това е една от хилядите истории, които мога да разкажа - просто на историите ми им е нужно нещо да ги извади от дълбините на спомените ми и след туй вече с лекота ги описвам.

Много се радвам, че ви е харесало.
Отново едно голямо БЛАГОДАРЯ! Smile Smile Smile
Върнете се в началото Go down
qkitaki
Epic
Epic
qkitaki


Male
Age : 30
Брой мнения : 687
Location : Варна
Интереси : Музика,китари
Рейтинг : 10
Registration date : 03.11.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 16:47

рутоо това така ме искефи кът го прочетох това е най интересния разказ които съм чел сериозно просто ме грабна повече от колкото "В един есенен ден край шусето" просто ти си автор човече направо евала ти правя земи се занимавай с това което можеш. Smile Thumbup
Върнете се в началото Go down
Немезида
Кака
Кака
Немезида


Female
Age : 36
Брой мнения : 1809
Location : in his heart
Интереси : Ania
Рейтинг : 61
Registration date : 31.01.2009

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 16:49

А какво стана с литературата после? Повтори ли класа?
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 17:20

@qkitaki

Благодаря, брат Smile
Радвам се, че така те е изкефило. Вярно, че по-често трябва да пиша - не е толкова до музата, колкото до навика: ако си създам навик всеки ден по няколко страници да написвам, може и да излезе писател от мен. Smile

@Insatiable

Ще отговоря на въпросите ти с друго разказче. Wink
Върнете се в началото Go down
Ади_Психаря
Rockplacer
Rockplacer
Ади_Психаря


Female
Age : 31
Брой мнения : 2517
Рейтинг : 71
Registration date : 31.08.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 17:29

Честно, кофти, че така е станало./че точно така си пропушил
(ако добавим и това, че аз си повтарях точно като тебе, че НИКОГА няма да го направя)
Човек прави глупости от яд.
Бтв, ако мен ме карат да уча Смирненски наизуст, хоро ще играя. :Д
Но уважавам много отстояването на принципите докрай.

Освен това е разказано много интересно, радвах се да го прочета, чакам още.
Върнете се в началото Go down
DevilFromHell
Great
Great
DevilFromHell


Male
Брой мнения : 208
Location : varna
Рейтинг : 5
Registration date : 13.07.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 19:14

добре е написано.Супер гадни времена са били.Режими туй онуй дет знам от бащата.И евала за търпеливите ти родители.Аз ако им се опълча така ще ме изгонят от къщи biggrin
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 19:29

Трудните времена бяха между 1989 - 1991: режим на тока, режим на водата, купонна система, понеже магазините бяха празни и се отпускаха от държавния резерв определени количества жизненоважни стоки, като хляб, захар, олио, сол, оцет, сапун...

През 1993-та, когато се развива действието, нещата бяха доста пооправени: в магазините вече имаше всякакви стоки и хората имаха пари да си ги купуват. После през 1996-та всичко рухна, когато някои хора, да не казвам от коя партия, източиха банките и държавата фалира.

Що се отнася до родителите ми, мога да те уверя, че не бяха никак търпеливи. Просто моят инат се оказа по-голям от тяхното нетърпение. Баща ми (той ми е втори де) ме е гонил от къщи няколко пъти, съдирал ми е задника от бой, но аз съм си такъв - знам си моето и не отстъпвам.
Върнете се в началото Go down
Ania
Moderator
Moderator
Ania


Female
Age : 30
Брой мнения : 2011
Location : Wonderland
Интереси : pizza
Рейтинг : 80
Registration date : 14.07.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 20:09

Ру, прекрасно е.
С нетърпение чакам следващия разказ. Heart
Върнете се в началото Go down
Selene
Rockplacer
Rockplacer
Selene


Female
Age : 32
Брой мнения : 1152
Location : Предимно София О.о
Рейтинг : 43
Registration date : 07.04.2009

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 20:12

Такива истории ме карат да разпитвам мама за детството ми... До някаква степен ми се иска да помня, ама съм била бебе...

Пишеш много увлекателно. Поздравляния! Ако решиш можеш даже и писател да станеш biggrin
И.. нека благодарим на ината ти, че си такъв, какъвто си ^^
Върнете се в началото Go down
Eleutheria
Advanced
Advanced
Eleutheria


Female
Age : 30
Брой мнения : 113
Location : Varna :)
Рейтинг : 7
Registration date : 14.10.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 20:19

Лелее...чудесно е! Звучи като приказка...страшно много харесвам времето в което ти си живял и дори добронамерено малко ти завиждам..Независимо от всичките забрани,които сте имали ми се ще и аз да съм живяла тогава...Според мен всичко е било и по-спокойно и някак наивно в сравнение със сегашния жесток свят..
Но на мен ми стана любопитно-как продължава исторята?Наистина ли ти писаха двойка и се наложи да повтаряш или все пак те пуснаха да преминеш от уважение към упоритостта ти и умението да отстояваш позициите си ?
Върнете се в началото Go down
Tincheto_
Great
Great
Tincheto_


Female
Age : 30
Брой мнения : 362
Location : Варна
Рейтинг : 4
Registration date : 13.07.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 20:59

Невероятна история....
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 21:08

Благодаря отново на всички за добрите отзиви.
Както казах, продължение ще има. Можете да го очаквате утре по някое време.

Що се отнася до времето на ограниченията и забраните, от комунизма хванах нищожна част от съзнателния си живот - бях в 8-ми клас, когато станаха промените. Времето, за което разказвам, макар че мога да опиша и някои моменти и от преди това, са първите десетина години на промените, когато властта беше сдала багажа и в държавата цареше анархия, но пък хората си бяха научени на ред, не бяха така напрегнати и озлобени, както сега и нямаше инциденти, по които да разберем, че редът почти не се поддържа. После се появиха мутрите, разни други групировки, но това е друга тема.
Върнете се в началото Go down
Ади_Психаря
Rockplacer
Rockplacer
Ади_Психаря


Female
Age : 31
Брой мнения : 2517
Рейтинг : 71
Registration date : 31.08.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 21:15

Руто написа:

Що се отнася до родителите ми, мога да те уверя, че не бяха никак търпеливи. Просто моят инат се оказа по-голям от тяхното нетърпение. Баща ми (той ми е втори де) ме е гонил от къщи няколко пъти, съдирал ми е задника от бой, но аз съм си такъв - знам си моето и не отстъпвам.
Да ти имам волята, човек.
Щом става въпрос за отстояване на мнение, със нашите стигаме до глупави спорове, при което аз излагам гледната си точка, а опозицията печели спора. ;d
Просто браво.
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 22:03

Пробвай с тактиката на пасивната съпротива - не се караш, не спориш, не се нервиш; съгласяваш се с всичко, което ти кажат и си правиш, каквото си знаеш. Wink
Върнете се в началото Go down
Алфонсин
Great
Great
Алфонсин


Female
Age : 29
Брой мнения : 245
Location : нявсякъде, но повече никъде
Рейтинг : 14
Registration date : 05.02.2009

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 22:55

леле, Руто, просто... Blink
направо е страхотно... и много образнохубаво пишеш!
и ми харесва колко очарователно старомодно TRVE си бил biggrin
и какъв инат си, евала направо Laughing аз бих се пречупила сигурно при заплахата да повтарям, щото не ми се губи време biggrin
но браво. страхотно е. Clap
Върнете се в началото Go down
Руто
Administrator
Administrator
Руто


Male
Брой мнения : 3990
Location : Пловдив
Интереси : Езици, философия, психология
Рейтинг : 313
Registration date : 17.07.2008

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyЧет 18 Юни 2009, 23:08

Сега като се замисля, било е глупаво да се инатя чак до там, но явно в онзи момент това е било част от оформянето ми като личност, тъй че реално не съм изгубил нищо. Smile

Едит: Какво е TRVE? biggrin
Върнете се в началото Go down
Алфонсин
Great
Great
Алфонсин


Female
Age : 29
Брой мнения : 245
Location : нявсякъде, но повече никъде
Рейтинг : 14
Registration date : 05.02.2009

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyСъб 20 Юни 2009, 18:44

Руто написа:
Сега като се замисля, било е глупаво да се инатя чак до там, но явно в онзи момент това е било част от оформянето ми като личност, тъй че реално не съм изгубил нищо. Smile

Едит: Какво е TRVE? biggrin

Ами да, човекът не знае какво губи, когато печели и не знае какво печели, когато губи, така че... : )
а trve... Laughing ами нали знаеш как половината метълисти, които твърдят, че са метАли и че всичките им приятели са много истински, т.е. TRUE... общо взето тая простотия biggrin
Върнете се в началото Go down
antani
Unique
Unique
antani


Male
Age : 29
Брой мнения : 958
Location : Пловдив
Интереси : Hardcore,Japan,World of Warcraft
Рейтинг : 25
Registration date : 06.02.2009

Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване EmptyСъб 20 Юни 2009, 20:27

Ру страхотно е Thumbup

Много ми хареса, просто нямам думи Read It
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Пропушване Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пропушване   Пропушване Empty

Върнете се в началото Go down
 
Пропушване
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Пишеш? Рисуваш? Снимаш?-
Идете на: