RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Първата крачка

    Go down 
    +23
    Imperial
    Янн
    Fr0st NoVa
    Blaze
    Влади
    Йен
    Fofo0
    TripleBrutal
    Dante
    Agent Orange
    Мо7о_ейнджъл
    Илмари
    Жоро
    Вилито
    pi4estiq
    fn.0.rd
    pr0blem*
    Немезида
    Щорко
    D(emo)n_Hunter
    Цвет
    KillYaAll
    Лили.
    27 posters
    Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
    АвторСъобщение
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Първата крачка   Първата крачка EmptyПет 15 Яну 2010, 08:41

    Вчера спорих с един приятел относно това кой от двата пола трябва да прави първата крачка. Разбира се позициите ни бяха различни. Той смяташе, че и двата пола могат да я направят. Аз пък не бях съгласна с това. :д


    Според мен се губи цялата магия, ако първата крачка е направено от момичето. А и вече малко от момчетата имат смелостта да я направят. Също има и момичета (точно като мен), които, независимо от това какви чувства изпитват, не биха направили първата крачка...просто това не е наша работа.


    Та...какво мислите вие?
    Върнете се в началото Go down
    KillYaAll
    Great
    Great



    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 213
    Рейтинг : 0
    Registration date : 11.01.2010

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyПет 15 Яну 2010, 09:25

    който и да я направи, няма значение Smile Wink
    по принцип сред жените има едно табу че мъжете трябва да правят първата крачка, според мен не е така, при моите връзки до сега винаги аз съм правила първата крачка Smile
    може би мъжете не я правят защото ги е страх да не ги отблъснат...
    а тези които не могат да направят първата крачка, няма да е зле да се научат да могат, защото ако не можеш да покажеш на човека с когото искаш да бъдеш че наистина го искаш, то има вероятност съдбата да ти изиграе лоша шега и да не получиш шанс Wink
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyПет 15 Яну 2010, 09:35

    KillYaAll написа:

    може би мъжете не я правят защото ги е страх да не ги отблъснат...


    Ама туй не е яко..после може да съжаляват, че на са я направили..
    Върнете се в началото Go down
    Цвет
    Unique
    Unique
    Цвет


    Female
    Age : 28
    Брой мнения : 870
    Location : Пловдив
    Рейтинг : 0
    Registration date : 13.10.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyПет 15 Яну 2010, 11:05

    Аз съм на мнение , че всеки може да направи първата крачка..
    Но когато ние я правим , не е толкова специално..
    Върнете се в началото Go down
    D(emo)n_Hunter
    Moderator
    Moderator
    D(emo)n_Hunter


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 3541
    Location : Плевен
    Интереси : хирургия
    Рейтинг : 94
    Registration date : 10.11.2008

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyПет 15 Яну 2010, 12:38

    За мен няма значение кой ще направи първата крачка.
    Не виждам проблем момичето първо да започне.
    Както на момичетата, така и на момчета им харесва да им се обръща по-специално внимание.
    Въпреки това смятам, че момичето не трябва да бъде прекалено настоятелно и да не действа много импулсивно, защото това може да стресне момчето.
    Когато има привличане, химия, чувства...нещата просто си стават Smile
    Върнете се в началото Go down
    Щорко
    Rockplacer
    Rockplacer
    Щорко


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 954
    Рейтинг : 30
    Registration date : 01.03.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyПет 15 Яну 2010, 13:53

    Подкрепям мнението на Рони.
    Стига да е нещо по-специално, не мисля, че има значение кой ще 'започне'.
    И все пак е глупаво, ако срещу мен стои някаква кукла, която просто се държи като кукла. Дразнещо е.
    Върнете се в началото Go down
    KillYaAll
    Great
    Great



    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 213
    Рейтинг : 0
    Registration date : 11.01.2010

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyПет 15 Яну 2010, 13:56

    D(emo)n_Hunter написа:
    За мен няма значение кой ще направи първата крачка.
    Не виждам проблем момичето първо да започне.
    Както на момичетата, така и на момчета им харесва да им се обръща по-специално внимание.
    Въпреки това смятам, че момичето не трябва да бъде прекалено настоятелно и да не действа много импулсивно, защото това може да стресне момчето.
    Когато има привличане, химия, чувства...нещата просто си стават Smile

    абсолютно! Thumbup
    аз даже се кефя че все правех първата крачка Sunshine би ме било яд ако някое мъжко ме изпревари... biggrin който направи първата крачка принципно се приема за по-смелия и доминиращия в една връзка, обичам момчетата още от рано да знаят че аз командвам biggrin
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyПет 15 Яну 2010, 14:09

    Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
    С пълен риск довечера инжинерите пак да ме напднат tongue_smile ...

    Има момчета, които направо те вкарват в някакъв филм. Имаше едно момче, мой колега. Оставаше повече на работа, говорехме с часове, споделяхме всичко, когато нямах работа сядах на един от диваните и той сядаше до мен и ме прегръщаше, за здрасти и чао винаги ми лепваше целувка по бузата...и аз бях много объркана. После се оказа приятелско държание. Сега сме си приятели и продължава да се държи така, но знам, че не е намека, който аз предполагах.

    Преди това друг колега. Никакви сигнали, никакви намеци, само се засичахме на обяд и в автобуса към работа понякога. И изведнъж БАМ - "Обичам те" и една година не можах да се отърва от него и неговата "любов".

    А да не говорим за момчето, което толкова харесвах, а ми се правеше на срамежлив. Никога не съм била толкова настойчива, а той да не схване нищо. Накрая просто му се натресох в тях. Ashamed

    Имам чувството, че някои момчета просто не знаят как да направят каквото и да е. Има такива, които са ми казвали, че никога не биха сваляли момиче ами чакат тя да отиде при тях. Не могат да дойдат при теб, да ти кажат колко си красива днес, да те почерпят някое питие, да те поканят да излезете някоя вечер....ако ще и да ти кажат ела да ти покажа новата марка в колекцията ми.

    Винаги си мислят, че те правят първата крачка, но всъщност няма да се осмелят да я направят ако преди това не са получили и малък сигнал, че имат шанс за успех.

    И съвет към момичетата - ако ви се налага да правите първата крачка и втората, и третата...изобщо не се занимавайте. Щом не може да поеме инициативата в толкова простото начало, когато още бушуват хормоните, то и нататъка вие ще трябва да дърпате конците на цялата връзка.

    Не може ли и двамата да правят тези "крачки" едновременно? Така ми е най-добре на мен. Да усещам полека лека някакви намеци, в момента в който разбере каква нужда имам от....разходка например, да излезем и да обикаляме морската с часове, където се продължава с някакви забавни намеци и бъзици. И аз да отговарям...

    Наистина е някакво хубаво и романтично да си го представиш с голям букет в рози как идва при теб, пред всичките ти приятелки и ти казва, че си единствена, че си неповторима, перфектна, че си неговото момиче и той ще направи всичко, за да си щастлива, но така става само по холивудските филми. Трябва да се бориш за връзката още в самото начало. Не е толкова лесно, колкото по филмите.
    Върнете се в началото Go down
    pr0blem*
    Newbie
    Newbie
    pr0blem*


    Female
    Брой мнения : 43
    Рейтинг : 0
    Registration date : 11.01.2010

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyПет 15 Яну 2010, 19:21

    Според мен пък е адски глупаво момичето да започне. Макар,че ние винаги сме влюбените до уши,ама това,че примено момчето не ни търси показва само едно,че просто е the end. Плюс т'ва първата крачка винаги за едно момче значи > ' охо,ама тя не можела без мен ',толкова й липсвам,значи много съм й специален или пък да настояват момичетата да си стават гаджета,незнам всичките такива по-специални действия трябва да идват от момчетата + това повечето са някакви гадняри и почват да ни дразнят и да се овъртат,а в същия момент те искат същото като нас /е,има и изключения,де :Д / .Доста е обърквацията,но според мен те трябва да мислят първи за нас.
    Върнете се в началото Go down
    KillYaAll
    Great
    Great



    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 213
    Рейтинг : 0
    Registration date : 11.01.2010

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyПет 15 Яну 2010, 22:29

    pr0blem* написа:
    + това повечето са някакви гадняри и почват да ни дразнят и да се овъртат,а в същия момент те искат същото като нас /е,има и изключения,де :Д / .Доста е обърквацията,но според мен те трябва да мислят първи за нас.

    ами като е гадняр, защо се влюбваш в него, питам аз, ако намериш някой свестен и стойностен, такива проблемчета няма да има... Smile все пак за да си наистина влюбен се изисква да познаваш добре съответния човек, ако е гадняр изобщо защо ти е да се занимаваш??
    Smile
    Върнете се в началото Go down
    pr0blem*
    Newbie
    Newbie
    pr0blem*


    Female
    Брой мнения : 43
    Рейтинг : 0
    Registration date : 11.01.2010

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyПет 15 Яну 2010, 22:50

    Ми точно ,че в любовта няма ограничения ;pp .Пък и като се влюбиш правиш всичко възможно за да се харесаш на съответният човек (имам няколко такива приятелки,което пък според мен не е редно,по-добре да бъдеш такава каквато си Smile ) Аз пък наобратно мисля,че проблемите винаги ги има - след като се скарате,почвате да се обвинявате един друг.. ( по време на връзката може всичко да е нормално),много може да се спори по този въпрос :д ..И м/д те първо се правят на свестни и стойностни и след 2-3 срещи не можеш да ги познаеш ;Д.Така де,както споменах - изключения винаги има ;],зависи на какъв си попаднала Smile
    Върнете се в началото Go down
    fn.0.rd
    Banned
    fn.0.rd


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 317
    Location : Пловдив;
    Интереси : Cha0s.
    Рейтинг : 0
    Registration date : 24.10.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyПет 15 Яну 2010, 23:07

    Първа крачка?
    Прощавайте, походови стратегии ли играем?
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyПет 15 Яну 2010, 23:20

    fn.0.rd написа:
    Първа крачка?
    Прощавайте, походови стратегии ли играем?

    Мда, донякъде си прав...ама то си до усещането (ъъх, не мога да го опиша).на думи звучи гадно..
    Върнете се в началото Go down
    Немезида
    Кака
    Кака
    Немезида


    Female
    Age : 36
    Брой мнения : 1809
    Location : in his heart
    Интереси : Ania
    Рейтинг : 61
    Registration date : 31.01.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyСъб 16 Яну 2010, 01:25

    Ей сега гледах филм, където пак се говореше за тези "крачки". Не е толкова важна първата - тя е най-лесна. По-важни са следващите: да държи на теб дотолкова, че да те запознае с приятелите си, след време с родителите си, да ти даде ключ от жилището си, да поиска да живеете заедно....Ако в продължение на месеци излиза с компанията си и ти даже не знаеш как изглеждат....where the f*uck are going?

    Флиртът е най-лесното от всичко. Първата крачка за мен е първата целувка. На мен винаги тогава ми става ясно дали искам да имам връзка с този човек, дали трябва да го разкарам веднага, дали става само за използване. След най-хубавата ми първа целувка се прибрах с разтреперани колене и не можах да заспя цяла вечер. Нямаше нужда да казвам на другата сутрин на сестра ми, че нещо се случило...аз сияех. Това е...каквото и да си мислите за първа крачка, една целувка казва, показва много повече от каквито и да е намеци и тя е обща.
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyСъб 16 Яну 2010, 01:55

    Немезида написа:
    Първата крачка за мен е първата целувка. На мен винаги тогава ми става ясно дали искам да имам връзка с този човек, дали трябва да го разкарам веднага, дали става само за използване.


    Напълно съм съгласна с теб.
    Върнете се в началото Go down
    KillYaAll
    Great
    Great



    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 213
    Рейтинг : 0
    Registration date : 11.01.2010

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyСъб 16 Яну 2010, 11:11

    Лили. написа:
    Немезида написа:
    Първата крачка за мен е първата целувка. На мен винаги тогава ми става ясно дали искам да имам връзка с този човек, дали трябва да го разкарам веднага, дали става само за използване.


    Напълно съм съгласна с теб.

    именно де, какъв е проблема да целунеш някого?? не разбирам... Blink
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyСъб 16 Яну 2010, 16:23

    Не е никъф проблем да целунеш някого..тук въпросът е по-различен..но, както и да е ;д
    Върнете се в началото Go down
    D(emo)n_Hunter
    Moderator
    Moderator
    D(emo)n_Hunter


    Female
    Age : 32
    Брой мнения : 3541
    Location : Плевен
    Интереси : хирургия
    Рейтинг : 94
    Registration date : 10.11.2008

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyСъб 16 Яну 2010, 16:49

    Лили е права.
    Целувката не е първа крачка.
    Целувка е нещо много по-лесно от това, наистина да я направиш ти.
    Винаги ще има притеснение какво точно да кажеш и как ще реагира човекът срещу теб.
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyСъб 16 Яну 2010, 17:09

    А и целувките вече се дават, едва ли не, ей така..просто си има специални моменти за двама..

    А и малките жестове са важни, защото самите думи смаляват и обезцветяват всичко.

    Никога не може да си сигурен как ще реагира отсрещната страна.
    Никога не стига просто едно: "Мии..кефиш ме" или тещо от този род.
    Просто правиш така, както го чувстваш, а не по норми или нещо подобно.
    Върнете се в началото Go down
    pi4estiq
    Great
    Great
    pi4estiq


    Male
    Age : 28
    Брой мнения : 243
    Location : The Town of mainite
    Рейтинг : 0
    Registration date : 25.12.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyСъб 16 Яну 2010, 17:11

    Темата е мн смислена, но за съжаление не мога много да коментирам, щото нямам много опит Smile Но бих искал да ви задам няколко въпросчета.

    Какво правим, ако момичето ни отблъсне и ,,случайно'' сме в един клас и ще се виждаме всеки ден 5 години..
    Какво правим с конкуренцията (въпросът е към момчетата)? И ако/като някак си ни се прецаква някое приятелство.. Избираме ли изобщо между двете?!

    Не знам дали става въпрос точно за любов или някакво силно привличане, но не спирам да мисля за нея. Постоянно я сънувам (не става въпрос за ,,онези'' сънища).

    П.С. въпросите ми може да изглеждат малко тъпи, но видях, че отговорите ви звучат много естествено..

    Не дабълпоствай, използвай бутон EDIT.

    ~Puppet Master
    Върнете се в началото Go down
    Лили.
    Moderator
    Moderator
    Лили.


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 2243
    Location : Пловдив
    Интереси : *ньо.
    Рейтинг : 33
    Registration date : 19.05.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyНед 17 Яну 2010, 00:30

    Не става дума за любов, това си е привличане. Любовта е многопо-късен етап.

    На тази възраст малко връзки оцеляват и не бива да се жертва едно приятелство (независимо какво е), заради нещо преходно. Няма място за избор.
    Върнете се в началото Go down
    fn.0.rd
    Banned
    fn.0.rd


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 317
    Location : Пловдив;
    Интереси : Cha0s.
    Рейтинг : 0
    Registration date : 24.10.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyНед 17 Яну 2010, 02:21

    Лили. написа:
    Не става дума за любов, това си е привличане. Любовта е многопо-късен етап.

    На тази възраст малко връзки оцеляват и не бива да се жертва едно приятелство (независимо какво е), заради нещо преходно. Няма място за избор.
    Рече Господ и отсече Sleep
    ..налагането на мнение би следвало да е грях ;>
    Върнете се в началото Go down
    Вилито
    Rockplacer
    Rockplacer
    Вилито


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 1745
    Location : Плевен :)
    Интереси : музика (:
    Рейтинг : 9
    Registration date : 12.06.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyНед 17 Яну 2010, 10:19

    И според мен няма значение ... вече
    По стари традиции момъкът краде момата biggrin Но сега ако го направи най-много родителите на момичето да го осъдат.
    Сега няма значение, защото както има срамежливи момичета, така и срамежливи момчета.
    Ако чувствата са споделени няма значение кой ще е първия който ще направи важната крачка Smile
    Върнете се в началото Go down
    Жоро
    Rockplacer
    Rockplacer



    Male
    Age : 29
    Брой мнения : 1144
    Location : Стамболийски
    Рейтинг : 0
    Registration date : 02.10.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyНед 17 Яну 2010, 10:20

    Всичко с времето си! (;
    И не съм съгласен с това правене на първата крачка, защото Момчето ще я направи, ОКЕЙ, но момичето също така трябва да е съгласно т.е. реално погледнато не зависи само от единият човек във връзката, а от двамата просто всичко е поставено на такова равнище, че ни са води, ни са кара...
    Върнете се в началото Go down
    Илмари
    Rockplacer
    Rockplacer
    Илмари


    Male
    Age : 31
    Брой мнения : 1492
    Location : Пловдив
    Интереси : интересни
    Рейтинг : 9
    Registration date : 24.01.2009

    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка EmptyНед 17 Яну 2010, 10:36

    Супер глупаво е само мъжете да правят първата крачка..и кво..вие момичетата айляк там си барате някои работи, зарибявате по 7346237898947 хиляди пича наведнъж и чакате кой пръв ше се престраши, пълна тъпотия. А за каква игра говориш, Лили ?
    То ще се играе ли или ще се пристъпва към нещо по-сериозно, защото мисля че е супер противно да тръгнеш да си граеш с чувствата на някой, дори и да имаш същите към него/нея.
    А, нека казваме "влечение" вместо "привличане", защото става така сякаш развиваме нова теория за електро-магнитната индукция. biggrin
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Първата крачка Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Първата крачка   Първата крачка Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Първата крачка
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace ::   :: Архив-
    Идете на: