RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     За или Против религиите

    Go down 
    +38
    Airdancer
    stunnka
    deathrose
    Social_Suicide
    Лили.
    <.LeX. >
    Железен
    Bubble
    Eleutheria
    pamcho
    Cheshire Cat
    krissa
    nutshell
    lluussii
    Абсент
    Алфонсин
    Man_Of_Sin
    Илмари
    Немезида
    m.satan
    Кънчо
    DJ_W0LF
    irrealiste
    In_Flames91
    bellz
    FAIRY
    CrazY
    Мия
    Руто
    Kaamos
    Ania
    RockPlace
    Пате
    Deathroll
    Tomhet
    Ади_Психаря
    Вильо.
    Puppet Master
    42 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

    За или против религиите
    За
    За или Против религиите - Page 4 I_vote_lcap46%За или Против религиите - Page 4 I_vote_rcap
     46% [ 35 ]
    Против
    За или Против религиите - Page 4 I_vote_lcap54%За или Против религиите - Page 4 I_vote_rcap
     54% [ 41 ]
    Общо гласове : 76
     

    АвторСъобщение
    Puppet Master
    Rockplacer
    Rockplacer
    Puppet Master


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2354
    Location : Пловдив
    Интереси : ego trips
    Рейтинг : 134
    Registration date : 15.07.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyЧет 16 Окт 2008, 21:50

    First topic message reminder :

    Твърдо против.Религиите са средство за манипулация на масите.
    Върнете се в началото Go down

    АвторСъобщение
    bellz
    Great
    Great



    Female
    Брой мнения : 269
    Location : The Supermarket, Varna
    Интереси : занимавам се с платени убийства
    Рейтинг : 1
    Registration date : 20.11.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyСъб 24 Яну 2009, 10:43

    Ади_Психаря написа:
    Мухаха, таки ли мислиш, Руто.
    Кой ще мрънка, ако няма корупция и корумпирани?
    Ако няма глад, бедност, убийства, изнасилвания, бедност?
    Гладните ли, бедните ли?
    Аз със сигурност няма да мрънкам.
    И-ах, естествено-това някакси би ме убедило, че има някой, който следи земния животец и има силата да ни помага в нужда.
    Но всъщност хората са тези, които помагат на мене, а и на другите в нужда.
    И затова не вярвам.
    Всъщност, Бог като тебе ли мисли?"Ако се намеся, те ще мрънкат?" biggrin Ех, Боже..

    Ади, как няма да мрънкаш ве. То ще си е цяла трагедия. tongue_smile
    Цитат :
    Дори уиката не е чак толкова умопомрачително досадна
    Даа, Дета, аз по едно време бях много зарибена по уика, ама ме мързеше. Иначе Будизмът и уиката са единствените религии, които ми харесват. В християнството всичко е някво.. затворетно. Постоянно някой ти диктува какво трябва и нетрябва, кое е грях и не и как трябва да бъдеш добра домакиня и нямаш право да заглеждаш съседа. Нямаш право на това, онова и да вярваш в нищо друго и пр. и пр.


    Последната промяна е направена от Tangerine. на Съб 24 Яну 2009, 11:20; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down
    irrealiste
    Great
    Great
    irrealiste


    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 352
    Location : Варна /из прашни улици някакви/
    Интереси : комбинацията между човка, криле, опашка, рога, хриле, нокти, люспи и копита, не помага, ако кандидатстващ в клуб по интереси
    Рейтинг : 6
    Registration date : 27.12.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyСъб 24 Яну 2009, 10:59

    Руто написа:
    irrealiste написа:

    А и аз ще захвана с това, което запчна Вероника. Болести, смърт, разрушение, глад, бедност, мъчения, престъпения, корупция и топене на озозновия слой. Яко, а? А защо симпатягата горе се клати на трона си от облачета и подрънква на арфа, а не прави нищо по този въпрос?

    Щото ако симпатягата горе като с вълшебна пръчица оправеше всичките тези ЧОВЕШКИ проблеми,ти и тези като теб щяхте да мрънкате,че ви се меси в живота Joke
    Но нали уж ни обича, бил е разпнат заради греховете ни... Един вид е свалил миропомазаното си седалище за да ни спаси безсмъртните души, самоубил се е за да ни бъде хубаво в отвъдния свят (обаче няма всеки депресиран пубер да отиде в Райската градина), тогава какво е едно глобално затопляне? За какво трябва да се мъчат милиарди за грешките на предишните поколения, в които нямат пръст? Нали всички пред Бога са равни, тогава защо нямаме еднакъв шанс в живота => защо всички нямаме възможността да правим еднакви грешки? Вероятни ще му е скучно.
    Обаче се отклоних. Ама и без това се меси на такива като мен (каквото и да означава това о.О), защото все се намира някой, който да ме сочи с пръстче и да твърди, че съм покварена. А в някои отношения съм по-добра от искрено вярващите хора, които всяка седмица ходят на църква. За мен няма никаво значение в какво (не)вярват хората, всички съдя според действията и последствията от тях, ако ще и преди лягане да се кланят на петокрака коза.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyСъб 24 Яну 2009, 14:01

    Ади_Психаря написа:
    Мухаха, таки ли мислиш, Руто.
    Кой ще мрънка, ако няма корупция и корумпирани?
    Ако няма глад, бедност, убийства, изнасилвания, бедност?
    Гладните ли, бедните ли?
    Аз със сигурност няма да мрънкам.

    И аз няма да мрънкам.

    Ади_Психаря написа:
    И-ах, естествено-това някакси би ме убедило, че има някой, който следи земния животец и има силата да ни помага в нужда.

    Има една картина: Пустиня със стъпките на двама в пясъка. В един момент стъпките на единия изчезват. Под картината има следния надпис:
    Един човек като умрял, Бог му показал живота му. Погледал човекът и казал на Бога:
    -Боже, нали ми обеща винаги да ми помагаш и никога да не ме изоставяш, а ето виж –тук, в най-тежките моменти, съм ходил сам.
    Усмихнал се Бог и отвърнал:
    -Сине, това са моите стъпки, когато в най-тежките ти времена те носих на ръце.

    Ади_Психаря написа:
    Но всъщност хората са тези, които помагат на мене, а и на другите в нужда.
    И затова не вярвам.

    И затова вярвам!

    Ади_Психаря написа:
    Всъщност, Бог като тебе ли мисли?"Ако се намеся, те ще мрънкат?" Ех, Боже..

    Не мисли като мен, по-скоро аз като Него, и затова се меси. Както и аз затова се меся, когато се сблъскам с несправедливост (ако е по силите ми,де).

    Tangerine. написа:
    В християнството всичко е някво.. затворетно. Постоянно някой ти диктува какво трябва и нетрябва, кое е грях и не и как трябва да бъдеш добра домакиня и нямаш право да заглеждаш съседа. Нямаш право на това, онова и да вярваш в нищо друго и пр. и пр.

    Християнството е отворена и свободна религия. Това, че ти си нямаш и идея какво критикуваш, си е отделен въпрос! Никой нищо не ти диктува, а само ти се посочва кое какво е. Изборът си е твой. Точка. Аз ако съм ти съседа, не бих имал нищо против да ме заглеждаш Wink

    irrealiste написа:
    Но нали уж ни обича, бил е разпнат заради греховете ни... Един вид е свалил миропомазаното си седалище за да ни спаси безсмъртните души, самоубил се е за да ни бъде хубаво в отвъдния свят (обаче няма всеки депресиран пубер да отиде в Райската градина)
    Всеки добър човек ще се върне в Райската градина без значение дали е вярващ, каква религия изповядва, колко грешки е направил... Раят е заключен единствено за тези, които са съзнателно зли, в т.ч. и фалшивите християни –те най-вече.

    irrealiste написа:
    тогава какво е едно глобално затопляне? За какво трябва да се мъчат милиарди за грешките на предишните поколения, в които нямат пръст? Нали всички пред Бога са равни, тогава защо нямаме еднакъв шанс в живота => защо всички нямаме възможността да правим еднакви грешки?

    Защото го има и Дявола. Вярвайки в Бога, аз съм длъжен да вярвам и в него! Не ме карай пак да се ровя в Уикипедия, за да ти покажа що е туй Дуализъм във философията.

    irrealiste написа:
    защото все се намира някой, който да ме сочи с пръстче и да твърди, че съм покварена.

    Никой истински християнин не би те посочил с пръст и осъдил!!!
    „Защото, о ти, човече който съдиш другия, не осъждаш ли и себе си във същото?”. /Ап. Павел/
    Върнете се в началото Go down
    DJ_W0LF
    Newbie
    Newbie
    DJ_W0LF


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 90
    Location : Варна
    Рейтинг : 0
    Registration date : 30.12.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyСъб 24 Яну 2009, 23:37

    Според мен религиите са за да има как древните хора да задоволят лиубопитството си. Нека си ги има, стига да не се натрапват на тези които не желаят да имат работа с тях. А и да не малиполират хората, това е толкова долно, да използваш наивността и глупостта на хората за своя изгода.
    (ако вече сте ги казали тея работи, ши ма прощавате просто ме домързя да прочета всички мнения Smile )
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyНед 25 Яну 2009, 03:05

    DJ_W0LF написа:
    Според мен религиите са за да има как древните хора да задоволят лиубопитството си.

    Чувствам се древен...да ти благодаря де Wink Също така съм НЕЗАДОВОЛЕН ...от към любопитство biggrin

    DJ_WOLF написа:
    Нека си ги има, стига да не се натрапват на тези които не желаят да имат работа с тях. А и да не малиполират хората, това е толкова долно, да използваш наивността и глупостта на хората за своя изгода.
    (ако вече сте ги казали тея работи, ши ма прощавате просто ме домързя да прочета всички мнения Smile )

    Предполагам не ти се натрапвам,щом пишеш в тази тема и явно искаш да си имаш работа с мен Laughing
    Много обичам да МАЛИПОЛИРАМ хората...иначе съм добър манипулатор когато реша (добре че го правя само когато съм долен и използвам наивността и глупостта на хората за собствена изгода devil )

    Прощавам ти мързела *прави кръстен знак и ти подава ръка да целунеш* lol!
    Върнете се в началото Go down
    Кънчо
    Rockplacer
    Rockplacer
    Кънчо


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 530
    Location : Тук-таме
    Интереси : Музика
    Рейтинг : 23
    Registration date : 16.09.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyНед 25 Яну 2009, 13:49

    Не съм вярващ, но вярвам, че религиите трябва да съществуват. Те ни предпазват от самите себе си, задават добри морални норми. Пазят ни и от неща, които може би не трябва да знаем...
    Не вярвам точно в бог. Не вярвам в 3-измерното съществуване на по - висш човешки живот. По - скоро вярвам на някаквя по - велика сила, необяснима за нас, която ни контролира до някаква степен.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyНед 25 Яну 2009, 14:11

    Браво,Кънчо Smile
    Чак яд ме хваща,че попаднах на балансирано мнение,по което няма да споря,щото едно,че си е твое,и друго -ще бъде заяждане.
    Thumbup
    Върнете се в началото Go down
    Кънчо
    Rockplacer
    Rockplacer
    Кънчо


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 530
    Location : Тук-таме
    Интереси : Музика
    Рейтинг : 23
    Registration date : 16.09.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyНед 25 Яну 2009, 14:12

    Ако ти се спОри, спорИ. Тъкмо да имам с какво да го доизгладя. От спора се ражда истината, нали знаеш.
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyНед 25 Яну 2009, 14:38

    Не мога да споря с изказването ти,брат -ще бъде все едно да оспорвам всичко,което съм казал до сега,като че всеки е свободен да избира,напр. Ама,споко все ще намеря някъде за какво да се зачекна с тебе biggrin
    Върнете се в началото Go down
    Кънчо
    Rockplacer
    Rockplacer
    Кънчо


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 530
    Location : Тук-таме
    Интереси : Музика
    Рейтинг : 23
    Registration date : 16.09.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyНед 25 Яну 2009, 14:48

    Окей biggrin
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyЧет 29 Яну 2009, 21:08

    против. its lame..
    Върнете се в началото Go down
    CrazY
    Rockplacer
    Rockplacer
    CrazY


    Male
    Age : 32
    Брой мнения : 2380
    Location : ПЛОВДИВ
    Интереси : Палатки, забавление, плуване, пиене...
    Рейтинг : 82
    Registration date : 15.12.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyЧет 29 Яну 2009, 21:39

    xdragonx написа:
    против. its lame..

    Обоснови се О_•
    Върнете се в началото Go down
    Кънчо
    Rockplacer
    Rockplacer
    Кънчо


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 530
    Location : Тук-таме
    Интереси : Музика
    Рейтинг : 23
    Registration date : 16.09.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyЧет 29 Яну 2009, 21:45

    Да. Обоснови се, защото тук обикновенно хората сме по - изчерпателни и конкретни.
    Върнете се в началото Go down
    m.satan
    Newbie
    Newbie
    m.satan


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 72
    Location : пловдив
    Рейтинг : 1
    Registration date : 05.02.2009

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyЧет 05 Фев 2009, 23:25

    Puppet Master написа:
    Твърдо против.Религиите са средство за манипулация на масите.
    Подкрепям те на 100% Пъпи
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyЧет 05 Фев 2009, 23:43

    Приемам религиите, но не чак до болестното състояние на което станах свидетел. Майката на мой приятел ходи всеки ден на църква, дава десятък, спазва всичко, което е казано в библията. Това я докара до едно психическо състояние, което не е нормално. Жената сега е болна от шизофрения и от време на време изпада в едно състояние...казва, че Бог или Исус стоят до нея и тя говори с тях, не може да познае близките си. Започва да говори само за Бог и как ние не живеем според правилата му. Някои неща се вземат твърде насериозно. Тази жена я видях на няколко пъти така и повярвайте ми...това, което те докарва до такова състояние, не е религия.

    Аз лично ходя от време на време на църква, паля свещичка и си заминавам. Стига ми толкова. Не мога да проумея как някой седи на някой облак и ни наблюдава. Както са казали повечето....някаква друга сила - да.

    Който има желание има един много хубав филм за религиите - Zeitgeist - Духът на времето. Този филм показва доста истини според мен и го препоръчвам на всеки. Wink
    Върнете се в началото Go down
    Илмари
    Rockplacer
    Rockplacer
    Илмари


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 1492
    Location : Пловдив
    Интереси : интересни
    Рейтинг : 9
    Registration date : 24.01.2009

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyПет 06 Фев 2009, 00:12

    ам, зависи от религията...ако ще говорим за християнство. То е олицетворение на крадливостта biggrin , да не споменаваме десетките празници откраднати от германо/скандинавска култура(митология) както и един от боговете на келтите Еийсус (може да съм объркал правописа). Както и Великден(скандинавци)...25-ти декември на който ден са родени много богове посвета..и много други..а доколкото аз мисля..може да е имало някога човек с името Христос и той да е бил пророк..и да е предсказал всичко това - глобално затопляне..много войни..ала-бала и да е решил да проповядва , peace & love. Може да е така..може и да е просто измислица с която господарите да си държат работниците покорни че един ден ще имат възмездие и че е по-добре да си беден отколкото богат...а доколкото, религията не пречи на никои до момента в който не го засегне biggrin , иначе Кънчо е прав за всевишата сила и напълно подкрепям Ден за почитането и уважаването на природните сили и природата около нас. Номера със "не е доказано" или "не е сигурно" не минава защото хората не са знаели че има гравитация, тоест притеглянето докато не се намесва Нютон, но пак го е имало Smile
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyПет 06 Фев 2009, 09:19

    Това,което наричаш "крадливост" е всъщност назоваване на нещата с правилните думи.Не само скандинавците са имали празници на тези дати,понеже дори и езичниците са имали някаква,била тя и мъглява, представа за Бога и това,което се случва във вселената.
    Христос донася светлината на света,просветлява душите и отваря очите на слепите не само в буквален смисъл.
    Иисус не е пророк,а Господ!
    Христос не е име,а титла -от старогръцки "Помазаник",на иврит -Месия.
    В древността са помазвали с благоухание царете,своего рода коронясване.Тоест,Христос означава Цар.
    Относно твърденията ти,че християнството е измислено от господарите,за да държат робите си в подчинение,това е пълна безсмислица,понеже именно господарите векове наред подлагат християните на гонения и мъчения.
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyПет 06 Фев 2009, 09:22

    В този филм, който споменах Zeitgeist е показано в колко много религии на 24.12 от девица се ражда мъж, който извършва велики дела, бива преследван и убит и после възкръсва. Направо не проумявах какво гледам първият път. Blink Blink Blink
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyПет 06 Фев 2009, 09:40

    Интересен филм,да... чудно само защо от всички тези непорочно заченати,само един промени човечеството,а останалите просто са потънали в забвение,докато името на Христос вече две хиляди години продължава да бъде упование за някои,трън в петата на други и през последните няколко месеца -тема в този форум biggrin
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyПет 06 Фев 2009, 09:46

    И аз останах много изненадана, но като се поразрових малко взе, че се оказа истина. Мен лично тези религии ме объркват. Четох един...виц май се води. Дано не се сърдят, че го поствам тук, малко е дълъг, но идеята за ада ме обърква тотално....някъде бях чула предположение, че адът всъщност е Земята и тук се изпращат всички души, за да бъдат наказани....или нещо подобно. Та, вицът:

    Как е в Ада?

    Следният текст по-долу е всъщност въпрос, даден на изпита по химия във Вашингтонския университет. Отговорът на един от студентите бил толкова "професионален", че професорът го споделил с колегите си чрез Интернет, благодарение на което го четем и ние.

    Допълнителен въпрос: Адът екзотермичен (отделя топлина) ли е или е ендотермичен (поема топлина)?

    Повечето студенти написали отговор съгласно вярванията си, използвайки правилото на Бойл - газовете се охлаждат при разширяване и се нагряват при свиване.

    Един от студентите обаче написал следното:

    Първо, трябва да знаем как масата на Ада се изменя във времето. Следователно трябва да знаем скоростта с която душите влизат в Ада и респективно излизат оттам. Мисля, че с достатъчна точност можем да предположим, че след като една душа попадне в Ада, тя не може да го напусне. Следователно напускащи Ада души няма. По въпроса колко души влизат в Ада, нека да разгледаме различните религии съществуващи в днешния свят. Почти всички религии твърдят, че ако не си техен последовател, ще попаднеш в Ада. След като религиите са повече от една и никой не принадлежи на повече от една религия, можем да приемем, че всички души ще попаднат в Ада. При сегашните данни за раждаемост и смъртност, може да се очаква броят на душите в Ада да нараства експоненциално. Да разгледаме скоростта на изменение на обема на Ада, тъй като закона на Бойл твърди, че за да се запазят температурата и налягането в него, обемът му трябва да нараства пропорционално на нарастването броя на душите там.
    Оттук произтичат две възможности:

    1. Ако Адът се разширява по-бавно отколкото душите постъпват в него, тогава температурата и налягането ще нарастват докато вратите му не издържат и целия Ад се изсипе на Земята (until all Hell breaks loose).

    2. Ако Адът се разширява по-бързо от нарастването броя на душите в него, тогава температурата и налягането ще спадат докато той замръзне.

    И така, какво ще се случи? Ако приемем за верен постулата, формулиран от приятелката ми Тереза, че "по-скоро Адът ще замръзне отколкото аз да спя с теб" и като вземем предвид факта, че миналата нощ спах с нея, тогава 2 трябва да е вярно, и тогава Адът е екзотермичен и вече е замръзнал. Крайният резултат от тази теория е, че щом Адът е замръзнал, то той не приема повече души и следователно не функционира… оставяйки само Рая и по такъв начин доказвайки съществуването на Светия Дух, което обяснява защо миналата нощ Тереза през цялото време викаше "О, боже!".
    Върнете се в началото Go down
    Илмари
    Rockplacer
    Rockplacer
    Илмари


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 1492
    Location : Пловдив
    Интереси : интересни
    Рейтинг : 9
    Registration date : 24.01.2009

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyПет 06 Фев 2009, 10:35

    ами то има много богове от различни вярвания и религий които са родени на 24.12 срещу 25.12 , това си е чиста астрономия - ето клип , https://www.youtube.com/watch?v=D1FdtpH8lSI , до колкото христос..прекалено много неща съвпадат със други религий , а пък и "учението" му се е появило мноого по-късно за да бъде отделено само по себе си. Чувал съм и че празниците откраднати от, германо/скандинавските племена и други народи, са били откраднати за да може хората по-лесно да се причислят към християните, празнувайки същите празници само с маалко по-различни имена Smile , а и щом проповядването му е толквоа истинско и добро..защо има кръстоносни походи..защо хората го почитат, като на плочата със 10-те заповеди пишело да не се почитат други хора/богове като равни със "Господ" и защо си прави труда да им забранява след като техните представи и празници просто "съвпадали" с тези на християнството. Smile , а и онова не е измислица защото просто оначало римското владическо общество не е осъзнало плюсовете на религията - Господар - овци...тоест овците са добрички, кланят се на някой си пич там, дават данъци..дават храна..а на Господаря му е гот защото всичко му е на тепсия поднесено и със това.. (бъди беден и ак оси по-богатичък няма да влезнеш в рая) просто превентират застъпването на богатството и трона им. Smile


    Последната промяна е направена от Nordri на Пет 06 Фев 2009, 10:38; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down
    Руто
    Administrator
    Administrator
    Руто


    Male
    Брой мнения : 3990
    Location : Пловдив
    Интереси : Езици, философия, психология
    Рейтинг : 313
    Registration date : 17.07.2008

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyПет 06 Фев 2009, 10:37

    Защото има дявол и тоя покварява!!!
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyПет 06 Фев 2009, 10:43

    Това клипче е точно от филма.... Smile
    Върнете се в началото Go down
    Илмари
    Rockplacer
    Rockplacer
    Илмари


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 1492
    Location : Пловдив
    Интереси : интересни
    Рейтинг : 9
    Registration date : 24.01.2009

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyПет 06 Фев 2009, 10:47

    Руто написа:
    Защото има дявол и тоя покварява!!!

    Дявола по-скоро е олицетворение на жаждата на човека за знание и желание за постигането на..нечовешкото(и лошото, по-точно неспазването на християнските закони) Smile .Поне аз така си го обеснявам, абсолютно всеки може да ме отвърди в обратното, все пак всеки има правото да мисли и вярва във каквото си иска.
    Върнете се в началото Go down
    Man_Of_Sin
    Newbie
    Newbie
    Man_Of_Sin


    Брой мнения : 18
    Location : Варна
    Рейтинг : 0
    Registration date : 04.02.2009

    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 EmptyПет 06 Фев 2009, 21:38

    До някъде съм съгласен с орното мнение но заради религийте не само се избиват хора но и се пораждо расизъм например турците са уплювани от българите заради религията
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    За или Против религиите - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: За или Против религиите   За или Против религиите - Page 4 Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    За или Против религиите
    Върнете се в началото 
    Страница 4 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Мисъл и Слово-
    Идете на: