RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Връзките от разстояние

Go down 
+42
Стако
eMm
alien*
Вилито
CrazY
nameless
Кент
RJDIO
Phantom 1912
Ellie
Bryan
Black_w0rld
fonix
nelcho
"Рури"
Puppet Master
MeTaLmAsTeR
Доцент Бинева
Мия
kermenal
KillYaAll
Илмари
pi.di.
Clown.
Йен
demona15
Scienza
Bioshock
sad_but_true_
Cheshire Cat
Devils.Reject
Влади
Gunslinger^^
Enough
Kaamos
Ане
IllusionForYou
sunshine
Жоро
littleMICROBE
Лили.
Немезида
46 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
АвторСъобщение
Немезида
Кака
Кака
Немезида


Female
Age : 36
Брой мнения : 1809
Location : in his heart
Интереси : Ania
Рейтинг : 61
Registration date : 31.01.2009

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyПон 14 Дек 2009, 14:43

First topic message reminder :

Направо се учудих, че търсачката не ми изкара такава тема.

Последно време сякаш всеки си има връзка от разстояние..даже и аз съм в този клуб.
На какво мнение сте вие? Варна-Пловдив-София...няма значение кои са градовете. Може ли рзстоянието да попречи? Можете ли да имате достатъчно доверие на другия, че за 1-2-3 месеца, в които няма да се видите, няма да кривне от "правия" път? Връзката не е ли И това, когато имаш нужда от него/нея да бъде до теб? Когато имаш нужда от помощ, подкрепа или рамо да поплачеш...

Има ли разлика между това да сте имали връзка няколко месеца и другия да е заминал или да сте запознали чрез интернет?

Някога ми казаха: "Очи, които не се виждат се забравят."... Dunno

Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
eMm
Administrator
Administrator



Female
Age : 31
Брой мнения : 2138
Location : Варна
Интереси : Photography
Рейтинг : 22
Registration date : 06.01.2009

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyСъб 16 Окт 2010, 21:36

^ Абсолютно съгласна.
Но пък връзка от разстояние си е един вид нещо ново и необичайно, нещо странно. Трупане на опит. Изграждане на доверие.
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyНед 17 Окт 2010, 00:21

А и се научаваш да имаш доверие в хората. Да рискуваш, дори и да те боли след това. Наистина е нещо, което трябва да се изпита. Не може да се опише с думи.
Върнете се в началото Go down
Немезида
Кака
Кака
Немезида


Female
Age : 36
Брой мнения : 1809
Location : in his heart
Интереси : Ania
Рейтинг : 61
Registration date : 31.01.2009

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyНед 17 Окт 2010, 12:03

След като поживяхме малко повече от половин година заедно в София и на мен ми се наложи да се върна във Варна....издивявам. Понякога се чудя как ще издържа толкова време (да не си стегна багажа, да си изтегля дипломата от университета, да не зарежа всичко тук), но трябва да завърша най-накрая. От тази гледна точка ми е трудно.
Върнете се в началото Go down
Влади
Rockplacer
Rockplacer
Влади


Male
Age : 38
Брой мнения : 641
Location : София/Варна
Рейтинг : 9
Registration date : 02.12.2008

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyНед 17 Окт 2010, 17:14

Въпрос към тези с връзките (различни от кака).

Не смятате ли, че е възможно да се окаже, че не можете да живеете заедно и не можете да се понасяте един друг прекалено дълго време, и причината да се търпите и обичате толкова много е именно, че виждате само хиперболизираната страна на връзката.
Т.е. знаете, че когато сте заедно сте излезли, за да сте заедно и липсват моментите в които трябва да се прави избора дали да излезеш с любимия или с някой друг. Липсват моментите, в които просто искате да сте сами.
В смисъл - от разстояние е лесно да кажеш на другия, че не можете да се видите, и това е достатъчна причина, която не обижда никого. Но ако можете и не го направите - това може да нарани човека отсреща.

Също така когато се виждате винаги сте в добро настроение, и очакването за срещата винаги оправя някои дребни ежедневни проблеми и света е розов. Но ако бяхте близо и живяхте заедно може би ще видите други страни на характера на любимия, страни които може да ви допадат, но може и да не можете да понесете.

Това което искам да кажа е, че докато не заживеете заедно, е много възможно всичката тази любова и желание с което се срещате да се изпари безследно. И че невъзможността да се виждате ви спестява не малка част от неприятните избори, които може да се наложи да направите.
Върнете се в началото Go down
Лили.
Moderator
Moderator
Лили.


Female
Age : 29
Брой мнения : 2243
Location : Пловдив
Интереси : *ньо.
Рейтинг : 33
Registration date : 19.05.2009

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyНед 17 Окт 2010, 18:23

Влади написа:
Не смятате ли, че е възможно да се окаже, че не можете да живеете заедно и не можете да се понасяте един друг прекалено дълго време, и причината да се търпите и обичате толкова много е именно, че виждате само хиперболизираната страна на връзката.
Единственото, което можем да дадем в момента са предположения за това дали при по-нататъшно съжителство ще възникнат някакви проблеми.

Влади написа:
Т.е. знаете, че когато сте заедно сте излезли, за да сте заедно и липсват моментите в които трябва да се прави избора дали да излезеш с любимия или с някой друг. Липсват моментите, в които просто искате да сте сами.
В смисъл - от разстояние е лесно да кажеш на другия, че не можете да се видите, и това е достатъчна причина, която не обижда никого. Но ако можете и не го направите - това може да нарани човека отсреща.
Тук идва проблемът с това дали достатъчно зачиташ свободата на другия. Има разлика между обвързване и връзване. Всеки има личната си свобода и не е редно приятеля/приятелката му да го ограничава с кого, кога и защо се вижда. Безсмислено е да се държи сметка за това. Прекалено дребнаво е.


Влади написа:
Също така когато се виждате винаги сте в добро настроение, и очакването за срещата винаги оправя някои дребни ежедневни проблеми и света е розов. Но ако бяхте близо и живяхте заедно може би ще видите други страни на характера на любимия, страни които може да ви допадат, но може и да не можете да понесете.
А не трябва ли в една връзка да се уважават и приемат, както добрите, така и лошите страни на характера? Аз съм против търсенето на перфектния партньор, принцовете на бели коне не съществуват. С времето всеки показва "кирливите си ризи", а другия решава дали ще приеме тези черти от характера, които не му допадат. Разговорът в подобна ситуация е препоръчителен (и, според мен е удачния вариант, тъй като "големите" (предвид значението на възрастта за съжителството) хора решават така проблемите си).
Ежедневните проблеми много често се ограничават до това кой ще измие чиниите, оправи леглата, изхвърли боклука. Това си зависи от възпитанието, дадено в семейството и с времето може да се научи.


Влади написа:
Това което искам да кажа е, че докато не заживеете заедно, е много възможно всичката тази любова и желание с което се срещате да се изпари безследно. И че невъзможността да се виждате ви спестява не малка част от неприятните избори, които може да се наложи да направите.
Да, така е. Нищо не е сигурно, докато не стане. Не всичко е розово и цветно, но пък сега е времето да изживеем тези емоции.
Несигурно е как ще се развият нещата в бъдеще и затова гледаме на тези връзки така, както си прочел в по-горните постове.
И, все пак, е хубаво да не оставяме трезвата преценка и да се увличаме в мечти, които е възможно да бъдат разбити.
Върнете се в началото Go down
Йен
Rockplacer
Rockplacer
Йен


Female
Age : 30
Брой мнения : 1260
Location : Пловдив
Интереси : Adventures~
Рейтинг : 20
Registration date : 28.09.2009

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyНед 17 Окт 2010, 21:41

Доста съгласна съм с Влади.
Не стига, че сме тийнове и връзките не са силната ни страна, а когато е от разстояние става още по-..трудно?

Когато казах на майка ми, че си имам приятел от друг град и се впуснах в обяснения колко е прекрасен, колко е съвършен всеки момент с него и как е готов да извърви целия път до мен пеша едва ли не... тя каза просто, че това не е връзка и се изсмя по нейния майчински начин ("малкото ми то").
Питах я защо? Признавам си, че определено ме жегна. Но овенскето в мен си каза, че тя не е права, че ще й докажа, че "любовта побеждава всичко".

Мама ми отговори спокойно и рационално. С въпроси. :д
Не й отговарях гласно. Замечтаното дете в мен си измисляше извинения, които не смееше да изрече на глас.
Горе долу разговорът ни протече така:


-тя: Как ще се чувстваш като искаш да го видиш, а единственото, което можеш да направиш е да си вдигнеш телефона и да му кажеш "липсваш ми"?
-аз: *..какво лошо има в това да му кажа, че ми липсва.. той би се зарадвал*
-тя: Не може всеки ден да си повтаряте "липсваш ми". Това ще измъчи и двамата. После ще ви писне.
-аз: *Да, може би, но и ще ни кара да вървим все повече един към друг. Щом си липсваме, значи искаме да сме заедно, а какво по-хубаво от това*
-тя: Като не сте от един град, се губи истинската връзка - не можете да се скарате за това, че единия не е обърнал внимание на другия, че е предпочел да излезе на кафе с друг приятел, вместо с теб.. Това е голяма основа, колкото и глупаво да ти звучи.
-аз: *.... Трябва ли да ми натякваш колко е гадно. Нищо. Не ми пука. Влюбвам се и не искам да го изпускам*
-тя: Той е момче, нали? Значи ще има дни, в които ще се почувства самотен? Мислиш ли, че ще ти е верен, че няма да ти изневери? Ами ако някое момиче може да му даде това, което ти не можеш точно сега, защото си далеч?
-аз: *това пък е последното нещо, което точно той - от всички момчета на света - ще направи. Вярвам му.*
-тя: И какво? Ще ходите известно време - напред-назад с тея влакове като хамави, после?
-аз: *знае ли човек.. може пък да сме от онези, които ще заживеят заедно*
-тя: Ти нямаше ли да ходиш да учиш в Англия, Сирме? А той? Тъп ли смята да седи цял живот?
-аз: *гррр.. не е честно. Тука вече чийтваш супер мноо'.*
-тя: Ще искаш ли и двамата да останете без образование, да забременееш на 19 и да си имате зеленчуково магазинче?
-аз: Ех, мамо, никой не е казал, че ще се женим!
-тя: Аз казах само, че ще забременееш. biggrin

И дотук. Мисля, че е права. Но тъпото овне в мен не иска и не иска да си признае, че е така. Аз докрай се боря за нещата, които обичам. Трудно се разделям с тях. Отстоявам принципите си. Знам, че нещата не седят така, както аз си ги мисля, но ще направя всичко възможно да докажа, че обратното.


Върнете се в началото Go down
eMm
Administrator
Administrator



Female
Age : 31
Брой мнения : 2138
Location : Варна
Интереси : Photography
Рейтинг : 22
Registration date : 06.01.2009

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyПон 18 Окт 2010, 15:24

Off topic:

Цитат :
принцовете на бели коне не съществуват

Хаха, само принцове на зелени коне.. biggrin


По темата:

Ехо, ние сме на по 15-16-17!!!
Защо трябва да мислим какво би станало, ако заживеем заедно, дали бихме се понасяли?!
Има време за това.
Не мога да разбера защо всички говорите за бъдещето.
Ние сме тинейджъри, живеем тук и сега.
Върнете се в началото Go down
Немезида
Кака
Кака
Немезида


Female
Age : 36
Брой мнения : 1809
Location : in his heart
Интереси : Ania
Рейтинг : 61
Registration date : 31.01.2009

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyПон 18 Окт 2010, 15:31

Ем, щом живеете тук и сега, защо имате връзки? Това не е просто "ей така да се забавляваме докато пораснем и почнем да мислим сериозно"....връзката де. На тази възраст наистина рядко се получава нещо истинско, но се получава и на една връзка не трябва да се гледа като на нещо временно, преходно и т.н.
Върнете се в началото Go down
eMm
Administrator
Administrator



Female
Age : 31
Брой мнения : 2138
Location : Варна
Интереси : Photography
Рейтинг : 22
Registration date : 06.01.2009

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyПон 18 Окт 2010, 15:42

^ Да, така е. Не трябва да се гледа на такава връзка като на нещо преходно.
Но хайде да нямаме връзки от разстояние само защото ако случайно някой ден заживеем заедно може да не можем да се траем. Това е ..абсурдно.

За това са връзките на нашите години. Да трупаме опит. Никой не е казал, че връзката ще приключи след месец, два, три. Но всяка нова връзка, независимо от това колко е продължила, е опит, който е необходимо да имаме.
Върнете се в началото Go down
Стако
Newbie
Newbie
Стако


Male
Age : 30
Брой мнения : 33
Location : Извън Сексиментоса
Интереси : Литература, музика, гейминг, фотография, театър
Рейтинг : -2
Registration date : 15.03.2012

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyЧет 15 Мар 2012, 17:01

Нереални са... няма сми.
Върнете се в началото Go down
Азор Ахай
Advanced
Advanced
Азор Ахай


Female
Age : 32
Брой мнения : 109
Location : Varna
Интереси : Art, music, history, mythology
Рейтинг : 6
Registration date : 12.12.2012

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyНед 29 Сеп 2013, 15:52

Както казва една моя приятелка, следвай си сърцето, ама си вземи и мозъка Wink

Мен изглежда не ме държат краката (и емоциите) на едно място, все се увличам по някакви хора от далеч... И в случая дори моментът, в който обектът на всичките тия емоции и пеперудено пърхане, се намира в същата държава, ми се струва лукс. Щото, малко от малко, имаш възможност да изградиш някакви взаимоотношения с него и да си направиш преценка, от тук нататък какво ще става и как. Аз нямам тоя лукс, и това е лудост - но лудост, от която се нуждая.

Няма да се обяснявам какво толкова ни е специалното, от колко време се познаваме и как, и как стана така, че не сме идеализирани образи в очите на другия, и той много добре знае моите проблеми с нервите, както и аз неговите; няма да се обяснявам с подробности за всички случаи, в които само от него съм получила подкрепа за едно или друго, както и той от мен; няма пък, това си е мое и тия дълго къткани и потискани чувства са си мои, и тази болка си е моя, и тази радост си е моя. Наша. Едно ще кажа обаче - няма, просто няма друг човек да се отнася по такъв начин с мен, никой няма да седне в колата и да кара час и половина, за да е в Хановер в полунощ, за да ме вземе и да ми даде малко почивка след 25 часа път; и аз за никого другиго не мога да се будя 4 пъти през нощта, макар и скапана след същите тези 25 часа път, защото имам чувството, че хабя времето си с него в сън. Както казва моята приятелка Свилена, "чес'ну ти ка'ам" biggrin

Една такава връзка започва нереално и често продължава така (смейте ми се, че съм "експерт", какво да направя, като не съм яка като вас, и като никой тук не ми привлича вниманието достатъчно ;д), често не си струва усилията и често е нещо съвсем различно, когато се съберете. Но понякога се случва. Понякога си струва, и човек го знае. Не сме на 15 вече (добре де, аз не съм ;д) и не си играем на бутилка, щото ни е интересно, на моите години човек е редно да се замисли какви ги върши на тая плоскост. Пък и, вЕрвайте ми, хубаво е да има за кого да направиш кафе сутринта и да му разтриеш раменете вечер - стига да си го заслужава Wink

Тъй че, смейте ми се колкото искате, аз си опаковам куфарите и продавам това, което не мога да взема, щото Долна Саксония ме чака.

Върнете се в началото Go down
Fofo0
Rockplacer
Rockplacer
Fofo0


Female
Age : 28
Брой мнения : 1342
Location : Manchester, UK
Интереси : Books.
Рейтинг : 6
Registration date : 15.08.2009

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyСря 29 Яну 2014, 14:39

Време е да съживим стари темички. Boo.

Ден, това което написа ми хареса много!

Аз не харесвам връзките от разстояние. Не, защото мисля, че не съществуват, а защото при мен просто никога не се получават. Повечето ми тръпки са били от други градове, и почти никога не се е случвало нещо. Кофти е, но ако е истинско - защо не?
Разбира се, не говорим за този тип инфантилни връзки, които са само на думи и действия. Трябва да се усеща нещо, трябва да има искри между двама души като се видят, като се прегърнат. Трябва да са там един за друг, да се подкрепят в трудни моменти. Дори на стотици километри.

Върнете се в началото Go down
D(emo)n_Hunter
Moderator
Moderator
D(emo)n_Hunter


Female
Age : 32
Брой мнения : 3541
Location : Плевен
Интереси : хирургия
Рейтинг : 94
Registration date : 10.11.2008

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyНед 02 Фев 2014, 01:01

Имам чувството, че съм от онези хора, които биха могли да водят връзка от разстояние много по-лесно, от колкото "нормална". Може и да го мисля, защото съм свикнала да болка приятелите ми да не са от моя град и сега, когато имам връзка с момче, което буквално мога да виждам всеки ден ми е доста трудно да се адаптирам към ситуацията.
От онези хора съм, на които едно нещо може да им писне доста бързо. Това няма как да се случи при връзка от разстояние. Да, вярно има я частта с липсването и т.н., но сякаш то винаги е било по-малкото зло за мен.
Уел, За връзките от разстояние, но до определен период от време или по-точно в определен период, който го позволява.
А аз просто ще опитам да свикна с мисълта, че най-после ми се отдава възможност да имам нормална връзка (:
Върнете се в началото Go down
PartyBat
Newbie
Newbie
PartyBat


Age : 29
Брой мнения : 35
Location : Долна Кабда
Интереси : тва-онва
Рейтинг : 0
Registration date : 04.01.2014

Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 EmptyПон 10 Мар 2014, 21:22

общо-взето
аз съм готова да пренебрегна разстоянието като фактор, ако съм наистина влюбена, то просто няма НИКАКВО значение
но често се оказва така, че другият се отказва от мен
и боли.

Обаче най-успешната, да чукам на дърво, връзка, на която съм свидетел, е точно от разстояние, и е много по-силна от повечето, които са си от 1 място. Като цяло си е до хората.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Връзките от разстояние - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Връзките от разстояние   Връзките от разстояние - Page 4 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Връзките от разстояние
Върнете се в началото 
Страница 4 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RockPlace ::   :: Архив-
Идете на: