RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Какво чакаш? Влизай!
RockPlace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortal with galГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Similar topics

     

     Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.

    Go down 
    +113
    Larsette
    IF
    thundergod
    sunshine13
    Joanna
    Blaze
    Thrak
    Arthas
    TornIntoPieces
    Жоро
    Imperial
    kermenal
    Inn Almighty
    Любс !?
    nelcho
    Violet
    Thoughtless
    Fallen Angel
    Mannie
    Fofo0
    Purblindd
    Agent Orange
    KillYaAll
    TripleBrutal
    Сакс
    Хаджи
    skyforger
    pi4estiq
    stunnka
    sad_but_true_
    Marto TM
    Ане
    Johnny Alister
    .beauty.in.bLack
    Zombiecupcake
    sunshine
    Arach
    eMm
    Adept
    Fr0st NoVa
    yosam
    SparKy
    Annieh
    !!!FurioN!!!
    Enough
    DALEK
    Halinor
    L_A_N_A
    Dredy
    I Cum Blood !
    насо
    Zupaman
    Clark
    Krasen_The_Invoker
    Billy
    Ash....
    "Рури"
    debora
    Дан
    Pii
    bassistkata
    Вилито
    Downingtn
    qkitaki
    Железен
    Rashugun
    Кент
    Dream Evil
    Phantom 1912
    Bubble
    balduran
    Лили.
    Bryan
    SneJanKa_
    Sabbra Cadabra
    Щорко
    Jonsey
    HARD ROCK MONSTER
    fReAkY`
    m.satan
    antani
    PooH
    Shinigami
    CrazY
    Opheliac
    Илмари
    Алфонсин
    Мия
    nameless
    Surrender*
    In_Flames91
    vengeance
    GirasoL
    Rancid
    Руто
    anna_molly
    Kaamos
    krissa
    Ania
    Alexndr
    Tomhet
    Пате
    [unknown]
    Вильо.
    bloody_mary
    puhenoto
    Aske
    DaOnly
    Puppet Master
    Mad_Thrasher
    Deathroll
    Ravenhill
    RockPlace
    117 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
    АвторСъобщение
    RockPlace
    Administrator
    Administrator
    RockPlace


    Male
    Брой мнения : 1570
    Рейтинг : 87
    Registration date : 12.07.2008

    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.   Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 EmptyНед 20 Юли 2008, 19:48

    First topic message reminder :

    1-во разучих "Какво е това китара?" "За какво се използва" и така започна да ми харесва и с годините разбрах ,че тов е музиката за мен. Започнах с супер леки както и много тежки работи. пример : "Maiden" :star:
    Върнете се в началото Go down

    АвторСъобщение
    Thrak
    Newbie
    Newbie
    Thrak


    Male
    Age : 37
    Брой мнения : 23
    Location : Варна
    Интереси : музика
    Рейтинг : 0
    Registration date : 04.03.2010

    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.   Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 EmptyСъб 13 Мар 2010, 00:09

    Ами, точно както започна представянето ми преди около 3-4 месеца в "Твоите 10" по Star FM: "Слушам качествена музика още откакто съм бил в корема на майка си..." biggrin За съжаление спомените ми не датират от толкова отдавна, но поне така разправят...

    Още от малък запълвам ежедневието си в слушане на музика. Спомням си, че съседите редовно ми носеха касетки, по-късно дискове и...така. Първите изпълнители / групи, които чух са OzzY, The Alan Parsons Project, TOTO, Yes, Gary Moore..., които слушам и до ден днешен. Малко по-късно се запознах с творчеството на Metallica, AC/DC, Zeppelin...Всеки ден откривам нови и нови заглавия в музиката, които се чудя как така съм ги пропуснал по-рано. Абе, музиката си е безкрайно богатство.
    Върнете се в началото Go down
    TornIntoPieces
    Newbie
    Newbie



    Female
    Age : 30
    Брой мнения : 12
    Location : Пловдив
    Интереси : Music
    Рейтинг : 0
    Registration date : 08.03.2010

    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.   Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 EmptyСъб 13 Мар 2010, 19:50

    Fenrir - ами по принцип съм чела доста версии на това какъв стил са .. biggrin:D ;]]
    Върнете се в началото Go down
    Blaze
    Newbie
    Newbie



    Female
    Age : 28
    Брой мнения : 91
    Рейтинг : 0
    Registration date : 10.03.2010

    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.   Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 EmptyНед 14 Мар 2010, 21:27

    Ахаъахаъ :d през далечната 2003 година, брат ми беше изнамерил албума на Maiden - Brave new world Smile през това време играехме Diablo. Брат ми винаги си пускаше албума когато играеше, а аз не можех да привикна :І Един ден ми каза: "Аз заради теб го намерих тоя албум, а ти не го поглеждаш докато играеш" И така с некрото на втория бос, си пуснах Maiden, и от тогава не съм спирала да ги слушам Smile
    Върнете се в началото Go down
    Joanna
    Newbie
    Newbie
    Joanna


    Female
    Брой мнения : 24
    Location : Пловдив of course
    Интереси : Главно музика
    Рейтинг : 0
    Registration date : 22.04.2010

    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.   Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 EmptyПет 23 Апр 2010, 21:00

    Моята майка е виновна че започнах да слушам хубава музика Blink ....возихме се в колата и тя слушаше някфи мейдъни и на мен взе че ми хареса тази музика и така/..... Dance
    Върнете се в началото Go down
    sunshine13
    Moderator
    Moderator
    sunshine13


    Female
    Age : 27
    Брой мнения : 324
    Location : Varna
    Интереси : RockPlace <3
    Рейтинг : 1
    Registration date : 12.04.2010

    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.   Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 EmptyСъб 24 Апр 2010, 23:01

    Ами... аз от както съм на тоя свят слушам рок и метал хД Предполагам че съм започнала със Scorpions и Aerosmith хД :п
    Върнете се в началото Go down
    thundergod
    Newbie
    Newbie
    thundergod


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 32
    Рейтинг : 0
    Registration date : 02.04.2010

    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.   Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 EmptyНед 16 Май 2010, 20:42

    MANOWAR беше парвата група от която започнах да слушам рок
    Върнете се в началото Go down
    IF
    Newbie
    Newbie
    IF


    Male
    Age : 36
    Брой мнения : 35
    Location : Пловдив (и не само)
    Интереси : Музика/Немузика, Литература, Поезия, Сок от Хмел, домашно вино, Кино
    Рейтинг : 0
    Registration date : 07.06.2010

    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.   Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 EmptyПон 07 Юни 2010, 05:21

    Годината е 1988, средата на баба Марта. Ражда се момче и живее затворен живот. Не излиза. Слуша каквото пуснат по което и да е радио, даже записва на касетки.

    Два пъти му се НАЛАГА да отиде на дискотека - на втория и последен път се ражда с Du Hast на Рамеца. "Интересно" - казва си и си мисли, че иска още. След 2-3 дни отива на гости на RATAMAHATTA - негов най-добър приятел и съученик. записва 1-2 мп3 диска с какво ли не и започва усилено прослушване. то не е Рамщайн, то не е Металика с няколко парчета, ...какво имаше още... абе още 4-5 големи групи, които продължава да слуша само с това, което има на тези архаични дискове.

    Измолва Ратамахата да му подари касетката AGAINST на СЕПУЛТУРА. От там и любовта му към суровия и гаден звук, към виолончелото и флейтите - T3rcermillennium и Kamaitachi му стават химни заедно с Ratamahatta.

    Започва интернет епохата - тегли се дискография на Рамщайн. Чрез познати, приятели, бивши приятели се запознава с Lady Vitosha - единственият блек, който му харесва, прослушва съвсем малко хеви - почти абсолютно непознати руски банди.

    Минава на стилова насоченост - ИНДЪСТРИЪЛ, ЕБМ, ХАРШ ТЕХНО, АГРОТЕК, НОЙЗ И ХАРШНОЙЗ, ЕМБИЪНТ И ДАРК ЕМБИЪНТ.

    И се стига до настоящето, в което той осъзнава, че да си музикално прасе със странни търсения е това, което те прави уникален.

    И знае, че ще умре с Рамщайн.

    И се нарича IF.
    Върнете се в началото Go down
    Larsette
    Newbie
    Newbie
    Larsette


    Female
    Age : 28
    Брой мнения : 83
    Location : Варна
    Рейтинг : 0
    Registration date : 19.06.2010

    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.   Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 EmptyСъб 19 Юни 2010, 22:07

    Никой не ме е запалвал, те нашите не слушат музика, освен ако не се напият. Pokey
    Чух Don't Cry на Гънс и си казах "егати доброто", изтеглих им дискографията и постоянно си мислех, че никога не съм слушала по-яки песни от техните, и така. После продължих с Алис Купър, ДС, Металика, Скид Роу, Кис и ме мързи да продължавам.
    Върнете се в началото Go down
    The Invisible
    Newbie
    Newbie
    The Invisible


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 100
    Location : Карлово
    Интереси : Rock music
    Рейтинг : 0
    Registration date : 02.05.2010

    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.   Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 EmptyНед 20 Юни 2010, 16:22

    Guns 'N' Roses - Sweet child O' Mine... от тук започна всичко Sunshine
    Върнете се в началото Go down
    Jmjdbdttkksss
    Newbie
    Newbie



    Female
    Age : 26
    Брой мнения : 19
    Location : софия
    Рейтинг : 0
    Registration date : 22.12.2011

    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.   Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 EmptyПон 26 Дек 2011, 14:43

    Ами нека първо да кажа как изобщо почнах да слушам някаква музика. Наистина завиждам на хората, чиито родители са ги запалили по рока. Другия вариант е много по-гаден. Поне за мен.
    Та всъщност беше добро решение да почнем да си ремонтираме банята. Щото ако не бяхме нямаше да дойде у нас майстора ни Христо. А той беше един много кльощав човек с прошарена брада и нон стоп слушаше музика. Първия му въпрос беше:
    -Имате ли радио? – съответно отговорът беше „не“. И беше принуден да слуша The Voice по ТV, а покрай него и аз. Първоначално леко се дразнех че нямах и една минута тишина, но свикнах. До месец целия гардероб се напълни с плакати на Риана, Бритни спиърс (тогава още не беше изгряла Лейди Гага, но по-късно облепих стените и с нейни постери.)
    Като бях на десет нещо подобно да речем на Agnes – Release me ме радваше, може би щото не бях чувала нищо по-различно.
    А за „праведната“ музика е малко объркано, щото тя винаги ме е заобикаляла – дали по радиата, или по ТV, не знам къде са ми били ушите, че да не ми направи впечатление. Просто в един момент всичко се струпа на куп – колегите на майка ми оставиха два албума на Stratovarius в колата, отделно от това по TV чух live изпълнение на Скорпионс - мисля че беше Still Loving You и това ме накара да се поразровя и за тях. И Nirvana - първата група, на която й свалих дискографията. Постоянно чувах нови и нови групи и се запалвах по тях. Почти забравих за това което съм слушала преди защото то загуби значението си. Беше като прераждане, един вид.
    Като се замисля този ми период не беше много отдавана, така че още съм в процес на опознаване на „праведната“ музика Wink
    Върнете се в началото Go down
    dilaila1
    Great
    Great
    dilaila1


    Female
    Age : 29
    Брой мнения : 378
    Location : Plovdiv
    Интереси : Музика, Литература
    Рейтинг : 7
    Registration date : 04.05.2010

    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.   Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 EmptyВто 27 Дек 2011, 22:25

    Всичко започна благодарение на баща ми след като чух песни на Whitesnake, а по-късно и на брат ми с песните на Savatage и Nirvana Smile
    Върнете се в началото Go down
    Стако
    Newbie
    Newbie
    Стако


    Male
    Age : 30
    Брой мнения : 33
    Location : Извън Сексиментоса
    Интереси : Литература, музика, гейминг, фотография, театър
    Рейтинг : -2
    Registration date : 15.03.2012

    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.   Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 EmptyПон 19 Мар 2012, 19:54

    С Fall Out Boy. Може да ги плюят много, че са емота и така нататък, но каквито и да са - правят сравнително стойностна музика за жанра си (жалко, че се разпаднаха, бяха ми интересни като развитие). После прослушах Nightwish (dafuq?), после Helloween, после Dream Theater, после Sonic Syndicate, после In Flames и всичко си дойде на мястото. ^^
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.   Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте. - Page 6 Empty

    Върнете се в началото Go down
     
    Как се просветлихте в праведната музика и с какво започнахте.
    Върнете се в началото 
    Страница 6 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    RockPlace :: ИНТЕРЕСИ И ХОБИТА :: Обща музикална зона-
    Идете на: